Silver Rocket

Online koncert NEW MODEL ARMY ke 40. výročí

Online koncert NEW MODEL ARMY ke 40. výročí

New Model Army uvidíme živě až 29. října 2021 v Lucerna Music Baru, ale o koncert ke 40. výročí založení kapely nepřijdeme: "On 23rd October 1980 New Model Army played their first gig; it has been a wonderful, long, creative and eventful forty-year journey! We had planned a lot of things to mark our 40th birthday, most of which have necessarily been postponed into next year, but by way of celebration we will be doing a one-off concert on the 24th October 8pm (GMT) this year, which will be performed live and be broadcast online simultaneously around the world – a shared experience for everyone who has ever loved the band." Podrobnosti jsou TADY.

Aran 20. 10. 2020

SWANS definitivně zrušený...

SWANS definitivně zrušený...

Není to zpráva nečekaná. Věci se globálně stále nevyvíjejí tak, aby bylo nadále rozumné živit plány na koncertní turné v horizontu nejméně následující sezony. A z pohledu SWANS, kdy jen přípravy na šňůru vyžadují několik měsíců, dokonce pro celý rok 2021. A tak se Michael Gira & spol. dohodli se svým managementem a všemi promotéry, že vstupné za zakoupené lístky na dosud plánované koncerty (již několikrát přeložené) se bude nyní vracet. "Based on ramped spread of covid and especially our country (USA) being complete buffoonery in (not) dealing with it, we find it insincere and disingenuous to advertise or announce any new shows until this world problem is acknowledged and truly addressed and under scientific control. The SWANS band, crew and management are almost all in our 50’s and 60’s, so we are all mostly trying to currently stay alive and healthy at the first place, and we wish all our fans, all concert goers and everybody else do too,“ stojí v oficiálním prohlášení managementu SWANS.

Aran 12. 10. 2020 Podrobnosti…

"Máte ambice ukázat se v zahraničí?"

"Máte ambice ukázat se v zahraničí?"

"Kdy byla vaše skupina založena, proč zrovna tenhle název, co znamená a co bylo prvotním impulsem pro její vznik?" "Posílali jste nahrávku na firmy, případně na které, jaká byla/nebyla odezva?" Plešatá zpěvačka úspěšně zvládla test generátoru zásadních otázek a absolvovala ho se ctí: "Sme ako parta dekadentných motorkárov, čo nemajú motorky, len robia bordel pri paneláku." Celej test aka rozhovor TADY.

ÚV SRR 5. 10. 2020

"Obal si vystavovat nebudu a texty nechám povolanějším..."

"Obal si vystavovat nebudu a texty nechám povolanějším..."

"Pokud se s hudbou vcelku ztotožňuji a nemám významné výhrady, s texty se neztotožňuju vůbec a vlastně ani nemůžu říci, že bych měl výhrady – protože jim buď nerozumím, nebo rozumět nechci." Další upřímná recenze na novou desku Plešatý zpěvačky je TADY.

ÚV SRR 3. 10. 2020

"I expected us to do two gigs at a pub in Bradford and that was it..."

"I expected us to do two gigs at a pub in Bradford and that was it..."

"New Model Army never quite fit in with any of the conclaves of the underground music scene of the era. Too ugly for the New Romantics but too pretty for the Punks. Too upbeat for the Goth scene but too abrasive for the Mainstream." Přestože pražskej koncert New Model Army je až v říjnu 2021, čtyřicetiletý výročí kapely je právě letos na podzim - a TADY je skvělej rozhovor s Justinem o začátcích NMA.

Aran 3. 10. 2020

Krátký turné PROHRA PRAHA + LAUNDERED SYRUP zrušený...

Krátký turné PROHRA PRAHA + LAUNDERED SYRUP zrušený...

Letos už podruhý přijdou Laundered SyrupProhra Praha kvůli covidu o společný koncerty hlavně na Moravě. Kapely píšou: "Do poslední chvíle jsme věřili, že to dáme. ve všech klubech byly místa k sezení, konec ve 22.00 žádnej problém, víc než 50 lidí by beztak nepřišlo... nakonec to ale bohužel musíme zrušit kvůli velmi nepříznivýmu zdravotnímu stavu jednoho z nás. Je nám to líto. Pokud chcete obě kapely podpořit, na webu Silver Rocket lze zakoupit novou kazetu ´Igor´ od Prohra Praha i stále aktuální 10" ´Heavy Defeat´ od Laundered Syrup. Děkujeme. Držte se!"

