Silver Rocket

"Navzdory nečasu..."

"Navzdory nečasu..."

"Vážim si každý dobrý punkový desky, každýho pokusu o ni. Tohle je víc než pokus. Dokonce víc než hudba. Vážim si každýho, kdo je pořád ochotnej obětovat undergroundu kus sebe a často kus svojí rodiny. A jak Aran, tak I.C. nemusí nikomu nic dokazovat. Těch X let zpátky mluví za vše. Těch míň X let zpátky mi to všechno pomáhalo utvářet pohled na věc, na sebe i na tebe. Otevírat svět indie, HC a dělání věcí jen tak." Celá recenze TADY.

ÚV SRR 27. 3. 2021

"Jen z jedné strany, ale zato pořádně..."

"Jen z jedné strany, ale zato pořádně..."

"Jsem rád, že INNOXIA CORPORA je zpět a stále při síle. Sice po tak dlouhé době nabízí pouhých pět nových skladeb (a jeden cover), ovšem ty jsou opět nabité energií jejich svérázného a nezaměnitelného punku" Satan ale u metalistů dopadl blbě: "Jako celek to u mě prostě nefunguje, nebaví mě to a v některých chvílích přímo irituje." Celé zamyšlení ZDE.

ÚV SRR 27. 3. 2021

MASERATI (USA, Temporary Residence) + KATASTR (CZ) 21. října v Underdogs

MASERATI (USA, Temporary Residence) + KATASTR (CZ) 21. října v Underdogs

Od poslední návštěvy Maserati v Praze uplyne na podzim už dlouhých šest let (pamatujete si ještě na skvělý koncert s Auxes na Dobešce?), takže nejvyšší čas to napravit. Kvarteto z Athens, které nezastavila ani tragická smrt dnes už bezmála legendárního bubeníka Gerhardta „Jerryho“ Fuchse v roce 2009, se vrací s novou, loni vydanou deskou „Enter The Mirror.“ Místem koncertu je tentokrát prostor Underdogs, datem 21. říjen a předkapelou duo Katastr, které personálně navazuje na táborské legendy C a Waawe.

Maserati od svého vzniku v roce 2000 rozvíjejí svůj charakteristický zvuk, založený na vrstvících se motivech kytar a téměř taneční rytmice. Mnohaminutové gradující opusy doslova pulsují energií, takže člověk ani nepostřehne důkladnou minutáž jednotlivých songů. Od přelomového alba „Inventions For The New Season“ (2007) jsou Maserati pevnou součásti silného katalogu Temporary Residence – novinka „Enter The Mirror“ vyšla po pěti letech od hypnotické desky „Rehumanizer.“ Jsme rádi, že se můžeme po šesti dlouhých letech těšit na koncertní trans s poznávací značkou Maserati!

ÚV SRR 23. 3. 2021

"Tryská z toho energie..."

"Tryská z toho energie..."

"Mám rád rožnovský punk, vůni Vraha, Silver Rocket, Gnu, Arana a na tomhle split LP se to všechno potkává. Obecně si cením všech možných (i nemožných) společných nahrávek, různých propojení – hlavně těch, u kterých by mě ani ve snu nenapadlo, že vzniknou. Propojení Arana SatanaInnoxia Corpora je jedním z nich." Čerstvou recenzi na "Stigma" si můžete přečíst TADY.

ÚV SRR 21. 3. 2021

BEST CZECH VINYL DISK 2020

Berry nám poslal tiskovku k již 14. ročníku ankety o vinylového slavíka uplynulého roku. Podrobnosti, možnost hlasování a výrazná vizuální performance následují společně po kliknutí.

ÚV SRR 16. 3. 2021 Podrobnosti…

"Výrazné je ale spojení Severního nástupiště s městskou krajinou a flanérstvím..."

"Výrazné je ale spojení Severního nástupiště s městskou krajinou a flanérstvím..."

"Všechny texty i melodie kapely se nesou v melancholické náladě, ve většině písní se objevuje motiv samoty. Připomíná klasickou figuru trampské písně, samotářského tuláka, kterého volají dálky. U textů Severního nástupiště ale samotu vždy doprovázejí i obrazy vzájemnosti a péče, mnohohlasí pak podtrhuje právě aspekt společenství, i když zpívá o odloučení. Subjekt písní je navíc často v plurálu, nebo se alespoň vztahuje k druhému. ´A kdo z vás, když jsem sám a sám / by chtěl být po mém boku?´ zpívá se v přebásněné písni Pán ať dá, jejíž originál Lord be Kind pochází od britské kapely Buriers." Hezkou recenzi na "Rostli jsme spolu" si můžete přečíst TADY.

ÚV SRR 5. 3. 2021

Sakraphon sampler

Naši milí kolegové z Polabí na to jdou způsobem, kterýmu velmi dobře rozumíme: Nic nefunguje a ještě dlouho nebude? Tak vydej desku. Je trochu náročnější si dneska pořizovat věci? Vydej desku na vinylu! S nakažlivým nadšením vás vyzýváme k pořízení sampleru kapel okolo Sakraphonu, je to jedno veký jméno vedle druhýho, Bolehlav, Otra Vez, Sweeps 04, Triyoda, Postižená oblast, Din, Asstma, Zborcené harfy tón, Pedrox... a pochopitelně i legendární Slávek DolejšíBumfrang3. Sakraphon vládne a my se už těšíme, až to v Lokobaru zase vypukne a v kolejišti bude opět nablito. Všechny informace o možnostech poslechu a nákupu ZDE.

