Silver Rocket

Trigger Effect - Escape from Planet Scorpion REVISITED

Trigger Effect byli na pódiu nejlepší kapela, kterou jsem v životě viděl. Nekecám ani trochu. Lepší kapela naživo nikdy nebyla. Jojo, představuji si, jak se smějete, ale pokud to děláte, nikdy jste neviděli koncert Trigger Effect. Dokonce by se dalo říct, že se kvůli jejich koncertům ze mě stal něco jako groupie (ovšem bez sexu a drog). Musel jsem vidět ty koncerty znova a znova. Domluvil jsem pro ně turné, jen abych mohl jet a vidět několik koncertů za sebou. A dokonce jsem je i tak trochu nutil, aby vydali desku na Silver Rocket. Chtěl jsem, aby to byl NAŠE. A takhle se to stalo. Věděl jsem, že se chystají do Evropy, pomohl jsem jim najít nějaké koncerty. Mezi řádky Pat zmínil, že mají novou písničku, která je delší než jejich obvyklé dvouminutovky. Tak to nahráli a poslali, a vzali jsme to do Loděnice. Výsledek je Escape from Planet Scorpion, zcela výjimečná věc v diskografii Trigger Effect (Pat: "That song is so crazy! I can't believe we did that. It's got a lifetime of riffs..."). Vzpomenout si na legendární Trigger Effect můžete TADY.

Torr 5. 4. 2020

BEST CZECH VINYL DISK 2019 - Nejlepší vinyly roku 2019

Vyhodnocení třináctýho ročníku legendární ankety, který se v jistých kruzích přezdívá Berryho slavík, je zase tady a zase jenom pro vás. Letos je tam docela dost desek, který vidíte vystavený tady vpravo na našem webu. Takže díky hlasujícím!

ÚV SRR 5. 4. 2020 Podrobnosti…

FETCH! - Parfum & Koteka REVISITED

Fetch! je nenápadná kapela, která dokáže překvapit, jednak hudebně, jednak jako osobnosti. Jako kapela se nikdy nikam netlačili, nemají zapotřebí se nějak extra zviditelňovat. Spolu s kapelou Zkouška sirén hrají možná nejvíc komplikovanou (sic!) hudbu na SRR. Inspirace a vlivy v jejich hudbě nejsou na první poslech úplně jasné, přitom je to všem blízké. Jejich zvuk je jejich (s jistou podporou Ondřeje Ježka). Jako osobnosti se snad taky nikam moc netlačí, ale hrajou celkem komplikované role i v běžném životě - v dobrém slova smyslu, a i tohle má klíčový vliv na celkový vibe této kapely. Na Parfém a Koteka je slyšet tři velice chytré, empatické introverty, kteří hrají strašně DOHROMADY, a hodně rádi, už dlouhou řadu let (už od střední školy). Někdy se v jejich hudbě objevuje něco jako pauzy, které nejsou úplně pauzy, a během nich mě často napadá, že si záměrně s námi tak trochu hrajou, jen tak, protože můžou… A pak si představuji ty zvláštní úsměvy na jejich ksichtech během koncertů… Víte, co myslím? Nikdo nehraje jako Fetch!, nikdo nekomunikuje tak jako Fetch! Na tuhle desku se za 20 let budeme dívat jako na ‚Sorry Ma, Forgot to Take Out the Trash’ od the Replacements, nebo ‚Look Sharp‘ od Joe Jackson, protože letos vyjde po dlouhých letech jejich sofomorní deska, která všechny naprosto, ale NAPROSTO zabije. Ale zatím si vychutnejte Parfum & Koteka!

Torr 4. 4. 2020

KAČKALA - Vox REVISITED

Znovu přelaďujeme Landofkův přehrávač na jih. Z Tábora už jsme onlajnizovali Waawe, Deverovu chybu i C, ale tohle město a jeho geniální scénu naštěstí netvořili jen kluci. Kačkala - to bylo tenkrát naprostý zjevení, úder přímo na hercnu: se vším všudy. Čtyři samotný ženský hlasy, kovbojská (vlastně spíš cowgirl) poetika, silný texty, precizní souhra. CD "Vox" vyšlo v roce 2006 a je to dodnes jedna z nejradikálnějších desek našeho katalogu. Vrátit se v čase s Kačkalou můžete TADY.

