Silver Rocket

E - Complications

E - Complications

Tahle deska se jmenuje „Complications“ – a ano, její zrod provázela fakt nebývalá kalamita nepříznivejch okolností. Klíčový fakta? Koronavirus, krachující lisovna, poškozená matrice, nepoužitelná matrice, další náklady navíc, cestování s matricema, hodinový telefonáty s audiofilem, platba sáčkama místo peněz atd. Kdybysme věděli, co všechno nás s třetí deskou E čeká, tak bysme… taky bysme do toho pochopitelně šli s nadšením znova. Tohle trio totiž hovoří jazykem, kterej je nám nesmírně blízkej, a kterýmu nadšeně rozumíme. Je to pro nás velká věc a ještě větší čest. E„Complications“ poslouchejte a objednávejte TADY, nový video od Pavla Šefla si užívejte hned zde, pro další čtení pokračujte dál.

Aran 7. 7. 2020 Podrobnosti…

SRSS update: hazjly a pivo

SRSS update: hazjly a pivo

Abyste si nemysleli, že se se začátkem léta jen flákáme: tady je pár novinek z příprav Silver Rocket Summer Stodola. Další potvrzenou kapelou jsou I´m A Sloth, čistokrevnej grunge (sic!) z Vídně. A teď praktický věci - pokud jde o WC, za Stodolou je připravenejch ŠEST parádních latrín vojenskýho stylu (prej by se z nich dalo skoro žrát), takže to bude mít celý jakž takž nějakou kulturu. Stanovat se dá na louce za Stodolou - za mírnej poplatek (upřesníme) panu majiteli. A pozor: už se řeší pivo. Ano. Bude dvanáctka, do finále se dostaly tří místní pivovary - Popelín, Trojan TelčČeský Rudolec. O výsledcích výběrového řízení vás budeme informovat. Mezitím neserte boha kupte si nějaký desky TADY.

Aran 2. 7. 2020

PROHRA PRAHA - Igor

PROHRA PRAHA - Igor

Taky máte pocit, že jsme už dlouho nevydali žádnou desku? Tenhle měsíc to v nás vysloveně kvasí a doutná, abstinenční příznaky nedostatku hudby jsou silný, takže: dámy a pánové, simonony a strummerové, kluci a holky, právě vychází druhá deska Prohry Praha s názvem Igor. Poslech a nákup ZDE, pro informace a esoteriku čtěte dál.

Töhötöm 24. 6. 2020 Podrobnosti…

OR a VLNĚNA - Smutný stroje a Malý ohně

OR a VLNĚNA - Smutný stroje a Malý ohně

V tzv. hudebním byznysu se ví, že existujou dobrý dny a dobrý období na vydání desky, stejně jako špatný dny a špatný období. Pravidla jsou jednoduchý: vydej desku radši v pátek a ne v pondělí, aby lidi měli čas poslouchat, vydej desku třeba před Vánocema nebo na jaře, ale ne během letní sezony, kdy se odpočívá. Jakej jsme si z toho odvodili závěr? Je pondělí, začíná léto – je to snad správnej čas vydat nějakou desku? NE, ANI HOVNO. Je to správnej čas vydat DVĚ DESKY. Dámy a pánové, holky a kluci, satanisti i mazdaznanové, na Silver Rocket právě vycházejí nová alba Or a Vlněny. Křest se koná v pátek 26. června v Underdogs (ZDE). A jsme velmi rádi, že Vlněna přislíbila jako první účast na letošním SRSS!

Töhötöm 22. 6. 2020 Podrobnosti…

PROHRA PRAHA - Závody v páce

PROHRA PRAHA - Závody v páce

"Jsme těžkej průmysl / jsme šachty a pece / jsme lahváče přes vrátnici / potřetí, počtvrtý ve stejný řece!" Video udělal Pavel Šefl: měli jsme seškrtanej budget jen dva a půl miliónu, ale snad to není tak poznat. Kazeta "Igor" vychází ve čtvrtek 25. června, v ten samej den proběhne na 007 koncert Prohra Praha + Bumfrang3.

Aran 15. 6. 2020

SILVER ROCKET SUMMER STODOLA

ÚV SRR 10. 6. 2020

SRSS 2020: 29. srpna

SRSS 2020: 29. srpna

Letošní SRSS (název momentálně posuzuje marketing) BUDE a bude v Český Kanadě. Místem konání je obec Peníkov s největší stodolou v kraji, kde budou kapely i návštěvníci schovaný před případným deštěm (ale chcát stejně nebude). Podrobnosti i tzv. lajnap klasicky časem, zatím si poznačte termín: sobota 29. srpna!

ÚV SRR 9. 6. 2020

Bolehlav + Děti deště

Bolehlav + Děti deště

Bolehlav a Děti Deště se rozhodli být občansky poslušní a přispět k promoření populace. After „the End of the World“ Party proběhne v pátek 12. června v brněnském Bajkazylu. Těšíme se na vás! FB event TADY.

ÚV SRR 9. 6. 2020

NEW MODEL ARMY - přesunuto na říjen 2021

NEW MODEL ARMY - přesunuto na říjen 2021

NEW MODEL ARMY. Tři slova, patnáct desek, čtyřicet let. Oslavy tohoto jubilea měly proběhnout v rámci evropského turné v roce 2020, ale svět byl proti – tuhle kapelu ale nic nezastaví a my si rádi počkáme na nový termín, kterým je pátek 29. října 2021. New Model Army se tak po pěti dlouhých letech vrátí do Lucerna Music Baru, kde během speciálního tříhodinového (!) setu představí průřez všemi svými nahrávkami. Klub bude otevřen od 17:00, koncert začíná v 18.00!

