Silver Rocket

E - Sunrise

E - Sunrise

Tady je první track z nový desky E, která se jmenuje "Complications," a která vyjde ve spolupráci Silver Rocket a Lokal Rekorc. E (Thalia Zedek, Gavin McCarthy z Karate a Jason Sanford) budou na evropským turné v průběhu května a června, termíny koncertů v Česku sem dáme co nejdřív.

Aran 21. 2. 2020

STAR CLUB WEST se vracejí

STAR CLUB WEST se vracejí

Byli tady v roce 2018, všechny ty koncerty dopadly skvěle – a proto se Star Club West vrací. Není to ale jedinej důvod: tahle nenápadná kapela loni vydala hned TŘI (!!!) desky, který rozhodně doporučujeme vaší pozornosti - poslechnout se dají TADY. Srdcem Star Club West je kytarista a zpěvák Nico Jacobs, její duší pak nenapodobitelnej kytarista Chris Smet, kterýho jistě znáte coby hlavní oporu živý verze Paramount Styles. Každý úterý se Nico a Chris scházejí s kamarádka,a coby Star Club West v tichosti a poklidu vydávají naprosto vynikající desky, vzdáleně připomínající třeba Yo La Tengo, Pinback nebo Tortoise. Živě to je ale mnohem větší rachot, přijďte se přesvědčit! V Praze 7. června na Kaštanu spolu s Bumfrang3.

Aran 18. 2. 2020

I'M A SLOTH, THE HEROINE WHORES, RED TORCH na Sedmičce

I'M A SLOTH, THE HEROINE WHORES, RED TORCH na Sedmičce

Už ve středu máte vynikající šanci zajít se podívat na Sedmičku: odehraje se tam akce, kterou jsme hrdě a s plným vědomím nazvali Grunge Night: zahrajou I'am a Sloth z Vídně, The Heroine Whores z Lipska a Red Torch z Prahy. Začátek už po sedmý, těšíme se na vás!

Töhötöm 17. 2. 2020 Podrobnosti…

MUDHONEY 5. října v Lucerna Music Baru!

MUDHONEY 5. října v Lucerna Music Baru!

Je jen málo radostnějších výjevů než pohled na rockovou kapelu, kterou to BAVÍ i po více než třiceti letech. Mudhoney by si mohli v klidu užívat teplého místečka v Síni slávy garážové muziky (kdyby taková bohulibá instituce existovala) a občas pustit do světa nějakou tu „bestofku“ či reedici klasického alba – a nikdo by nemohl říct ani popel: tihle chlápci už to mají přece dávno všechno „odehráno“. Mark Arm, Steve Turner, Dan Peters a Guy Maddison ale místo toho pořád nahrávají nové desky (stále aktuální „Digital Garbage“ vyšla v roce 2018) a nemohou se dočkat okamžiku, kdy vyrazí na příští turné. To podzimní evropské je zavede na jedno z jejich oblíbených míst: Mudhoney zahrají po dlouhých (víc než) pěti letech v pražském Lucerna Music Baru. 5. října 2020. Čtěte dál.

ÚV SRR 12. 2. 2020 Podrobnosti…

"Musím začít tím, že mám rád, když chlapi zpívají něžně"

"Musím začít tím, že mám rád, když chlapi zpívají něžně"

"Vybavuju si jednu cestu z noční Chotěboře v polovině listopadu. Černej vítr se honil prázdnou Vysočinou, lesy a pole kolem cesty se napůl hrozivě nakláněly do silnice. Jel jsem pomalu a celej ten čas a prostor vyplňovala hudba Minor Pieces. Nehrála najednou uvnitř auta – zněla zvenku, zněla z tý krajiny. Fakt se to stalo? Muselo se to stát. Větrnej listopad zněl nocí, hudba a cesta a krajina se slily do jednoho zážitku – a když jsem najel na D1, bylo to, jako by mě někdo vykopnul z jiný dimenze. Chtěl bych se tam někdy vrátit." Celou Aranovu recenzi na debutovou desku Minor Pieces si přečtěte TADY, koncert v Potrvá je už ve čtvrtek.

ÚV SRR 10. 2. 2020

HELEN MONEY + SANFORD PARKER 5. května v Kaštanu

HELEN MONEY + SANFORD PARKER 5. května v Kaštanu

Drobná dáma, v jejíchž rukou se cello mění v bojový nástroj, před jehož účinkem bledne i hlasitá elektrická kytara. Návštěvníci koncertů Mono, Russian Circles a naposled Earth si možná Helen Money vybaví v roli předskokana. Alison Chesley – neboli Helen Money – vydává letos na Thrill Jockey novou desku Atomic a 5. května vystoupí v Kaštanu, kde ji doprovodí Sanford Parker (respektovaný producent, jehož stopu můžete najít na deskách Corrections House, Minsk, Wreckmeister Harmonies, Twilight nebo Nachtmystium). Parker zahájí večer sólovým setem, později se připojí i k Helen Money.

