Silver Rocket

ANDY THE DOORBUM 13. září v Punctu

ANDY THE DOORBUM 13. září v Punctu

CREATE OR PERISH! Podivuhodná bytost, kterou svět hudebních bláznů už několik let identifikuje pod přezdívkou Andy The Doorbum, se po čtyřech letech vrací do Evropy: pražská zastávka podzimního turné je naplánována na 13. září do žižkovského klubu Punctum. Členům rozrůstajícího se kultu, kteří už měli tu možnost seznámit se s koncertem vousatého proroka, není potřeba nic dalšího vysvětlovat. Pro ostatní platí co nejsrdečnější pozvánka na seanci, jejíž výsledek bude do značné míry záviset i na vás. Otevřete se světu maskované dva a půl metru vysoké postavy, jejíž hudba a texty vás potenciálně rozervou na kusy? Nebo si zachováte městskou ostražitost? Andy The Doorbum stráží a otevírá dveře na pomezí mezi přírodní spiritualitou a světem duchů, a tím, co jsme si zvykli označovat jako „realitu“. CREATE OR PERISH!

ÚV SRR 5. 8. 2022

SRSS 2022 - název

SRSS 2022 - název

Prázdniny a dovolený nejsou zrovna období kdovíjaký činorodosti, čemuž by odpovídalo jméno Silver Rocket Summer Okurka - kdyby se tím ovšem neporušovalo nepsaný pravidlo, že zkratka musí končit písmenem S. Tak možná vzhledem k pokročilý době spíš Silver Rocket Summer Skluz? Jo, máme (Silver Rocket Summer) Sekeru, ale i tak umíme bejt pořád na sebe přísný a nevypíšem na to nějakou anketu nebo tak něco, jak se to v dnešní době běžně dělá, aby se ušetřila mozková námaha - jenom naznačíme, že ohledně uvažovanejch míst konání by událost mohla nést název Silver Rocket Summer Středočesko...

ÚV SRR 4. 8. 2022

SRSS 2022 - termín

SRSS 2022 - termín

Je to plíživý... Nepozorovaně opět nastalo léto a s ním nejvyšší čas na SRSS. Jenže zároveň je ÚV nějaký zpomalený, zjevně proto, že polovina členů se mezitím přehoupla do krizostředního věku. (A třetinu to čeká už příští rok... Shovívavost!) Zatím vás můžeme seznámit s datem, je to sobota 3. září, a buďte na příjmu, další informace budou následovat - jakmile je zjistíme...

ÚV SRR 14. 7. 2022

Středa 6. července, Praha - Altenburg 1964

 
19.00 dveře
19.30 Planety 
20.30 Girls Against Boys      
22.30 Paramount Styles na břehu u ohně
...lístky TADY.

ÚV SRR 4. 7. 2022

"You answer: whatever you say..."

"You answer: whatever you say..."

Ve středu jdeme všichni vzdát hold arcigeniální desce "House of GVSB" od Girls Against Boys a poslechnout si skvělý nový songy Planet. To je jistý. Dovolte mi jen pár slov k entitě jménem Paramount Styles, kde mám tu čest zastávat posledních pár let post basového kytaristy, a která zahraje po koncertě dvou výše zmíněných kapel na břehu u ohně. PS se v jistým smyslu stali fakt folkovou kapelou: pár lidí - některý jsou stejný, ale další se mění, některý někdy nemůžou, jiný jindy jo - se sejdou a zahrajou songy, který se pro část lidí (nebojím se to napsat) staly postupem času klasikou. A aktuálně i přidají pár cover verzí songů, který udělají lidem v publiku velkou radost, protože je všichni známe celej život. A Scott navrch dodá pár historek. Tak jestli tohle není definice folku, lidový muziky, tak já už fakt nevím. Moc se na vás u ohně na břehu Vltavy těšíme!

Aran 4. 7. 2022

"Stars on your shoes..."

"Stars on your shoes..."

Ano, každej správnej bubeník jistě strávil tisíce nekonečnejch hodin bedlivým pozorováním toho, jak Mr. Alexis Fleisig žene dopředu Super-Fire (a jestli tomu tak není, nemáte k bicím ten správnej přístup, sorry). Záběry z nějaký bizarní francouzský TV show z roku 1996 (živý publikum included) naštěstí nabízejí dostatek detailních záběrů - dokonalej studijní materiál. Tak ve středu na lodi!

ÚV SRR 4. 7. 2022

"This is the life we live for real..."

"This is the life we live for real..."

Ahoj, viděl jsem GVSB, když hráli v Praze poprvý na 007 v březnu 1995. Viděl jsem je pak i ve Futuru v říjnu 2002 (hráli jsme před nima s Gnu), pak v Akropoli 2009 a pak s Chokebore v LMB v roce 2013. Když jsme pak v roce 2021 dělali v Lucerna Music Baru Scott 50, nečekal jsem vlastně moc - ale byl to asi nejlepší pražskej koncert GVSB, co jsem viděl. Úplně fantastický. Jsem si skoro jistej, že na Altenburgu to nebude o moc horší. Oni jsou FAKT FAKT dobrý jako svině. Šediny nešediny. Tady to video je důkaz. Highlight? Jamie v čase 26.18...