Aran 5. 6. 2020 Podrobnosti…

PARAMOUNT STYLES SOLO 1. září na 007!

PARAMOUNT STYLES SOLO 1. září na 007!

Scott McCloud a Sedmička – to je vztah, kterej trvá. Girls Against Boys tu hráli v roce 1994, Paramount Styles poprvé v roce 2008, Scott sólo v roce 2016 a Soulside loni. Koncert Paramount Styles Solo startuje koncertní sezonu Silver Rocket 2020/2021 právě na Sedmičce: datum je úterý 1. září. Jsme rádi, že jsou zpátky koncerty a teď i turné – Scott se v Česku objeví na pár dalších místech. A mimochodem: sledovali jste sérii coverů, který pouštěl do světa během karantény? Je to moc hezká sbírka: Lou Reed, Misfits, Hüsker Dü, R.E.M., Rites Of Spring, David Bowie atd…

A teď už má slovo Scott McCloud: „I remember the first time Girls Against Boys played in Prague, in 1994. I'd taken an all night train to get there, and the whole experience was transformative and different from any other show on that tour to that point, I can't say why exactly. Perhaps because the cultural exchange between Prague and independent ´American post punk´ still felt very vibrant and fresh at that time. The 007 was packed, so hot it was almost unbearable. During the set I announced that we had T-shirts for sale, just as a matter of fact, and a decent faction of the crowd began to shout ´We don't want your fucking capitalist American t-shirts! Play fucking music!´ and I knew this was my kind of place.“

Aran 3. 6. 2020

Lístky na trojkřest

Lístky na trojkřest

25. června na 007 představí Prohra Praha světu novou kazetu "Igor," budou hrát i Bumfrang3, vstup je 100 Kč. O den později v Underdogs je release party desky Or "Smutný stroje" a kazety Vlněna "Malý ohně," budou hrát i Tábor, vstup je 150 Kč. Kdo by chtěl ušetřit pajsku, TADY je za 200 Kč k mání společnej vstup na obě akce.

ÚV SRR 3. 6. 2020

#BlackLivesMatter #BlackOutTuesday

ÚV SRR 2. 6. 2020

PROHRA PRAHA - první track z "Igora"

PROHRA PRAHA - první track z "Igora"

"Vzdal jsem se světla a trůnu!" Prohra Praha pustila do světa první track z kazety "Igor," která vyjde 25. června (v ten den taky hraje Prohra Praha společně s Bumfrang3 na 007). Song se jmenuje "Peklostroj" a můžete si ho poslechnout TADY.

ÚV SRR 1. 6. 2020

MUDHONEY se odkládají o rok

MUDHONEY se odkládají o rok

Rokenrol čekal na Mudhoney celá dlouhá desetiletí, takže nikoho jistě nezabije, že my si na jejich koncert počkáme ještě o rok déle – do října 2021: Konkrétní datum přesunutého vystoupení této jedinečné a zásadní garážové legendy je 4. 10. 2021, přičemž místo zůstává stejné – Lucerna Music Bar, Praha. Důvody odkladu jsou více než zřejmé: Tak např. příprava produkce celé evropské šňůry by měla už nyní být v plném proudu. Jenže nikdo neví, co bude, a tak není lehké, do takové přípravy investovat. A kdyby nakrásně bylo v celé Evropě už vše O.K., vpustí Evropa do svého prostoru občany USA? Natož punkovou kapelu na turné? V případě Mudhoney je zde však ještě jeden důvod, jenž je dobré zdůraznit: baskytarista Guy Maddison ve svém běžném životě pracuje coby zdravotní bratr na pohotovosti v Seattle King County hospitalu a má teď plné ruce práce se svinstvem zcela nerokenrolovým. Tak mu dopřejme krom velkého potlesku i čas. Až nejen Guy, ale celý svět tuhle bitvu vybojuje, sejdeme se 4. října 2021 v LMB ve zpoceném kotli a nikdo už nebude kroutit hlavou, když si společně zakřičíme: „Touch Me, I´m Sick!“

Již zakoupené vstupenky příslušné k původně plánovanému termínu zůstávají samozřejmě v platnosti, ale pokud se vám nový termín koncertu třeba nehodí, existuje i možnost jejich vrácení – vždy tam, kde jste je původně pořídili: Pokud jste své vstupenky zakoupili přes GoOut (ten zajišťuje i online-předprodej na webu Lucerna Music Baru) nebo u Ticketmasteru, Ticketportalu či u Silver Rocket, můžete vždy tamtéž možnost jejich vrácení uplatnit do (a včetně) 27. června 2020. U každého z předprodejců se vždy, prosíme, obraťte na příslušný kontakt uvedený na jeho webových stránkách. Pokud jste vstupenky pořídili osobně na pokladně klubu, obraťte se, prosím, formou e-mailu na adresu tickets@musicbar.cz. Pokladna je totiž až do odvolání uzavřena. Za příp. komplikace se předem omlouváme.

Aran 27. 5. 2020 Podrobnosti…

OR - Moře

OR - Moře

Or vydávají 26. června na Silver Rocket třetí desku "Smutný stroje" - a my jsme se vší skromností přesvědčený, že to je jejich zatím nejlepší album. Přesvědčit se o tom můžete i vy - tohle je video k tracku "Moře," který zachycuje Or v jejich přirozeným prostředí, kterým je shnilá zkušebna. Těšíme se na "Smutný stroje"!

Aran 25. 5. 2020