Silver Rocket

Basketball diaries vol. 14

Aran 14. 12. 2011

Novej ročník NBA začne co nevidět (chválabohu - absťák mě už začal zmáhat) a já se včera dozvěděl, že naprostej dřevák jménem Kwame Brown bude letos hrát v Golden State Warriors. Za sedm mega na jednu sezonu... Není divu, že vlastníci týmů NBA prodělávají, když dávají tak nesmyslný prachy takovejm nulám.

Kwame Brown byl v roce 2001 nepochopitelně draftovanej jako první hráč v pořadí - vybrali si ho Washington Wizards, který tehdy spoluvlastnil Michael Jordan. Nicméně kariéra tohohle kluka (Brownova, ne Jordanova) je jeden velkej průser. Má ideální basketbalový parametry, ale je prostě úplně kamennej na míč. Navíc se nesnaží, je to flákač, trotl, lenoch.

Následující video je jedno z mejch nejoblíbenějších basketbalovejch videí, i když se v něm basket vůbec neobjeví. NBA totiž na ESPN nebo TNT komentujou a analyzujou strašně chytrý a zábavný chlápci. Trošku to přehrávají, ale mají většinou pravdu a pravda bejvá krutá... V roce 2008 získali LA Lakers naprosto nepochopitelně z Memphisu Pau Gasola - a byl to divnej trejd. Lakers poslali do Memphisu právě Kwameho Browna, nějaký další nuly a práva na draft v prvním kole. A výměnou získali skvělýho pivota, kterej jim pomohl dvakrát k titulu. Ve zkratce: Lakers se zbavili dřeváka Browna a získali hvězdu Gasola. A tady je brilantní výstup, kterej ve studiu ESPN předvedl Stephen A. Smith.

FANTASTICKÝ! Bílej kluk vlevo se Smithe nejdřív přiblble zeptá, jestli se Lakers přece jen nezbavili až moc hráčů a hlavně práv draftu v prvním kole. Následuje první skvělej moment Smithe, kterej nechápe tak debilní otázku: "Is that a trick question?" V čase 0.15 - 0.24 pak Smith nasadí masku seriózního analytika, ale pak se rozjede jeho SUPER FLOW...

THIS MAN WAS A BONA FIDE SCRUB!

THE MAN CAN NOT PLAY THE GAME OF BASKETBALL, HE HAS SMALL HANDS, HE CAN´T CATCH THE BALL, HE´S GOT BAD FEET, HE CAN´T REALLY MOVE EVEN THOUGH HE´S MOBILE, DOESN´T REALLY KNOW WHAT HE´S DOING, DOESN´T HAVE A POST MOVE THAT HE PUTS TO MEMORY THAT HE CAN DO TWO TIMES IN A ROW, HE HAS NO GAME WHATSOEVER, PLAYS NO DEFENSE, DOESN´T HAVE THE HEART, THE PASSION OR ANYTHING THAT COMES WITH IT.

S takovým gustem někoho zdissovat v televizi, to se prostě jen tak nevidí. Je to strašně vtipný a je to pravda. V Česku by asi Čapoun ve studiu Ligy mistrů řekl něco ve stylu "tak tenhle zápas mu zrovna nevyšel, formu teď spíš hledá, skoro se nepotkal s míčem" nebo něco takovýho. Ale Stephen A. Smith? "HE HAS NO GAME WHATSOEVER, PLAYS NO DEFENSE, DOESN´T HAVE THE HEART, THE PASSION OR ANYTHING THAT COMES WITH IT." Směju se u toho pokaždý jako blázen. Smithovo zaujetí je fakt nakažlivý. "Is that a trick question?"

A bonusovej materiál: tohle je brilantně natočená fiktivní reportáž z fiktivní "Kwame Brown Lottery" aneb kterej nešťastník bude muset zaměstnat Kwameho Browna... Je to strašná prdel. "Wherever there is Kwame, there is an increasing suicides, that is a fact." 

Basketball diaries vol. 13: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/315
Basketball diaries vol. 12: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/314
Basketball diaries vol. 11: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/301
Basketball diaries vol. 10: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/286
Basketball diaries vol. 9: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/277
Basketball diaries vol. 8: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/275
Basketball diaries vol. 7: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/272
Basketball diaries vol. 6: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/271
Basketball diaries vol. 5: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/269
Basketball diaries vol. 4: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/268
Basketball diaries vol. 3: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/266
Basketball diaries vol. 2: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/263
Basketball diaries vol. 1: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/262