Töhötöm 5. 3. 2021 Podrobnosti…

"Sudety a Rožnov, alespoň na necelou půlhodinu, jako jedno abstraktně pokroucené tělo..."

"Sudety a Rožnov, alespoň na necelou půlhodinu, jako jedno abstraktně pokroucené tělo..."

"Šestice skladeb z Rožnova se valí vpřed v téměř neutichajícím svižném tempu, kterému dominují na punk poměrně hravé melodie, často odkazující na starší punkové a hardcore punkové pecky z domácí scény... Až na kolikátý poslech mi dochází, jak vlastně Aran Satan mluví rychle. I přesto si ale jeho hlas udržuje absolutní jistotu a tvrdost všude tam, kde je to potřeba." První recenze na split LP Innoxia Corpora / Aran Satan je na světě a je TADY.

ÚV SRR 3. 3. 2021

"PLANETY - moje vstupní droga..."

"PLANETY - moje vstupní droga..."

"Změnilo se toho hodně, ale Planety zůstávají, nikam nezmizely, dál posouvají hranice. Okouzlení kapelou lásky se téměř okamžitě obnovilo a hladina serotoninu se nemilosrdně srovnala tam, kde už dlouho nebyla." Nikola napsala pár milejch slovo o "Rýnském zlatu," k přečtení ZDE.

ÚV SRR 25. 2. 2021

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ - druhej press

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ - druhej press

"Rostli jsme spolu" od Severního nástupiště je opět k mání na vinylu. Stačí kliknout do našeho OBCHODU a nebo rovnou SEM.

Aran 25. 2. 2021

Třetí číslo Telepatie

A teď něco (poměrně výživnýho) ke čtení: právě vychází třetí číslo skvělýho zinu Telepatie: pokud už někdo zapomněl, je to taková ta věc sešitá a slepená z listů papíru, na kterejch jsou natisknutý slova a obrázky. Dá se s tím výborně trávit čas mimo digitální svět, plus se něco dozvíte a královsky se pobavíte. Ne, vážně: spousta skvělejch rozhovorů s vtipnými a prostořekými hudebníky a hudebnicemi, historky z hraní i pořádání koncertů, tour report, pohledy na svět hudby z různejch stran, širokej rozhled po různejch žánrech... zine jak má bejt. Objednávejte, prodá se to rychle. A my si samosebou přihřejeme i svoji polívčičku: je tam dost super rozhovor s Or nejen o jejich parádní a stále aktuální poslední desce (tu poslouchejte a kupujte ZDE).

Töhötöm 14. 2. 2021 Podrobnosti…

INNOXIA CORPORA + ARAN SATAN - Stigma 12" LP

INNOXIA CORPORA + ARAN SATAN - Stigma 12" LP

Celosvětová pandemie nepolevuje, a stejně tak nepolevujeme ani my: právě vychází posvátnej a náma všeobecně uctívanej formát, split LP s názvem Stigma, katalogový číslo SRR 110. Na jedný straně Innoxia Corpora neboli legenda legend z nejpunkovějšího města Evropy, na druhý straně náš dělník slov Aran Satan. Poslouchat a kupovat můžete jako vždycky ZDE.

Töhötöm 10. 2. 2021 Podrobnosti…

ARAN EPOCHAL & TAHLE HUDBA - Born Sainted

ARAN EPOCHAL & TAHLE HUDBA - Born Sainted

Je tu nový video k tracku "Born Sainted" z desky "Konec sprna," pod kterou jsou podepsaný Aran Epochal & Tahle hudba. "Meet, Zoom, 2020, Teams, 2021... a konec v nedohlednu. Tohle video je o setkávání v době, kdy je setkávání nemožný. Internet a čtvereček s hlavou na obrazovce místo oceánů piva. Ale nevadí, kamarádi, jsme spolu. Díky moc všem, kdo se na tomhle vzkazu podíleli - od Broumovska až do jižních Čech. Speciální díky Timu Remisovi ze hudbu a Pavlovi Šeflovi za video. Uvidíme se i bez internetu." Jinak celej "Konec srpna" je ke stažení / poslechu / objednávce TADY.

ÚV SRR 9. 2. 2021

Benefiční kompilace – SF MINI Olomouc

Tenhle olomouckej koncertní prostor vedeme na našem webu už pár let jako Street Fighters minirampu – schválně se podívejte, kolik toho už prošlo naší koncertní rubrikou: https://www.silver-rocket.org/koncerty/misto/823. Potřebujou pomoct, čtěte dál.

ÚV SRR 28. 1. 2021 Podrobnosti…

"Podvědomě cítím, že je to důležitá chvíle..."

"Podvědomě cítím, že je to důležitá chvíle..."

"Zemitá lidová moudrost „kdo chce rozpustit kapelu, nevydává dvojalbum na vinylu“, se ale i tentokrát ukázala jako prozíravá. Dámy a pánové, černě bzučící mouchy a vojáci Marasu (Slyšel jsem to, nebo se mi to zdálo?), před námi se otevírá žíla Rýnského zlata. A to je ryzí." Márty z Bugmen napsal pár slov o nový nahrávce Planet. Dík! Přečíst si je můžete TADY.

ÚV SRR 26. 1. 2021