Silver Rocket

Poděkování od Lyssy

Poděkování od Lyssy

Výjimečný akce – a pro nás byly ty čtyři dubnový dny velmi výjimečný – vyžadujou speciální poděkování. Ještě jednou moc děkujeme GnuWollongong za to, že přes všechny peripetie do toho s náma šli a věnovali těmhle koncertům spoustu volnýho času – je to pro nás velká čest! Děkujeme YozoviKřepimu! Děkujeme Sedmičce, Underdogs’, Kabinetu múzVrátnici. A hlavně děkujeme vám všem, který jste dorazili a udělali skvělou atmosféru, děkujeme i magorům, který odjeli všechny štace. Bylo fajn zas potkat lidi, který jsme viděli naposledy někdy v roce 1954. Zároveň chceme dát vědět, že všechny prachy, který se díky vám vybraly, půjdou tam, kde si myslíme, že jsou dnes nejvíc potřeba… Takže ještě naposledy: MOC DÍKY! Vaše Lyssa

Lyssa 12. 4. 2022

LYSSA, Gnu, WOLLONGONG: aktuální info

LYSSA, Gnu, WOLLONGONG: aktuální info

Ve čtvrtek začíná na 007 oslava 25 let od prvního koncertu Lyssy, sestava kapel je známá. Oba pražský koncerty (na 007 i v Underdogs) jsou vyprodaný, lístky na místě nebudou. Brněnskej koncert v Kabinetu Múz je taky vyprodanej, ale je možný, že nějaký lístky budou ještě na místě - doporučujeme sledovat stránky Kabinetu. V Rožnově je v tuhle chvíli (čtvrtek) ještě cca 50 lístků k dispozici, takže se nabízí výlet do Beskyd. Pořadí kapel se bude různě měnit a losovat, tak přijďte včas - je klidně možný, že vaše oblíbená kapela bude hrát jako první: třeba teď ve čtvrtek na 007 se startuje přesně v 19.45, aby se to celý stihlo do 22.00. Těšíme se na vás, Lysse všechno NEJ!

ÚV SRR 6. 4. 2022

Vyprodaná deska Wollongong zase na světě!

Vyprodaná deska Wollongong zase na světě!

Ano, je to tak. Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism, deska,
kterou Wollongong vyslali do cca pětadvaceti zemí světa od Petrohradu po
Zaragozu, je zase k mání. Je to deska, o který koluje několik pověstí.
První je, že Martin Valášek kdysi prodal svůj dům, aby měl peníze na
její vydání na vinylu. Podle další byla tahle deska tak populární v
Beskydech, že Wollongong drželi rekord návštěvnosti na Vrahu až do konce
jeho existence, přišlo na ně víc lidí než třeba na MDC nebo Gang Green.
A třetí je, že několik desítek vinylů někdo hned na začátku schoval do
sklepa s plánem prodat je za velký peníze v budoucnosti. Bůhví, jestli
něco z týhle legendy je pravda, ale faktem je, že několik kusů je na
světě. Vinyly byly prý opravdu nalezený ve sklepě a tentokrát dostaly
místo původního DIY ručně lepenýho obalu nový, opravdu luxusní kabát
(budete si ho chtít pohladit, je to fakt krásný). Budou k mání na
dubnových koncerty Lyssa + Wollongong + Gnu. Celou desku si můžete
pustit nebo rovnou objednat tady.

ÚV SRR 4. 4. 2022 Podrobnosti…

THE PACK A.D. + FETCH! + RED TORCH 1. června v MeetFactory

THE PACK A.D. + FETCH! + RED TORCH 1. června v MeetFactory

Po vynikajícím koncertu z konce ledna 2019 a několika zmařených pokusech o další evropské turné (ano, covid…) se do Prahy konečně vracejí The Pack A.D. Duo z Vancouveru vystoupí tentokrát v MeetFactory 1. června spolu s Fetch! (albová novinka „Semifinale“ je z roku 2020) a Red Torch, jimž letos vyšle vinylový debut „My Fridge Is In Pain“. The Pack A.D. sázejí na ty nejlepší momenty z odkazu garážových kapel jako MC5 nebo Mudhoney. „Singer/guitarist Becky Black and drummer Maya Miller have made a sound so gigantic, so fierce and raw and empowering, that it's easy to forget there are just two people behind this brilliant, carefully constructed havoc.“ Je to pravda – živelný zvuk koncertů The Pack A.D. skutečně dává zapomenout na fakt, že to je „jen“ kytara a bicí. Becky a Maya spolu hrají už od roku 2007; osmá studiová deska „It Was Fun While It Lasted“ vyšla v roce 2020. Becky má skvělý hlas, Maya bubnuje jak Moe Tucker - a celé to skvěle drží pohromadě, protože to je HIT ZA HITEM. Představte si naštvanost Kill Rock Stars kapel a dynamiku White Stripes nebo The Datsuns. The Pack A.D. 1. června v MeetFactory!

