Silver Rocket

PROHRA PRAHA - první track z "Igora"

PROHRA PRAHA - první track z "Igora"

"Vzdal jsem se světla a trůnu!" Prohra Praha pustila do světa první track z kazety "Igor," která vyjde 25. června (v ten den taky hraje Prohra Praha společně s Bumfrang3 na 007). Song se jmenuje "Peklostroj" a můžete si ho poslechnout TADY.

ÚV SRR 1. 6. 2020

MUDHONEY se odkládají o rok

MUDHONEY se odkládají o rok

Rokenrol čekal na Mudhoney celá dlouhá desetiletí, takže nikoho jistě nezabije, že my si na jejich koncert počkáme ještě o rok déle – do října 2021: Konkrétní datum přesunutého vystoupení této jedinečné a zásadní garážové legendy je 4. 10. 2021, přičemž místo zůstává stejné – Lucerna Music Bar, Praha. Důvody odkladu jsou více než zřejmé: Tak např. příprava produkce celé evropské šňůry by měla už nyní být v plném proudu. Jenže nikdo neví, co bude, a tak není lehké, do takové přípravy investovat. A kdyby nakrásně bylo v celé Evropě už vše O.K., vpustí Evropa do svého prostoru občany USA? Natož punkovou kapelu na turné? V případě Mudhoney je zde však ještě jeden důvod, jenž je dobré zdůraznit: baskytarista Guy Maddison ve svém běžném životě pracuje coby zdravotní bratr na pohotovosti v Seattle King County hospitalu a má teď plné ruce práce se svinstvem zcela nerokenrolovým. Tak mu dopřejme krom velkého potlesku i čas. Až nejen Guy, ale celý svět tuhle bitvu vybojuje, sejdeme se 4. října 2021 v LMB ve zpoceném kotli a nikdo už nebude kroutit hlavou, když si společně zakřičíme: „Touch Me, I´m Sick!“

Již zakoupené vstupenky příslušné k původně plánovanému termínu zůstávají samozřejmě v platnosti, ale pokud se vám nový termín koncertu třeba nehodí, existuje i možnost jejich vrácení – vždy tam, kde jste je původně pořídili: Pokud jste své vstupenky zakoupili přes GoOut (ten zajišťuje i online-předprodej na webu Lucerna Music Baru) nebo u Ticketmasteru, Ticketportalu či u Silver Rocket, můžete vždy tamtéž možnost jejich vrácení uplatnit do (a včetně) 27. června 2020. U každého z předprodejců se vždy, prosíme, obraťte na příslušný kontakt uvedený na jeho webových stránkách. Pokud jste vstupenky pořídili osobně na pokladně klubu, obraťte se, prosím, formou e-mailu na adresu tickets@musicbar.cz. Pokladna je totiž až do odvolání uzavřena. Za příp. komplikace se předem omlouváme.

Aran 27. 5. 2020 Podrobnosti…

OR - Moře

OR - Moře

Or vydávají 26. června na Silver Rocket třetí desku "Smutný stroje" - a my jsme se vší skromností přesvědčený, že to je jejich zatím nejlepší album. Přesvědčit se o tom můžete i vy - tohle je video k tracku "Moře," který zachycuje Or v jejich přirozeným prostředí, kterým je shnilá zkušebna. Těšíme se na "Smutný stroje"!

Aran 25. 5. 2020

ANDY THE DOORBUM - Velmoc žehu

Song "Velmoc žehu," kterej je na desce "Konec srpna" od Aran Epochal & Tahle hudba, se objevil na albu "Even When The Cat Comes." Tu má na svědomí Andy The Doorbum a jsou to jeho verze písniček jinejch hudebníků: "Velmoc žehu" je tak ve společnosti skladeb od lidí jako Ceschi, Lankum, Big Business, Benji Hughes, James P Honey, Squalloscope a další. Album je zadarmo ke stažení TADY.

 

 

ÚV SRR 23. 5. 2020

OR + VLNĚNA - dvojkřest

OR + VLNĚNA - dvojkřest

Pátek 26. června v Underdogs! Or přicházejí se svojí třetí deskou „Smutný stroje“ (LP vyjde na Silver Rocket), Vlněna zahraje a představí „Malý ohně“ (kazeta na Silver Rocket). Jako support zahrají Tábor. Pravěká parta kámošů se svejma kapelama, páteční večer v Underdogs, oslava léta. Část výtěžku ze vstupného bude věnována na provoz Eternie, kterou zasáhla pandemie koronaviru.

