Silver Rocket

PART CHIMP (UK) + KLS (ES) 26. dubna na 007

PART CHIMP (UK) + KLS (ES) 26. dubna na 007

Kapela, kterou tady vždycky rádi přivítáme - a další jarní koncert, na kterej už s velice těšíme. 26. dubna se na Sedmičku vracejí Part Chimp, hlukoví matadoři z Londýna, jejichž aktuální album "Drool" vyšlo loni, a který nabízí to, co na Part Chimp milujeme: pekelnej rámus, ale zároveň i skvělý songy. "Part Chimp are masters of us all," přivítali "Drool" na The Quietus a my tohle nadšeně podepisujeme. V roli předkapely se představí Katalánci KLS, který jste v Praze už taky mohli vidět. Špunty do uší jsou když tak k zakoupení na baru.

ÚV SRR 20. 1. 2022

E - Any Information

E - Any Information

Pozor, pozor! Tohle je první - a zároveň titulní - song z novýho 12"EP tria E s názvem "Any Information", který vyjde letos na Silver Rocket. Máme za to, že tahle kapela se pořád zlepšuje a jsme rádi, že se můžeme podělit o první ukázku z desky. E budou v létě na evropským turné a můžete je vidět v Praze 7. června, Brně 8. června, a v Rožnově pod Radhoštěm 10. června.

ÚV SRR 18. 1. 2022

Žebříčky 2021

Jéé, hurá, žebříčky jsou zase tady! Za tenhle rok se nejlepších koncertů ani nedopočítáme, novejch hezkejch desek vyšlo jako sraček, kdo přežil, zvítězil a ještě nám k tomu můžete říct nějaký moudro. Jsme napnutý jak tětiva Rambo Hooda, nejlepší příspěvky do kartotéky ocení naše inteligentní razítko. Zvěčni se ZDE.

UV SRR 17. 1. 2022

TIMBER RATTLE - God Walks The Dark Hills

Na Lokal Rekorc právě vychází nová deska Timber Rattle s názvem "God Walks The Dark Hills" a poslechnout si ji můžete TADY. Vzhledem k neúnosně dlouhejm termínům na výrobu vinylu se na ní čekalo dost dlouho, ale čekání se vyplatilo - je to nejpestřejší a dost možná i nejlepší deska Timber Rattle. Můžete si ji objednat v Silver Rocket distru TADY, seženete ji i v Rekomandu a nebo se můžete s partou vydavatelů spojit přímo na webu Lokal Rekorc TADY.

ÚV SRR 16. 1. 2022

Gnu + Lyssa + Wollongong: nový termíny

Gnu + Lyssa + Wollongong: nový termíny

Když jsme se rozhodli odložit vyprodanej koncert k 25. výročí od prvního koncertu Lyssy (děkujeme za pochopení), slibovali jsme k novýmu termínu ještě něco navíc. Takže: pro velkej zájem přidáváme ještě jeden pražskej koncert tria Gnu, Wollongong, Lyssa - pochopitelně na 007. A díky tomu samýmu zájmu si dovolujeme nabídnout ještě dva moravský termíny (v Brně a v Rožnově pod Radhoštěm). Informace o předprodejích sledujte na webech Klubu 007, Kabinetu múz a Vrátnice. Lístky do Underdogs zůstávají v platnosti: komu by nevyhovoval novej termín, peníze vrátíme. Pokud by někdo z Moravy se zakoupeným lístkem do Underdogs preferoval Brno nebo Rožnov, dejte nám vědět na obchod@silver-rocket.org a nějak se domluvíme. Těšíme se, až se uvidíme!

7. dubna: Praha - Klub 007
8. dubna: Brno - Kabinet múz
9. dubna: Rožnov p. Radhoštěm - Vrátnice
10. dubna: Praha - Underdogs

ÚV SRR 10. 1. 2022

HLÁŠKY 2021

"ta objednavka na mp3 .....to je pevny nosič,alebo je to digitalna forma?" Jasně, je tady zase 4. leden a s nim náš tradiční každoroční přehled více či méně pravděpodobnejch výkřiků, který jsme za uplynulý rok zaznamenali. Kdo na to má ještě nervy, může se k tomu proklikat TUDY.

