Silver Rocket

Silver Rocket na Cool v plotě 2021

Silver Rocket na Cool v plotě 2021

Už několikátý rok v řadě je jedno z pódií píseckého festivalu Cool v plotě, který je věnován jednočlenným hudebním projektům, vyhrazeno pro hudebníky z okruhu Silver Rocket. Letos se v pátek 10. září představí v Balzám Café představí Al Burian, Overdrive In My Handbag, CtibTimber Rattle. Program a info TADY.

ÚV SRR 8. 9. 2021

"Most people think of folk music as soft and easy to listen to, we try to be more aggressive..."

"Most people think of folk music as soft and easy to listen to, we try to be more aggressive..."

"Music speaks directly to our emotions and short-circuits all the ideological bullshit. The people in charge in the USA hated rock n' roll in the 1950s, because it challenged the ideology of racism and segregation without making any arguments, simply by having songs that everyone wanted to dance to. Music erases our divisions and brings us together in the common bond of humanity. And live music is the most real and pure way to experience that." Rozhovor s Alem Burianem (ex - Milemarker) je TADY. Al je teď polovina dua Anarkuss, jehož turné po Česku začíná ve středu v Kutný Hoře. Praha je v plánu v pondělí 6. září (Potrvá, support Overdrive In My Handbag). Přijďte se podívat!

ÚV SRR 31. 8. 2021

Ostrůvky pozitivní deviace na Vltavě

"Krom míst spojující tuto komunitu (Praha, Polabí, Broumovsko aj.), je třeba zmínit i provázanost generační. Od otců zakladatelů, kteří už mají za sebou abrahámoviny k nejmladší generaci, nerozené v 90. letech, se všichni vzájemně podporují ať už vydavatelsky, či v rámci pořádání koncertů." Na Vltavě vyzpovídali spoluobčany z Lokal Rekorc, Silver Rocket, Šrumce, SakraphonuSeverního nástupiště / Kliniky. K poslechu TADY.

ÚV SRR 30. 8. 2021

ANARKUSS + ARAN EPOCHAL v Kutný Hoře

"Posledně se to na zahradě velmi vyvedlo. A protože příslušnej farář je rozumnej, nepřizpůsobivej jedinec, zatli sme drápek a dokud počasí a staršovstvo (zdravíme!) dovolí, přicházíme s další nabídkou kvalitní zábavy." Holubi zvou na středu do Kutný Hory, kde začínají svoje český turné Anarkuss. Čtěte dál.

ÚV SRR 30. 8. 2021 Podrobnosti…

INSECT ARK (USA) + UKWLT - 27. září v Underdogs

INSECT ARK (USA) + UKWLT - 27. září v Underdogs

Pečlivý průzkum těch nejspodnějších (a také řádně kalných) hudebních vod: taková je každá další deska Insect Ark, projektu, který nastartovala Dana Schechter v roce 2011 po rozpadu kapely Bee and Flower. 27. září v pražském Underdogs se Insect Ark představí ve své nejsyrovější podobě – tak, jak ho zachycuje čerstvé EP „Future Fossils“: jen Dana a temné království hypnotických zvuků. Předskakovat bude UKWLT, jehož kazetový debut „Remedios“ vyšel v roce 2020, ale kvůli covidové pandemii se zatím dočkal jen minima živých provedení.

ÚV SRR 23. 8. 2021 Podrobnosti…

Silver Rocket Summer Schovka: kapely

Silver Rocket Summer Schovka: kapely

Paní a pánové, na letošní oslavu Silver Rocketovství nabízíme, tak jako vždycky, přesně to, co čekáte. Kapely z míst, odkud fouká čerstvý vítr (mají venku nové desky), klasiku, objevy i cizince. Čtěte dál…

ÚV SRR 22. 8. 2021 Podrobnosti…

"Protože nerad přetáčím, nechám to dojít, ačkoliv postupně snižuji hlasitost..."

"Protože nerad přetáčím, nechám to dojít, ačkoliv postupně snižuji hlasitost..."

"Nekompromisní rockec" nebo "rockový šrapnel" nebo "rozverný rock" nebo "naštvanej rockec"? VŠECHNO DOHROMADY! Generátor náhodných recenzí z temných hlubin internetu vyvrhl na světlo světa rockovou recenzi na rockovou hudbu - k přečtení TADY.

ÚV SRR 21. 8. 2021

"Come on, just go see it!" Rozhovor s ANARKUSS

"Come on, just go see it!" Rozhovor s ANARKUSS

"Music speaks directly to our emotions and short-circuits all the ideological bullshit. The people in charge in the USA hated rock n' roll in the 1950s, because it challenged the ideology of racism and segregation without making any arguments, simply by having songs that everyone wanted to dance to. Music erases our divisions and brings us together in the common bond of humanity. And live music is the most real and pure way to experience that." TADY je rozhovor s Alem Burianem z Anarkuss a Milemarker. Anarkuss tady v září budou hrát pár koncertů...

ÚV SRR 5. 8. 2021

SRSS bude!!!

SRSS bude!!!

Už jste předpokládám ani nedoufali – my taky ne. Ale nakonec jsme se trochu na poslední chvíli zmobilizovali a SRRS letos, tak jako každý rok, BUDE. Takže: jako první věc si prosím poznamenejte datum: sobota 28. srpna 2021. Druhá věc: kde. Budeme dost tajemný, možná až tajnůskářský: akce se odehraje velmi blízko Prahy, v dosahu příměstských linek autobusů, bude to o dost blíž než svýho času Byšice, kde to všechno začalo. (A když je řeč o Byšicích... no nic.) Místo se možná dozvíte, pokud nám napíšete e-mail kolik se vás chystá, rádi vám sdělíme podrobnosti. Jinak bude všechno na klasicky vysoký úrovni: hudba, jídlo, pití, spaní, vibrace, všechno. Další informace brzy! Silver Rocket Summer Schovka!

