Silver Rocket

CARDO & DECUMANUS

CARDO & DECUMANUS

Vášu určitě znáte z Or, Vlněny a MaVa, ale troufáme si říct, že takhle ho ještě neznáte. S radostí sdílíme první track z desky Cardo & Decumanus, která vyjde na vinylu pod názvem "Pospolitost" na jaře 2023. Poslouchejte TADY.

ÚV SRR 1. 12. 2022

ARI & INDI - Korespondence

ARI & INDI - Korespondence

Konečně! Tahle deska sice prosákla do digitálního světa už před nějakou dobou, ale aspoň jsme si ji už všichni stačili oblíbit a zapamatovat do poslední noty. Ale v našich očích vychází Korespondence přesně v tuhle chvíli: dámy a pánové, můžete se postopadesátý zaposlouchat do sedmi hitů našich hitmakerů Ariho a Indiho a teď už taky konečně můžete objednávat krásnou kazetu TADY.

ÚV SRR 6. 11. 2022 Podrobnosti…

MICHAEL GIRA a KRISTOF HAHN 3. prosince v Arše

MICHAEL GIRA a KRISTOF HAHN 3. prosince v Arše

Tohle se v tichosti přiblížilo, sobota je za dveřma a nevšední zážitek taky. To, co dělá Michael Gira sám v brýlých a s kytarou, se myslíme docela hodí do týhle lehce temný části roku: pokud ještě nemáte lístek, neváhejte ani minutu. Archa se docela plní a TADY je ještě pár míst pořád k dispozici.

ÚV SRR 30. 11. 2022

PARAMOUNT STYLES SOLO: Vegtral, 26. listopadu

PARAMOUNT STYLES SOLO: Vegtral, 26. listopadu

Tohle se upeklo hodně náhle. V sobotu 26. listopadu zahraje Scott McCloud na Letný ve sklepení podniku jménem Vegtral last minute sólo koncert (resp. bude tam mít ještě svýho basáka). Uslyšíte hity Paramount Styles, uslyšíte covery DC punkovejch klasiků, zazní různý historky... suma sumárum to zavání večerem, kterej prostě nemůžete vynechat! Osvědčená spolupráce se Scrape Sound, kapacita spíš omezená, pro další informace a pokyny čtěte dál.

ÚV SRR 20. 11. 2022 Podrobnosti…

PLANETY - Nejhorším lidem

Jestli jste viděli v poslední době koncert Planet, jistě jste si všimli, že jejich set sestává z větší část z novejch věcí. Skvělá zpráva: kapela je nahrála a na příští rok je naplánovaná deska s názvem "Máme ruce hluboko ve vodách". Tady si můžete poslechnout jednu věc, je věnovaná přímo vám - "Nejhorším lidem".

ÚV SRR 14. 11. 2022

"Introvertní rap"

"Introvertní rap"

"Když poslouchám ty desky, poslouchám chlapíka, kterej si dělá SVOJÍ VĚC a zbytek je mu víceméně jedno. Není ani nijak prvoplánově nepřístupnej a tajemnej, jen ti prostě ROVNOU neotvírá dveře do svýho obýváku." Onry Ozzborn, polovina Dark Time Sunshine, tady hrál už před čtyřma rokama. Hodně mě to tehdy vtáhlo, napsal jsem do nejchytřejších keců TENHLE text, kterej si teď u příležitosti koncertů Dark Time Sunshine dovoluju připomenout...

Aran 11. 11. 2022

DARK TIME SUNSHINE se blíží

DARK TIME SUNSHINE se blíží

Říkali jsme si, že už jsme dlouho nedělali žádnej divnej / undergroundovej / alternativní rap, takže jestli vám to taky chybí, a jestli jste byli na koncertech lidí jako Ceschi, Onry Ozzborne, P.O.S, Serengeti atd., nenechte si ujít Dark Time Sunshine na turné, který odstartovalo 9. listopadu ve Vídni.

12. listopad – Slavičín (Sokolovna)
14. listopad – Brno (Kabinet Múz)
15. listopad – Praha (Klub 007)
17. listopad – Jihlava (Café Etage)
18. listopad – Broumov (Bar Terno)
19. listopad – Rožnov p. Radhoštěm (Vrátnice)

ÚV SRR 10. 11. 2022

Benefiční večer Silver Rocket pro Klub 007

Benefiční večer Silver Rocket pro Klub 007

2020? Nic. 2021? Zase… 2022? JSME ZPÁTKY!!! A s náma stromeček, dárkování, Santorrus, zábava, DJ´s, světový kecy a kapely. Prosinec je tradiční čas vrátit Sedmičce alespoň část toho, co nám tenhle klub dal během roku. Letos se můžete kromě výše jmenovaného chystat na OTK s patnáctou mízou a předzvěstí nové nahrávky, Planety se zásobou rovněž nového materiálu – a taky na duo Ari & Indi, které 17. prosince na 007 slavnostně uvede do světa svou debutovou kazetu „Korespondence“. Těšíme se na vás!