Aran 2. 4. 2020

ELEKTROČAS - s/t REVISITED

Hradec Králové bylo po Táboru další město, s kterým se naše cesty protnuly - a jsme za to dodnes moc rádi. Elektročas hráli něco, co bylo často popisovaný i slovem "emo," ale pro nás to byl hlavně dost parádní kravál, kterej z našeho pohledu odkazoval třeba k Akimbo a k podobnejm partám. Kvarteto vydalo nejdřív 7" split s Fetch! v roce 2008, o rok později pak přišla debutová (a bohužel jediná) deska, o kterou jsme se postarali ve spolupráci s Pure Heart Records. Koncerty na Flošně byly legendární, vrátit se v čase s Elektročas (současný odkazy najdete v Argonaut) můžete TADY.

Aran 2. 4. 2020

ZKOUŠKA SIRÉN - ... a nechtěl bys už přestat? REVISITED

"Pravidelná měsíční zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci, bude ve středu 1. dubna 2020 zrušena z důvodu mimořádného stavu vyhlášeného vládou v souvislosti s koronavirem. Cíl je jediný, nevyvolávat paniku." My jsme ale rozhodli, že o Zkoušku sirén nepřijdete, takže streamujeme legendární desku "...a nechtěl bys už přestat?" z roku 2011. Pro mě osobně je tohle jedno z nejlepších alb v katalogu Silver Rocket. Na SR kapelách jsem vždycky miloval a oceňoval jejich "lokálnost," ale u Sirén jsem zároveň cejtil, že to je v rámci stylu (ale jakýho vlastně "stylu"? Nevím, asi heavy, garáž, pivo, bordel, máničky, srdce) naprosto bez diskuzí světová kapela. Vrátit se v čase se Zkouškou sirén můžete TADY.

Aran 1. 4. 2020

ANYWAY - Dead End REVISITED

PADRE, ESTOY PERDIDO! Anyway bylo čtyřčlenný komando z Mělníka: naše cesty se protnuly poprvý v roce 2000, kdy jsme jako SRR 7 vydali bezvadnej 7" split Point / Anyway. Debutový LP Anyway s názvem "Golf Club" vyšlo na Day After v roce 2002, na Silver Rocket jsme pak vydali druhou desku "Dead End" z roku 2006, která na vás teď čeká v pověstným Landofkově přehrávači. A pořád z ní doslova kape pot z koncertů, kterejma byli Anyway pověstný. Vrátit se s nima v čase můžete TADY.

Aran 31. 3. 2020

Gnu - Milimetry ticha REVISITED

Operovali jsme s Gnu v éře před internetem a tohle je vůbec poprvé, co se naše druhá deska "Milimetry ticha" z roku 2002 objevuje někde online. Jsem rád, že to je právě na webu Silver Rocket. Nebudu vám lhát - je to fantastický album. "Srdce v kusech zvuku" je asi naše nejdůležitější deska, "Album Epochal" je moje nejoblíbenější - a "Milimetry ticha" jsou možná nejlepší. Z odstupu mě udivujou věci jako "Hřbet" - vůbec už teď netuším, jak jsme tam třeba tu prostřední pasáž vytvořili. Nikdy jsem tenhle song nepovažoval za nějakej "pilíř" tý desky - ale on je. A takovejch nově objevenejch míst je tam pro mě víc. Nenapodobitelná Petrova kytara, geniální Oldovy bicí, parádní Martinova basa... a k tomu jedinečnej zvuk Ondřeje Ježka a fotografie Pavla Nešlehy. Navíc jsou tu moje dvě snad nejoblíbenější sladby od Gnu: "Nápadně jasný dálky" a "Západ." Vrátit se v čase s "Milimetrama ticha" (jinak už dávno vyprodáno) můžete TADY.

Aran 30. 3. 2020

WAAWE - Timestorm Was The Signal REVISITED

Bavilo nás říkat "Vááááááááve." Waawe vydali v roce 1999 na Silver Rocket 7" s názvem "Nightmare Hi-Fi Soundtrack," o rok později pak přišla debutová deska "Timestorm Was The Signal," o kterou jsme se postarali ve spolupráci s Minority Records. Fakt je tohle album už DVACET let starý? Poslouchám a nezdá se mi to... Waawe s Deverovou chybou (a později s C) pilně křižovali Evropou, a když v ní teď člověk narazí na nějakýho pamětníka, dodnes zaznamená uznalý pokyvování hlavou. Vrátit se s Waawe v čase (timestorm!) můžete TADY.

