Silver Rocket

GIRLS AGAINST BOYS + PLANETY + PARAMOUNT STYLES 6. července na Altenburgu 1964!

„When you got nothing in the lemon / Yeah, when you got spiders on your ceiling…“ Modrá hra stínů na obalu, název kapely v jasně žluté – a na desce DOSLOVA hit za hitem. „House of GVSB“ patří bez debat k tomu vůbec nejlepšímu, co zplodila hlučná odnož nezávislého rocku v polovině 90. let. Girls Against Boys připravili ve spolupráci s Touch & Go luxusní reedici u příležitosti 25 let od vydání alba: a protože koncerty k loňskému jubileu překazil covid, vyráží kapela do Evropy v létě 2022. První show celého turné hostí Praha, luxusním místem bude loď Altenburg 1964 a termínem je 6. červenec. Kromě Girls Against Boys se můžete těšit i na Planety s novým setem v roli předkapely a speciální vystoupení Paramount Styles, kteří uzavřou večer „táborákovým“ vystoupením na břehu u ohně. Lístky třeba TADY.

ÚV SRR 10. 5. 2022 Podrobnosti…

E - Jungle Cats

E - Jungle Cats

"Faded ink... faded ink on my skin." Tady je zbrusu nový video E k songu s názvem "Jungle Cats". Čerstvá deska "Any Information" vyšla právě na Silver Rocket a můžete si ji objednat a poslechnout TADY. Evropský turné E startuje příští týden. V Česku můžete E vidět v Praze na Sedmičce 7. června, Brně v Kabinetu múz 8. června, a v Rožnově pod Radhoštěm na Vrátnici 10. června. 

ÚV SRR 10. 5. 2022

RED TORCH - My Fridge Is in Pain na vinylu!

RED TORCH - My Fridge Is in Pain na vinylu!

Na konci minulýho roku jsme vám předložili novou desku Red Torch, jmenuje se My Fridge Is In Pain – a všichni jsme se do ní od tý doby bezhlavě zamilovali. Pro skalní i ostatní fanoušky teď máme vynikající zprávu: právě vychází nevelký množství (můžeme klidně říct „několik kusů“) týhle desky na vinylu. Rozhodli jsme se – poprvé v dějinách Silver Rocket – vydat LP s katalogovým číslem SRR 117 ve formě exkluzivní malonákladový série. Sběratelskej kousek par excellence! Direct cut černej vinyl, plnohodnotnej obal, zvukový i jiný kvalitě byla věnovaná maximální péče. Ekonomika podobnýho vinylu je neúprosná: ruční práce, speciální stroje, zvláštní zacházení, materiál z Francie, kontakt s vinylem jen v bílejch rukavicích. Rozhodli jsme se v duchu nejlepších tradic Silver Rocket podtrhnout hliněnou nohu kapitalismu tím, že desku nabídneme za nižší cenu, než za jakou jsme ji vyrobili: 600 korun za vinyl není málo, víme o tom. Dostáváte za to ale skvělou desku, která se zakousne do vašeho gramofonu a nepustí se ho ani v době, kdy už budete dávno v důchodu. Red Torch 1. června v Meetfactory! My Fridge Is In Pain na vinylu ZDE!

ÚV SRR 6. 5. 2022 Podrobnosti…

THE PACK A.D. na KEXP

Kdo plus mínus sleduje hudbu, dobře ví, že živáky z KEXP mají velkou kvalitu a maximální míru autenticity. Platí to i tomhle vydařeným vystoupení The Pack A.D. - užijte si ho! Duo z Vancouveru bude hrát v Praze 1. června, v MeetFactory mu budou dělat společnost Fetch!Red Torch. Lístky za 290 Kč třeba TADY.

ÚV SRR 3. 5. 2022

MASERATI už 4. května v Underdogs!

Nezdá se, ale je to v podstatě za dveřma. Po dlouhých sedmi letech se do Prahy vracejí Maserati: a vzhledem k tomu, jak nelehký je pro ně jezdit pravidelně do Evropy, je klidně možný, že další návštěva bude zase až za několik let. Datum je 4. května v Underdogs, support jsou Lost In Kiev a lístky v předprodeji jsou buď na GoOutu TADY, nebo ZDE u nás na webu. Neváhejte.

