Silver Rocket

Benefiční merch THE PACK A.D.

Možná jste zaregistrovali nepříjemnost, která potkala The Pack A.D. v polovině jejich evropskýho turné. Koncerty, na který se holky těšily v podstatě nejvíc (Brno, Budapešť, Rožnov p. Radhoštěm, Trenčín a Záhřeb) musely bejt zrušený, protože covid. Pro Mayu i Becky to nebylo lehký - tohle turné bylo už dvakrát celý zrušený / přesunutý kvůli pandemii, a potřetí do toho hodí vidle stejnej hajzl... Vedle pocitu marnosti jsou tady ale i konsekvence v podobě finančních těžkostí: pokud chcete The Pack A.D. podpořit (a věřte, že každá koruna je dobrá!), tak TADY je k mání něco jako benefiční merch: vinyly za 400 Kč, CD za 300 Kč, trika za 400 Kč. Všechno jde PŘÍMO kapele na zmírnění finančních dopadů zrušenýho turné. Díky!

Aran 13. 6. 2022

JAMES P HONEY v Česku

Na pouhý čtyři koncerty sem přiletí James P Honey z Buriers, jehož sólový věci tvoří v posledních letech hlavní část jeho aktivit: Buriers zatím od parádní desky z roku 2019 z různejch důvodů mlčí. Lístky na pražskej koncert v Kaštanu se Severním nástupištěm mizí, doporučujeme včas zakoupit třeba TADY. James P Honey v Česku:

16. června - Tábor, altán v Holečkových sadech (+ Člověk krve)
17. června - MišMaš festival
18. června - Brno, Jáma (+ Severní nástupiště)
19. června - Praha, Kaštan (+ Severní nástupiště)

ÚV SRR 11. 6. 2022

INSECT ARK na turné

Na podzim jsme měli možnost vidět tady Danu Schechter samotnou coby Insect Ark Solo, teď je řada na kapelový verzi: Insect Ark model 2022 je samozřejmě Dana - a s ní novej bubeník Tim Wyskida z Khanate! Tady jsou termíny v Česku a na Slovensku.

15. června - Pardubice, Divadlo 29 (+ Raw Deal)
16. června - Brno, Kabinet Múz (+ Rutka Laskier)
17. června - Trenčín, Klub Lúč (+ Kragrowargkomm)
18. června - MišMaš festival

ÚV SRR 11. 6. 2022

RICKOLUS + CARDO & DECUMANUS v neděli v Potrvá

Teď v neděli končí v Potrvá českou část svýho evropskýho turné RICKOLUS - pak hned míří do Německa na koncerty s Tocotronic. Koncert je za 200 Kč, startuje se ve 20.00 přesně a přijďte včas - první hraje CARDO & DECUMANUS, což je Vašek z Or a Vlněny - a stojí to za to. Těšíme se!

ÚV SRR 10. 6. 2022

E živě

Dobří lidé z Turína zachytili, jak to momentálně E hraje živě - a zjištění je takové, že dost dobře. Trio pomalu končí svoje evropské turné s deskou "Any Information" a v Česku jsou na programu tři následující koncerty: v úterý 7. června na 007 (+ Vlněna), ve středu 8. června Brno (Kabinet múz s The Pack A.D.) a pátek 10. června Rožnov pod Radhoštěm (Vrátnice znovu s The Pack A.D. a navíc Panenské plameny).

ÚV SRR 4. 6. 2022

MAGICK MUSICK 2022 open air festival, 18. červen, Čermná u Sušice, Bouda – festivalová pozvánka

Berry & MM CREW zvou na svou tradiční parádní akci na západě Čech.

ÚV SRR 1. 6. 2022 Podrobnosti…

RICKOLUS na turné s deskou "Bones"

Když RickoLus vydal loni nový album "Bones", moc jsem se těšil, ale zároveň jsem si tak trochu říkal: "OK, další deska od Ricka, bude to fajn, ale už jsem to slyšel." Jenže "Bones" je zase úplně skvělý album! Jak to ten chlápek dělá? Z mýho pohledu po "Archways""Troubadour" nejlepší Rickova nahrávka. RickoLus tady bude s touhle deskou hrát pár koncertů. Běžte si s ním dát pivo!

6. června – Brno (Kabinet Múz)
7. června – Cieszyn (Herbaciarnia Laja)
8. června – Rožnov pod Radhoštěm (Vrátnice)
9. června – Kutná Hora (zahrada Evangelického kostela)
10. června – Jihlava (parkán u Brány Matky Boží)
11. června – Žihobce (Žihobce 158)
12. června – Praha (Potrvá)

Aran 1. 6. 2022

E

Evropský turné E zatím zdárně pokračuje v duchu názvu tohohle skvělýho songu z desky "Complications". Trio se pomalu blíží směrem k Česku, kde bude hrát v úterý 7. června na 007 s Vlněnou, pak 8. června v Brně v Kabinetu múz s The Pack A.D., stejná nadupaná dvojice se na vás těší i 10. června v Rožnově pod Radhoštěm na Vrátnici.

