Silver Rocket

OTK - Sona a Kuva REVISITED

Jedeme dál. Dnešní návrat v čase patří OTK a jejich třetí desce "Sona a Kuva," která vyšla v roce 2003 ve spolupráci Silver Rocket a Minority Records jako CD (nějaký kusy italský vinylový reedice z roku 2010 jsou ještě k mání TADY). "Sona a Kuva" je poslední album před současnou sestavou a jsou na něm zásadní věci jako "Tupilak," "A. Letec" nebo "Mám svojí zemi rád." Na závěr vás pak čeká cover "Poslepu na cestě" od Gnu. Vraťte se v čase s OTK, link je TADY.

Aran 25. 3. 2020

WOLLONGONG - Know Evil REVISITED

Jak to zvládáte? Doufáme, že jste všichni OK - a už se těšíme na společný oceány piva, který zase JISTĚ časem zašumí. Pamatujete, jak jsme tady pár měsíců zpátky dávali streamy našich starších desek? Teď je dobrá doba v tom pokračovat, takže jdeme na to. Máme na webu VLASTNÍ fakin přehrávač od Landofky, tak ať nezahálí.

Nabízíme vám ke streamu (případně ke koupi downloadu) 10" Wollongong "Know Evil" z roku 2001, kterej měl katalogový číslo SRR 18 a je už dáááááávno vyprodanej. Wollongong byla jedna ze základních Silver Rocket kapel. Kytaristovi nikdo nerozuměl v běžný řeči, načež když řval do mikrofonu uprostřed všeho toho bordelu. Basák s naběhlejma žílama vypadal, jako kdyby ten zvuk FYZICKY procházel jeho tělem. Celý to hnal dopředu hyperaktivní bubeník. I po letech to hraje skvěle, "(Imperial) Mediacide" je jeden ze základních songů tohohle labelu. Přenýst se o cca dvacet let zpátky (kecy pod deskou jsou taky původní) můžete TADY.

Aran 25. 3. 2020

BEST CZECH VINYL DISK 2019

Pan Berry nám zase po roce poslal tiskovku k dalšímu (13.) ročníku ankety o vinylového slavíka uplynulého roku. Podrobnosti a možnost hlasování po kliknutí.

ÚV SRR 21. 3. 2020 Podrobnosti…

SWANS odložený...

SWANS odložený...

Ano, celý nadcházející jarní turné a tím i pražskej koncert Swans se odkládají ZATÍM na neurčito. Vstupenky ZATÍM zůstávají v platnosti. Na náhradním termínu usilovně pracujeme. Více info brzy. Doufáme, že si mejete pracky jak šílenci, a že jste hodný na starší a slabší! Držte se.

Aran 17. 3. 2020

ASTRONAUTALIS zrušenej, THE PACK A.D. zrušený...

ASTRONAUTALIS zrušenej, THE PACK A.D. zrušený...

Jak zvládáte? Držte se! Turné Astronautalise se Stargaze (koncert v LMB měl bejt 22. dubna) je přeložený - snažíme se najít nějaký termíny v září, protože tohle spojení za to stojí. Zrušený je i turné The Pack A.D. - holky měly hrát 10. května na 007 spolu s Anarkuss (ex - Milemarker), ale tenhle termín zatím držíme aspoň pro Anarkuss, protože kluby budou potřebovat koncerty... Nicméně teď není jistý nic, ani květen, takže uvidíme. Pevný zdraví, dobytci!!!

Aran 16. 3. 2020

BLEUBIRD zrušenej...

BLEUBIRD zrušenej...

Koncert 7. dubna na 007 ani celý turné Bleubird + Mind The Beatz nebude... Opatrujte se, buďte na sebe hodný a držte se. Pevný zdraví všem!

Aran 12. 3. 2020

Turné E-TURN je zrušený...

Turné E-TURN je zrušený...

Nedá se svítit, tvrdě vybojovaný turné E-Turn je zrušený. Moc díky VŠEM, kdo se na tom jakkoliv podíleli. Kdyby se vám do toho chtělo příště, bylo by skvělý to uskutečnit v lepších časech. Držíme palce všem klubům a promotérům, který musej rušit koncerty - a všem kapelám, kterejch se to dotýká. Hlavně pevný zdraví!

Aran 12. 3. 2020

E - Contagion Model

E - Contagion Model

Další track z nové desky E, která vyjde v první polovině roku na Silver Rocket a Lokal Rekorc, se jmenuje příhodně "Contagion Model" a je ke slyšení na Bandcampu kapely TADY. Termíny evropskýho turné včetně tří českejch zastávek TADY.

Aran 11. 3. 2020

OR - Smutný stroje

Třetí deska Or vyjde na Silver Rocket v první polovině roku a bude se jmenovat "Smutný stroje." Je nepřekvapivě výborná, ale překvapivě jiná. Těšíme se. Tady je krátký video, zvěstující příchod Smutnejch strojů...

Aran 10. 3. 2020

NEW MODEL ARMY slaví 40 let 30. října v Lucerna Music Baru!

NEW MODEL ARMY slaví 40 let 30. října v Lucerna Music Baru!