Töhötöm 23. 7. 2021

Mudhoney 4. října 2022 v Lucerna Music Baru

Mudhoney 4. října 2022 v Lucerna Music Baru

MUDHONEY slaví 30 let od určujícího alba Every Good Boy Deserves Fudge a zároveň pro rok 2022 oznamují termíny nového evropského turné. Jejich oblíbená Praha mezi nimi nechybí.

Před dvěma lety jsme psali: Je jen málo radostnějších výjevů než pohled na rockovou kapelu, kterou to BAVÍ i po více než třiceti letech. A nemáme důvod na těch slovech cokoliv měnit, protože Mudhoney to baví i přes onu nucenou odstávku nás všech od živých koncertů a přece jen oznamují turné přebookované na podzim 2022. Děje se tak právě v těchto dnech, kdy si svět připomíná 30 let od vydání jejich legendárního, vskutku přelomového alba Every Good Boy Deserves Fudge (1991) a kdy jejich domovské vydavatelství Sub Pop Records k této příležitosti připravilo nové remasterované deluxe vydání, opatřené mnoha exkluzívními bonusy, mnohými dosud skutečně neslyšenými.

ÚV SRR 21. 7. 2021 Podrobnosti…

NEW MODEL ARMY - novej termín: 28. října 2022

NEW MODEL ARMY - novej termín: 28. října 2022

Koncert New Model Army ke 40. výročí založení kapely se přesouvá o rok - přesně na 28. října 2022. Pevně věříme, že je to poslední pohyb termínu koncertu, na kterej se velmi těšíme. Pokud by někomu novej termín nevyhovoval a už má lístky, je možný je vrátit do 9. srpna 2021. Krácení času, kterej do koncertu zbývá, si můžete ukrátit i tímhle skvěle udělaným dokumentem.

ÚV SRR 9. 7. 2021

Sakrasampler#1

Máme tu první den prázdnin, tudíž spousta z vás nemá do čeho píchnout. Řešením je si něco poslechnout – a tady je jeden návrh: už před časem vyšel vinylovej sampler kapel z okruhu Sakraphonu, na kterým najdete všechno, co pro zdárnej start léta můžete potřebovat. Jmenuje se to Sakrasampler#1, k poslechu i zakoupení je to TADY a můžete si k tomu taky přečíst něco jako malýho průvodce touhle povedenou kompilací TADY.

Töhötöm 1. 7. 2021

UKWLT v Potrvá 24. června + recenze

UKWLT v Potrvá 24. června + recenze

Zvuk zkreslené kytary se táhne jako tér, je těžký a lepivý. Jen občas nástroj nebo hlas zakvílí jako prehistorické zvíře, které pomalu pohlcuje jedno z asfaltových jezírek La Brea, v němž uvízlo... Pro milovníky kytarového noisu to může být podobně kultovní nahrávka jako Zero Tolerance For Silence od Pata Methenyho, říkají povolaní znalci. Při příležitosti prvního normálního koncertu UKWLT od vydání desky Remedios, kterej proběhne ve čtvrtek 24. června v Potrvá (nepočítáme speciální vystoupení na benefičním streamu pro Sedmičku, kam mistr dorazil přímo z nemocnice a vůbec nemohl zvednout kytaru, protože by mu praskly stehy a udělalo by se mu mdlo), si můžete přečíst hezkou recenzi na jeho poslední opus TADY.

Töhötöm 22. 6. 2021

ANARKUSS (ex - Milemarker) 6. září v Potrvá

ANARKUSS (ex - Milemarker) 6. září v Potrvá

Legendární Milemarker, navazující Challenger, kultovní fanzin Burn Collector – kolem Ala Buriana bylo vždy velmi živo. Pozoruhodná postava post-punkové scény se teď v projektu Anarkuss vydává vstříc dalšímu dobrodružství: folk-punkové duo, které spolu s Burianem tvoří Anne Hübschmann, jako by se vracelo ke zcela obnaženým kořenům hudby. Akustické kytary, dialog mužského a ženského vokálu, živelná aranžmá – a navzdory minimalistickému obsazení velká dávka energie. Al Burian coby anarcho-folkový buřič? V jeho případě je možné všechno, nechme se překvapit a akceptujme jednu z nálepek, která se na Anarkuss dobře hodí s odkazem na slavné album The Clash: tohle je „combat folk“! V pondělí 6. září se těšíme na shledání v našem oblíbeném Potrvá, kapelu si můžete poslechnout TADY.

ÚV SRR 21. 6. 2021

LYSSA - Zátoka

LYSSA - Zátoka

Slunce peče jak zjednaný, čili je potřeba si trochu osvěžit palici. No a jelikož se blížej prázdniny, tak nejlíp nějakým videem od moře. Čtvrt století od prvního koncertu je vhodná příležitost nechat se pozvat mezi útesy... Děkujeme za video vládci vesmíru a všech oběžnejch drah Vlastíkovi, Bipolar od Lyssy je vlastně pořád aktuální, tak třeba objednejte svůj kousek ZDE nebo se stavte ZDE.

ÚV SRR 17. 6. 2021