Alison Chesley začala hrát na cello v osmi a během následujících let jí ovlivnily jak postavy ze světa klasické hudby, tak třeba Jimi Hendrix nebo Minutemen. Postupem času – a také po přesunu z domovského Los Angeles do Chicaga – si získala renomé coby vyhledávaná studiová spolupracovnice takových hudebníků jako například Bob Mould, Broken Social Scene, Anthrax, Mono, Russian Circles nebo Disturbed. Ano: na všech těch deskách (a mnoha dalších) můžete slyšet cello Helen Money. Od roku 2007 natočila pět sólových alb: na předposledním „Become Zero,“ hostuje třeba Jason Roeder z Neurosis. Na novince „Atomic“ (Thrill Jockey) zachycuje Alison zásadní životní zlom v rodině: „After my parents passed away, we had to find new ways to be - with ourselves and each other. The whole process brought us closer together, strengthening the bonds between the three of us; between us and our friends; between us and my extended family. My sister and brother and I would often get together at my brother’s house in the Redwoods of Northern California. Being there with them, looking up at these giant trees that were there long before we were, looking up at the Milky Way, looking out at the Pacific Ocean - it just gave me a sense of perspective and how connected we all are to everything.“

Aran 21. 1. 2020

THE PACK A.D. se vracejí na Sedmičku: 10. května!

THE PACK A.D. se vracejí na Sedmičku: 10. května!

Po vynikajícím koncertu z konce ledna 2019 se na Sedmičku vrací duo The Pack A.D. z Vancouveru, které sází na ty nejlepší momenty z odkazu garážových kapel jako MC5 nebo Mudhoney. „Singer/guitarist Becky Black and drummer Maya Miller have made a sound so gigantic, so fierce and raw and empowering, that it's easy to forget there are just two people behind this brilliant, carefully constructed havoc.“ Je to pravda – živelný zvuk koncertů The Pack AD skutečně dává zapomenout na fakt, že to je „jen“ kytara a bicí. Becky a Maya spolu hrají už od roku 2007; sedmá studiová deska „Dollhouse“ vyšla v roce 2017 a aktuální turné probíhá na podpory živáku, který se nahrával na i poslední evropské šňůře. Becky má skvělý hlas, Maya bubnuje jak Moe Tucker - a celé to skvěle drží pohromadě, protože to je HIT ZA HITEM. Představte si naštvanost Kill Rock Stars kapel a dynamiku White Stripes nebo The Datsuns. The Pack A.D. 10. května na 007, další koncerty v Česku TADY.

Aran 19. 1. 2020

Nově na vinylu: Skupina Štěstí - Je třeba obětovat ještě jednoho kohouta

Právě vyšla vinylová verze nahrávky Skupiny Štěstí z roku 2011. Pro podrobnosti a mikrorozhovor s jejím zpěvákem Sisim čtěte dál, pro přechod přímo do obchodu stačí kliknout tady na DISTRO a tam se dál orientovat podle abecedy.

ÚV SRR 14. 1. 2020 Podrobnosti…

BLEUBIRD (FL as Fuh, Fake Four) + MIND THE BEATZ (FR) 7. dubna na 007!

BLEUBIRD (FL as Fuh, Fake Four) + MIND THE BEATZ (FR) 7. dubna na 007!

„Kdyby byl Bleubird kapela, byl by nejspíš jako Cows.“ Furt to platí. Od roku 2012, kdy vzal Bleubirda na evropský turné Astronautalis, se tady objevilo jen málo lidí, který by byli schopný alespoň dorovnat nálož energie, šílenosti a zábavy, jakou nabízí strejda Jacques z Floridy. Poslední roky se Bleubird věnoval především duu Hurricane Party, který má s RickoLusem, ale teď je zase čas na sólo. A geniální album „Lauderdale“ z roku 2015, který do více či méně sofistikovanýho zvuku alternativního rapu zapíchlo basový floridský vidle, se pořád tyčí k nebi Fake Four coby naprostej milník. „The dividing lines between ´alternative´ and ´mainstream´ have been crumbling for years. Styles and tastes shift and rotate like the planet and the stars,“ říká Bleubird. „I'm fascinated with things I once considered ignorant and the things I loved now make my skin crawl. I never expect people to get it. All I can hope is that they are open to take it in and experience it. HOW it makes them feel is not my concern. No matter the sound my heart is still there.“ Přijďte se na to 7. dubna kouknout živě, Sedmička je k tomuhle jako stvořená. Jeden z pouhých dvou koncertů Bleubirda v Česku. Support je instrumentální hip hop v podání francouzský dvojice Mind The Beatz.

