Silver Rocket

Žebříčky 2022!

Čas se nedá zastavit a my naprosto nutně potřebujeme vědět, u jaký hudby jste měli v uplynulým roce husí kůži, na kterým koncertě jste se tetelili blahem, co jste přečetli za hodnotnou literaturu a jakým pivem nejradši umrtvujete tělo. Nešetřete nás, tyhle informace jsou pro nás jako krev mladýho jinocha nebo děvy pro stárnoucího upíra. Oblíbená lednová kratochvíle pro rok 2022 je otevřená ZDE!

 

ÚV SRR 3. 1. 2023

Popravy gilotinou stále rozdělují lidi. Hlášky 2022

"Popravy gilotinou stále rozdělují lidi." Věděli jste to? My to tušili. A taky tušíme, že už se nemůžete dočkat pravidelnýho "Přehledu toho nejdůležitějšího, co přinesl hudební rok 2022." My tomuhle formátu říkáme už několik let Hlášky - a tady nabízíme ty, který jsme poctivě sesbírali za dvanáct měsíců tohohle posranýho (jak jinak) roku. Mejly na ÚV adresu, titulky, osobní zpovědi, klíčový recenzentský postřehy, brilantní úsudek, journalismus, masters of překleps - tady to máte všechno v jednom chutným kyblíku. Naberte si.

UV SRR 31. 12. 2022

"Tak jo, balím si krosnu a vyrážím. Prostě mizím pryč..."

"Tak jo, balím si krosnu a vyrážím. Prostě mizím pryč..."

"Tohle je krása. Opravdová krása. Sedm příběhů a dvacet minut nádherného vyprávění. Korespondence má neuvěřitelnou sílu, tichou a klidnou. Každý příběh je neskutečně upřímný, milý a skutečný. Přitom tak strašně křehký a jemný. Jakmile se rozezní první tóny, svět venku přestává existovat. Není nic jiného. Všechno se vzdaluje a vytrácí, obrysy blednou. Během pár vteřin seš pryč a touláš se snovými krajinami. A ani v nejmenším nemyslíš na návrat..." TADY je čerstvá recenze na "Korespondenci" od Ariho & Indiho.

ÚV SRR 20. 12. 2022

SCOTT RITCHER + CARDO & DECUMANUS 13. března v Kaštanu

SCOTT RITCHER + CARDO & DECUMANUS 13. března v Kaštanu

Louisville a nezávislá hudba, tak či onak spojená s punkem. Jedna z magických formulí 90. let funguje i nadále – třeba i díky neutuchajícím aktivitám letos třiapadesátiletého Scotta Ritchera. Ten zanechal hlubokou stopu už coby kytarista a zpěvák kultovních Metroschifter, ale výčet jeho dalších lásek je snad ještě zajímavější. Spisovatel a výrobce burbonu, který se díky práci ve fanzinu K Composite stal vydavatelem, coby majitel labelu Slamdek pro změnu pomáhal kapelám jako Endpoint, Jawbox nebo Rodan. A pozor – v roce 1998 dokonce kandidoval na starostu Louisville. Scott Ritcher žije v posledních letech ve Švédsku a zpátky k hudbě se vrátil prostřednictvím akustického mini LP „The Kentuckian“ z roku 2019, které nabízí šest strohých, ale překvapivě silných country skladeb s typickou Ritcherovou melodikou. Metroschifter hráli v pražském Klubu 007 několikrát (naposled v prosinci 2009), tentokrát se Scott Ritcher vrací 13. března sólo do Kaštanu, kde mu bude dělat společnost Cardo & Decumanus, jehož debutová deska „Pospolitost“ vyjde během jara 2023 na Silver Rocket.

ÚV SRR 7. 12. 2022

CARDO & DECUMANUS

CARDO & DECUMANUS

Vášu určitě znáte z Or, Vlněny a MaVa, ale troufáme si říct, že takhle ho ještě neznáte. S radostí sdílíme první track z desky Cardo & Decumanus, která vyjde na vinylu pod názvem "Pospolitost" na jaře 2023. Poslouchejte TADY.

ÚV SRR 1. 12. 2022

PARAMOUNT STYLES SOLO: Vegtral, 26. listopadu

PARAMOUNT STYLES SOLO: Vegtral, 26. listopadu

Tohle se upeklo hodně náhle. V sobotu 26. listopadu zahraje Scott McCloud na Letný ve sklepení podniku jménem Vegtral last minute sólo koncert (resp. bude tam mít ještě svýho basáka). Uslyšíte hity Paramount Styles, uslyšíte covery DC punkovejch klasiků, zazní různý historky... suma sumárum to zavání večerem, kterej prostě nemůžete vynechat! Osvědčená spolupráce se Scrape Sound, kapacita spíš omezená, pro další informace a pokyny čtěte dál.

ÚV SRR 20. 11. 2022 Podrobnosti…

PLANETY - Nejhorším lidem

Jestli jste viděli v poslední době koncert Planet, jistě jste si všimli, že jejich set sestává z větší část z novejch věcí. Skvělá zpráva: kapela je nahrála a na příští rok je naplánovaná deska s názvem "Máme ruce hluboko ve vodách". Tady si můžete poslechnout jednu věc, je věnovaná přímo vám - "Nejhorším lidem".

ÚV SRR 14. 11. 2022

"Introvertní rap"

"Introvertní rap"

"Když poslouchám ty desky, poslouchám chlapíka, kterej si dělá SVOJÍ VĚC a zbytek je mu víceméně jedno. Není ani nijak prvoplánově nepřístupnej a tajemnej, jen ti prostě ROVNOU neotvírá dveře do svýho obýváku." Onry Ozzborn, polovina Dark Time Sunshine, tady hrál už před čtyřma rokama. Hodně mě to tehdy vtáhlo, napsal jsem do nejchytřejších keců TENHLE text, kterej si teď u příležitosti koncertů Dark Time Sunshine dovoluju připomenout...

