Silver Rocket

GiS už příští týden

GiS už příští týden

Dost výrazně se to blíží, posledně to byla VELKÁ jízda. Girls In Synthesis tentokrát budou hrát ve středu 29. května v Bike Jesus. Nová deska "Sublimation" nabízí i jiný polohy než nekompromisní tlak, teď je ale na čase připomenout si i některý starší věci - jako třeba tenhle blázinec. Lístky na potenciálně supr akci bez příplatku jsou TADY.

ÚV SRR 21. 5. 2024

"Tell Patient Zero he can have his rib back..."

"Tell Patient Zero he can have his rib back..."

"Burning through the bottoms of a pair of new boots / cut my hair, tape my tits down / a woman on her own must be from out of town / funny, you don't know the concessions that you're making until you catalog 'em..." Dessa v Underdogs už v úterý 21. května! Lístky TADY.

ÚV SRR 15. 5. 2024

GIRLS IN SYNTHESIS - Picking Things Out Of The Air

GIRLS IN SYNTHESIS - Picking Things Out Of The Air

Třetí deska Girls In Synthesis s názvem "Sublimation" je venku a tohle je další song z ní. Dobrý. Velmi dobrý. Druhej pražskej koncert GiS je v plánu 29. května v Bike Jesus, support obstarají Kiss Me Kojak, lístky na potenciálně supr akci bez příplatku jsou TADY.

ÚV SRR 11. 5. 2024

Thank you, Steve...

Steve Albini. Děkujeme. Spousta věcí, co jako label děláme, by nebyla možná bez inspirace z hudby, která kolem něj vznikala. Všechny tři koncerty Shellac, který jsme dělali, zůstávají mezi nejlepšíma vzpomínkama na fungování Silver Rocket. Je nám to líto. Díky za všechno...

ÚV SRR 9. 5. 2024

DESSA se blíží

DESSA se blíží

Koncert Dessy v Underdogs (21. května), kde jako support zahrajou Kabely a krabice (ex - Prodavač!) se blíží. Dessa nedávno posílala newsletter, kde o Praze píše: "I admit I’m particularly sentimental about that city: I’ve often left feeling both chastened and inspired by the artists I met there. The scene seems unusually full of rebels and true believers who’ve willfully sidestepped some of the less savory aspects of the entertainment world and remained committed to making and supporting brave, passionate music. During the Soviet era, Prague was one of the cities with a busy clandestine arts scene—bootlegged banned literature, known as samizdat, was circulated in secret; contraband songs from the West were cut into X-rays to be played on turntables. It’s a hell of a place." Lístky na GoOut TADY, bez příplatku TADY.

ÚV SRR 8. 5. 2024

"Damn this is good, this is the purpose, nothing will deter us, this is a high, E indeed…"

"Damn this is good, this is the purpose, nothing will deter us, this is a high, E indeed…"

"A three piece, a classic two at the front one at the back three piece. Always within the framework of a song, stretching that frame, pushing at the edges, never escaping though, never out of control, always distinctive, instinctive, quiet as snow, heavy, easy, demanding, defiant, knowing..." Další velice příznivá recenze na novou desku E na vás čeká TADY.

ÚV SRR 5. 5. 2024

GIRLS IN SYNTHESIS - Sublimation

GIRLS IN SYNTHESIS - Sublimation

Třetí velká deska Girls In Synthesis s názvem "Sublimation" je venku a můžete si jí poslechnout TADY. Druhej pražskej koncert GiS je v plánu 29. května v Bike Jesus, support obstarají Kiss Me Kojak, lístky na potenciálně supr akci bez příplatku jsou TADY.

ÚV SRR 3. 5. 2024

"It’s a sound that perfectly portrays the human reaction to the shocks and chronic stress of daily life..."

"It’s a sound that perfectly portrays the human reaction to the shocks and chronic stress of daily life..."

Na novou desku E se snesla sprška velmi příznivejch recenzí, pár si jich dovolíme nasdílet. "Living Waters is a beautifully unique work representing the sound of humans and technology pushed close to their breaking points but resisting with lyrical and melodic expressions that are completely original." Celá recenze TADY, celá deska E pak TADY.

ÚV SRR 3. 5. 2024

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ - Orel, netopýr a pes

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ - Orel, netopýr a pes

Tohle je pro nás (a taky pro vás) velká a důležitá zpráva: vychází nová deska Severního nástupiště, která se jmenuje Orel, netopýr a pes. Tady můžeme vlastně skončit, protože tohle je pro spoustu lidí (nás nevyjímaje) událost roku a další slova jsou zbytečný. Nejpočetnější kapela ze stáje Silver Rocket pokračuje ve svý dobrodružný toulce po trampskejch osadách a nouzovejch koloniích ve velkým stylu. Garantujeme, že do večera si budete nový písně zpívat s kapelou, nejbližší týdny je nedostanete z hlavy a nakonec si uvědomíte, že tahle parta a jejich symfonickej folk je prostě něco výjimečnýho. Ano, možná jsme trochu vzletný, ale takovouhle desku nevydáváme každej den. Severní nástupiště má před sebou hodně koncertů (podívejte se TADY)

Poslouchejte a objednávejte TADY.

