Silver Rocket

SRSS bude!!!

SRSS bude!!!

Už jste předpokládám ani nedoufali – my taky ne. Ale nakonec jsme se trochu na poslední chvíli zmobilizovali a SRRS letos, tak jako každý rok, BUDE. Takže: jako první věc si prosím poznamenejte datum: sobota 28. srpna 2021. Druhá věc: kde. Budeme dost tajemný, možná až tajnůskářský: akce se odehraje velmi blízko Prahy, v dosahu příměstských linek autobusů, bude to o dost blíž než svýho času Byšice, kde to všechno začalo. (A když je řeč o Byšicích... no nic.) Místo se možná dozvíte, pokud nám napíšete e-mail kolik se vás chystá, rádi vám sdělíme podrobnosti. Jinak bude všechno na klasicky vysoký úrovni: hudba, jídlo, pití, spaní, vibrace, všechno. Další informace brzy! Silver Rocket Summer Schovka!

Töhötöm 23. 7. 2021

Mudhoney 4. října 2022 v Lucerna Music Baru

Mudhoney 4. října 2022 v Lucerna Music Baru

MUDHONEY slaví 30 let od určujícího alba Every Good Boy Deserves Fudge a zároveň pro rok 2022 oznamují termíny nového evropského turné. Jejich oblíbená Praha mezi nimi nechybí.

Před dvěma lety jsme psali: Je jen málo radostnějších výjevů než pohled na rockovou kapelu, kterou to BAVÍ i po více než třiceti letech. A nemáme důvod na těch slovech cokoliv měnit, protože Mudhoney to baví i přes onu nucenou odstávku nás všech od živých koncertů a přece jen oznamují turné přebookované na podzim 2022. Děje se tak právě v těchto dnech, kdy si svět připomíná 30 let od vydání jejich legendárního, vskutku přelomového alba Every Good Boy Deserves Fudge (1991) a kdy jejich domovské vydavatelství Sub Pop Records k této příležitosti připravilo nové remasterované deluxe vydání, opatřené mnoha exkluzívními bonusy, mnohými dosud skutečně neslyšenými.

ÚV SRR 21. 7. 2021 Podrobnosti…

NEW MODEL ARMY - novej termín: 28. října 2022

NEW MODEL ARMY - novej termín: 28. října 2022

Koncert New Model Army ke 40. výročí založení kapely se přesouvá o rok - přesně na 28. října 2022. Pevně věříme, že je to poslední pohyb termínu koncertu, na kterej se velmi těšíme. Pokud by někomu novej termín nevyhovoval a už má lístky, je možný je vrátit do 9. srpna 2021. Krácení času, kterej do koncertu zbývá, si můžete ukrátit i tímhle skvěle udělaným dokumentem.

ÚV SRR 9. 7. 2021

Sakrasampler#1

Máme tu první den prázdnin, tudíž spousta z vás nemá do čeho píchnout. Řešením je si něco poslechnout – a tady je jeden návrh: už před časem vyšel vinylovej sampler kapel z okruhu Sakraphonu, na kterým najdete všechno, co pro zdárnej start léta můžete potřebovat. Jmenuje se to Sakrasampler#1, k poslechu i zakoupení je to TADY a můžete si k tomu taky přečíst něco jako malýho průvodce touhle povedenou kompilací TADY.

Töhötöm 1. 7. 2021

UKWLT v Potrvá 24. června + recenze

UKWLT v Potrvá 24. června + recenze

Zvuk zkreslené kytary se táhne jako tér, je těžký a lepivý. Jen občas nástroj nebo hlas zakvílí jako prehistorické zvíře, které pomalu pohlcuje jedno z asfaltových jezírek La Brea, v němž uvízlo... Pro milovníky kytarového noisu to může být podobně kultovní nahrávka jako Zero Tolerance For Silence od Pata Methenyho, říkají povolaní znalci. Při příležitosti prvního normálního koncertu UKWLT od vydání desky Remedios, kterej proběhne ve čtvrtek 24. června v Potrvá (nepočítáme speciální vystoupení na benefičním streamu pro Sedmičku, kam mistr dorazil přímo z nemocnice a vůbec nemohl zvednout kytaru, protože by mu praskly stehy a udělalo by se mu mdlo), si můžete přečíst hezkou recenzi na jeho poslední opus TADY.

Töhötöm 22. 6. 2021

ANARKUSS (ex - Milemarker) 6. září v Potrvá

ANARKUSS (ex - Milemarker) 6. září v Potrvá

Legendární Milemarker, navazující Challenger, kultovní fanzin Burn Collector – kolem Ala Buriana bylo vždy velmi živo. Pozoruhodná postava post-punkové scény se teď v projektu Anarkuss vydává vstříc dalšímu dobrodružství: folk-punkové duo, které spolu s Burianem tvoří Anne Hübschmann, jako by se vracelo ke zcela obnaženým kořenům hudby. Akustické kytary, dialog mužského a ženského vokálu, živelná aranžmá – a navzdory minimalistickému obsazení velká dávka energie. Al Burian coby anarcho-folkový buřič? V jeho případě je možné všechno, nechme se překvapit a akceptujme jednu z nálepek, která se na Anarkuss dobře hodí s odkazem na slavné album The Clash: tohle je „combat folk“! V pondělí 6. září se těšíme na shledání v našem oblíbeném Potrvá, kapelu si můžete poslechnout TADY.