ÚV SRR 1. 6. 2022

THE PACK A.D. - tutový hity

Ve středu v MeetFactory zahrajou The Pack A.D. Přestože aktuálním albem je deska "It Was Fun While It Lasted" (kterou tady představila Nikola) z roku 2020, dovoluju si teď předložit k posouzení odborné veřejnosti dva HITY z mýho oblíbenýho alba "Positive Thinking" (2016). Ve středu 1. června na tom samým koncertě křtí Red Torch svoje nový album na vinylu a Fetch! připomenou, proč je "Semifinale" tak skvělá deska.

Aran 29. 5. 2022

THE PACK A.D. očima Nikoly

Takhle vidí tuhle kapelu naše dobrá kamarádka Nikola: "The Pack A. D. jsou TA VĚC, kterou si pustim, když nevim co si pustit jinýho. Vůbec nerozumim tomu, jak ošéfili přestup tý energie z hudby do posluchače, ale funguje to skvěle a já už po jednom jedinym songu odcházím s takovou hromadou energie, kterou bych nenaspala ani za tejden v kuse nebo nedodala svýmu organismu nějakou méně přirozenou cestou. Jejich desku z roku 2020 It Was Fun While It Lasted jsem protočila nespočetněkrát - řadí se mezi ty raritní, který odzpívám od začátku až do konce (ale to samozřejmě nikdo neslyší a na koncertě tuplem, takže si to můžu dovolit) a to, že neznám kompletně celý texty, neni vůbec na překážku. Navíc je to extrémně nakažlivý! Kvůli tomu, že je nutně potřebuju vidět, jsem se vzdala lístku na jinej koncert, tudíž se uvidíme na den dětí v první řadě na The Pack A. D.!"

Aran 25. 5. 2022

Holubník hlásí: BRANKA a RICKOLUS

"Sportu zdar a fotbalu zvlášť! V sobotu 4. června se na legendárnim hornim hřišti v Bečvárech, ve stínu věžových sil, odehraje již tradiční sbližování kultury a sportu. Dveře, resp. vrátka, budou otevřený od čtyř, první muziky kolem pátý." Je to tak, Holubník nelení. A v navazujícím týdnu zve na RickoLuse. Čtěte dál!

ÚV SRR 23. 5. 2022 Podrobnosti…

THE PACK A.D. v Česku

Pražskej koncert v MeetFactory (1. června s Fetch!Red Torch) nebude jedinou českou zastávkou vancouverskýho dua The Pack A.D. na jejich "Young Hearts Tour 2022". Tuhle sympatickou garážovou jednotku můžete vidět i tady:

7. června – Jihlava (Café Etage)
8. června – Brno (Kabinet múz, + E)
10. června - Rožnov pod Radhoštěm (Vrátnice, + E)

ÚV SRR 22. 5. 2022

PLEŠATÁ ZPĚVAČKA - Tanec zmijích chlapcov

PLEŠATÁ ZPĚVAČKA -  Tanec zmijích chlapcov

"Už si se někdy snažil proplížit večerkou v plné zbroji? Řemdih hodíš za hlavu, ale přilbice ti překáží, když chceš do sebe nasypat myslivce. Pak se vydáš do boje, ale nikdo tam není. Jen ty sám a opuštěná měděná dělnice na plácku u sídliště. Tak si aspoň zatančíš. Zmije ti olizujou kotníky a ty víš, že sestup konečně příchází. Na to si celou dobu trénoval. Všechny ty běsy, tady to je, tam dam tam ta dam, žerte to ďáblové! Čtvrtá Říše příchází." Novej song od Plešatý zpěvačky je TADY. Stále aktuální album "Vlasy dievčat" pak najdeš (ale chceš to?) TADY.

ÚV SRR 19. 5. 2022

ARAN SATAN + TIM REMIS - Kosmas

ARAN SATAN + TIM REMIS - Kosmas

Dva baskytaristi spojili síly v tracku "Kosmas". První výsledek spolupráce Arana SatanaTima Remise si můžete poslechnout (případně zadara stáhnout) TADY. Jinak 12" split Innoxia Corpora / Aran Satan je na vinylu pořád k mání TADY, nicméně zásoby se tenčí. Arana Satana možno zastihnout mluvit 17. června na MišMaši a o den později na Šlinc Festu v Neratovicích.

ÚV SRR 19. 5. 2022

BEST CZECH VINYL DISK 2021

Berry nám poslal tradiční tiskovku ke svý tradiční každoroční vinylový anketě.

ÚV SRR 17. 5. 2022 Podrobnosti…