Silver Rocket

MUDHONEY a spol. už v úterý!

MUDHONEY a spol. už v úterý!

První velkej - jakože VELKEJ! - koncert podzimu se blíží: v úterý 4. října hrajou v Lucerna Music Baru naši milovaný Mudhoney. Čím jsme starší, tím víc si vážíme možností vidět tyhle borce, který to celý rozjížděli, a který nás inspirovali (a inspirujou - viz. třeba Guy Maddison a jeho zapojení do zvládnutí pandemie). Support budou sympaťáci The Drove a celej večer otevřou Ari & Indi (obloukem tak částečně připomeneme legendární set Gnu před Mudhoney v roce 2013). Doražte, lístky jsou!

ÚV SRR 29. 9. 2022

COME se blíží, s nima OSWALDOVI

COME se blíží, s nima OSWALDOVI

Evropský turné kultovních Come startuje a nám je ctí, že v jeho rámci se tohle kvarteto v čele s Thalií Zedek a Chrisem Brokawem představí i 10. října na 007. Tady se můžete podívat, jak to kapele v současnosti hraje. My se každopádně na tenhle říjnovej večer velice těšíme a doporučujeme zvážit návštěvu Sedmičky! Support obstarají Oswaldovi.

ÚV SRR 23. 9. 2022

MUDHONEY se blíží

MUDHONEY se blíží

Odložený turné Mudhoney se nezadržitelně blíží ku Praze, termín je 4. října, místo je Lucerna Music Bar. A protože Mudhoney tady vlastně tady nehráli se svojí poslední deskou "Digital Garbage" z roku 2018, nabízíme tady dole jeden track z alba. A TADY jsou když tak lístky u nás v obchodě k zakoupení.

ÚV SRR 18. 9. 2022

ARI & INDI - Jižní svahy

ARI & INDI - Jižní svahy

Tady dole se můžete podívat na video od Pavla Šefla k tracku "Jižní svahy", kterej otevírá kazetu "Korespondence" od dua Ari & Indi. Ta vyjde snad někdy zkraje podzimu. Další dva tracky - "Baryton""Sindibád" - si jinak pořád můžete poslechnout TADY.

ÚV SRR 6. 9. 2022

BUMFRANG3 - remix "Pejska"

BUMFRANG3 - remix "Pejska"

"Pejsek", jeden z nejlepších tracků na letošním album Bumfrang3 - "Kompas", prošel zajímavou remixovou úpravou, kterou si můžete poslechnout TADY. Celá deska je když tak k mání TADY.

ÚV SRR 6. 9. 2022

ANDY THE DOORBUM - vzkaz a turné

ANDY THE DOORBUM - vzkaz a turné

V září bude hrát určitě někde poblíž vás jedinečná bytost Andy The Doorbum. My máme na starosti pražskej koncert 13. září v Punctu (support budou Motherfucifer) a tohle je Andyho vzkaz PRO VÁS: "Ahoj, this is Andy the Doorbum, and I wanted to extend a personal invitation to all of my friends, supporters, and people I have yet to meet in Czech Republic and Slovakia to attend one of my performances on my upcoming tour in September. It has been four long years since I’ve visited your countries and your presence would mean the world to me. The kindness and welcome I’ve received there over the years has been one of the things I’ve been most grateful for. I know we’ve had some dark times since last I came, but I would be honored to have your companionship while we sort through that darkness to look for the light. Děkuji moc. I hope to see you soon. With love, Andy the Doorbum."

 

Aran 3. 9. 2022

SILVER ROCKET SUMMER SYNOD: kapely

SILVER ROCKET SUMMER SYNOD: kapely

Zbejvá splatit poslední dluh, a tím je úplnej výčet účinkujících a pár zaručenejch údajů o nich. Aby se ale trochu naředil náš ledabyle vtipnej sloh, a taky proto, že událost se koná na poměrně úctyhodným duchovním místě, oslovili jsme jednoho nejmenovanýho, ale slovutnýho odborníka na věrouku s přesahem do sociokultury. A byli jsme sami zvědavý, jaký spojitosti nám vyjeví.

ÚV SRR 1. 9. 2022 Podrobnosti…

SILVER ROCKET SUMMER SYNOD: praktický info

SILVER ROCKET SUMMER SYNOD: praktický info

Za par dní – v sobotu 3. září – se uvidíme na zahradě evangelickýho kostela v Kutný Hoře při poměrně tradiční přiležitosti... tady je pár praktickejch informací, všechno to bude tentokrát snadný, přehledný a přímočarý. Buzolu potřebovat nebudete.

ÚV SRR 29. 8. 2022 Podrobnosti…

ARI & INDI - dva songy

ARI & INDI - dva songy

"Baryton""Sindibád" - TADY si můžete poslechnout první dva tracky z desky "Korespondence" od dua Ari & Indi, která vyjde snad během září na kazetě ve spolupráci Silver Rocket a MMM. Indoš (Leto, Boss a sekretářka atd.) a Aran (Prohra Praha, Gnu atd.) to slibovali dlouho, ale výsledek - myslíme - stojí za to.