ÚV SRR 23. 9. 2020

"Cílená a věrohodná galerie ohavností, kde se pod strašidelnou maskou nakonec neskrývá hodný člověk..."

"Cílená a věrohodná galerie ohavností, kde se pod strašidelnou maskou nakonec neskrývá hodný člověk..."

"Plešatá zpěvačka je kapela, jejíž rodiče jsou jednoznačně sourozenci, přinést si jí domů znamená být vyškrtnut ze závěti a pokud vás s jejich deskou někdo uvidí v tramvaji, je váš pozitivní mediální obraz definitivně v hajzlu. Zároveň se ale jedná o poměrně výjimečný případ kapely, u níž pod slupkou hnusné muziky nenajdeme žádnou skrytou krásu. Nikdo se o to totiž nesnaží. Neskrývá se zde pochopení, shovívavost, odpuštění, sympatie či osudovost. Jenom studená podlaha, odpojená elektřina a povědomý pocit zpackaného pokusu o sebevraždu." Velmi sympatickou recenzi na "Vlasy dievčat" si můžete vychutnat TADY.

Aran 20. 9. 2020

SOPHIA 5. května ve Futuru

SOPHIA 5. května ve Futuru

Je tu nový termín pražského koncertu Sophia (21. listopadu v Underdogs se bohužel ze zřejmých důvodů ruší): uvidíme se 5. května ve Futuru! Kultovní kapela Robina Proper-Shepparda z The God Machine letos vydává nové album „Holding On / Letting Go.“

Jen málo muzikantů má štěstí na takový „život po životě,“ jako Robin Proper-Sheppard. Coby frontman kultovních The God Machine by měl své místo v dějinách alternativní hudby jisté tak jako tak, jeho projekt Sophia je ale v mnoha ohledech zcela výjimečný. Sophia se teď po třech letech a s novou deskou vrací do Prahy – tedy do města, kde v roce 1993 vznikalo rozlučkové album The God Machine „One Last Laugh In A Place Of Dying.“ Robin Proper-Sheppard vydává s kolektivem hudebníků desky pod názvem Sophia od roku 1996, kdy vyšel debut „Fixed Water.“ Jeho nezaměnitelný rukopis často poznáte po několika vteřinách: neomylný instinkt na melancholické nápěvy, jejichž křehkost je hlavně na posledních albech v kontrastu s masivnějším zvukem kapely. Sophia je nejsilnější přesně tam, kde vždy nenuceně kralovala – v tichých baladách o ztracených srdcích a dávných láskách, kde Proper-Sheppard mistrovsky dávkuje patos a odevzdaný smutek. Tahle kapela nikdy nebyla pouhým pokračováním The God Machine: plným právem je řazena mezi slowcore legendy. V roce 2016 se Sophia vrátila s mimořádně silnou deskou „As We Make Our Way (Unknown Habours)“, na kterou se čekalo sedm roků. Následovalo živé trojalbum (!), rok 2020 patří novince „Holding On / Letting Go.“

ÚV SRR 17. 9. 2020

"Opětovně kolem mě plynou texty, aniž by dokázaly zanechat cokoliv jinačího než zmatek a chaos..."

"Opětovně kolem mě plynou texty, aniž by dokázaly zanechat cokoliv jinačího než zmatek a chaos..."

"Pražkou noise rockovou kapelu Or jsem poslední dobou nějak zanedbával a když jsem zkoušel přijít na důvod, nenapadlo mě nic lepšího než že prostě lajdáctví. Pravda, jejich první deska naprosto nenápaditě nazvaná Lp, s naprosto nenápaditým až tragickým obalem, ze kterého se nedalo vůbec nic vyčíst ani poznat, a který se navíc po měsíci od zakoupení totálně rozpadl, nějakému nadšení do budoucna moc nepřidala. Byť hudebně byla moc fajn. Ale přece. Druhá nahrávka Jaro (2017) byla taky fajn, obal, který mi připomíná mrkev zašlapanou do bláta, už byl o něco lepší, přesto jsem si ji dodnes nekoupil. Nějak to zatím nedopadlo." Ale nebojte, nakonec to dopadne, mj. i díky "baladické písni" (sic!!!). Nová recenze na "Smutný stroje" od Or je TADY.

