Silver Rocket

Dvě recenze na Plešatou

Dvě recenze na Plešatou

Vlasy dievčat jsou venku jen pár dní, ale my jsme už dostali DVĚ recenze na tuhle desku, přečíst si je můžete TADY. Autoři, skrývající se pod pseudonymy "Palo" a "Jožin", nejen že mistrně vystihnou, co je podstatou týhle desky, ale taky nám dají nahlédnout do svýho nitra: Díky, kluci, mám o důvod víc se nenávidět. Je konec? Ne, nezhebnuls. Novou desku Plešatý zpěvačky můžete poslouchat i kupovat ZDE.

Töhötöm 2. 9. 2020

PARAMOUNT STYLES SOLO / TRIO turné

PARAMOUNT STYLES SOLO / TRIO turné

Začátek koncertní sezony 2020-2021 je tady: nikdo neví, jaká bude, ale nějak se s tím popereme. Jsme rádi, že se tady na pár koncertů objeví Scott McCloud aka The Chief aka Paramount Styles Solo. V úterý v Praze na 007 s ním zahraje Jiří ImlaufHoupacích koní. A pozor: na čtyřech koncertech z tohohle turné (Praha, Tábor, Brno, Rožnov) bude k vidění nová inkarnace Paramount Styles Trio (Scott, Váša na cello, Aran na akustickou basu).

1. září – Praha (007) + Jiří Imlauf
2. září – Ústí nad Labem (Činoherák)
3. září – Tábor (U Lva) + The Pau
4. září – Brno (Kabinet Múz) + Aran Epochal
5. září – Rožnov pod Radhoštěm (Vrátnice) + Aran Epochal

ÚV SRR 28. 8. 2020

SILVER ROCKET SUMMER STODOLA: shrnutí

SILVER ROCKET SUMMER STODOLA: shrnutí

V sobotu se jde na věc, tady je závěrečný shrnutí. Deštíku se nebojte - takhle OBROVSKOU stodolu jste V ŽIVOTĚ neviděli. Když si vezmete drobáky, budeme rádi. A když bude něco organizačně haprovat, doufáme, že přimhouříte obě oči: neděláme to sice poprvý, ale jsme jen mizerný amatéři. Díky.

KDY: v sobotu 29. srpna, hudební blok startuje v 17.00, konec cca o půlnoci
KDE: v Peníkově - TAKHLE se tam dostanete
ZA KOLIK: 250 Kč (300 Kč pro grandy). Kdo bude chtít stanovat, majitelé prosí o příspěvek 80 Kč
KAPELY: Plešatá zpěvačka, Horní tok, Paramount Styles Solo, Nesbitt´s Inequality, Prohra Praha, Vlněna, I´m A Sloth

ÚV SRR 28. 8. 2020

SILVER ROCKET SUMMER STODOLA: kapely

SILVER ROCKET SUMMER STODOLA: kapely

Letos je to pěkný smörgåsbord, bude FOLK, bude GRUNGE, ty vole, bude METAL, bude i HARD ROCK. Bude všechno, jako vždycky. Podívejme se tedy trochu blíž na tu hudbu.

ÚV SRR 27. 8. 2020 Podrobnosti…

PLEŠATÁ ZPĚVAČKA: Vlasy dievčat

PLEŠATÁ ZPĚVAČKA: Vlasy dievčat

Možná je to už trochu diagnóza, ale nemůžeme si pomoct: dámy a pánové, satanistky a surrealisti, tady je šestej letošní release na Silver Rocket: Plešatá zpěvačka a její ve všech směrech zcela šokující album Vlasy dievčat. Tentokrát vychází na klasickým LP s artworkem, jakej svět ještě neviděl, a my jen konstatujeme, že před touhle deskou klečíme na kolenou. Poslouchat a kupovat můžete ZDE, vzácný artefakt si budete moci pořídit i v sobotu na SRSS (kde bude set Plešatý nepochybně jedním z vrcholů večera). 

Töhötöm 25. 8. 2020

SRSS: Kanada vs. Česká Kanada

SRSS: Kanada vs. Česká Kanada

Letos po osmnácté pojedeme společně na soustředění, a tentokrát to bude kraj, kterej je známej jako Česká Kanada. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme s jedním bývalým Kanaďanem, považovali jsme to od začátku za znamení! Je skutečně území mezi Dačicema, Slavonicema a Landštejnem něco jako kraj mezi Torontem, Montréalem a Québecem? Nebo je to jinak? Tady je pár slov, který by vás měly naladit na sobotní akci – SRSS se letos odehraje skutečně v unikátním milieu.

Töhötöm 24. 8. 2020 Podrobnosti…

Silver Rocket Summer Stodola: jak do Peníkova

Silver Rocket Summer Stodola: jak do Peníkova

Kapely jsou ready, pivo je ready, počasí nerozhoduje (stodola) - teď už jen jak se tam dostat? Následující info posílá legendární Landofka: řiďte se jím. Nejbližší místo, kam se lze dostat hromadnou dopravou, je Markvarec / Český Rudolec. Odtud je to do Peníkova 5 km se zastávkou v Rudolci, kde je restaurace a PIVOVAR (info ZDE), pro výletníky lze doporučit i zámek, přezdávaný Malá Hluboká (info ZDE).

Nejlepší spoj z Prahy TADY.
Nejlepší spoj z Brna TADY.

Druhej nejlepší spoj, kam něco jezdí, jsou legendární Slavonice aka Mexiko, kde můžete obdivovat krásu renesančního náměstí, nebo zajít do Alfy na pivo a pokecat s místníma, ale bacha, abyste nedostali do držky:

Ze Slavonic je to krásnej výlet skrz Českou Kanadu 10 km po turistický stezce až do Peníkova, info ZDE.