NEW MODEL ARMY. Tři slova, patnáct desek, čtyřicet let. Kapela, která nikdy nepatřila k mainstreamu, ale bez které by byla celá post-punková hudba nepoměrně chudší. Kapela, jejíž fanoušci vytvořili během čtyř dekád Rodinu. Kapela, kterou v polovině 80. let označila nadšená kritika za „Nejlepší věc v anglickém rocku od dob The Clash.“ Kapela, která „na stará kolena“ překvapivě nahrává jedny z nejlepších alb své kariéry. New Model Army se po čtyřech dlouhých letech vracejí do Lucerna Music Baru, kde během speciálního tříhodinového (!) setu představí průřez všemi svými nahrávkami. Klub bude otevřen od 17:00, koncert začíná v 18.00! Čtěte dál!

Aran 9. 3. 2020 Podrobnosti…

E s novou deskou 12. června na 007!

E s novou deskou 12. června na 007!

Kultovní brněnské trio E kdysi fungovalo v sestavě Kokolia – Václavek – Ostřanský. Také aktuální kapelu stejného jména tvoří zajímavá jména: na kytaru hraje Thalia Zedek (ex - Come, Live Skull, Uzi), bicí má na starosti Gavin McCarthy (ex - Karate, Glorytellers) a výraznou basu domácí výroby obsluhuje Jason Sanford (Neptune). E vydali v roce 2016 vynikající debutovou desku na Thrill Jockey, druhé album „Negative Work“ následovalo o dva roky později. Třetí LP s názvem „Complications“ vychází letos ve spolupráci Silver Rocket a Lokal Rekorc a představuje možná zatím nejvyrovnanější kolekci songů – trio si skvěle „sedlo“ a vycizelovala svůj osobitý zvuk, který velmi zhruba připomíná souřadnice kapel jako Shellac, Unwound nebo Mission of Burma. Zvláštně a zajímavě zvukově usazená Sanfordova basa strhává charakteristickou kytarovou hru Thalie Zedek do ještě rytmičtější podoby – a McCarthy je bubenická legenda. E jsou velmi sugestivní, zdůrazňují dynamiku jednotlivých skladeb a podvědomě spoléhají, že nějaká ta melodie vždycky přijde (přijde). Živě to zatím vždycky bylo PARÁDNÍ. 12. června na 007 s novým albem „Complications“! O den později také v Brně (Kabinet Múz) a 20. června na MišMaši!

Aran 27. 2. 2020

E - Sunrise

E - Sunrise

Tady je první track z nový desky E, která se jmenuje "Complications," a která vyjde ve spolupráci Silver Rocket a Lokal Rekorc. E (Thalia Zedek, Gavin McCarthy z Karate a Jason Sanford) budou na evropským turné v průběhu května a června, termíny koncertů v Česku sem dáme co nejdřív.

Aran 21. 2. 2020

STAR CLUB WEST se vracejí

STAR CLUB WEST se vracejí

Byli tady v roce 2018, všechny ty koncerty dopadly skvěle – a proto se Star Club West vrací. Není to ale jedinej důvod: tahle nenápadná kapela loni vydala hned TŘI (!!!) desky, který rozhodně doporučujeme vaší pozornosti - poslechnout se dají TADY. Srdcem Star Club West je kytarista a zpěvák Nico Jacobs, její duší pak nenapodobitelnej kytarista Chris Smet, kterýho jistě znáte coby hlavní oporu živý verze Paramount Styles. Každý úterý se Nico a Chris scházejí s kamarádka,a coby Star Club West v tichosti a poklidu vydávají naprosto vynikající desky, vzdáleně připomínající třeba Yo La Tengo, Pinback nebo Tortoise. Živě to je ale mnohem větší rachot, přijďte se přesvědčit! V Praze 7. června na Kaštanu spolu s Bumfrang3.

Aran 18. 2. 2020

I'M A SLOTH, THE HEROINE WHORES, RED TORCH na Sedmičce

I'M A SLOTH, THE HEROINE WHORES, RED TORCH na Sedmičce

Už ve středu máte vynikající šanci zajít se podívat na Sedmičku: odehraje se tam akce, kterou jsme hrdě a s plným vědomím nazvali Grunge Night: zahrajou I'am a Sloth z Vídně, The Heroine Whores z Lipska a Red Torch z Prahy. Začátek už po sedmý, těšíme se na vás!

Töhötöm 17. 2. 2020 Podrobnosti…

MUDHONEY 5. října v Lucerna Music Baru!

MUDHONEY 5. října v Lucerna Music Baru!

Je jen málo radostnějších výjevů než pohled na rockovou kapelu, kterou to BAVÍ i po více než třiceti letech. Mudhoney by si mohli v klidu užívat teplého místečka v Síni slávy garážové muziky (kdyby taková bohulibá instituce existovala) a občas pustit do světa nějakou tu „bestofku“ či reedici klasického alba – a nikdo by nemohl říct ani popel: tihle chlápci už to mají přece dávno všechno „odehráno“. Mark Arm, Steve Turner, Dan Peters a Guy Maddison ale místo toho pořád nahrávají nové desky (stále aktuální „Digital Garbage“ vyšla v roce 2018) a nemohou se dočkat okamžiku, kdy vyrazí na příští turné. To podzimní evropské je zavede na jedno z jejich oblíbených míst: Mudhoney zahrají po dlouhých (víc než) pěti letech v pražském Lucerna Music Baru. 5. října 2020. Čtěte dál.

ÚV SRR 12. 2. 2020 Podrobnosti…