Aran 23. 5. 2020

VLNĚNA novinky, OR novinky

Chystáme nějaký desky. Po určitý době se novým (a výtečným) materiálem připomene Vlněna, novou desku s názvem Malý ohně můžete očekávat brzo – a v pátek 22. května se můžete i podívat, jak kluci během epidemie zkrásněli, a to v živým streamu z Jihlavy (nikoliv z Horáckýho stadionu, jak by se patřilo, ale z prostoru DIOD v rámci studia Ne.klid: stream ZDE, od osmi večer). A jak víte, novou desku Smutný stroje budou mít i Or. Tahle kapela je prostě pořád lepší a lepší a my už víme, že nový věci jsou parádní a skvělý a vůbec... a ve čtvrtek 21. května si můžete některý poslechnout ve světový premiéře na starým dobrým Rádiu 1 od 22 hodin v pořadu Inclubátor.

Töhötöm 21. 5. 2020

PROHRA PRAHA + BUMFRANG3 25. června na 007

PROHRA PRAHA + BUMFRANG3 25. června na 007

Na strahovskej kopec se pomalu vrací život a my nemůžeme zůstat pozadu. V Klubu 007 zahrajou ve čtvrtek 25. června Prohra PrahaBumfrang3 – obě kapely mají dost novejch věcí a pokud to vyjde, Prohra Praha na koncertě představí svoji novou desku „Igor.“ Loni padesátiletá Sedmička má podobně jako řada dalších klubů značně nejistou současnost, tak pojďme společně zařídit, aby měla aspoň budoucnost co nejjasnější.

ÚV SRR 21. 5. 2020

NOVÝ TERMÍN SWANS: březen 2021

NOVÝ TERMÍN SWANS: březen 2021

Skutečně snad už reálný náhradní termín pražského koncertu SWANS je tady: 17. března 2021 v divadle Archa. Svět se sice dává do pohybu správným směrem, avšak ne natolik rychle, aby Michael Gira a spol. mohli letošní turné absolvovat, byť už částečně přesunuté z dubna na srpen, jak jsme všichni doufali, včetně aktérů samotných. SWANS a jejich tým se proto rozhodli hrát nyní na jistotu. A jaro příštího roku snad už takovou jistotu představuje. Na živou podobu nové Girovy hudební vize prostřednictvím jeho, tedy jedné z nejdůležitějších alternativních kapel všech dob se tak můžeme opravdu těšit.

Zakoupené vstupenky příslušné k původně plánovaným termínům zůstávají samozřejmě v platnosti, ale pokud se vám nový termín koncertu třeba nehodí, existuje i možnost jejich vrácení – vždy tam, kde jste je původně pořídili: Ať jste své vstupenky zakoupili přes GoOut (ten zajišťuje i online-předprodej na webu Archy) nebo přes Ticketpro, Ticketportal či u Silver Rocket, můžete vždy tamtéž možnost jejich vrácení uplatnit do (a včetně) 20. června 2020. U každého z předprodejců se vždy, prosíme, obraťte na příslušný kontakt uvedený na jeho stránkách. Vstupenky zakoupené osobně na pokladně Divadla Archa lze vrátit rovněž tamtéž a také do 20. června 2020. Za příp. komplikace se předem omlouváme. Děkujeme za pochopení, trpělivost i těšení, že 17. března 2021 se v Arše na SWANS společně už opravdu uvidíme.

ÚV SRR 20. 5. 2020

HONEY video / BURIERS rozhovor

Letos nepřijedou ani Buriers, ani Honey - víme proč. Ale nevadí: Honey vydá v nejbližší době akustický sólo EP a jeden track z něj s názvem "Father" se dočkal videozpracování (tady dole). Dáváme taky ven rozhovor s Buriers z roku 2017, kterej vyšel u příležitosti jejich koncerty na Klinice. Fajn čtení je TADY.

Aran 17. 5. 2020

ARAN EPOCHAL - Konvolut 2008-2012

ARAN EPOCHAL - Konvolut 2008-2012

Katalogový čísla Silver Rocket katalogu se nedávno přehouply přes stovku, ale SRR 37 jsme už kdysi dáááááávno rezervovali pro sebraný sedmipalcový spisy Aran Epochal – a teď je ten správnej čas. AE, Sporto, OTK, Edie Sedgwick, Tim Remis, Bene, Unkilled Worker, AuxesParamount Styles na jedný desce. A zadara. 18 songů, ani jeden z nich se neobjevil na žádný desce nikoho z interpretů, a pokud ano, tak v radikálně jiný podobě. Z 85% se tak jedná o speciální skladby pro tyhle speciální sedmipalce. Deska překvapivě drží pohromadě a jako dokument etapy, kdy Aran Epochal byl Aran s Bourkem, funguje skvěle. Každej ten singl měl / má svůj vlastní minipříběh, každej byl něčím výjimečnej – a my jsme rádi, že je můžeme nabídnout jako download hezky pohromadě a chronologicky. Dámy a pánové, holky a kluci, první Silver Rocket release od vypuknutí pandemie! Stahujte / poslouchejte TADY.