ÚV SRR 2. 4. 2022

MUERAN HUMANOS + NESBITT’S INEQUALITY

MUERAN HUMANOS + NESBITT’S INEQUALITY

V sobotu 2. dubna v Underdogs’ zahrajou Mueran Humanos z Berlína/Buenos Aires a Nesbitt’s Inequality. Ani jednu kapelu jistě netřeba představovat, těšíme se na vás! Pravděpodobnej časovej plán večera: 19:30 otevíráme, 20:15 Nesbitt's Inequality, 21:15 Mueran Humanos. A tady je první věc z připravovaný nový desky MH, Reemplazante...

Töhötöm 2. 4. 2022

JAMES P HONEY + SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ 19. června v Kaštanu

JAMES P HONEY + SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ 19. června v Kaštanu

Turné Buriers k parádní desce z roku 2019, který mělo bejt na začátku roku 2020? Zrušený – covid. Loňský sólový turné Jamese P Honeyho s jeho sólovým albem? Zrušený – covid. Tak co teď s tím? Tohle: Honey sem přiletí na čtyři koncerty v polovině června, protože to tady má rád a my máme rádi jeho a už je to prostě celý sakra dlouho… Spolu s tímhle londýnským gentlemanem-truhlářem samozřejmě nemůže hrát nikdo jinej, než Severní nástupiště, jejichž úžasnej cover jedný skladby Buriers, přejmenovanej na „Pán ať dá“ zdobí jejich vinylovej debut „Rostli jsme spolu“. Tisíc lidí na pódiu versus jeden člověk na pódiu. Na Klinice by to samozřejmě dávalo větší smysl, ale i v Kaštanu to bude moc hezký!

ÚV SRR 25. 3. 2022

Nový číslo Telepatie

Ve všech směrech prvotřídní zine Telepatie má venku nový číslo. Příznivci dobrýho čtení o hudbě a dalším zpozorněte a kupujte rychle, obvykle se po tomhle jen zapráší. K dostání třeba v Rekomandu, detaily o obsahu "magazínu z podsvětí" čtěte dál.

Töhötöm 24. 3. 2022 Podrobnosti…

MUERAN HUMANOS a NESBITT'S INEQUALITY 2. dubna v Underdogs’

MUERAN HUMANOS a NESBITT'S INEQUALITY 2. dubna v Underdogs’

Jedeme dál: na velmi nedalekým horizontu je další koncert a další možnost si trochu pročistit hlavu a zabránit tomu, aby nám definitivně jeblo: v sobotu 2. dubna se do Prahy vracejí Mueran Humanos aka Carmen a Tomás, naši milí a temní obyvatelé Berlin Aires. Představovat je doufám už nemusíme, takže jen pár informací. Mueran Humanos chystají novou desku s názvem Regresión, pokud bude podobně skvělá jako ty předchozí, máme se na co těšit. Navíc máme v distribuci pár kusů vinylový reedice jejich už legendárního a megakultovního prvního alba (kupujte ZDE, poslouchejte například ZDE) – tohle doporučujeme neprosrat. A poslední dobrá zpráva je, že v Underdogs’ s nima zahrajou Nesbitt’s Inequality, který jsme neměli možnost vidět už docela dlouho. Lístky budou stát 300 korun a dostanete je u nás ZDE a na GoOutu ZDE. Guerreros de la gloria negativa jsou zpátky!

ÚV SRR 2. 3. 2022

BUMFRANG3 – Kompas

BUMFRANG3 – Kompas

„Kompas je to, co ti ukáže směr. Už dávno nám ukazuje někam jinam, než jde stádo. Že se střelka nemýlí, už je patrně zřejmé kdekomu…“ Paní a pánové, po Rebus (2012) a Vidim (2016) vychází třetí dlouhohrající deska Bumfrang3! Poslouchejte ZDE a čtěte dál…

ÚV SRR 22. 2. 2022 Podrobnosti…

ARANANAR - Kosti

V Silver Rocket distribuci, což je TADY, si můžete objednat zbrusu novej vinyl ARANANAR s názvem "Kosti". Duo tvoří Aran (Prohra Praha, Aran Epochal, Gnu, Aran Satan) a Anar Badalov (New Dog, ex - Travels, Metal Hearts): jejich intenzivní a několik let plánovaná spolupráce probíhala minulý rok na trase Šumava - Colorado (kde momentálně Anar žije). Výsledkem je jedenáct křehkých písní o "koutech lesa, kde vzdoruje zima," v nichž se Anarova jemně těkající elektronika protíná s mystikou strání, dolů a říčních koryt. Kdo preferuje digitální verzi alba, link na Bandcamp projektu je TADY.