Aran 11. 11. 2022

DARK TIME SUNSHINE se blíží

DARK TIME SUNSHINE se blíží

Říkali jsme si, že už jsme dlouho nedělali žádnej divnej / undergroundovej / alternativní rap, takže jestli vám to taky chybí, a jestli jste byli na koncertech lidí jako Ceschi, Onry Ozzborne, P.O.S, Serengeti atd., nenechte si ujít Dark Time Sunshine na turné, který odstartovalo 9. listopadu ve Vídni.

12. listopad – Slavičín (Sokolovna)
14. listopad – Brno (Kabinet Múz)
15. listopad – Praha (Klub 007)
17. listopad – Jihlava (Café Etage)
18. listopad – Broumov (Bar Terno)
19. listopad – Rožnov p. Radhoštěm (Vrátnice)

ÚV SRR 10. 11. 2022

Benefiční večer Silver Rocket pro Klub 007

Benefiční večer Silver Rocket pro Klub 007

2020? Nic. 2021? Zase… 2022? JSME ZPÁTKY!!! A s náma stromeček, dárkování, Santorrus, zábava, DJ´s, světový kecy a kapely. Prosinec je tradiční čas vrátit Sedmičce alespoň část toho, co nám tenhle klub dal během roku. Letos se můžete kromě výše jmenovaného chystat na OTK s patnáctou mízou a předzvěstí nové nahrávky, Planety se zásobou rovněž nového materiálu – a taky na duo Ari & Indi, které 17. prosince na 007 slavnostně uvede do světa svou debutovou kazetu „Korespondence“. Těšíme se na vás!

ÚV SRR 9. 11. 2022

ARI & INDI - Korespondence

ARI & INDI - Korespondence

Konečně! Tahle deska sice prosákla do digitálního světa už před nějakou dobou, ale aspoň jsme si ji už všichni stačili oblíbit a zapamatovat do poslední noty. Ale v našich očích vychází Korespondence přesně v tuhle chvíli: dámy a pánové, můžete se postopadesátý zaposlouchat do sedmi hitů našich hitmakerů Ariho & Indiho a teď už taky konečně můžete objednávat krásnou kazetu TADY.

ÚV SRR 6. 11. 2022 Podrobnosti…

"Take My Hand"

"Take My Hand"

Na Fake Four vyšly desky lidí jako Sole, Ceschi, Astronautalis, Sadistik nebo Busdriver, nejúspěšnější nahrávkou v historii labelu ale i po deseti letech zůstává "ANX" od Dark Time Sunshine. Evropské turné startuje příští týden, pražský koncert je 15. listopadu na 007.

ÚV SRR 4. 11. 2022

GIRLS IN SYNTHESIS (UK) 15. února v Underdogs

GIRLS IN SYNTHESIS (UK) 15. února v Underdogs

Nicole, John, Jim. Vznik 2016, od tý doby čtyři alba a bezpočet EP. Striktně černobílá prezentace. Název si dali podle kousku textu Bowieho „Ashes to Ashes“ a udivujou brajglem, kterýmu je jen těžký – spíš nemožný – odolat. Girls In Synthesis. Představte si Big Black v nejlepší formě, ale navíc s úchylným disko odstínem a bezpečně rozpoznatelným anglickým sarkasmem. Nebo myslete na The Fall, PiL a Wire, který jsou společně pohřbený pod nánosem špinavý kytarový přílivový vlny. Dá se na to divoce tančit, dá se u toho mlátit hlavou dopředu dozadu, dá se jen v extázi zírat a užívat si ten proud nervní energie. Girls In Synthesis 15. února v Underdogs. Support obstarají Kiss Me KojakArt//Fags.

ÚV SRR 2. 11. 2022

PIPER RECORDS NIGHT VOL. 7 v pátek 4. listopadu 2022 v Kopřivnici

„Máte rádi indie rock, kraut-rock, lo-fi folk, psychedelii, elektroniku anebo neučesaný gárážový punk zahraný tím nejvíc fuck you stylem? Anebo snad stylovou pestrost a chuť experimentovat? V tom případě pro vás máme samé dobré zprávy a ještě něco víc" říkají pořadatelé letošní Piper Records Night s pořadovým číslem 7.

ÚV SRR 2. 11. 2022 Podrobnosti…

DARK TIME SUNSHINE (USA, Fake Four) na turné

DARK TIME SUNSHINE (USA, Fake Four) na turné

Pokud se zeptáte svého oblíbeného alternativního rappera, kdo je jeho oblíbený alternativní rapper, je vysoká pravděpodobnost, že jedno ze jmen, která přijdou na přetřes, bude Onry Ozzborn, potažmo Dark Time Sunshine – duo, které od roku 2009 tvoří s Osbornem ještě DJ a producent Zavala, a které se nedávno vrátilo s vynikající deskou "Lore" (Fake Four). Onryho sólo už jsme tady dvakrát přivítali - nenechte si ale za žádnou cenu ujít Dark Time Sunshine na letošním listopadovém turné. Výjimečná záležitost.

12. listopad – Slavičín (Sokolovna)
14. listopad – Brno (Kabinet Múz)
15. listopad – Praha (Klub 007)
17. listopad – Jihlava
18. listopad – Broumov (Bar Terno)
19. listopad – Rožnov p. Radhoštěm (Vrátnice)

ÚV SRR 27. 10. 2022