Silver Rocket

"It’s accurate to call E an underground rock supergroup"

"It’s accurate to call E an underground rock supergroup"

Další příznivá recenze na novou desku E! "This instrumental attack can bring both Sonic Youth and Burma to mind, though it’s important to stress that Thalia Zedek is a contemporary of those bands rather than a follower. Furthermore, E expand and contract their sound throughout the record, with the stinging post-punky amp noise of ´Acid Mantle´ an immediate example." Celý k přečtení TADY.

ÚV SRR 7. 8. 2020

"Prohra Praha je nihilistické trio z hlavního města Česka"

"Prohra Praha je nihilistické trio z hlavního města Česka"

Toro nám poslal geniální recenzi na nejnovější studiový počin Prohra Praha, která nám "servíruje ´moderní rock,´ ale bez těžké příchuti stokrát vyjetého oleje, z riffů jde cítit dělnická poctivost a svěžest, proroctví hněvu i nabídka k divokému sňatku. Ve formě a struktuře je kapela nekompromisní, nic nám dvakrát neopakuje, kdo to nechytil napoprvé, má smůlu nebo blbé uši. Celé to po většinu času funguje jako příjemná facka." Neváhejte ani vteřinu a přečtěte si ji ještě zatepla TADY V NEJKECECH.

ÚV SRR 7. 8. 2020

RIP Vern Rumsey

Odešel Vern Rumsey z Unwound. "Sedím doma a poslouchám ´Repetition´ a říkám si, že ten smutek má stoprocentně co do činění s příslušností ke kmeni baskytaristů. Je to tak. Vern Rumsey byl totiž prototypem indie baskytaristy 90. let. To, co Hooky začal na konci 70. let v Joy Division, přeložil Vern Rumsey do hudebního jazyka post-punk blbců 90. let. Hraješ na basu v kapele: dobře víš, že jsi míň, než všechny ostatní nástroje, ale taky víš, že můžeš nabídnout MNOHEM víc, než co ti diktuje muzikantská tradice. Hooky, Vern (a další a další!) mi ten prostor načrtnuli, zmapovali, ukázali." Pár mejch slov TADY.

Aran 6. 8. 2020

"A hard edged sonic kaleidoscope charged with eerie serendipity..."

"A hard edged sonic kaleidoscope charged with eerie serendipity..."

"This is the third great album from this wonderful band and somehow hardly anyone seems to have noticed. I know they’ve not really done themselves any favours with the name, becoming abandcalledE for algorithmic convenience but more people should be singing their praises." Recenzi na novou desku E v "Echoes and Dust" si můžete přečíst TADY.

ÚV SRR 3. 8. 2020

Jednota Kalvárie – 22. 8. 2020 – Kalvárie Ostré, Úštěk

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party – Nadja, Islaja, Black Tar Jesus, No Pavarotti, Lebanon, Nina Pixel a d.

ÚV SRR 3. 8. 2020 Podrobnosti…

"Hudba Or se kultivuje."

"Hudba Or se kultivuje."

"Jediná silverrocketí kapela na světě, která provozuje foodinstablog, se hlásí s třetí řadovkou." Recenzi na třetí "řadovku" Or si můžete přečíst TADY.

ÚV SRR 28. 7. 2020

UKWLT – Remedios

UKWLT – Remedios

Letos jsme se rozhodli, že se nikdy nezastavíme. Nikdy. Až nám bude devadesát, budeme pořád vydávat desky. Tady máte další: spásu a ozdravnou posmrtnou kůru tentokrát přináší na kazetě pod katalogovým číslem SRR 109 umělec, kterej má poslední dobou ve zvyku s každou nahrávkou trochu změnit jméno. A tentokrát jde do tuhýho: shluk písmen UKWLT na první pohled připomene nepříliš dobře maskovaný slovo „occult“. Čtěte dál, poslouchejte, klidně i kupujte.

Töhötöm 27. 7. 2020 Podrobnosti…

Od Intra k Povodí Ohře – Sisi debutuje vzpomínkovou prózou Projdeme se pamětí

Sisiho znáte mj. z kapel Esgmeq resp. Esoasisi. Ti první se loni občas někde mihli, ale je to vlastně všecko už taková klasická HALL OF FAME. Sisi se už před víc jak deseti lety objevil ve sborníku Zpěv do odposlechu víc, teď mu vychází sólová knížka.