ÚV SRR 25. 4. 2024

E - Living Waters

E - Living Waters

Taky máte rádi, když se kapely na první pohled nenápadně, ale jinak naprosto svěřepě zlepšujou desku od desky, přestože se kdysi zdálo, že už svůj zvuk našly? E jsou přesně ten případ. Je nám velkou ctí, že se trio Thalia Zedek, Jason Sanford a Ernie Kim rozhodlo vydat na Silver Rocket už svou třetí nahrávku! Po "Complications""Any Information" je tady "Living Waters" a tenhle název je pro hudbu E dost příznačnej: zvukový směry alba totiž opravdu svádějí k ponoru do živelnýho proudu... Album vychází právě dnes, na přelomu června a července pak následuje evropský turné, kde budou i čtyři koncerty v Česku (termíny TADY).

Deska k poslechu a objednání TADY.
International orders HERE.

ÚV SRR 22. 4. 2024

CLOAKROOM update

CLOAKROOM update

Malá změna: Prohra Praha hlásí nemoc, proto v úterý v Kutné Hoře a ve středu v Praze na 007 zahraje před Cloakroom jen zatím zdravý baskytarista Aran Epochal. Jinak se nic nemění: ve středu na Sedmičce start 20.00, vstup 350 Kč.

16. dubna: Kutná Hora (zahrada Evangelického kostela)
17. dubna: Praha (Klub 007)
18. dubna: Mutišov (čp 23)
19. dubna: Ústí nad Labem (Kulturní dům)
6. května: Brno (Kabinet múz)

ÚV SRR 15. 4. 2024

THE CONFORMISTS + TIZNAO 3. května v Eternii

THE CONFORMISTS + TIZNAO 3. května v Eternii

Další večer, na kterej dlouho nezapomenete? V pátek 3. května si prosím zapište do diářů návštěvu Eternie, kde zahrajou The Conformists ze St. Louis a Tiznao z Barcelony. Americkej noise rock je divná hudba sama o sobě; o tom, co se děje ve sklepeních v různejch koutech Španělska už taky začínáme mít docela přehled… a tyhle dvě kapely jsou the finest, lo mejor, els millors, skvělá kombinace. A jejich evropský turné se bez zastávky v Praze prostě obejít nemůže.

ÚV SRR 10. 4. 2024 Podrobnosti…

CLOAKROOM v Česku

CLOAKROOM v Česku

Na pár koncertech se teď v Česku představí Cloakroom, což je kapela, kde posledních pár let bubnuje Tim Remis. Cloakroom vydali tři desky, z nichž poslední dvě ("Time Well" z roku 2017 a "Dissolution Wave" z roku 2022) vyšly na Relapse Records. Je to ale asi nejmíň "Relapse-kapela", jakou si dovedete představit: zvuk Cloakroom se spíš blíží k The God Machine (ale s optimističtějším odstínem), celková podivnost toho všeho možná odkazuje až k Shudder To Think (sic!), trochu Codeine, trochu metalový My Bloody Valentine.No fakt!

16. dubna: Kutná Hora (zahrada Evangelického kostela)
17. dubna: Praha (Klub 007)
18. dubna: Mutišov (čp 23)
19. dubna: Ústí nad Labem (Kulturní dům)
6. května: Brno (Kabinet múz)

ÚV SRR 9. 4. 2024

CLOAKROOM + PROHRA PRAHA v Kutné Hoře

Jedna z nejhorších věcí na pondělí je, že po něm přichází ještě úterý. Po delší odmlce nabízíme dočasný řešení týhle nepříjemný skutečnosti. Dámy a pánové, zveme vás na starou dobrou známou zahradu vedle evangelickýho kostela, kde v úterý 16. dubna zahrajou Cloakroom z Indiany a Prohra Praha z Prahy. Čtěte dál.

ÚV SRR 9. 4. 2024 Podrobnosti…

GIRLS IN SYNTHESIS - Deceit

GIRLS IN SYNTHESIS - Deceit

Tady je další song z nový desky Girls In Synthesis. Hraje jim to skvěle a my se těšíme na 29. května do Bike Jesus. Kdo by měl zájem, tak lístky bez příplatku (stejně jako lístky na naše další akce) jsou TADY.

ÚV SRR 7. 4. 2024