Silver Rocket

GRAILS (USA, Temporary Residence) 8. října v MeetFactory!

GRAILS (USA, Temporary Residence) 8. října v MeetFactory!

Návrat do Prahy po dlouhých šesti letech, nové album (se srpnovým datem vydání) na Temporary Residence rovněž po šesti letech! Ano, kultovní Grails jsou zpátky: přestože zatím poslední deska „Chalice Hymnal“ vyšla v roce 2017, duch kapely jako by nikdy nezmizel. Hyperaktivní bubeník Emil Amos sice mezitím nastálo zakotvil v Om (a věnuje se i svému sólovému alter egu Holy Sons) a další členové kapely rovněž nezaháleli, mocná aura Grails nicméně stále pulzovala. Znovu se zhmotní 8. října v MeetFactory, kde se Grails představí vůbec poprvé.

Není nijak nadsazené tvrdit, že od svého debutu z roku 2003 zaujímají Grails na nezávislé scéně výjimečné postavení. Jejich nepolapitelná a obtížně popsatelná instrumentální hudba plná spodních proudů zcela ignoruje klasickou strukturu skladby, proplouvá časem i prostorem, zaniká a znovu se objevuje. První dvě desky („The Burden Of Hope“ z roku 2003 a o rok mladší „Redlight“) vyšly na Neurot Recordings, pak ale Grails našli domov na Temporary Residence, přestože jejich nahrávky se objevují i na dalších zajímavých labelech. Majstrštyk „Deep Politics“ z roku 2011 je jednou z nejlepších desek celého katalogu Temporary Residence, série „The Black Tar Prophecies“ pak důkazem o nekonečném hledání nových cest. A netrpělivě očekávaný následovník zatím posledního alba „Chalice Hymnal“? Nemůžeme se dočkat, stejně jako koncertu 8. října v MeetFactory.

ÚV SRR 30. 5. 2023

PONTIAK: riffy, riffy riffy, riffy, riffy...

PONTIAK: riffy, riffy riffy, riffy, riffy...

Ano, přesně tak, už to mocně hecujeme. Možná nejlepší (v jistých kruzích určitě nejočekávanější!) koncert první poloviny roku 2023 je blíž, než si myslíme. Léto začíná pulzovat a některý kytarový riffy k němu patří stejně neodmyslitelně, jako black metal k listopadu. Třeba tenhle. Lístky na koncert PontiakFetch! 15. června v MeetFactory jsou TADY.

ÚV SRR 30. 5. 2023

13 YEAR CICADA (Berlin) 8. června v Eternii

13 YEAR CICADA (Berlin) 8. června v Eternii

Na poslední chvíli upečenej (ale potenciálně o to zajímavější a výživnější, jak už to v těchhle případech ostatně bývá…) koncert tria z Berlína, který si říká 13 Year Cicada. Velmi – ale fakt jen VELMI – přibližný spojnice hledej mezi jmény jako třeba Enon, Le Tigre a Edie Sedgwick, ale je to celý o něco složitější: 13 Year Cicada jsou rytmicky jednoznačně komplikovanější, než výše zmíněné entity, zároveň se ale nad jejich zvukem vznáší nasládle psychedelický opar, pro který momentálně nemáme přirovnání (ani nehledáme). Basa, bicí, klávesy – prostě nám to dost učarovalo a pevně věříme, že si 8. června do Eternie najdete cestu i vy, protože tohle by mohl bejt začátek něčeho zajímavýho. 13 Year Cicada jsou radikální, zábavný, vlastně dost strhující a přiměřeně „chytrý“ zároveň.

ÚV SRR 26. 5. 2023

OR, LYSSA, TOMÁŠ NIESNER, ORIENT: Underdogs, sobota 27. května

OR, LYSSA, TOMÁŠ NIESNER, ORIENT: Underdogs, sobota 27. května

Poslední koncerty Or se blíží. Pořád tomu nechceme tak úplně uvěřit, ale tak to chodí – i ty nejlepší věci mají začátek a konec. Pro vás to znamená, že byste neměli aspoň jeden z nich vynechat, abyste ještě mohli tuhle skvělou kapelu vidět na živo na pódiu (věřte nám, že pokud se jednou budete muset podívat pravdě do očí a říct si "neviděl/a jsem poslední koncerty Or", tak to na starý kolena neunesete). A my vás srdečně zveme hlavně na ten úplně poslední v sobotu 27. května do Underdogs: kromě Or zahrajou ještě Tomáš Niesner, LyssaOrient. Lístky jsou stále k dostání ZDEZDE.