ÚV SRR 4. 1. 2022

Hraje DJ Nikola

Dnešní večer (pátek 17. prosince) měl bejt ve znamení tradičního Benefičního koncertu Silver Rocket pro Klub 007: Santorrus, dárkování, kapely, oceány piva, welcome drink - a pak taky volná zábava. Jenže nic z toho není - důvod je stejnej jako u odsunutýho koncertu Lyssa / Gnu / Wollongong. Abysme ale o tu zábavu nepřišli, TADY je chystanej playlist DJ Nikoly (vydavatelka fanzinu Metal Health), která vás měla na 007 roztančit. Bavte se, držte se, hodně zdraví!

ÚV SRR 17. 12. 2021

RED TORCH - My Fridge Is in Pain

RED TORCH - My Fridge Is in Pain

Planetární pandemie má jednu výhodu: světu je úplně jedno, jestli nějaká deska vyjde, nebo ne. Nám to ovšem jedno vůbec není, zvlášť když vám můžeme tentokrát nabídnout něco, co obvykle na skladě nemáme: skutečný písničky. Kolegové*yně, právě vychází druhá deska Red Torch s názvem My Fridge Is in Pain. Čtěte dál a souběžně poslouchejte i kupujte ZDE.

ÚV SRR 16. 12. 2021 Podrobnosti…

E v červnu na turné s novým EP „Any Information“

E v červnu na turné s novým EP „Any Information“

Jednopísmenné trio se vrací. Thalia Zedek (ex-Come, Live Skull), Gavin McCarthy (ex-Karate) a Jason Sanford (ex-Neptune) jsou E. Po dvou deskách na Thrill Jockey vydali svoje třetí album „Complications“ v roce 2020 na Silver Rocket / Lokal Rekorc a v červnu 2022 se vracejí do Evropy. Kromě „Complications“ s sebou ale budou mít i novou nahrávku! 12“ EP dostalo název „Any Information“ a je na něm šest skladeb, které odkazují ke zvuku kapel jako Mission Of Burma, Unwound nebo Shellac. V Česku můžete E vidět v Praze 7. června, Brně 8. června, a v Rožnově pod Radhoštěm 10. června.

ÚV SRR 14. 12. 2021

OTRA VEZ - Lento

"Zahoď ty kladiva a ukaž dlaně!" Nadmíru sympatický trio Otra Vez je tu s novou deskou, která vychází u kolegů ze Sakraphonu pod názvem "Lento". Kapela nahrála album v březnu 2020 u Davida Zemana z Kalle a vy si ho můžete poslechnout TADY. Ve zvuku Otra Vez se mísí řada vlivů, který každej asi dešifruje podle svýho vlastního hudebního založení, my si jen dovolujeme připojit osobnější poznámku - a to sice že tahle kapela je maximálně UVĚŘITELNÁ, což se na "Lento" povedlo zachytit úplně dokonale. Doporučujeme!

ÚV SRR 14. 12. 2021

PROHRA PRAHA - Zas robota (prsten + download)

PROHRA PRAHA - Zas robota (prsten + download)

Pamatujete si na naše nesmyslný chrlení nesmyslnejch desek během roku 2020? My bohužel taky. Házíme nicméně zpátečku: jestli jste si všimli, tak letos vyšlo jen vynikající EP Planet a 12" split Innoxia Corpora / Aran Satan. Hladovej vánoční trh se teď nicméně pokusíme ovládnout novým EP Prohra Praha s názvem "Zas robota". Tři songy si můžete stáhnout klasicky jako download TADY.

Jako fyzickej nosič nabízí tentokrát Prohra Praha - pozor - PRSTEN! Ten se ale rychle vyprodal ve všech třech verzích (stříbro, zlato, černá). Pokud má i tak někdo zájem, lze napsat přímo kapele na e-mail gnubass@volny.cz - je totiž možný, že někomu nebude sedět velikost a bude prsten vracet. Vy můžete bejt v pořadí.

ÚV SRR 7. 12. 2021

Gnu, WOLLONGONG, LYSSA: přesunuto na jindy...