Aran 30. 6. 2022

"When your ass is in the fire..."

"When your ass is in the fire..."

„When you got nothing in the lemon / Yeah, when you got spiders on your ceiling…“ Kdysi byla hudební stanice MTV, kde občas byla k vidění a slyšení i super muzika. Tady jsou třeba Girls Against Boys, který hrajou živě v roce 1996 ve studiu 120 minutes úplně zabijáckou verzi "Super-Fire". Z našeho pohledu jendoznačnej vrchol léta je na programu už 6. července, kdy budou na Altenburgu právě Girls Against Boys a před nima Planety. A pak na břehu Paramount Styles u táboráku. Lístky třeba TADY.

ÚV SRR 28. 6. 2022

TIMBER RATTLE + ARAN EPOCHAL + TOMÁŠ NIESNER, dvojkřest v Potrvá

V pondělí 27. června uvedou do světa Timber Rattle (v tříčlenný sestavě) svoje nový album "God Walks The Dark Hills" (čtěte třeba TADY). Do Potrvá si k tomu pozvali dva hosty: Aran Epochal představí poprvé v Praze svoji spolupráci s Anarem Badalovem s názvem "Kosti", zahraje i Tomáš Niesner. Začátek přesně ve 20.00, vstup 200 Kč.

ÚV SRR 25. 6. 2022

Holubník zve na TIMBE RATTLE a DIVOKO

"Tak, jak sme červen začali, tak ho taky skončíme. Totiž naprosto přiblblou kombinací dvou akcí." Holubi vědí, jak na to. Čtěte dál.

ÚV SRR 25. 6. 2022 Podrobnosti…

TIMBER RATTLE na turné

Timber Rattle letos vydali na Lokal Rekorc nový album "God Walks The Dark Hills", který si můžete poslechnout TADY. Pár slov - nejen o něm - je k přečtení TADY. Timber Rattle teď s touhle deskou vyrážejí v trojčlenný sestavě na turné. V Praze je můžete zažít 27. června v Potrvá (+ Aran EpochalTomáš Niesner), tady jsou další termíny.

23. června – Brno (Tři ocásci)
24. června – Luhačovice (festival Luhovaný Vincent)
25. června – Telč (Atelier Síň)
26. června – Plzeň (Zastávka)
27. června – Praha (Potrvá)
28. června – Kutná Hora (zahrada Evangelického kostela)
30. června – Jablonec nad Nisou (Nazdar!)
1. července – Otovice (Chlév náš)

ÚV SRR 21. 6. 2022

MICHAEL GIRA a KRISTOF HAHN 3. prosince v Arše

MICHAEL GIRA a KRISTOF HAHN 3. prosince v Arše

Ano, Swans se nekonali, ale je tu něco neméně silnýho: 3. prosince se můžete v Arše poslechnout sólo set Michaela Giry, kterýmu bude dělat svým neméně zajímavým sólo setem dělat společnost dlouholetej kumpán Kristof Hahn. Kdo zažil, tak ví, na co se připravit – kdo ne, tak to zjistí na vlastní kůži. Koncert bude na sezení, počet lístků není nekonečnej, tak kupujte včas ZDE a přečtěte si dál pár myšlenek a podrobností.

ÚV SRR 20. 6. 2022 Podrobnosti…

JAMES P. HONEY+ SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ – aktuální info

Vypadá to, že je před náma velmi letní víkend plnej slunce a taky to vypadá, že v Kaštanu bude v neděli docela plno. Reagujeme na obě skutečnosti následujícím způsobem: koncert Severního nástupištěJamese P. Honeyho se odehraje venku za Kaštanem (nebo před Kaštanem, jak s to vezme). Nebudeme se tím pádem muset dusit uvnitř a bude pro všechny jistě příjemnější. O dobrej až prvotřídní zvuk je postaráno, tekutin bude dost, příjemnej večer je tudíž zaručenej. Nějaký lístky budou ještě k dostání na místě.

ÚV SRR 17. 6. 2022

JAMES P HONEY + SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ

Hned dva koncerty odehraje James P Honey na svým aktuálním krátkým výletě v Česku se Severním nástupištěm: tohle spojení se nabízí - Severní nástupiště už udělalo dva covery Buriers, ten druhej je na aktuálním albu "Rostli jsme spolu", který si můžete poslechnout TADY. V sobotu 18. června hraje Honey a Nástupiště v Brně Na Jámě, v neděli 19. června v Praze v Kaštanu. Lístky na pražskej koncert poměrně mizí, TADY jsou když tak na GoOutu, TADY na našem webu.

ÚV SRR 16. 6. 2022

Vyhlášení výsledků ankety BEST CZECH VINYL DISK 2021

15. ročník ankety o nejlepší český vinyl pořádaný při e-zinu Vinyl Disk Musick je ve finále.

ÚV SRR 13. 6. 2022 Podrobnosti…