ÚV SRR 25. 8. 2022

Kazeta MAVA

Kazeta MAVA

Nejsme moc na vydávání desek kapelám, který už nehrajou - to už musí jít o něco z našeho pohledu výjimečnýho (třeba C a jejich Synestheticum). MAVA ovšem tenhle pohled naplňujou stoprocentně a my vám teď nabízíme jejich krásně udělanou stejnojmennou kazetu. Magdalena (harmonium) a Vašek (cello) spolu nehráli bůhvíjak dlouho, ale všichni, kdo viděli jejich koncerty, asi budou souhlasit, že se jim povedlo zachytit něco naprosto úžasnýho. MAVA vytvořili působivej svět plnej neviditelnejch proudů a jemnejch stínů, do kterýho vás zvou. Některý věci trvají, i když nejsou: poslouchejte a objednávejte TADY.

ÚV SRR 22. 8. 2022

SILVER ROCKET SUMMER SYNOD: sobota 3. září

SILVER ROCKET SUMMER SYNOD: sobota 3. září

Už jste znejistěli, jestli to celý nebyl z naší strany jenom nějakej podivnej humor? Ne, nebyl – neumíme si představit, že by se otřásla naše malá jistota běhu dějin světa (= někdy plus minus v létě se koná SRSS) a že by se narušila její kontinuita (= děje se to bez přerušení od roku 2003). Ano, je to na poslední chvíli, ale takovej je způsob naší existence v roce 2022. Jedna věc se ale nemění: těšíme se, že vás všechny zase uvidíme! SILVER ROCKET SUMMER SYNOD proběhne v sobotu 3. září na zahradě evangelickýho kostela v Kutný Hoře (konkrétně je to ZDE). Ne v kostele, ne na náměstí, ne v kostnici, ne na hřbitově, ale na zahradě pod baldachýnem. Servis i program bude jako obvykle: dostatek kvalitního pití i jídla, hudební program, vynikající společnost. Možnost přespání ve stanu bude. Začne se nějak v podvečer, konec bude přesně ve 22 hodin. Další info záhy!

ÚV SRR 21. 8. 2022

"House of GVSB" v Silver Rocket distru

Asi jste zaregistrovali, že tady na začátku léta hráli naši milovaný Girls Against Boys u příležitosti znovuvydání svý legendární desky "House of GVSB". A pokud jste na tom koncertu byli, možná jste taky zaregistrovali, že vinyl na něm nebyl k mání, protože... logistika atd. Tak teď je aspoň k mání v DISTRU Silver Rocket. Relativně pár kusů. Neváhejte. Je to 2LP a bonusy "nad rámec" samotnýho "House of GVSB" stojej za koupi samy o sobě: Sexy Sam, I´m From France, Keep Yr Pants On atd. - geniální songy, za který by jiný kapely daly bůhvíco.

ÚV SRR 19. 8. 2022

Kazety STIGMA

Kazety STIGMA

Split Innoxia Corpora / Aran Satan s názvem "Stigma" se dočkal i kazetový verze, která vyšla na Blood Spit Records. Pár vinylů ještě je (k dostání případně TADY), ale jestli preferujete kazetovej formát, tohle je přesně pro vás. Objednávejte když tak přímo u mě na emailu, kazeta stojí 170 Kč. Díky.

Aran 16. 8. 2022

ANDY THE DOORBUM 13. září v Punctu

ANDY THE DOORBUM 13. září v Punctu

CREATE OR PERISH! Podivuhodná bytost, kterou svět hudebních bláznů už několik let identifikuje pod přezdívkou Andy The Doorbum, se po čtyřech letech vrací do Evropy: pražská zastávka podzimního turné je naplánována na 13. září do žižkovského klubu Punctum. Členům rozrůstajícího se kultu, kteří už měli tu možnost seznámit se s koncertem vousatého proroka, není potřeba nic dalšího vysvětlovat. Pro ostatní platí co nejsrdečnější pozvánka na seanci, jejíž výsledek bude do značné míry záviset i na vás. Otevřete se světu maskované dva a půl metru vysoké postavy, jejíž hudba a texty vás potenciálně rozervou na kusy? Nebo si zachováte městskou ostražitost? Andy The Doorbum stráží a otevírá dveře na pomezí mezi přírodní spiritualitou a světem duchů, a tím, co jsme si zvykli označovat jako „realitu“. CREATE OR PERISH!

ÚV SRR 5. 8. 2022

SRSS 2022 - název

SRSS 2022 - název

Prázdniny a dovolený nejsou zrovna období kdovíjaký činorodosti, čemuž by odpovídalo jméno Silver Rocket Summer Okurka - kdyby se tím ovšem neporušovalo nepsaný pravidlo, že zkratka musí končit písmenem S. Tak možná vzhledem k pokročilý době spíš Silver Rocket Summer Skluz? Jo, máme (Silver Rocket Summer) Sekeru, ale i tak umíme bejt pořád na sebe přísný a nevypíšem na to nějakou anketu nebo tak něco, jak se to v dnešní době běžně dělá, aby se ušetřila mozková námaha - jenom naznačíme, že ohledně uvažovanejch míst konání by událost mohla nést název Silver Rocket Summer Středočesko...

ÚV SRR 4. 8. 2022