24/5 Ostrava (Kulturní centrum Provoz, + Ÿperitiff)
25/5 Brno (Kabinet múz, + Boris, Asunojokei)
26/5 Vernéřovice (Soulkostel, Psychedelic Umami festival)
27/5 Praha (Underdogs, + Orient, Tomáš Niesner, Lyssa)

ÚV SRR 22. 5. 2023

ANARKUSS + CALVERA 21. května v Potrvá

ANARKUSS + CALVERA 21. května v Potrvá

"Music speaks directly to our emotions and short-circuits all the ideological bullshit. The people in charge in the USA hated rock n' roll in the 1950s, because it challenged the ideology of racism and segregation without making any arguments, simply by having songs that everyone wanted to dance to. Music erases our divisions and brings us together in the common bond of humanity. And live music is the most real and pure way to experience that." TENHLE rozhovor s Alem Burianem z Anarkuss sice vznikl už před jejich prvním turné tady, ale furt to sedí, můžete si to ověřit. Anarkuss + Calvera v neděli od 20.00 v Potrvá, přijďte se mrknout, budeme rádi!

ÚV SRR 18. 5. 2023

Návrat PONTIAK - ani ne za měsíc

Návrat PONTIAK - ani ne za měsíc

Trvalo to déle, než jsme si asi všichni dovedli představit, ale bratři Carneyovi se po několika dlouhých letech konečně vracejí alespoň na krátké turné do Evropy. Koncert Pontiak 15. června v Praze (MeetFactory) už je za méně než za měsíc a lístky jsou TADY. Neváhejte.

ÚV SRR 17. 5. 2023

ANARKUSS se blíží

ANARKUSS se blíží

"Acoustic music has advantages. It's very adaptable to different situations. It can connect you to music ideas and traditions and feelings from before recorded music, or before electricity. You can practice in the park. Tim Remis once said, "if you can't play it on acoustic guitar and it would sound like anything, what is it? It's not really a song." I'm not sure I'd go that far, but I see his point." Ne starej rozhovor s Anarkuss si můžete připomenout TADY.  Tohle symaptický duo se letos vrací a my se těšíme!

Anarkuss v Česku:
18. května – Ústí nad Labem
19. května – Lysá nad Labem
20. května – Tábor
21. května – Praha
22. května – Brno
23. května – Jihlava
24. května – Telč
25. května – Olomouc
26. května – Hradec Králové
27. května – Litoměřice

ÚV SRR 3. 5. 2023

Pevné základy pro KamPak?

Možná jste narazili na partu HAW, která dělá super DIY koncerty ve Slavičíně. Tahle parta spolupracuje s nízkoprahovým centrem, kde přespávají i ve Slavičíně hrající kapely. TADY můžete podpořit rekonstrukci objektu (jakákoliv částka je vítaná!) a tím i koncertní aktivity party fakt skvělejch lidí. Dík!

ÚV SRR 2. 5. 2023

STAR CLUB WEST + KATASTR 3. května v Kaštanu

STAR CLUB WEST + KATASTR 3. května v Kaštanu

Byli tady poprvé v roce 2018, všechny ty koncerty dopadly skvěle – a proto se Star Club West vrací. Není to ale jedinej důvod: tahle nenápadná kapela z Antverp pořád tvoří skvělou hudbu (v roce 2020 vydala hned TŘI desky!!!), kterou rozhodně doporučujeme vaší pozornosti. Mozkem Star Club West je kytarista a zpěvák Nico Jacobs, její duší a srdcem pak nenapodobitelnej kytarista Chris Smet, kterýho jistě znáte coby hlavní oporu živý verze Paramount Styles. Každý úterý od roku 1999 se Nico a Chris scházejí s kamarádama coby Star Club West v tichosti a poklidu vydávají naprosto vynikající desky, vzdáleně připomínající třeba Built To Spill, Yo La Tengo, Pinback nebo Tortoise. Dost eklektická směs, ale živě to je rozhodně mnohem větší rachot, přijďte se přesvědčit! A nebo se zeptejte pamětníků těch koncertů z roku 2018, který asi překvapily úplně všechny zúčastněný… Před SCW zahrajou navíc parádní Katastr s naším milovaným Tygrem (ex - C, Waawe, Blank).

