Silver Rocket

"When your ass is in the fire..."

"When your ass is in the fire..."

„When you got nothing in the lemon / Yeah, when you got spiders on your ceiling…“ Kdysi byla hudební stanice MTV, kde občas byla k vidění a slyšení i super muzika. Tady jsou třeba Girls Against Boys, který hrajou živě v roce 1996 ve studiu 120 minutes úplně zabijáckou verzi "Super-Fire". Z našeho pohledu jendoznačnej vrchol léta je na programu už 6. července, kdy budou na Altenburgu právě Girls Against Boys a před nima Planety. A pak na břehu Paramount Styles u táboráku. Lístky třeba TADY.

ÚV SRR 28. 6. 2022

TIMBER RATTLE + ARAN EPOCHAL + TOMÁŠ NIESNER, dvojkřest v Potrvá

V pondělí 27. června uvedou do světa Timber Rattle (v tříčlenný sestavě) svoje nový album "God Walks The Dark Hills" (čtěte třeba TADY). Do Potrvá si k tomu pozvali dva hosty: Aran Epochal představí poprvé v Praze svoji spolupráci s Anarem Badalovem s názvem "Kosti", zahraje i Tomáš Niesner. Začátek přesně ve 20.00, vstup 200 Kč.

ÚV SRR 25. 6. 2022

Holubník zve na TIMBE RATTLE a DIVOKO

"Tak, jak sme červen začali, tak ho taky skončíme. Totiž naprosto přiblblou kombinací dvou akcí." Holubi vědí, jak na to. Čtěte dál.

ÚV SRR 25. 6. 2022 Podrobnosti…

TIMBER RATTLE na turné

Timber Rattle letos vydali na Lokal Rekorc nový album "God Walks The Dark Hills", který si můžete poslechnout TADY. Pár slov - nejen o něm - je k přečtení TADY. Timber Rattle teď s touhle deskou vyrážejí v trojčlenný sestavě na turné. V Praze je můžete zažít 27. června v Potrvá (+ Aran EpochalTomáš Niesner), tady jsou další termíny.

23. června – Brno (Tři ocásci)
24. června – Luhačovice (festival Luhovaný Vincent)
25. června – Telč (Atelier Síň)
26. června – Plzeň (Zastávka)
27. června – Praha (Potrvá)
28. června – Kutná Hora (zahrada Evangelického kostela)
30. června – Jablonec nad Nisou (Nazdar!)
1. července – Otovice (Chlév náš)

ÚV SRR 21. 6. 2022

MICHAEL GIRA a KRISTOF HAHN 3. prosince v Arše

MICHAEL GIRA a KRISTOF HAHN 3. prosince v Arše

Ano, Swans se nekonali, ale je tu něco neméně silnýho: 3. prosince se můžete v Arše poslechnout sólo set Michaela Giry, kterýmu bude dělat svým neméně zajímavým sólo setem dělat společnost dlouholetej kumpán Kristof Hahn. Kdo zažil, tak ví, na co se připravit – kdo ne, tak to zjistí na vlastní kůži. Koncert bude na sezení, počet lístků není nekonečnej, tak kupujte včas ZDE a přečtěte si dál pár myšlenek a podrobností.

ÚV SRR 20. 6. 2022 Podrobnosti…

JAMES P. HONEY+ SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ – aktuální info

JAMES P. HONEY+ SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ – aktuální info

Vypadá to, že je před náma velmi letní víkend plnej slunce a taky to vypadá, že v Kaštanu bude v neděli docela plno. Reagujeme na obě skutečnosti následujícím způsobem: koncert Severního nástupištěJamese P. Honeyho se odehraje venku za Kaštanem (nebo před Kaštanem, jak s to vezme). Nebudeme se tím pádem muset dusit uvnitř a bude pro všechny jistě příjemnější. O dobrej až prvotřídní zvuk je postaráno, tekutin bude dost, příjemnej večer je tudíž zaručenej. Nějaký lístky budou ještě k dostání na místě.

ÚV SRR 17. 6. 2022

JAMES P HONEY + SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ

JAMES P HONEY + SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ

Hned dva koncerty odehraje James P Honey na svým aktuálním krátkým výletě v Česku se Severním nástupištěm: tohle spojení se nabízí - Severní nástupiště už udělalo dva covery Buriers, ten druhej je na aktuálním albu "Rostli jsme spolu", který si můžete poslechnout TADY. V sobotu 18. června hraje Honey a Nástupiště v Brně Na Jámě, v neděli 19. června v Praze v Kaštanu. Lístky na pražskej koncert poměrně mizí, TADY jsou když tak na GoOutu, TADY na našem webu.

ÚV SRR 16. 6. 2022

Vyhlášení výsledků ankety BEST CZECH VINYL DISK 2021

15. ročník ankety o nejlepší český vinyl pořádaný při e-zinu Vinyl Disk Musick je ve finále.

