Silver Rocket

SCOTT RITCHER (Metroschifter) v Česku

SCOTT RITCHER (Metroschifter) v Česku

"Představte si, že sedíte před krbem, v ruce lahodný nápoj libovolného druhu, nohy v epicky tlustých ponožkách a v hlavě si promítáte důvody, proč je svět občas výborné a krásné místo: i takový může být poslech písní Scotta Ritchera." Tohle napsali kolegové z Brna (kde Scott hraje 17. prosince ve Vegýně) a člověku nezbejvá nic jinýho než pokorně podepsat. Pro tyhle starý válečníky máme slabost: Scott Ritcher je rodák z Lousville (kde mj. kdysi kandidoval na starostu) momentálně usídlený ve Švédku, co hrál v Metroschifter, vydával desky a fanziny, vyráběl / vyrábí bourbon... a letos poslal do světa akustický album "The Kentuckian," což jsou civilní a v nejlepším slova smyslu "obyčejný" písničky. Scott tady hraje dost koncertů, stavte se aspoň na jednom. A podívejte se na jeho Instagram - Ritcher si vyrobil jinej leták na každej ten koncert a všechny stojí za to.

Scott Ritcher v Česku:
Dec 11 – Ústí nad Labem (Café Max)
Dec 12 – Chomutov (Huháč)
Dec 13 – Tábor (Jednota)
Dec 14 – Lysá nad Labem (Patro)
Dec 15 – Kutná Hora (Bar Pod schodama)
Dec 16 – Hradec Králové (BIO Central)
Dec 17 – Brno (Vegýna)
Dec 18 – Praha (Punctum)
Dec 20 – Loket (U radnice)
Dec 21 – Otovice (Villa Strooikaas)

Aran 6. 12. 2019

MINOR PIECES (CA, Fat Cat) 13. února v Potrvá

MINOR PIECES (CA, Fat Cat) 13. února v Potrvá

„Alchymistická fúze lidského a onoho světa, která zní, jako kdyby William Basinski doprovázel Low. Hudba, jejíž zdroj se nachází v návykové krajině snu.“ Redakce MOJO se v recenzi na „The Heavy Steps Of Dreaming“, debutovou desku vancouverského projektu Minor Pieces, rozhodně nedržela zpátky… Minor Pieces tvoří Ian William Craig a Missy Donaldson: právě díky souznění výjimečného ženského a výjimečného mužského hlasu působí hudba dua jako pradávný komunikační prostředek; jako dialog mezi oběma složkami lidské osobnosti. Craigova úspěšná sólová kariéra (jeho album „Centres“ se dostalo mezi to nejlepší za rok 2016 v přehledech Uncut, The Wire, The Quietus a Drowned In Sound) je ostatně na představování klasicky vzdělaného vokálu v různých zvukových souvislostech založena. Minor Pieces na „The Heavy Steps Of Dreaming“ sázejí spíše na písničkovější polohu, nicméně nahrávka i tak potěší milovníky zvukových bludišť a krajin. Dvojice uvádí mezi své inspirační zdroje Low, Grouper, Mazzy Star, Portishead, Cowboy Junkies, Cat Power, Bjork, My Bloody Valentine a Talk Talk, my dodáváme ještě třeba Siskiyou. 13. února v Potrvá!

Aran 9. 12. 2019

Klub 007 zve na Silver Rocket večírek

Klub 007 zve na Silver Rocket večírek

V sobotu PŘESNĚ ve 20.00 to vypukne, Sedmička je otevřená od cca 19.00, přijďte! Tohle je pozvánka přímo z Klubu 007. Trochu se stydíme, ale je to hlavně o vás!!!

"To, co pro nás Silver Rocket letos udělali, je neuvěřitelný. Respektive, oni u nás pořádají každý rok (už asi 100 let) samé geniální koncerty, jsou to naše věrné promotérské stálice, 007 srdcaři každým coulem! Ale letos se zakousli ještě hloubš do masa a čistě pro naše padesátiny fakt dali měsíčně jednu akci extra. To je hodně velký. Nehledě na to, že svým původním návrhem a nadšením, nás strhli sebou, inspirovali, zažehli doutnák a my se pustili do velkých oslav/akcí i sami za sebe. V sobotu nás čeká dvanáctá narozeninovka, ještě ke všemu s Todd-Ježíškem a, no ty kráso, se šesti kapelama ve dvou hodinách. Hudební vichr z hor, masakr kytarou, Blitzkrieg Festival. Symbolické to zakončení letošní SR Série pro Padesátiletou 007. Byl to mazec. Moc si toho vážíme a Moc Silver Rocket děkujeme. Víme, kolik je za tím práce a úsilí. Bez vás, drahých hostů, by to ale nešlo, že... Děkujeme za váš celoroční support těchto akcí, užili jsme si to na max, jste borci! Srdečně vás zveme na sobotní vánoční veselici, dárečky, welcome drinky, co kapela, to rychlá hudební super facka, uděláme si to hezký! Klub 007"

ÚV SRR 6. 12. 2019

Zrušený BURIERS...