Aran 29. 3. 2020

NAQUEI MANOU - Beztíže REVISITED

Tohle vyšlo na jarní víkend moc hezky. Sedmipalec "Alzheimer" od Naquei Manou z roku 1998 měl katalogový číslo SRR 3, takže nepřeháníme, když tohle trio označujeme za jednu ze základních kapel Silver Rocket. Teď streamujeme jedinou desku "Beztíže" z roku 2004: bratři Patrasové (Martina momentálně najdete ve Walden) a basák Standa na ní nahráli celkem 12 věcí, u kterejch je těžký se rozhodnout, co je vlastně největší hit. Pro mě jsou tohle už navždycky český Sebadoh, zdravíme do Ajsrůmu! Vrátit se v čase s Naquei Manou můžete TADY.

Aran 28. 3. 2020

C - Underlove REVISITED

Pepé, Tygr, Běloba a Tomske. Jestli někdy na Silver Rocket vydávala desky kapela, která byla i "koukatelná," bylo to právě kvarteto těchhle fešáků z Tábora. V době založení Céček měli kluci z sebou už stovky koncertů v legendárních partách jako Waawe, Deverova chyba nebo Blank - s klidným svědomím se tak dá říct, že C byli vlastně takový Travelling Wilburys scény, cha! Debutový EP "Dep" vyšlo v roce 2001 na Minority, pak si C na Free Dim vydali v roce 2003 desku "Universum" - a o album "Underlove" jsme se se Silver Rocket postarali v roce 2006. Zdravíme do Tábora, držte se! Návrat v čase s Céčkama se koná TADY.

Aran 27. 3. 2020

OTK - Sona a Kuva REVISITED

Jedeme dál. Dnešní návrat v čase patří OTK a jejich třetí desce "Sona a Kuva," která vyšla v roce 2003 ve spolupráci Silver Rocket a Minority Records jako CD (nějaký kusy italský vinylový reedice z roku 2010 jsou ještě k mání TADY). "Sona a Kuva" je poslední album před současnou sestavou a jsou na něm zásadní věci jako "Tupilak," "A. Letec" nebo "Mám svojí zemi rád." Na závěr vás pak čeká cover "Poslepu na cestě" od Gnu. Vraťte se v čase s OTK, link je TADY.

Aran 25. 3. 2020

WOLLONGONG - Know Evil REVISITED

Jak to zvládáte? Doufáme, že jste všichni OK - a už se těšíme na společný oceány piva, který zase JISTĚ časem zašumí. Pamatujete, jak jsme tady pár měsíců zpátky dávali streamy našich starších desek? Teď je dobrá doba v tom pokračovat, takže jdeme na to. Máme na webu VLASTNÍ fakin přehrávač od Landofky, tak ať nezahálí.

Nabízíme vám ke streamu (případně ke koupi downloadu) 10" Wollongong "Know Evil" z roku 2001, kterej měl katalogový číslo SRR 18 a je už dáááááávno vyprodanej. Wollongong byla jedna ze základních Silver Rocket kapel. Kytaristovi nikdo nerozuměl v běžný řeči, načež když řval do mikrofonu uprostřed všeho toho bordelu. Basák s naběhlejma žílama vypadal, jako kdyby ten zvuk FYZICKY procházel jeho tělem. Celý to hnal dopředu hyperaktivní bubeník. I po letech to hraje skvěle, "(Imperial) Mediacide" je jeden ze základních songů tohohle labelu. Přenýst se o cca dvacet let zpátky (kecy pod deskou jsou taky původní) můžete TADY.

Aran 25. 3. 2020

BEST CZECH VINYL DISK 2019

Pan Berry nám zase po roce poslal tiskovku k dalšímu (13.) ročníku ankety o vinylového slavíka uplynulého roku. Podrobnosti a možnost hlasování po kliknutí.

ÚV SRR 21. 3. 2020 Podrobnosti…

SWANS odložený...

SWANS odložený...

Ano, celý nadcházející jarní turné a tím i pražskej koncert Swans se odkládají ZATÍM na neurčito. Vstupenky ZATÍM zůstávají v platnosti. Na náhradním termínu usilovně pracujeme. Více info brzy. Doufáme, že si mejete pracky jak šílenci, a že jste hodný na starší a slabší! Držte se.

Aran 17. 3. 2020