Star Club West v Česku:
3. května - Praha (Kaštan)
4. května - Kopřivnice (Galaxie)
5. května - Kroměříž (Das Liga)
6. května - Velké Meziříčí (Depo)
7. května - Soulkostel

ÚV SRR 28. 4. 2023

Festival hudby i slunovratu MišMaš párty spouští předprodej

DIY akce MišMaš párty letos vypukne v pátek 16. června. Kapely, ohně i skvělou atmosféru starého statku u Bojkovic na jihovýchodní Moravě si budou návštěvníci moci vychutnat do ranních hodin neděle 18. června. Mezi hlavní tahouny festivalu patří Pontiak nebo USA Nails. Předprodej vstupenek právě odstartoval! Čtěte dál...

ÚV SRR 27. 4. 2023 Podrobnosti…

An Eagle in Your Mind, Calvera, UKWLT 26. dubna v Kaštanu

Mocný Tony zve na jeden koncert v Kaštanu, odejraje se ve středu 26. dubna, hrát bude francouzský duo An Eagle in Your Mind, a taky nějaký "naši", konkrétně jeden Calvera a dva UKWLT. Čtěte dál Tondova slova.

ÚV SRR 25. 4. 2023 Podrobnosti…

PROHRA PRAHA - Wergeld

PROHRA PRAHA - Wergeld

"Máme ovce a hotovost!" Wergeld fungoval ve starejch společenstvích coby kompenzace (finanční, ale i materiální), kterou se např. rodina vraha mohla "vykoupit", aby rodina oběti nežádala krevní mstu coby odplatu - a aby se neroztáčel kolotoč klanovejch vendett. Výše wergeldu byla předem pevně daná: za vraždu velmože ses skoro nedoplatil, naopak zabít někoho níž postavenýho nemusel bejt zas až takovej problém. "Wergeld" je i song Prohra Praha z aktuálního splitu se Savak jménem "Aerosol" (poslouchejte TADY). A tady je zbrusu novej klip od Pavla Šefla aka Vkusného zabijáka.

ÚV SRR 24. 4. 2023

KATASTR před SCW v Kaštanu

KATASTR před SCW v Kaštanu

Ohledně blížících se koncertů Star Club West v Česku (termíny TADY): pokud máte tuhle kapelu v dosahu, doporučujeme se na ně jít podívat, ale chtěli bysme zmínit speciálně pražskej koncert 3. května v Kaštanu, kde bude hrát i Katastr, což je dvojice z Tábora. Polovinu tvoří Patrik Tygr (ano, ex - Waawe, C, Blank), druhou půlku pak Sváča (Please The Trees atd.). Je to VYNIKAJÍCÍ, posuďte sami.

ÚV SRR 21. 4. 2023

SAVAK + PROHRA PRAHA v neděli na 007

SAVAK + PROHRA PRAHA v neděli na 007

Release party za účasti všech zúčastněných? Jsme rádi, že se to podařilo vymyslet a dotáhnout. V neděli 23. dubna budou hrát na 007 Prohra Praha (start 20.00) a po nich Savak (cca 21.00). Obě kapely vydaly na Silver Rocket kazetovej split "Aerosol" (poslouchejte a objednávejte TADY) a tenhle koncert bude prvním, kde mu můžeme popřát šťastnou cestu nemilosrdným světem showbyznysu.

ÚV SRR 21. 4. 2023

SAVAK se blíží

SAVAK se blíží

Ve čtvrtek startuje v Berlíně krátký evropský turné Savak, který se na starej kontinent vracejí po čtyřech letech. V neděli 23. května je přivítáme na 007, kde jim bude dělat společnost Prohra Praha - ano, kapely spojily síly na aktuálním splitu "Aerosol". Tuhle sestavu můžete v Česku vidět čtyřkrát.

Savak + Prohra Praha:
23. dubna - Praha (Klub 007)
24. dubna - Brno (Kabinet Múz)
26. dubna - Rožnov pod Radhoštěm (Vrátnice)
28. dubna - Jihlava (Silo)

ÚV SRR 19. 4. 2023