ÚV SRR 21. 6. 2021

LYSSA - Zátoka

LYSSA - Zátoka

Slunce peče jak zjednaný, čili je potřeba si trochu osvěžit palici. No a jelikož se blížej prázdniny, tak nejlíp nějakým videem od moře. Čtvrt století od prvního koncertu je vhodná příležitost nechat se pozvat mezi útesy... Děkujeme za video vládci vesmíru a všech oběžnejch drah Vlastíkovi, Bipolar od Lyssy je vlastně pořád aktuální, tak třeba objednejte svůj kousek ZDE nebo se stavte ZDE.

ÚV SRR 17. 6. 2021

"Celá deska likviduje jako covid..."

"Celá deska likviduje jako covid..."

Milí lidé z milého fanzinu Kolyma Tales věnovali pozornost aktuální desce Plešaté zpěvačky. "Hudebně se jedná o heavy těžkotonážní opus, který se valí dopředu jako bláto při povodni." No lies detected. Celou recenzi na "Vlasy dievčat" si můžete přečíst TADY.

ÚV SRR 13. 6. 2021

GURUN GURUN remixy a koncert na Sedmičce

GURUN GURUN  remixy a koncert na Sedmičce

Nejsou mrtví, ani nespí, Gurun Gurun jen plujou mimo běžnej čas. Tak se může stát, že zatímco čekají na vydání jedný desky a mezitím natočí další, ukáže se, že mají taky remixy, který když se dají dohromady, je to zábavnej poslech. TADY je album リミックス, jehož zakoupením zároveň přispějete na Food Not Bombs, což je bezva a zasloužej si podporu. No a nebývalá energie kapely je podepřena i živým výstupem tuhle sobotu 12. 6. v klubu 007 na Strahově. Na pivko můžete už od 18.00, koncert začne cca ve 10.00, první spustí noise ambient hypnózu Meandér, duo kytara - bicí, zkoumající odvrácenou tvář rokenrolu - ticho.

ÚV SRR 11. 6. 2021

OTK - Květináč

Proroctví nelhalo, OTK pokračuje ve videosmršti. Každej měsíc jedno video, dokud Agent Covid neodtáhne. Nás nikdo ministerským orlojem neobalamutí. Pro květen nasazujeme píseň, kde je i banjo a modulární elektronika. Realita se kroutí, jak domeček z proutí. Květináč slzami zalej ZDE.

ÚV SRR 27. 5. 2021

Branka bude!

Kolegové z Holubníku se nevzdávají a zvou na lety prověřenou open air akci na hřišti v Bečvárech. V sobotu 5. června je start v 16.00 a sestava kapel je následující: Mermomoc, Fetch!, Aran Satan, Innoxia Corpora a klasicky Vepřový prase. Čtěte dál!

ÚV SRR 24. 5. 2021 Podrobnosti…

BUMFRANG3 - Pejsek

Cože, v naší videotéce přibyla další položka v rozpětí pouhýho měsíce? Pravděpodobně se rozkřiklo, že na rozdíl od nejmenovanejch služeb pokoukání nešpikujeme reklamou. Tenhle kousek je návnada k připravovaný desce Bumfrang3 s názvem Kompas, která vyjde - ehm - no - prostě podle toho, jakej nám dá lisovna termín. V týhle oblasti, pravda, ještě pořád taháme za kratší konec, ale když už jsme zmákli videa, tak i tu továrnu jednou koupíme...

ÚV SRR 21. 5. 2021

OR live

OR live

Přestože se pořád ještě nehraje živě, v tomhle videu najdete přesvědčivej důkaz, že Or jsou ve velký formě. Rozhodně si je nenechte ujít, až se kluby a místa jakž takž otevřou. Už teď se na to všechno ale můžete vyzbrojit zakoupením aktuální desky Or s názvem "Smutný stroje," která je TADY.

ÚV SRR 16. 5. 2021

DÍK JAK SVINĚ!

DÍK JAK SVINĚ!

Hele - DĚKUJEME jménem Sedmičky za vaši mimořádnou podporu benefičního streamu. Nezklamali jste: skoro 250 prodanejch lístků znamená, že jste na Strahov poslali o dost víc peněz, než kolik se vybere na vánočních benefitech. Strašně si toho ceníme a Klub 007 posílá obrovský díky. Těšíme se, až se zase uvidíme. Záznam streamu je když tak tady:

ÚV SRR 30. 4. 2021

Videorecenze mj. na split INNOXIA CORPORA vs. ARAN SATAN

Videorecenze mj. na split INNOXIA CORPORA vs. ARAN SATAN

Šest komentovaných alb roku 2021 aneb Sklizeň Petra (Telepatie, Fobie, aj.) a Berryho (Vinyl Disk Musick, Telepatie, aj.). Kolem devátý minuty dojde i na pořád čerstvej 12" split Innoxia Corpora a Aran Satan. „Innoxia Corpora: klasicky rozeznatelnej rožnovskej punk, krátký biče, furt se valí text. Aran Satan: minimalistickej projev, je to obnažený na kost, nejtěžší disciplína, protože se může spálit.“

ÚV SRR 28. 4. 2021