ÚV SRR 22. 2. 2022

THALIA ZEDEK BAND v Česku

THALIA ZEDEK BAND v Česku

Po delší době si vás dovolujeme pozvat na koncert kapely, která jede evropský turné. Pevně věříme, že to je dobrý znamení a naděje na příchod příznivějších časů. Thalia Zedek Band hraje 22. února v Kaštanu, ale to není jedinej koncert kvarteta, jemuž loni vyšla nová deska na Thrill Jockey, v Česku. Zkuste alespoň jeden navštívit.

Thalia Zedek Band v Česku:
15. února - České Budějovice (Ostinato Pilot pop up)
22. února - Praha (Kaštan) + Bumfrang3
23. února - Jihlava (Café Etage)
25. února - Rožnov pod Radhoštěm (Vrátnice) + Oswaldovi, Chorobopop
27. února - Brno (Kabinet múz) + Panenské plameny

ÚV SRR 11. 2. 2022

THALIA ZEDEK BAND - nový video

THALIA ZEDEK BAND - nový video

Nechceme to zakřiknout, ale vypadá to, že první Silver Rocket koncert po dlouhý době fakt bude... držme si palce. 22. 2. 2022 (magický datum) bude hrát v Kaštanu Thalia Zedek Band a tady je nový video k songu "Smoked" z aktuální desky "Perfect Vision", která vyšla loni na Thrill Jockey. Máme taky radost, že coby support se představí Bumfrang3: jejich nový LP "Kompas" by mělo vyjít během několika týdnů.

ÚV SRR 1. 2. 2022

COME 10. října na 007

COME 10. října na 007

Jedna z nejméně doceněných kapel začátku 90. let! Kvarteto ve složení Thalia Zedek (zpěv, kytara), Chris Brokaw (kytara, zpěv), Arthur Johnson (bicí) a Sean O’Brien (baskytara) zaujalo v srpnu 1991 dnes už kultovním singlem „Car / Last Minute“ na Sub Pop: v době agresivního nástupu hlasitých kapel jako Mudhoney a Nirvana stáli Come se svým introspektivním zvukem poněkud v ústraní, ale čas ukázal, že jejich hudba nezestárla ani o měsíc. Come vydali své debutové album „Eleven:Eleven“ na Matador Rec. v roce 1992. Po turné s Dinosaur Jr., Nirvanou, Sugar a Pavement se Chris Brokaw začal věnovat další legendární kapele té doby: Codeine. Come nicméně pokračovali a na Matador vydali další tři ceněná alba: to poslední „Gently Down The Stream“ vyšlo v roce 1998. Po reunionu na 21. narozeninách Matador Rec. Come znovu sporadicky koncertují, přestože Thalia Zedek a Chris Brokaw mají řadu jiných kapel a sólových projektů. Říjnové turné Come je naplánováno u příležitosti vydání dvou kompletních „Peel Sessions“ z roku 1992 a 1993. 10. října na Sedmičce!

ÚV SRR 27. 1. 2022

"Bůh obchází temné vrchy..."

"Adam Parks sedí shrbenej nad levnejma klávesama, kroutí čudlíkama, jeho matnej, ale silnej zpěv se nese prostorem, občas uhodí kostí z jelena (asi) do kotle – a zve tě k sobě do světa. Každej jeden člověk, účastnící se seance, to může ve vteřině poslat do prdele nějakou hlasitou poznámkou nebo nablblou aktivitou – ale moc se to neděje: hudba Timber Rattle se prostě zmocní toho konkrétního místa (a věřím, že i lidí v něm) a rezonuje velikou silou." Pár slov k nový desce Timber Rattle - "God Walks The Dark Hills" TADY.

ÚV SRR 27. 1. 2022

PART CHIMP (UK) + KLS (ES) 26. dubna na 007

PART CHIMP (UK) + KLS (ES) 26. dubna na 007

Kapela, kterou tady vždycky rádi přivítáme - a další jarní koncert, na kterej už s velice těšíme. 26. dubna se na Sedmičku vracejí Part Chimp, hlukoví matadoři z Londýna, jejichž aktuální album "Drool" vyšlo loni, a který nabízí to, co na Part Chimp milujeme: pekelnej rámus, ale zároveň i skvělý songy. "Part Chimp are masters of us all," přivítali "Drool" na The Quietus a my tohle nadšeně podepisujeme. V roli předkapely se představí Katalánci KLS, který jste v Praze už taky mohli vidět. Špunty do uší jsou když tak k zakoupení na baru.

ÚV SRR 20. 1. 2022