Silver Rocket

"Výrazné je ale spojení Severního nástupiště s městskou krajinou a flanérstvím..."

"Výrazné je ale spojení Severního nástupiště s městskou krajinou a flanérstvím..."

"Všechny texty i melodie kapely se nesou v melancholické náladě, ve většině písní se objevuje motiv samoty. Připomíná klasickou figuru trampské písně, samotářského tuláka, kterého volají dálky. U textů Severního nástupiště ale samotu vždy doprovázejí i obrazy vzájemnosti a péče, mnohohlasí pak podtrhuje právě aspekt společenství, i když zpívá o odloučení. Subjekt písní je navíc často v plurálu, nebo se alespoň vztahuje k druhému. ´A kdo z vás, když jsem sám a sám / by chtěl být po mém boku?´ zpívá se v přebásněné písni Pán ať dá, jejíž originál Lord be Kind pochází od britské kapely Buriers." Hezkou recenzi na "Rostli jsme spolu" si můžete přečíst TADY.

ÚV SRR 5. 3. 2021

"Sudety a Rožnov, alespoň na necelou půlhodinu, jako jedno abstraktně pokroucené tělo..."

"Sudety a Rožnov, alespoň na necelou půlhodinu, jako jedno abstraktně pokroucené tělo..."

"Šestice skladeb z Rožnova se valí vpřed v téměř neutichajícím svižném tempu, kterému dominují na punk poměrně hravé melodie, často odkazující na starší punkové a hardcore punkové pecky z domácí scény... Až na kolikátý poslech mi dochází, jak vlastně Aran Satan mluví rychle. I přesto si ale jeho hlas udržuje absolutní jistotu a tvrdost všude tam, kde je to potřeba." První recenze na split LP Innoxia Corpora / Aran Satan je na světě a je TADY.

ÚV SRR 3. 3. 2021

Sakraphon sampler

Naši milí kolegové z Polabí na to jdou způsobem, kterýmu velmi dobře rozumíme: Nic nefunguje a ještě dlouho nebude? Tak vydej desku. Je trochu náročnější si dneska pořizovat věci? Vydej desku na vinylu! S nakažlivým nadšením vás vyzýváme k pořízení sampleru kapel okolo Sakraphonu, je to jedno veký jméno vedle druhýho, Bolehlav, Otra Vez, Sweeps 04, Triyoda, Postižená oblast, Din, Asstma, Zborcené harfy tón, Pedrox... a pochopitelně i legendární Slávek DolejšíBumfrang3. Sakraphon vládne a my se už těšíme, až to v Lokobaru zase vypukne a v kolejišti bude opět nablito. Všechny informace o možnostech poslechu a nákupu ZDE.

Töhötöm 5. 3. 2021 Podrobnosti…

"PLANETY - moje vstupní droga..."

"PLANETY - moje vstupní droga..."

"Změnilo se toho hodně, ale Planety zůstávají, nikam nezmizely, dál posouvají hranice. Okouzlení kapelou lásky se téměř okamžitě obnovilo a hladina serotoninu se nemilosrdně srovnala tam, kde už dlouho nebyla." Nikola napsala pár milejch slovo o "Rýnském zlatu," k přečtení ZDE.

ÚV SRR 25. 2. 2021

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ - druhej press

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ - druhej press

"Rostli jsme spolu" od Severního nástupiště je opět k mání na vinylu. Stačí kliknout do našeho OBCHODU a nebo rovnou SEM.

Aran 25. 2. 2021

Třetí číslo Telepatie

A teď něco (poměrně výživnýho) ke čtení: právě vychází třetí číslo skvělýho zinu Telepatie: pokud už někdo zapomněl, je to taková ta věc sešitá a slepená z listů papíru, na kterejch jsou natisknutý slova a obrázky. Dá se s tím výborně trávit čas mimo digitální svět, plus se něco dozvíte a královsky se pobavíte. Ne, vážně: spousta skvělejch rozhovorů s vtipnými a prostořekými hudebníky a hudebnicemi, historky z hraní i pořádání koncertů, tour report, pohledy na svět hudby z různejch stran, širokej rozhled po různejch žánrech... zine jak má bejt. Objednávejte, prodá se to rychle. A my si samosebou přihřejeme i svoji polívčičku: je tam dost super rozhovor s Or nejen o jejich parádní a stále aktuální poslední desce (tu poslouchejte a kupujte ZDE).

Töhötöm 14. 2. 2021 Podrobnosti…

INNOXIA CORPORA + ARAN SATAN - Stigma 12" LP

INNOXIA CORPORA + ARAN SATAN - Stigma 12" LP

Celosvětová pandemie nepolevuje, a stejně tak nepolevujeme ani my: právě vychází posvátnej a náma všeobecně uctívanej formát, split LP s názvem Stigma, katalogový číslo SRR 110. Na jedný straně Innoxia Corpora neboli legenda legend z nejpunkovějšího města Evropy, na druhý straně náš dělník slov Aran Satan. Poslouchat a kupovat můžete jako vždycky ZDE.