ÚV SRR 13. 6. 2022 Podrobnosti…

Benefiční merch THE PACK A.D.

Možná jste zaregistrovali nepříjemnost, která potkala The Pack A.D. v polovině jejich evropskýho turné. Koncerty, na který se holky těšily v podstatě nejvíc (Brno, Budapešť, Rožnov p. Radhoštěm, Trenčín a Záhřeb) musely bejt zrušený, protože covid. Pro Mayu i Becky to nebylo lehký - tohle turné bylo už dvakrát celý zrušený / přesunutý kvůli pandemii, a potřetí do toho hodí vidle stejnej hajzl... Vedle pocitu marnosti jsou tady ale i konsekvence v podobě finančních těžkostí: pokud chcete The Pack A.D. podpořit (a věřte, že každá koruna je dobrá!), tak TADY je k mání něco jako benefiční merch: vinyly za 400 Kč, CD za 300 Kč, trika za 400 Kč. Všechno jde PŘÍMO kapele na zmírnění finančních dopadů zrušenýho turné. Díky!

Aran 13. 6. 2022

JAMES P HONEY v Česku

JAMES P HONEY v Česku

Na pouhý čtyři koncerty sem přiletí James P Honey z Buriers, jehož sólový věci tvoří v posledních letech hlavní část jeho aktivit: Buriers zatím od parádní desky z roku 2019 z různejch důvodů mlčí. Lístky na pražskej koncert v Kaštanu se Severním nástupištěm mizí, doporučujeme včas zakoupit třeba TADY. James P Honey v Česku:

16. června - Tábor, altán v Holečkových sadech (+ Člověk krve)
17. června - MišMaš festival
18. června - Brno, Jáma (+ Severní nástupiště)
19. června - Praha, Kaštan (+ Severní nástupiště)

ÚV SRR 11. 6. 2022

INSECT ARK na turné

Na podzim jsme měli možnost vidět tady Danu Schechter samotnou coby Insect Ark Solo, teď je řada na kapelový verzi: Insect Ark model 2022 je samozřejmě Dana - a s ní novej bubeník Tim Wyskida z Khanate! Tady jsou termíny v Česku a na Slovensku.

15. června - Pardubice, Divadlo 29 (+ Raw Deal)
16. června - Brno, Kabinet Múz (+ Rutka Laskier)
17. června - Trenčín, Klub Lúč (+ Kragrowargkomm)
18. června - MišMaš festival

ÚV SRR 11. 6. 2022

RICKOLUS + CARDO & DECUMANUS v neděli v Potrvá

RICKOLUS + CARDO & DECUMANUS v neděli v Potrvá

Teď v neděli končí v Potrvá českou část svýho evropskýho turné RICKOLUS - pak hned míří do Německa na koncerty s Tocotronic. Koncert je za 200 Kč, startuje se ve 20.00 přesně a přijďte včas - první hraje CARDO & DECUMANUS, což je Vašek z Or a Vlněny - a stojí to za to. Těšíme se!

ÚV SRR 10. 6. 2022

E živě

E živě

Dobří lidé z Turína zachytili, jak to momentálně E hraje živě - a zjištění je takové, že dost dobře. Trio pomalu končí svoje evropské turné s deskou "Any Information" a v Česku jsou na programu tři následující koncerty: v úterý 7. června na 007 (+ Vlněna), ve středu 8. června Brno (Kabinet múz s The Pack A.D.) a pátek 10. června Rožnov pod Radhoštěm (Vrátnice znovu s The Pack A.D. a navíc Panenské plameny).

ÚV SRR 4. 6. 2022

MAGICK MUSICK 2022 open air festival, 18. červen, Čermná u Sušice, Bouda – festivalová pozvánka

Berry & MM CREW zvou na svou tradiční parádní akci na západě Čech.

ÚV SRR 1. 6. 2022 Podrobnosti…

RICKOLUS na turné s deskou "Bones"

RICKOLUS na turné s deskou "Bones"

Když RickoLus vydal loni nový album "Bones", moc jsem se těšil, ale zároveň jsem si tak trochu říkal: "OK, další deska od Ricka, bude to fajn, ale už jsem to slyšel." Jenže "Bones" je zase úplně skvělý album! Jak to ten chlápek dělá? Z mýho pohledu po "Archways""Troubadour" nejlepší Rickova nahrávka. RickoLus tady bude s touhle deskou hrát pár koncertů. Běžte si s ním dát pivo!

6. června – Brno (Kabinet Múz)
7. června – Cieszyn (Herbaciarnia Laja)
8. června – Rožnov pod Radhoštěm (Vrátnice)
9. června – Kutná Hora (zahrada Evangelického kostela)
10. června – Jihlava (parkán u Brány Matky Boží)
11. června – Žihobce (Žihobce 158)
12. června – Praha (Potrvá)

Aran 1. 6. 2022