Zrušený BURIERS...

Velmi blbý zprávy z tábora Buriers. Vážný zdravotní trable v rodině jednoho z členů nepustí kapelu na větší část plánovanýho lednovýho turné. Koncerty v Brně (26. ledna, Kabinet Múz) a v Praze (27. ledna, Kaštan) se ruší. Kapela se omlouvá... Kdo si rezervoval lístek přes web Silver Rocket, tomu pošleme peníze zpátky. Díky.

Aran 6. 12. 2019

50 let 007: září, říjen listopad

50 let 007: září, říjen listopad

Sobota buší na dveře (slyšíte?), ale nejdřív se vrátíme do září, kdy to na kopci vypadalo jako v kosmický laboratoři - doslova. Gurun Gurun, Petr VálekKult Masek se rozprostřeli skoro po celým klubu, vzduch se ohejbal, osciloval, bzučel, hučel, tajemně škrábal a pískal - a byl to fakt zážitek. Radikální večer, takhle to máme rádi. Soulside letos jeli evropský turné, který připomínalo jejich v mnoha ohledech legendární tour v roce 1989. Před říjnovým pražským koncertem stihli nahrát nový věci ve studiu JáMor a večer na 007 pak předvedli, že věk je fakt jenom číslo. Soulside projevili přání, aby se role supportu zhostila Prohra Praha - a tak se i stalo. A prokousali jsme se až do listopadu! Lyssa má nový album "Bipolar". Ano, vzhledem k "pracovnímu" tempu týhle kapely je to pořád ŽHAVÁ NOVINKA (rok 2018, co byste od kluků chtěli?) a poslechnout si jí můžete TADY. Or jsou o něco rychlejší - snad nepropálím žádný tajemství, že v první polovině roku 2020 budou nahrávat novou desku, na kterou jsme FEST zvědavý. V SOBOTU NA VIDĚNOU!!!

ÚV SRR 6. 12. 2019

Velké dárkování Stříbrné Rakety #13!

Ano, tak jako každý rok, už po třinácté, po kulturním programu na benefitu pro sedmičku 7. prosince uděláme symbolickou výměnu radosti. Víte, jak to funguje – přinesete dárek, dostanete dárek. No radši si přečtěte návod, pokud to s vaší pamětí není, co to bývalo.

 

ÚV SRR 3. 12. 2019 Podrobnosti…

Časosběr letáků

Časosběr letáků

A jedeme dál, sobota se blíží. Červen - to byla fakt PARTY. RickoLusBleubird (ten celej večer zahajoval) jsou dohromady Hurricane Party a podle toho to na Sedmičce vypadalo: disko, mlha, bílý montérky (nebo co) a disko. Duo vydalo letos debutový album "Juice" (hostuje na něm mj. Palma, James P Honey a Aran Satan) a RickoLusovi vyšel na Lokal Rekorc 10" "Archways". V červenci uvedl Unkilled Worker do světa desku "Prisoner’s Dilemma / Contusion Unit" - jedním z jejich leitmotivů je zarůstání krásnejch prázdnejch starejch míst betonovým plevelem, k poslechu TADY. Jsme rádi, že jsme mohli na Sedmičce přivítat i The Sound Of Biblical Violence, na který nedáme dlouhodobě dopustit. Palma letos vydala VYNIKAJÍCÍ desku "Starý duch", kterou si můžeš poslechnout / objednat / cokoliv TADY, je to fakt nádhernej počin. Uvedení do světa proběhlo v srpnu v rámci oslav a Palma si coby support vybrala Arana Satana (pár posledních kusů kazety "MVP" TADY).

ÚV SRR 3. 12. 2019

50 let 007: jak šel čas

50 let 007: jak šel čas

Vánoční mecheche se blíží (sobota 7. prosince!). Rádi bysme u týhle příležitosti prosvištěli tenhle výjimečnej rok a poděkovali kapelám a všem, kdo se na sérii Silver Rocket koncertů pro 50letou Sedmičku podíleli. Celý to začalo v lednu: Kontroll ve třech? Vypadalo to na novou a fantastickou kapitolu týhle kapely (a my pořád pevně věříme, že jednou přijde!). Calvera sledoval mapu Evropy na koberci a ujišťoval nás, že kafe nepije. Bolehlav dal všem jasně a nahlas najevo, že tenhle rok bude jeho (byl). V únoru se toho Inau - jako vždycky - nebál. Díky Red Torch jsme věkovej průměr osazenstva klubu stlačili na fantastickejch 53 let (kazety InauRed Torch TADY. Jo a říká se, že Yoz byl během setu OTK fakt vtipnej - jakože FAKT. Březen byl rapovej: Ptakz byli šílený a skvělý. No a E-Turn? Velká srdcařka (mimochodem v březnu bude zpátky v Evropě - kdybyste jí chtěli udělat koncert, dejte vědět). K dubnu je třeba říct, že jsme rádi za napojení na španělskou nezávislou scénu, z který se rekrutujou většinou zajímavý a maximálně sympatický kapely - to byl i případ Parmesano. Světlo letos na MMM vydali desku "Občas sem rád lásko že tě mám," kterou si můžete stáhnout TADY. No a Kiss Me Kojak ve třech je naprostá zvuková HMOTA - tahle kapela je paprsek v temnotě Šluknovskýho výběžku. V květnu - kdy taky jindy: měsíc lásky, že jo - se pak na 007 zjevili/y Planety, před jejichž setem se představil Carl Von Zbuieer. Planety si určitě nenechte ujít, mají teď skvělý nový věci.