ÚV SRR 9. 11. 2022

"Take My Hand"

"Take My Hand"

Na Fake Four vyšly desky lidí jako Sole, Ceschi, Astronautalis, Sadistik nebo Busdriver, nejúspěšnější nahrávkou v historii labelu ale i po deseti letech zůstává "ANX" od Dark Time Sunshine. Evropské turné startuje příští týden, pražský koncert je 15. listopadu na 007.

ÚV SRR 4. 11. 2022

GIRLS IN SYNTHESIS (UK) 15. února v Underdogs

GIRLS IN SYNTHESIS (UK) 15. února v Underdogs

Nicole, John, Jim. Vznik 2016, od tý doby čtyři alba a bezpočet EP. Striktně černobílá prezentace. Název si dali podle kousku textu Bowieho „Ashes to Ashes“ a udivujou brajglem, kterýmu je jen těžký – spíš nemožný – odolat. Girls In Synthesis. Představte si Big Black v nejlepší formě, ale navíc s úchylným disko odstínem a bezpečně rozpoznatelným anglickým sarkasmem. Nebo myslete na The Fall, PiL a Wire, který jsou společně pohřbený pod nánosem špinavý kytarový přílivový vlny. Dá se na to divoce tančit, dá se u toho mlátit hlavou dopředu dozadu, dá se jen v extázi zírat a užívat si ten proud nervní energie. Girls In Synthesis 15. února v Underdogs.

ÚV SRR 2. 11. 2022

PIPER RECORDS NIGHT VOL. 7 v pátek 4. listopadu 2022 v Kopřivnici

„Máte rádi indie rock, kraut-rock, lo-fi folk, psychedelii, elektroniku anebo neučesaný gárážový punk zahraný tím nejvíc fuck you stylem? Anebo snad stylovou pestrost a chuť experimentovat? V tom případě pro vás máme samé dobré zprávy a ještě něco víc" říkají pořadatelé letošní Piper Records Night s pořadovým číslem 7.

ÚV SRR 2. 11. 2022 Podrobnosti…

DARK TIME SUNSHINE (USA, Fake Four) na turné

DARK TIME SUNSHINE (USA, Fake Four) na turné

Pokud se zeptáte svého oblíbeného alternativního rappera, kdo je jeho oblíbený alternativní rapper, je vysoká pravděpodobnost, že jedno ze jmen, která přijdou na přetřes, bude Onry Ozzborn, potažmo Dark Time Sunshine – duo, které od roku 2009 tvoří s Osbornem ještě DJ a producent Zavala, a které se nedávno vrátilo s vynikající deskou "Lore" (Fake Four). Onryho sólo už jsme tady dvakrát přivítali - nenechte si ale za žádnou cenu ujít Dark Time Sunshine na letošním listopadovém turné. Výjimečná záležitost.

12. listopad – Slavičín (Sokolovna)
14. listopad – Brno (Kabinet Múz)
15. listopad – Praha (Klub 007)
17. listopad – Jihlava
18. listopad – Broumov (Bar Terno)
19. listopad – Rožnov p. Radhoštěm (Vrátnice)

ÚV SRR 27. 10. 2022

NMA v pátek 28. října

A je to tady... Dva roky odkládanej koncert, ale teď už to vyjde. Do Prahy se po šesti letech vracejí New Model Army a plán pátečního večera v Lucerna Music Baru je jednoduchej: 18.00 dveře, 19.30 NMA, 21.30 konec. Lístky samozřejmě pořád jsou TADY.

ÚV SRR 27. 10. 2022

"The Hunt"

"The Hunt"

"So we followed your man back to your front door and we're waiting for you outside / 'cause not everybody here is scared of you, not everybody passes on the other side.." Některý lidi si pořád myslí, že to je song Sepultury. NENÍ. Koncert New Model Army je už tenhle pátek, Lucerna Music Bar se otvírá v 18.00, kapela jde na věc už v 19.30. Lístky TADY.

ÚV SRR 26. 10. 2022

"Never Arriving"

"Never Arriving"

"And the roads are like the lines in the palm of my hand: wearing deeper and dividing. And for 3am confessions the safest place that I know is here between departing and arriving – but never arriving..." New Model Army si často dělají legraci z toho, že všechny jejich videa jsou "basically crap", ale tohle se jim fakt povedlo: Justin v něm vypadá jako nějakej starozákonní prorok, bloudící podzimem nasáklou severoanglickou krajinou... Koncert je už v pátek, lístky TADY.

ÚV SRR 24. 10. 2022