Aran 9. 1. 2020

Žebříčky 2019

"Budou letos žebříčky?" OK, letos jsme se teda uvolili a VÝJIMEČNĚ to zařazujeme do programu - něco jako Mrazíka. Ideální pobídka k lednový prokrastinaci, žebříčky za rok 2019. Pojďme na to TADY.

ÚV SRR 6. 1. 2020

UKW a Calvera směrem na východ

UKW a Calvera směrem na východ

Po severním turné s Meconio jde Unkilled Worker do další série koncertů na podporu desky SRR 99 Prisoner‘s Dilemma / Contusion Unit, tentokrát směrem na východ s Calverou. Pokud vás zajímá recenze desky, jednu krásnou najdete tady. Tadeáš napsal hezkou pozvánku do Brna, čtěte dál.

ÚV SRR 5. 1. 2020 Podrobnosti…

E-TURN (USA, Fake Four) 31. března v Potrvá

E-TURN (USA, Fake Four) 31. března v Potrvá

„I think that in hip-hop, for women, it's just all about killin' shit. It's not about how I look or what I'm willing to reveal.“ Loňský koncert E-Turn v rámci oslav 50 let Klubu 007 byl jedním z nejvydařenějších v celé sérii a my jsme rádi, že se rapperka z Orlanda vrací i v roce 2020 – tentokrát do Potrvá, kde bude hrát 31. března. E-Turn vydala svůj debut „Young World“ v roce 2018 na Ceschiho labelu Fake Four (mimochodem Ceschi je tím, kdo E-Turn doporučil návštěvu Česka) a nabízí na něm překvapivě nadějeplný pohled na náš „mladý svět“. Její pestré rodinné zázemí – otec přišel od USA z Iránu na začátku 80. let v době revoluce, matka má hispánské kořeny – je navíc v podstatě automatickou zárukou toho, že E-Turn bude vždycky stát na straně outsiderů a minorit. Možná i proto je na „Young World“ kromě rapu i dostatek soulu. E-Turn sdílela pódium s lidmi jako Dessa, DJ Ablities, Blueprint, Count Bass D, Grayskul, Qwel & Maker a Abstract Rude, na albu je ke slyšení i hlas hostující legendy KRS-One. Přijďte se 31. března podívat, jak to funguje naživo. Termíny dalších koncertů v Česku TADY.

ÚV SRR 2. 1. 2020

Hlášky 2019: Jste velmi zvrhlí!

"Předem připravená taktika, tým pečlivě vybraných lidí a agenti v přestrojení za squattery přímo uvnitř objektu. Tak vypadalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika v Praze pohledem válečného veterána Lumíra Němce, který celý zásah vedl. Za sebou má vojenské mise v Iráku či Afghánistánu." Jako každej rok, i letos je tady přehlídka pozoruhodnejch vět, který nabídnul internet 2019. V tomhle žijeme, tohle se na nás valí - takže sdílejte, než to smažou! Celý TADY.

ÚV SRR 30. 12. 2019

Trash on Mars Sountrack

Jistě víte, že mimo naše domovský kapely se učastníme nejrůznějších "zábavných" podniků. V SR obchodě teď naleznete i 2LP Trash on Mars - Soundtracku, kterej vytvořili členové skupin B4, Gurun Gurun, Midi Lidi a OTK pro film Bena Tučka MARS. Desky jsou zcela anarchisticky a neomarxisticky (nebo vánočně, to si vyberte) černé a červené. Hudebně jde o krautrockdronenoisecountrydoomchanson. Poslechnout, nebo pořídit MP3 můžete i ZDE.

UV SRR 18. 12. 2019

ARAN SATAN: singl pro Kuchařky bez domova

Za starejch časů bylo slovo „singl“ vyhrazený pro sedmipalcovou vinylovou desku, kde byly hned DVA songy – na každý straně jeden. Aran Satan navazuje na tuhle tradici a coby „singl“ vydává dva nový tracky „Kozákov“„Mimoň“ (jakože to město). Pro „Kozákov“ si vypůjčil beat Cecila Ottera z jeho skvělýho EP „Dear Echo“ (Doomtree 2016), hudbu k „Mimoni“ udělal Billy Grams. Obě skladby můžete streamovat jak libo TADY, ale POZOR – Satan naděluje i o Vánocích: když si totiž novej singl, tzn. obě písně stáhnete dohromady za 100 Kč, podpoříte dobročinnej projekt Kuchařky bez domova zastřešenej organizací Jako doma. Všechny peníze jdou přímo Kuchařkám, a to jako příspěvek k jejich snažení pořídit pro lepší provoz svý Jídelny novou auto-dodávku. Kvůli zásobování, rozvozu jídel a tak. Dík, že tuhle možnost zvážíte. Veškerý info o sbírce a jejím účelu (a kde klidně můžete přispět i víc) TADY.

ÚV SRR 17. 12. 2019