ÚV SRR 26. 4. 2022

RICKOLUS + CARDO & DECUMANUS 12. června v Potrvá

Richard Colado aka Rick Slaughter aka RickoLus aka Jacksonville´s finest se po třech letech covidových trablů vrací na pár koncertů do Česka – ten pražský má termín 12. června a odehraje se v Potrvá, kde s Rickem zahraje i Cardo & Decumanus, což je nový sólový projekt Vaška z Or a Vlněny. Za ty tři roky se v životech všech z nás změnila spousta věcí, ale jedna se nemění: RickoLus pořád píše bez nadsázky geniální písničky. Loňské album „Bones“ je poctou milované Floridě a jak je Rickovým dobrým zvykem, obsahuje několik vyložených hitů, které by si v nějaké spravedlivější galaxii prozpěvovaly desítky tisíc nadšených lidí. Takhle nás bude jen pár desítek v Potrvá, ale i tak to bude moc fajn.

ÚV SRR 26. 4. 2022

"The three band members meet, conflict and challenge each other, adding an interesting volatility to these pounding, pummelling songs..."

"The three band members meet, conflict and challenge each other, adding an interesting volatility to these pounding, pummelling songs..."

"Over a half decade and four albums, the band has learned to integrate its powerful personalities. Any Information is its most cohesive statement yet. Out of six songs, only one sounds more or less like pure Zedek. All three band members add strong, distinctive flavors to E’s songs, but Any Information does the best job so far of combining them into one aesthetic." Velmi příznivá recenze na nový E vyšla v "Dusted" - odkaz TADY.

ÚV SRR 23. 4. 2022

"Deux ans après leur dernier album, Complications, les voici de retour avec l’EP Any Information..."

"Deux ans après leur dernier album, Complications, les voici de retour avec l’EP Any Information..."

"Les trois ont beau être des vétérans de la scène, leur verve est intacte et ils sont toujours capables, en seulement six titres, de mettre tout le monde d’accord. Ils seront bientôt dans nos contrées, ce serait dommage de passer à côté." Kdo vládne francouzštinou, může si jednu z prvních recenzí na "Any Information" přečíst TADY.

ÚV SRR 23. 4. 2022

Labasheeda (nejen) v Kaštanu

Tonda vzpomíná a zve na koncert holandských Labasheeda. "Ten koncert v Kaštanu loni každopádně nevyšel kvůli lockdownu. Ale teď bude další pokus. "

-fst- 20. 4. 2022 Podrobnosti…

E – Any Information

E – Any Information

Naše oblíbený jednopísmenný trio se vrací a forma, v jaký se tak děje, nás až zaskočila. Klišé o tom, jak se kapela zlepšuje s každou svojí další deskou, naplňujou E úplně dokonale. Pokud se dalo předchozí album "Complications" považovat za majstrštyk (dalo!), tak si dobře poslechněte (a asi i rovnou kupte, co?) novej počin s názvem "Any Information", kterej právě vychází na Silver Rocket coby 12" mini-LP nebo tak něco. Thalia Zedek (ex-Come, Live Skull), Gavin McCarthy (ex-Karate) a Jason Sanford (ex-Neptune) jsou majitelé zvuku, kterej bezpečně rozeznáte po prvních vteřinách: je to trochu noise, trochu melancholie, a tentokrát i trochu"groovy". Šest skladeb, v nichž lze krásně bloudit a objevovat pořád nový a nový zákoutí, který člověku na první poslech třeba zůstaly skrytý. V Česku můžete letos E vidět v Praze na Sedmičce 7. června, Brně v Kabinetu múz 8. června, a v Rožnově pod Radhoštěm na Vrátnici 10. června. "Any Information" poslouchejte a kupujte TADY.

ÚV SRR 18. 4. 2022

Lístky na PART CHIMP a KLS

Nejbližší koncert v režii Silver Rocket obstarají 26. dubna na 007 naši staří známí Part Chimp, před kterejma rozvibrujou podlahu KLS. Kdo by si chtěl s předstihem zajistit lístky, může tak učinit TADY. A tady se můžeme všichni pokochat tím, jak to teď Part Chimp hraje (spoiler alert: skvěle!) a na co se můžeme všichni těšit.

