Silver Rocket

Sobota 29. 2. 2020 - Loket - hospoda U radnice

Social Party · Selfexile

Pátek 20. 3. 2020 - Velké Meziříčí - Rock Depo

Děti deště · Lyssa · Vlněna

Pondělí 23. 3. 2020 - Tábor - Pivnice U Zlatého lva

Black Elephant Band (DE) · Mäkkelä (FI/DE) · Ozzmond (FI)

Čtvrtek 26. 3. 2020 - Třebíč - Trumpetka

Laundered Syrup

Pátek 27. 3. 2020 - Břeclav - Piksla

Laundered Syrup

Sobota 28. 3. 2020 - Rožnov pod Radhoštěm - Vrátnice

Krank · Laundered Syrup · Satan´s Minions

Neděle 29. 3. 2020 - Tábor - Ratibořské Hory 11

E-Turn (USA)

Začátek: 16:00

Úterý 31. 3. 2020 - Praha - Potrvá

E-Turn (USA) · Gondor Flames

„I think that in hip-hop, for women, it's just all about killin' shit. It's not about how I look or what I'm willing to reveal.“ Loňský koncert E-Turn v rámci oslav 50 let Klubu 007 byl jedním z nejvydařenějších v celé sérii a my jsme rádi, že se rapperka z Orlanda vrací i v roce 2020 – tentokrát do Potrvá, kde bude hrát 31. března. E-Turn vydala svůj debut „Young World“ v roce 2018 na Ceschiho labelu Fake Four (mimochodem Ceschi je tím, kdo E-Turn doporučil návštěvu Česka) a nabízí na něm překvapivě nadějeplný pohled na náš „mladý svět“. Její pestré rodinné zázemí – otec přišel od USA z Iránu na začátku 80. let v době revoluce, matka má hispánské kořeny – je navíc v podstatě automatickou zárukou toho, že E-Turn bude vždycky stát na straně outsiderů a minorit. Možná i proto je na „Young World“ kromě rapu i dostatek soulu. E-Turn sdílela pódium s lidmi jako Dessa, DJ Ablities, Blueprint, Count Bass D, Grayskul, Qwel & Maker a Abstract Rude, na albu je ke slyšení i hlas hostující legendy KRS-One. Přijďte se 31. března podívat, jak to funguje naživo.

Středa 1. 4. 2020 - Jihlava - Mikulka

E-Turn (USA)

Úterý 7. 4. 2020 - Praha - 007 Strahov

Bleubird (USA) · Mind The Beatz (FR)

„Kdyby byl Bleubird kapela, byl by nejspíš jako Cows.“ Furt to platí. Od roku 2012, kdy vzal Bleubirda na evropský turné Astronautalis, se tady objevilo jen málo lidí, který by byli schopný alespoň dorovnat nálož energie, šílenosti a zábavy, jakou nabízí strejda Jacques z Floridy. Poslední roky se Bleubird věnoval především duu Hurricane Party, který má s RickoLusem, ale teď je zase čas na sólo. A geniální album „Lauderdale“ z roku 2015, který do více či méně sofistikovanýho zvuku alternativního rapu zapíchlo basový floridský vidle, se pořád tyčí k nebi Fake Four coby naprostej milník. „The dividing lines between ´alternative´ and ´mainstream´ have been crumbling for years. Styles and tastes shift and rotate like the planet and the stars,“ říká Bleubird. „I'm fascinated with things I once considered ignorant and the things I loved now make my skin crawl. I never expect people to get it. All I can hope is that they are open to take it in and experience it. HOW it makes them feel is not my concern. No matter the sound my heart is still there.“ Přijďte se na to 7. dubna kouknout živě, Sedmička je k tomuhle jako stvořená. Jeden z pouhých dvou koncertů Bleubirda v Česku. Support je instrumentální hip hop v podání francouzský dvojice Mind The Beatz.