ÚV SRR 13. 5. 2020

SOPHIA 21. listopadu v Praze!

SOPHIA 21. listopadu v Praze!

Věříme, že se věci nezadržitelně obracejí k lepšímu - a těšíme se na budoucnost. 21. listopadu se do Prahy vrací Sophia s novou deskou. Místo ještě řešíme, ale termín si už můžete zakroužkovat teď. Dvě ukázky z nový desky "Holding On / Letting Go" jsou ke slyšení na Bandcampu Sophia TADY.

Aran 4. 5. 2020

MRC RIDDIMS / KARAOKE TUNDRA - 12" split REVISITED

Po jednom dvanáctipalcovým splitu hrneme druhej - a taky z roku 2013. Tenhle vinyl má pro nás podobný kouzlo jako třeba vinyl Gurun Gurun nebo "Atentát na Wericha" - je to RADIKÁLNÍ deska. A právě podle takovejch nás bude soudit historie. MRC Riddims je projekt našeho milovanýho Alapa Momina, kterej se coby DJ Oktopus postaral o výstavbu jedinečnýho zvuku Dälek, ale svojí práci považoval za dokončenou, tak se vrhnul do nekonečnýho světa riddimů. Karaoke Tundra je nebezpečnej medvěd, jehož podoba elektronický hudby je ostrá stejně jako on sám. Geniální spojení, za kterým si dodnes 100% stojíme. Poslouchejte TADY.

Aran 29. 4. 2020

TOMÁŠ PALUCHA / UNKILLED WORKER MACHINE - 12" split REVISITED

Tohle pozoruhodný splitko jsme pustili do světa v roce 2013 a pokud na něj někde narazíte na vinylu, neváhejte: jestli ještě existuje, tak už jen v pár kusech. Byla to vůbec první nahrávka Tomáš Palucha a je to dosud jediná nahrávka Unkilled Worker Machine. Přestože každá strana je zvukově úplně jiná, je tu řada styčnejch bodů - důraz na detail, vzájemný naladění každýho dua - který z týhle desky dělají dost unikátní počin. Tomáš Palucha tady nastoupili na krásnej směr do vesmíru, Todd s Kákou stvořili zvukovej monolit, kterej TRVÁ i po letech. Posuďte sami TADY.

Aran 29. 4. 2020

ESGMEQ - Behave Yourself REVISITED

Hlavně se chovejte slušně, ne jako minule. Kluci šli do sebe, Filka pil jen Semtexy, Mikiho bicí tentokrát nevyoraly stojanem brázdu do nový dřevěný podlahy, ale skrzevá magneťák a počítač nakonec jehlou do desetipalcovýho vinylu. Další brázdy vyrejvá Sisiho řev pod kůži: Kolik, Štěstí, Bramboračka, Vlci, Já vás dostanu, tolik hitů na tak krátkou desku? A ještě naší kočce vytáhli ti dobří lidé z Chebu klíště. Jenom ten megafon, skrz kterej se zpivá v poslední písničce, tak ten už jsem nikdy neviděl. K poslechu TADY.

Abuch 27. 4. 2020

KONTROLL - Květiny REVISITED

Deska Květiny od Kontroll je jedním z nejsilnějších důkazů, proč vůbec potřebuješ poslouchat hudbu na vinylu. Je to deska a nahrávka, která vyloženě prosí o to, aby vynikla na černé placce. A pokud jste to neslyšeli na vinylu, tak jste to vůbec neslyšeli. Je to deska rocknrollová, kterou možná můžeme – co se týká čistě primární energie – srovnávat v katalogu SRR jedině s Behave Yourself od Esqmeg. Když to posloucháš, máš pocit, že jsi s nimi ve stejné místnosti; jejich nasazení tě zasáhne jak fyzicky, tak psychicky – a nepustí tě. Dělá s tvým tělem přesně to, co má dělat rocknrollová deska. A tato deska katapultovala Jožina Holuba do první linie mezi rockové zpěváky v zemi české (ale zatím to víme jen my). Stejně jako jen my víme, jak vypadají Vítkovy bicí – náhodný neznalý posluchač si představuje Keitha Moona. Květiny je možná nejvíc nedoceněná deska na Silver Rocket. A tato kapela je vaše, vždycky byla a vždycky bude. Poslouchejte TADY.

Torr 24. 4. 2020