Silver Rocket

Čtvrtek 8. 6. 2023 - Praha - Eternia

13 Year Cicada (DE)

Na poslední chvíli upečenej (ale potenciálně o to zajímavější a výživnější, jak už to v těchhle případech ostatně bývá…) koncert tria z Berlína, který si říká 13 Year Cicada. Velmi – ale fakt jen VELMI – přibližný spojnice hledej mezi jmény jako třeba Enon, Le Tigre a Edie Sedgwick, ale je to celý o něco složitější: 13 Year Cicada jsou rytmicky jednoznačně komplikovanější, než výše zmíněné entity, zároveň se ale nad jejich zvukem vznáší nasládle psychedelický opar, pro který momentálně nemáme přirovnání (ani nehledáme). Basa, bicí, klávesy – prostě nám to dost učarovalo a pevně věříme, že si 8. června do Eternie najdete cestu i vy, protože tohle by mohl bejt začátek něčeho zajímavýho. 13 Year Cicada jsou radikální, zábavný, vlastně dost strhující a přiměřeně „chytrý“ zároveň.

Čtvrtek 15. 6. 2023 - Praha - Meet Factory

Pontiak (USA) · Fetch!

Přestože poslední album Pontiak s názvem „Dialectic Of Ignorance“ vyšlo v roce 2017, unikátní bratrské trio nelze ani omylem považovat za neaktivní kapelu. Lain, Jennings a Van Carneyovi se v posledních letech společně věnovali vlastnímu pivovaru Pen Druid Brewing, což k Pontiak vlastně patří stejně jako mohutné riffy a hippie refrény: tihle milovníci života nadšeně zkoumají všechny jeho příjemné stránky – ať už jde o rokenrol, nebo o pivečko. Chuť a potřeba dělat muziku nicméně Pontiak znovu vyslala na cestu a my se nemůžeme dočkat: 15. června se uvidíme v MeetFactory! Dokonalá bratrská souhra v nejjednodušším a základním rockovém obsazení, tři vokály, riffy a psychedelie, pravověrný hard rock i tvrdohlavý minimalismus. Pontiak si našli vlastní sound, v kterém se odráží jak pokora k dějinám syrové hudby, tak i celoživotní optimismus. „Snažíme se vnímat krásu života – jakkoliv to zní srandovně – ve všem, co děláme... Práce na zahradě, farma, pivovar, vztahy, muzika; k tomu všemu se dá přistupovat pozitivně,“ říká kytarista a zpěvák Van Carney: „Život ti to na tvojí cestě vrátí, věř tomu. A je to taky jeden z mála způsobů, jak si udržet nějakou naději. Je spousta sraček všude kolem nás a my se snažíme byť třeba jen po malejch, nepatrnejch krůčkách objevovat to lepší.“ Souzníme s tímto životním programem!

Neděle 8. 10. 2023 - Praha - Meet Factory

Grails (USA) · Whitefeathers (UK)

Návrat do Prahy po dlouhých šesti letech, nové album (se srpnovým datem vydání) na Temporary Residence rovněž po šesti letech! Ano, kultovní Grails jsou zpátky: přestože zatím poslední deska „Chalice Hymnal“ vyšla v roce 2017, duch kapely jako by nikdy nezmizel. Hyperaktivní bubeník Emil Amos sice mezitím nastálo zakotvil v Om (a věnuje se i svému sólovému alter egu Holy Sons) a další členové kapely rovněž nezaháleli, mocná aura Grails nicméně stále pulzovala. Znovu se zhmotní 8. října v MeetFactory, kde se Grails představí vůbec poprvé.

Chystané koncerty ve formátu iCalendar
Archiv 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023