Pátek 17. 4. 2020 - Trnava (SK) - Kubik

Or · Vlněna · Baestien

Středa 22. 4. 2020 - Praha - Lucerna Music Bar

Astronautalis (USA) & Stargaze (DE)

„Chtěli jsme udělat něco, do čeho bude nemožné rapovat – a pak přece jen zkusit najít cestu, jak tam rap dostat,“ popisuje Astronautalis spolupráci se sdružením nezávislých (ale klasicky vzdělaných) hudebníků, které zná svět pod jménem Stargaze. Výčet muzikantů, s kterými tento berlínský orchestr spolupracoval, je vskutku impozantní – namátkou: Lee Ranaldo (Sonic Youth), Owen Pallett, The Dodos, Grant Hart, Nils Frahm, Iceage, These New Puritans atd., atd. Teď tedy přišel na řadu Astronautalis: „Upřímně? Myslel jsem si, že to bude průšvih,“ vrací se s úsměvem na začátky nečekaného spojení Andy. Jenže průšvih se nekonal – první vystoupení Astronautalise s členy Stargaze na festivalu PEOPLE v Berlíně se setkalo s nadšeným ohlasem a nabídky na další a další koncerty se začaly scházet jedna za druhou. Bez jediné nahrávky… zatím. Spolupráce rappera, jehož živé koncerty jsou pověstné (a Lucerna Music Bar se o tom mohl přesvědčit už několikrát) a „skutečných“ hudebníků pokračuje – jarní evropské turné „They Never See It Coming“ zavede Astronautalise a několik členů Stargaze (v obsazení nebudou chybět kontrabas, piáno, trubka a bicí) na tentokrát jediný koncert i do Česka. Lístky do Lucerna Music Baru jsou v předprodeji za 380 Kč (plus poplatky), na místě budou o 100 Kč dražší – a neváhejte, tenhle koncert se nebude opakovat.

Sobota 25. 4. 2020 - Pieńsk (PL) - Qltur Kombinat

Fetch! · Mermomoc · Děti deště · Dr. Fleischman (PL)

Středa 29. 4. 2020 - Praha - Divadlo Archa

Swans (USA) · Norman Westberg (USA)

SWANS se znovu narodili. Čerství, s novou vizí, s upřeným pohledem. Pokolikáté už? Kdo sleduje nekompromisní hudební cestu Michaela Giry, dobře ví, že reinkarnace jeho legendární kapely v ní hraje jednu z klíčových úloh. Aktuální album Leaving Meaning je prvním – a naprosto báječným – důkazem, že Gira neřekl poslední slovo ani po plánovaném konci předchozí „comebackové“ sestavy SWANS, která terorizovala a hypnotizovala fanoušky v letech 2010–2017. „SWANS teď tvoří neustále se proměňující soubor hudebníků, které jsem vybral jak pro jejich hudební talent, tak i lidské kvality. Snažím se vycítit, kdo z nich může přispět svým nezaměnitelným podílem na atmosféře té které skladby,“ vysvětluje Gira, proč otevřel dveře kapely novým tvářím. „Jsou to lidé, jichž si nesmírně vážím. Ve spolupráci se mnou mají zásadní podíl na konečné podobě materiálu,“ říká Gira. Současnou koncertní sestavu SWANS tvoří Michael Gira, Ben Frost, Kristof Hahn, Phil Puleo, Christopher Pravdica a Dana Schechter. Stejně jako na celém prvním evropském turné nově zrozených SWANS v nové sestavě a s novým zvukovým konceptem, i v Praze večer otevře, už jen jako speciální host, jejich dlouholetý kytarista a spoluzakladatel Norman Westberg se svou sólovou tvorbou.

Středa 29. 4. 2020 - Ustí nad Labem - Hraničář

The Pack A.D. (CA)

Čtvrtek 30. 4. 2020 - Tábor - Ctiborův Mlýn / C.E.S.T.A.

DROM · Jindra Kotlík trio · Lusky · M.C.S. (DE) · THCulture (PL) · The Pau (PL)

DIY FEST 2020

Pátek 1. 5. 2020 - Rožnov pod Radhoštěm - Vrátnice

The Pack A.D. (CA)

Úterý 5. 5. 2020 - Praha - Kaštan

Helen Money (USA) · Sanford Parker (USA)

Drobná dáma, v jejíchž rukou se cello mění v bojový nástroj, před jehož účinkem bledne i hlasitá elektrická kytara. Návštěvníci koncertů Mono, Russian Circles a naposled Earth si možná Helen Money vybaví v roli předskokana. Alison Chesley – neboli Helen Money – vydává letos na Thrill Jockey novou desku Atomic a 5. května vystoupí v Kaštanu, kde ji doprovodí Sanford Parker (respektovaný producent, jehož stopu můžete najít na deskách Corrections House, Minsk, Wreckmeister Harmonies, Twilight nebo Nachtmystium). Parker zahájí večer sólovým setem, později se připojí i k Helen Money. Alison natočila od roku 2007 pět sólových alb: na předposledním „Become Zero,“ hostuje třeba Jason Roeder z Neurosis. Na novince „Atomic“ (Thrill Jockey) zachycuje Alison zásadní životní zlom v rodině: „After my parents passed away, we had to find new ways to be - with ourselves and each other. The whole process brought us closer together, strengthening the bonds between the three of us; between us and our friends; between us and my extended family. My sister and brother and I would often get together at my brother’s house in the Redwoods of Northern California. Being there with them, looking up at these giant trees that were there long before we were, looking up at the Milky Way, looking out at the Pacific Ocean - it just gave me a sense of perspective and how connected we all are to everything.“