ÚV SRR 27. 7. 2020 Podrobnosti…

FETCH! - Semifinale

FETCH! - Semifinale

Naše letní smršť desek pokračuje. V řadě už pátou desku během jednoho měsíce mají na svědomí Fetch!. Na tuto desku jsme čekali dlouho, a co na to říct? Worth the wait! Čtěte dál!

 

Torr 24. 7. 2020 Podrobnosti…

E: 4 hvězdičky v MOJO

E: 4 hvězdičky v MOJO

Aktuální deska od E "Complications" neunikla pozornosti ani lidem v MOJO: album si v jejich recenzi vysloužilo velmi pěkný čtyři hvězdičky a velmi pochvalný slova ("...an austere beauty. A tense and taut sound..."). Můžete se přesvědčit TADY.

Aran 21. 7. 2020

The Ballad Of A Band Called E

The Ballad Of A Band Called E

"The deep-seated cred that the members of E bring to the table is seriously hardcore." TADY je dobrej rozhovor s Thalií ZedekJasonem SanfordemE o jejich nový desce "Complications," která právě vyšla na Silver Rocket / Lokal Rekorc, a kterou si můžete poslechnout / objednat TADY.

Aran 20. 7. 2020

FETCH! a UKWLT na 007

FETCH! a UKWLT na 007

Jedna akce uprostřed léta: 30. července se můžete zastavit na Sedmičce, odpočinout si po náročným dnu a podívat se na koncert Fetch!UKWLT, což znamená Unkilled Worker Lowland Tundra – a jen tak mezi řečí sdělujeme, že ten večer budou zase k mání nějaký nový desky, který letos teda vydáváme ve velmi solidním tempu. Pro encyklopedisty: bude to SRR 102 a SRR 109. Pro všechny: konečně (KONEČNĚ!) vyjdou nový Fetch! s názvem Semifinale a konečně (ZASE) vyjde nová verze UKW s názvem Remedios. Hosana halleluja hurá!

Töhötöm 16. 7. 2020

E - Complications

E - Complications

Tahle deska se jmenuje „Complications“ – a ano, její zrod provázela fakt nebývalá kalamita nepříznivejch okolností. Klíčový fakta? Koronavirus, krachující lisovna, poškozená matrice, nepoužitelná matrice, další náklady navíc, cestování s matricema, hodinový telefonáty s audiofilem, platba sáčkama místo peněz atd. Kdybysme věděli, co všechno nás s třetí deskou E čeká, tak bysme… taky bysme do toho pochopitelně šli s nadšením znova. Tohle trio totiž hovoří jazykem, kterej je nám nesmírně blízkej, a kterýmu nadšeně rozumíme. Je to pro nás velká věc a ještě větší čest. E„Complications“ poslouchejte a objednávejte TADY, nový video od Pavla Šefla si užívejte hned zde, pro další čtení pokračujte dál.

Aran 7. 7. 2020 Podrobnosti…

SRSS update: hazjly a pivo

SRSS update: hazjly a pivo

Abyste si nemysleli, že se se začátkem léta jen flákáme: tady je pár novinek z příprav Silver Rocket Summer Stodola. Další potvrzenou kapelou jsou I´m A Sloth, čistokrevnej grunge (sic!) z Vídně. A teď praktický věci - pokud jde o WC, za Stodolou je připravenejch ŠEST parádních latrín vojenskýho stylu (prej by se z nich dalo skoro žrát), takže to bude mít celý jakž takž nějakou kulturu. Stanovat se dá na louce za Stodolou - za mírnej poplatek (upřesníme) panu majiteli. A pozor: už se řeší pivo. Ano. Bude dvanáctka, do finále se dostaly tří místní pivovary - Popelín, Trojan TelčČeský Rudolec. O výsledcích výběrového řízení vás budeme informovat. Mezitím neserte boha kupte si nějaký desky TADY.

Aran 2. 7. 2020

PROHRA PRAHA - Igor

PROHRA PRAHA - Igor

Taky máte pocit, že jsme už dlouho nevydali žádnou desku? Tenhle měsíc to v nás vysloveně kvasí a doutná, abstinenční příznaky nedostatku hudby jsou silný, takže: dámy a pánové, simonony a strummerové, kluci a holky, právě vychází druhá deska Prohry Praha s názvem Igor. Poslech a nákup ZDE, pro informace a esoteriku čtěte dál.

Töhötöm 24. 6. 2020 Podrobnosti…