Töhötöm 10. 2. 2021 Podrobnosti…

ARAN EPOCHAL & TAHLE HUDBA - Born Sainted

ARAN EPOCHAL & TAHLE HUDBA - Born Sainted

Je tu nový video k tracku "Born Sainted" z desky "Konec sprna," pod kterou jsou podepsaný Aran Epochal & Tahle hudba. "Meet, Zoom, 2020, Teams, 2021... a konec v nedohlednu. Tohle video je o setkávání v době, kdy je setkávání nemožný. Internet a čtvereček s hlavou na obrazovce místo oceánů piva. Ale nevadí, kamarádi, jsme spolu. Díky moc všem, kdo se na tomhle vzkazu podíleli - od Broumovska až do jižních Čech. Speciální díky Timu Remisovi ze hudbu a Pavlovi Šeflovi za video. Uvidíme se i bez internetu." Jinak celej "Konec srpna" je ke stažení / poslechu / objednávce TADY.

ÚV SRR 9. 2. 2021

Benefiční kompilace – SF MINI Olomouc

Tenhle olomouckej koncertní prostor vedeme na našem webu už pár let jako Street Fighters minirampu – schválně se podívejte, kolik toho už prošlo naší koncertní rubrikou: https://www.silver-rocket.org/koncerty/misto/823. Potřebujou pomoct, čtěte dál.

ÚV SRR 28. 1. 2021 Podrobnosti…

"Podvědomě cítím, že je to důležitá chvíle..."

"Podvědomě cítím, že je to důležitá chvíle..."

"Zemitá lidová moudrost „kdo chce rozpustit kapelu, nevydává dvojalbum na vinylu“, se ale i tentokrát ukázala jako prozíravá. Dámy a pánové, černě bzučící mouchy a vojáci Marasu (Slyšel jsem to, nebo se mi to zdálo?), před námi se otevírá žíla Rýnského zlata. A to je ryzí." Márty z Bugmen napsal pár slov o nový nahrávce Planet. Dík! Přečíst si je můžete TADY.

ÚV SRR 26. 1. 2021

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ dolis

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ dolis

Ano, u desky Severního nástupiště "Rostli jsme spolu" momentálně NENÍ možnost zakoupení vinylu, protože první náklad je kompletně pryč. Děkujeme. Nicméně nezoufejte: už je zadanej dolis, kterej bude připravenej k objednávkám někdy na konci února - dáme pak určitě vědět.

Aran 23. 1. 2021

PLANETY - Rýnské zlato

PLANETY - Rýnské zlato

Bezčasí posledních měsíců a roků končí: Planety se po skoro pěti (!!!) letech od klíčovýho dvojalba „Vzduch je hrob je vzduch“ vracejí s novou nahrávkou! Čtyřpísňový EP s názvem „Rýnské zlato“ vychází v osvědčený spolupráci Silver Rocket / MámaMrdáMaso jako download a pokud chcete přeskočit všechny kecy, TADY na vás čeká. Nedočkaví jste ale vy, ne kapela... Čtěte dál.

ÚV SRR 22. 1. 2021 Podrobnosti…

"Natrhat si tyhle umělecké plody je namáhavé a bolestivé, ovšem o to více pak mohou chutnat"

"Natrhat si tyhle umělecké plody je namáhavé a bolestivé, ovšem o to více pak mohou chutnat"

Remedios, toť zvukově neurvalá, divoce rozskřípaná, pomalu a zlověstně se valící muzika, z níž stříkají emoce po litrech. Neklid, nejistota, bolest, strach a smutek, ale kdesi v dálce mihotavě plápolají i melodické plamínky naděje a krásna." Recenze na "Remedios" od UKWLT je TADY.

ÚV SRR 16. 1. 2021

ŽEBŘÍČKY 2020

Chcete shrnout divnej rok 2020 do tradiční podoby žebříčku? Můžete tak učinit TADY.

ÚV SRR 13. 1. 2021

INNOXIA CORPORA + ARAN SATAN - Stigma 12" split

INNOXIA CORPORA + ARAN SATAN - Stigma 12" split

Tohle je naprosto nepravděpodobný spojení, ale od toho jsme tady. Na začátku února vychází jako 12" split společná deska Innoxia CorporaArana Satana, nazvaná "Stigma". Šest novejch songů valašskýho punku na jedný straně, sedm novejch tracků sudetskýho mluvenýho slova na straně druhý. Tady je malá ochutnávka z obou stran plánovanýho vinylu, kterej vyjde pod katalogovým číslem SRR 110.

ÚV SRR 6. 1. 2021