Neděle 10. 5. 2020 - Praha - 007 Strahov

The Pack A.D. (CA) · Anarkuss (USA/DE)

Po vynikajícím koncertu z konce ledna 2019 se na Sedmičku vrací duo The Pack A.D. z Vancouveru, které sází na ty nejlepší momenty z odkazu garážových kapel jako MC5 nebo Mudhoney. „Singer/guitarist Becky Black and drummer Maya Miller have made a sound so gigantic, so fierce and raw and empowering, that it's easy to forget there are just two people behind this brilliant, carefully constructed havoc.“ Je to pravda – živelný zvuk koncertů The Pack AD skutečně dává zapomenout na fakt, že to je „jen“ kytara a bicí. Becky a Maya spolu hrají už od roku 2007; sedmá studiová deska „Dollhouse“ vyšla v roce 2017 a aktuální turné probíhá na podpory živáku, který se nahrával na i poslední evropské šňůře. Becky má skvělý hlas, Maya bubnuje jak Moe Tucker - a celé to skvěle drží pohromadě, protože to je HIT ZA HITEM. Představte si naštvanost Kill Rock Stars kapel a dynamiku White Stripes nebo The Datsuns. The Pack A.D. 10. května na 007, předkapelou budou Anarkuss, akustické duo, v němž figuruje Al Burian z Milemarker.

Středa 13. 5. 2020 - Ustí nad Labem - Hraničář

KUF (DE)

Sobota 16. 5. 2020 - Bruntál - Music Pub

KUF (DE)

Neděle 7. 6. 2020 - Praha - Kaštan

Star Club West (BE) · Bumfrang3

Byli tady v roce 2018, všechny ty koncerty dopadly skvěle – a proto se Star Club West vrací. Není to ale jedinej důvod: tahle nenápadná kapela loni vydala hned TŘI (!!!) desky, který rozhodně doporučujeme vaší pozornosti - poslechnout se dají tady: https://starclubwest.bandcamp.com/ Srdcem Star Club West je kytarista a zpěvák Nico Jacobs, její duší pak nenapodobitelnej kytarista Chris Smet, kterýho jistě znáte coby hlavní oporu živý verze Paramount Styles. Každý úterý se Nico a Chris scházejí s kamarádka,a coby Star Club West v tichosti a poklidu vydávají naprosto vynikající desky, vzdáleně připomínající třeba Yo La Tengo, Pinback nebo Tortoise. Živě to je ale mnohem větší rachot, přijďte se přesvědčit! V Praze 7. června na Kaštanu spolu s Bumfrang3.

Pátek 12. 6. 2020 - Dub nad Moravou

Or

Oak fest

Pátek 31. 7. 2020 - Beseda u bigbítu - Tasov

Palma

Pondělí 5. 10. 2020 - Praha - Lucerna Music Bar

Mudhoney (USA)

Je jen málo radostnějších výjevů než pohled na rockovou kapelu, kterou to BAVÍ i po více než třiceti letech. Mudhoney by si mohli v klidu užívat teplého místečka v Síni slávy garážové muziky (kdyby taková bohulibá instituce existovala) a občas pustit do světa nějakou tu „bestofku“ či reedici klasického alba – a nikdo by nemohl říct ani popel: tihle chlápci už to mají přece dávno všechno „odehráno“. Mark Arm, Steve Turner, Dan Peters a Guy Maddison ale místo toho pořád nahrávají nové desky (stále aktuální „Digital Garbage“ vyšla v roce 2018) a nemohou se dočkat okamžiku, kdy vyrazí na příští turné. To podzimní evropské je zavede na jedno z jejich oblíbených míst: Mudhoney zahrají po dlouhých (víc než) pěti letech v pražském Lucerna Music Baru. 5. října 2020.

Chystané koncerty ve formátu iCalendar
Archiv 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020