ÚV SRR 18. 4. 2022

Poděkování od Lyssy

Výjimečný akce – a pro nás byly ty čtyři dubnový dny velmi výjimečný – vyžadujou speciální poděkování. Ještě jednou moc děkujeme GnuWollongong za to, že přes všechny peripetie do toho s náma šli a věnovali těmhle koncertům spoustu volnýho času – je to pro nás velká čest! Děkujeme YozoviKřepimu! Děkujeme Sedmičce, Underdogs’, Kabinetu múzVrátnici. A hlavně děkujeme vám všem, který jste dorazili a udělali skvělou atmosféru, děkujeme i magorům, který odjeli všechny štace. Bylo fajn zas potkat lidi, který jsme viděli naposledy někdy v roce 1954. Zároveň chceme dát vědět, že všechny prachy, který se díky vám vybraly, půjdou tam, kde si myslíme, že jsou dnes nejvíc potřeba… Takže ještě naposledy: MOC DÍKY! Vaše Lyssa

Lyssa 12. 4. 2022

LYSSA, Gnu, WOLLONGONG: aktuální info

Ve čtvrtek začíná na 007 oslava 25 let od prvního koncertu Lyssy, sestava kapel je známá. Oba pražský koncerty (na 007 i v Underdogs) jsou vyprodaný, lístky na místě nebudou. Brněnskej koncert v Kabinetu Múz je taky vyprodanej, ale je možný, že nějaký lístky budou ještě na místě - doporučujeme sledovat stránky Kabinetu. V Rožnově je v tuhle chvíli (čtvrtek) ještě cca 50 lístků k dispozici, takže se nabízí výlet do Beskyd. Pořadí kapel se bude různě měnit a losovat, tak přijďte včas - je klidně možný, že vaše oblíbená kapela bude hrát jako první: třeba teď ve čtvrtek na 007 se startuje přesně v 19.45, aby se to celý stihlo do 22.00. Těšíme se na vás, Lysse všechno NEJ!

ÚV SRR 6. 4. 2022

Vyprodaná deska Wollongong zase na světě!

Vyprodaná deska Wollongong zase na světě!

Ano, je to tak. Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism, deska,
kterou Wollongong vyslali do cca pětadvaceti zemí světa od Petrohradu po
Zaragozu, je zase k mání. Je to deska, o který koluje několik pověstí.
První je, že Martin Valášek kdysi prodal svůj dům, aby měl peníze na
její vydání na vinylu. Podle další byla tahle deska tak populární v
Beskydech, že Wollongong drželi rekord návštěvnosti na Vrahu až do konce
jeho existence, přišlo na ně víc lidí než třeba na MDC nebo Gang Green.
A třetí je, že několik desítek vinylů někdo hned na začátku schoval do
sklepa s plánem prodat je za velký peníze v budoucnosti. Bůhví, jestli
něco z týhle legendy je pravda, ale faktem je, že několik kusů je na
světě. Vinyly byly prý opravdu nalezený ve sklepě a tentokrát dostaly
místo původního DIY ručně lepenýho obalu nový, opravdu luxusní kabát
(budete si ho chtít pohladit, je to fakt krásný). Budou k mání na
dubnových koncerty Lyssa + Wollongong + Gnu. Celou desku si můžete
pustit nebo rovnou objednat tady.

ÚV SRR 4. 4. 2022 Podrobnosti…

THE PACK A.D. + FETCH! + RED TORCH 1. června v MeetFactory

Po vynikajícím koncertu z konce ledna 2019 a několika zmařených pokusech o další evropské turné (ano, covid…) se do Prahy konečně vracejí The Pack A.D. Duo z Vancouveru vystoupí tentokrát v MeetFactory 1. června spolu s Fetch! (albová novinka „Semifinale“ je z roku 2020) a Red Torch, jimž letos vyšle vinylový debut „My Fridge Is In Pain“. The Pack A.D. sázejí na ty nejlepší momenty z odkazu garážových kapel jako MC5 nebo Mudhoney. „Singer/guitarist Becky Black and drummer Maya Miller have made a sound so gigantic, so fierce and raw and empowering, that it's easy to forget there are just two people behind this brilliant, carefully constructed havoc.“ Je to pravda – živelný zvuk koncertů The Pack A.D. skutečně dává zapomenout na fakt, že to je „jen“ kytara a bicí. Becky a Maya spolu hrají už od roku 2007; osmá studiová deska „It Was Fun While It Lasted“ vyšla v roce 2020. Becky má skvělý hlas, Maya bubnuje jak Moe Tucker - a celé to skvěle drží pohromadě, protože to je HIT ZA HITEM. Představte si naštvanost Kill Rock Stars kapel a dynamiku White Stripes nebo The Datsuns. The Pack A.D. 1. června v MeetFactory!

ÚV SRR 2. 4. 2022