Nejlepší spoj z Prahy TADY.
Nejlepší spoj z Brna TADY.

Třetí možnost jsou Dačice, kde hráli v roce 1385 Gnu: jezdí tam nejvíc spojů, ale je to tak nejdál (cca 14 km, info ZDE), ale není problém nechat se přiblížit třeba taxíkem (info ZDE). Jestli bude hezky, místní doporučujou udělat si z Peníkova procházku "K Hlaďáku," což je fakt hezkej rašelinovej rybník na koupání (info ZDE). Přípravy na SRSS budou v Peníkově probíhat už od pátku večer a bude naraženej sud, takže kdybyste chtěl někdo přijet už v pátek, není problém. Kdyby něco, pište!

ÚV SRR 21. 8. 2020

SRSS novinky

SRSS novinky

Už příští víkend je Silver Rocket Summer Stodola v Peníkově. Pár maličkostí: bude tam pro vás k dispozici voda na dvou místech: studny jsou plný a vody je dost. S Popelínem se bude na čepu střídat další místní pivovar Kamenice. Hudební produkce začne v 18.00. A moc prosíme - kdo chce pivo natočit do vlastního půllitru, ať si přiveze vlastní půllitr. Díky!

ÚV SRR 20. 8. 2020

"Creating memorable music is not always about throwing musical spaghetti at the wall to see what sticks..."

"Creating memorable music is not always about throwing musical spaghetti at the wall to see what sticks..."

Máme tu další recenzi na novou desku E. "There is a saying that too many cooks spoil the broth, but for this recipe, each member takes equal turns, never overpowering each other and creating a balance of noise and warmth. No song is over four and a half minutes, allowing for a concise and masterful blend of loose aggression and technical skill. It is a recipe that has held true for two prior albums, full of melodic guitar lines, Zedek’s unique voice, McCarthy’s powerhouse drumming and Sanford’s musical ingenuity. The album is a powerhouse of honesty, a trait Zedek has been skillfully practicing for years, and she lets us in on her humanity in the closer ´Apiaries Near Me´ via the lyrics ´I'm just trying to hold the tide, to draw the line.´ I hear you. We hear you." Celá recenze TADY.

ÚV SRR 16. 8. 2020

"It’s accurate to call E an underground rock supergroup"

"It’s accurate to call E an underground rock supergroup"

Další příznivá recenze na novou desku E! "This instrumental attack can bring both Sonic Youth and Burma to mind, though it’s important to stress that Thalia Zedek is a contemporary of those bands rather than a follower. Furthermore, E expand and contract their sound throughout the record, with the stinging post-punky amp noise of ´Acid Mantle´ an immediate example." Celý k přečtení TADY.

ÚV SRR 7. 8. 2020

"Prohra Praha je nihilistické trio z hlavního města Česka"

"Prohra Praha je nihilistické trio z hlavního města Česka"

Toro nám poslal geniální recenzi na nejnovější studiový počin Prohra Praha, která nám "servíruje ´moderní rock,´ ale bez těžké příchuti stokrát vyjetého oleje, z riffů jde cítit dělnická poctivost a svěžest, proroctví hněvu i nabídka k divokému sňatku. Ve formě a struktuře je kapela nekompromisní, nic nám dvakrát neopakuje, kdo to nechytil napoprvé, má smůlu nebo blbé uši. Celé to po většinu času funguje jako příjemná facka." Neváhejte ani vteřinu a přečtěte si ji ještě zatepla TADY V NEJKECECH.

ÚV SRR 7. 8. 2020

RIP Vern Rumsey

Odešel Vern Rumsey z Unwound. "Sedím doma a poslouchám ´Repetition´ a říkám si, že ten smutek má stoprocentně co do činění s příslušností ke kmeni baskytaristů. Je to tak. Vern Rumsey byl totiž prototypem indie baskytaristy 90. let. To, co Hooky začal na konci 70. let v Joy Division, přeložil Vern Rumsey do hudebního jazyka post-punk blbců 90. let. Hraješ na basu v kapele: dobře víš, že jsi míň, než všechny ostatní nástroje, ale taky víš, že můžeš nabídnout MNOHEM víc, než co ti diktuje muzikantská tradice. Hooky, Vern (a další a další!) mi ten prostor načrtnuli, zmapovali, ukázali." Pár mejch slov TADY.

Aran 6. 8. 2020

"A hard edged sonic kaleidoscope charged with eerie serendipity..."

"A hard edged sonic kaleidoscope charged with eerie serendipity..."

"This is the third great album from this wonderful band and somehow hardly anyone seems to have noticed. I know they’ve not really done themselves any favours with the name, becoming abandcalledE for algorithmic convenience but more people should be singing their praises." Recenzi na novou desku E v "Echoes and Dust" si můžete přečíst TADY.

ÚV SRR 3. 8. 2020

Jednota Kalvárie – 22. 8. 2020 – Kalvárie Ostré, Úštěk

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party – Nadja, Islaja, Black Tar Jesus, No Pavarotti, Lebanon, Nina Pixel a d.

ÚV SRR 3. 8. 2020 Podrobnosti…

"Hudba Or se kultivuje."

"Hudba Or se kultivuje."

"Jediná silverrocketí kapela na světě, která provozuje foodinstablog, se hlásí s třetí řadovkou." Recenzi na třetí "řadovku" Or si můžete přečíst TADY.

ÚV SRR 28. 7. 2020