 

Aran 28. 11. 2019

Vánoční večírek Silver Rocket 7. prosince na 007!

START VE 20.00 PŘESNĚ, KAPELY JEDOU HNED ZA SEBOU!!!
KLUB OTEVŘENEJ OD 19.00!

ÚV SRR 28. 11. 2019

ARAN SATAN - Mimoň

ARAN SATAN - Mimoň

Novej track Arana Satana o zahrádkařský kolonii se jmenuje na počest toho krásnýho města "Mimoň" - hudbu k němz udělal Timber Rattle. Poslechnout a stáhnout si ho můžete na webu Kolektivu 115 TADY. Kazety Aran Satan - "MVP", která vyšla před rokem, zbejvá už jen pár posledních kusů a nejlíp se k nim dostanete asi na koncertech AS.

ÚV SRR 17. 11. 2019

"The universal vibrations of Earth: an interview with Dylan Carlson"

"The universal vibrations of Earth: an interview with Dylan Carlson"

"Making music is one of the few things in my life I haven’t had problems with. It helps me find the right flow, also in other aspects of my life. I feel very fortunate to be able to work on music all the time and I don’t want to waste any of that time. The fact that I once just… disappeared for 5 years, showed up again and was embraced, is something I’m very grateful for.” Čerstvej rozhovor s Dylanem Carlsonem z Earth najdete TADY, lístky na pražskej koncert 27. listopadu všude možně, bez poplatku pak TADY.

ÚV SRR 12. 11. 2019

Piper Records Night pošesté

Kopřivnice chystá večírek!

ÚV SRR 12. 11. 2019 Podrobnosti…

"when the city kills off the poets..."

"when the city kills off the poets..."

"where's the dignity in any of this? get your cv out my face and pass the wine list mate. puny marked man in a media circus of corporate elite and street sweepers. democracy doesn't exist, at least not while sipping champagne watching the weak west limp along like a plump old git dumb to his imminent demise. you've earnt this. you deserve this. ignore reviews - all reviews - and court ignorance..." Další video-opus Buriers fakt stojí za to. Lístky na lednovej pražskej koncert se Severním nástupištěm lze rezervovat TADY.

Aran 9. 11. 2019

Tom Holliston (ex - Nomeansno), Selina Martin, Aran Epochal - 14. listopadu v Kaštanu

„Hele - jasný - listopad, koncertů mraky, kdo to má všechno stíhat. Ale stejně - tohle bude hezký...“

ÚV SRR 9. 11. 2019 Podrobnosti…

ASTRONAUTALIS & STARGAZE 22. dubna v LMB!

ASTRONAUTALIS & STARGAZE 22. dubna v LMB!

„Chtěli jsme udělat něco, do čeho bude nemožné rapovat – a pak přece jen zkusit najít cestu, jak tam rap dostat,“ popisuje Astronautalis spolupráci se sdružením nezávislých (ale klasicky vzdělaných) hudebníků, které zná svět pod jménem Stargaze. Výčet muzikantů, s kterými tento berlínský orchestr spolupracoval, je vskutku impozantní – namátkou: Lee Ranaldo (Sonic Youth), Owen Pallett, The Dodos, Grant Hart, Nils Frahm, Iceage, These New Puritans atd., atd. Teď tedy přišel na řadu Astronautalis: „Upřímně? Myslel jsem si, že to bude průšvih,“ vrací se s úsměvem na začátky nečekaného spojení Andy. Jenže průšvih se nekonal – první vystoupení Astronautalise s členy Stargaze na festivalu PEOPLE v Berlíně se setkalo s nadšeným ohlasem a nabídky na další a další koncerty se začaly scházet jedna za druhou. Bez jediné nahrávky… zatím. Spolupráce rappera, jehož živé koncerty jsou pověstné (a Lucerna Music Bar se o tom mohl přesvědčit už několikrát) a „skutečných“ hudebníků pokračuje – jarní evropské turné „They Never See It Coming“ zavede Astronautalise a několik členů Stargaze (v obsazení nebudou chybět kontrabas, piáno, trubka a bicí) na tentokrát jediný koncert i do Česka. Lístky do Lucerna Music Baru jsou v předprodeji za 380 Kč (plus poplatky), na místě budou o 100 Kč dražší – a neváhejte, tenhle koncert se nebude opakovat.

Aran 7. 11. 2019