Gnu, WOLLONGONG, LYSSA: přesunuto na jindy...

Jak vidíte a čtete, situace se neustále vyvíjí - a není asi žádným překvapením, že se vyvíjí směrem do prdele. Nemusíme čekat na rozhodnutí vlády, abysme si dokázali sami vyhodnotit, že dělat za právě těchhle okolností právě tenhle koncert není zrovna dobrej nápad. Je nám to líto, ale cejtíme, že správný řešení je nedělní koncert Lyssa / Gnu / Wollongong přesunout na (snad) lepší časy. Pokud vás tohle naše rozhodnutí zklamalo, platí to, co jsme psali už před tím: jsme všem připravený vrátit peníze. Napište nám prosím na obchod@silver-rocket.org, vyřídíme to. Pokud jste si koupili lístky přes GoOut, napište nám taky, peníze vám pochopitelně pošleme. Omlouváme se zejména těm, kdo plánovali cestu do Prahy z daleka, čemuž přizpůsobili i plány na přenocování tady v matičce měst. Mrzí nás to.

Váš neuvěřitelnej zájem (díky za něj!) o tenhle koncert nás nicméně motivoval k tomu udělat to znova a líp: tak, aby se dostalo na víc lidí, než to umožňuje kapacita Underdogs. URČITĚ budeme pro spojení Lyssa / Gnu / Wollongong hledat náhradní termín v Underdogs (a na něj zůstanou už zakoupený lístky v platnosti). Zároveň ale už přemejšlíme o cestách, jak přidat další koncerty (ne jen v Praze!), aby si to mohli užít i lidi, který by to z různejch důvodů nemohli dát teď v neděli.

Uvidíme se. Držte se, hodně zdraví a sil!

ÚV SRR 24. 11. 2021

Gnu, WOLLONGONG, LYSSA: informace

Gnu, WOLLONGONG, LYSSA: informace

Po mnoha úvahách jsme se nakonec rozhodli, že nedělní koncert proběhne. Nebereme složitou epiedemickou situaci a nařízení na lehkou váhu, a proto prosím vezměte na vědomí následující důležitou informaci: na koncert se dostane jen ten/ta, kdo splňuje aktuální nařízení (očkování nebo prodělaný covid v posledních šesti měsících). Budeme to kontrolovat a prosíme, abyste to nezkoušeli, pokud nařízení nesplňujete. Víme, že jste všichni informovaný a odpovědný, děkujeme za to! Kdo se z libovolnýho důvodu na koncert nedostane, ať čte dál!

ÚV SRR 22. 11. 2021 Podrobnosti…

THALIA ZEDEK BAND 22. února v Kaštanu

THALIA ZEDEK BAND 22. února v Kaštanu

Nezaměnitelná, intuitivní hra na kytaru. Zraňující písně a naléhavý hlas – někdy plný naděje, jindy bolestně drásavý. A také neodmyslitelná samolepka FCK NZS na kytaře. Thalia Zedek. Letos 60letá hudebnice z Bostonu odstartovala svou pozoruhodnou dráhu už v 70. letech minulého století a o dekádu později na sebe poprvé výrazněji upozornila coby členka Live Skull nebo Uzi. Spolu s Chrisem Brokawem založila kultovní kvarteto Come, jehož desky na labelech jako Sub Pop, Domino nebo Matador patří k tomu nejzajímavějšímu, co nabídla nezávislá scéna první poloviny 90. let. Současnost ale kromě tria E (které tvoří ještě Gavin McCarthy z Karate a Jason Sanford z  Neptune) patří hlavně Thalia Zedek Band – letošní deska „Perfect Vision“ vyšla opět na Thrill Jockey a TZB ji představí v rámci evropského turné i 22. února v Kaštanu.

ÚV SRR 11. 11. 2021

ARANANAR - Stáda

Tohle je song z desky ARANANAR, která vyjde v lednu na Polí5 pod názvem "Kosti". Duo tvoří Anar Badalov (New Dog, ex - Travels, Metal Hearts) a Aran, video k songu "Stáda" spáchal Pavel Šefl. Jinak na Bandcampu ARANANAR je ještě song "Dno Boha".

ÚV SRR 11. 11. 2021