ÚV SRR 16. 9. 2020

Vinyly E konečně u kapely

Vinyly E konečně u kapely

Tohle nám udělalo radost... protože kapele to udělalo radost. Vinyly E se po nekonečně dlouhý době a obrovský řadě voserů konečně dostaly ke kapele. Thalia filmuje, Gavin rozbaluje, celý je to TADY. Uf... jinak album "Complications" si můžete poslechnout i objednat TADY.

ÚV SRR 15. 9. 2020

OR na střeše pro Alarm

OR na střeše pro Alarm

Tady je záznam hodně povedenýho koncertu Or ze střechy / terasy nuselský sokolovny, kde kluci hráli na podporu Alarmu. Jejich nový album "Smutný stroje" by v žádným případě nemělo uniknout vaší pozornosti - k poslechu a k objednání je TADY.

ÚV SRR 10. 9. 2020

"Once you pass your 40s, ..50s, you are a real punk..."

"Once you pass your 40s, ..50s, you are a real punk..."

"Thalia and Jason share mics for 9 tracks, this time somehow more stripped-down to the basic of 90's noise rock than the compact fierce of ´Negative Work´. A discipline of two-guitars driven chemistry, loaded with vital minimal drumming and burning/satured fuzz, spoken through the angular phrasings of their six-strings." Další hezká recenze na E je TADY.

ÚV SRR 7. 9. 2020

Dvě recenze na Plešatou

Dvě recenze na Plešatou

Vlasy dievčat jsou venku jen pár dní, ale my jsme už dostali DVĚ recenze na tuhle desku, přečíst si je můžete TADY. Autoři, skrývající se pod pseudonymy "Palo" a "Jožin", nejen že mistrně vystihnou, co je podstatou týhle desky, ale taky nám dají nahlédnout do svýho nitra: Díky, kluci, mám o důvod víc se nenávidět. Je konec? Ne, nezhebnuls. Novou desku Plešatý zpěvačky můžete poslouchat i kupovat ZDE.

Töhötöm 2. 9. 2020

PARAMOUNT STYLES SOLO / TRIO turné

PARAMOUNT STYLES SOLO / TRIO turné

Začátek koncertní sezony 2020-2021 je tady: nikdo neví, jaká bude, ale nějak se s tím popereme. Jsme rádi, že se tady na pár koncertů objeví Scott McCloud aka The Chief aka Paramount Styles Solo. V úterý v Praze na 007 s ním zahraje Jiří ImlaufHoupacích koní. A pozor: na čtyřech koncertech z tohohle turné (Praha, Tábor, Brno, Rožnov) bude k vidění nová inkarnace Paramount Styles Trio (Scott, Váša na cello, Aran na akustickou basu).

1. září – Praha (007) + Jiří Imlauf
2. září – Ústí nad Labem (Činoherák)
3. září – Tábor (U Lva) + The Pau
4. září – Brno (Kabinet Múz) + Aran Epochal
5. září – Rožnov pod Radhoštěm (Vrátnice) + Aran Epochal

ÚV SRR 28. 8. 2020

SILVER ROCKET SUMMER STODOLA: shrnutí

SILVER ROCKET SUMMER STODOLA: shrnutí

V sobotu se jde na věc, tady je závěrečný shrnutí. Deštíku se nebojte - takhle OBROVSKOU stodolu jste V ŽIVOTĚ neviděli. Když si vezmete drobáky, budeme rádi. A když bude něco organizačně haprovat, doufáme, že přimhouříte obě oči: neděláme to sice poprvý, ale jsme jen mizerný amatéři. Díky.

KDY: v sobotu 29. srpna, hudební blok startuje v 17.00, konec cca o půlnoci
KDE: v Peníkově - TAKHLE se tam dostanete
ZA KOLIK: 250 Kč (300 Kč pro grandy). Kdo bude chtít stanovat, majitelé prosí o příspěvek 80 Kč
KAPELY: Plešatá zpěvačka, Horní tok, Paramount Styles Solo, Nesbitt´s Inequality, Prohra Praha, Vlněna, I´m A Sloth

ÚV SRR 28. 8. 2020