Silver Rocket

Basketball diaries vol. 1

Aran 9. 12. 2010

Rozhodl jsem se, že Nejchytřejší kecy jsou dostatečně reprezentativním místem na BASKETBALL DIARIES, protože NBA je nejlepší věc na světě - stejně jako Silver Rocket. Jasný jako facka. Proč BASKETBALL DIARIES? To je přece taky jasný: podle toho super filmu s tehdy ještě neznámým Leonardem DiCapriem. Příjemnou zábavu!

V první kapitole tu pro vás mám parádní video, který naprosto dokonale shrnuje všechno, co je super na NBA. V tý půl minutě se toho dozvíte víc, než za roky studia. Takže: v nedávným zápase zarval Blake Griffin (nováček z týmu Los Angeles Clippers) proti New York Knicks tak šíleným způsobem, že jsem to fakt DLOUHO neviděl (a to bych vám mohl o každým jen trochu slavným dunku v historii NBA vyprávět hodiny). Hele:

Úplnej brutal. Tenhle Blake Griffin je fakt zvíře, monstrum. Ďábelská kombinace síly a výbušnosti. Mám o toho kluka strach, protože hraje jako kamikaze. Ale to, co zatím předvádí ve svý nováčkovský sezoně, je neskutečný. No a tak teda po tomhle šíleným zárazu, kterej postavil na nohy celou halu, je útok na druhý straně a Amare Stoudemire, hvězda New York Knicks, je faulovanej a hází dvě šestky. Koukejte se a zbystřete v čase 0. 24:

To prostě nemá chybu. Zápas v tý chvíli ještě zdaleka nebyl rozhodnutej, bylo to o jedenáct bodů ve třetí čtvrtině. A ty dva chlapi jsou SOUPEŘI a nedarujou si ani hovno. Ale Amare prostě musel uznat, že to bylo od Blakea FAKT hustý. Strašně se mi líbí ten respekt, kterej prokázal starej pes mladýmu hladovýmu vlčákovi. Hráči NBA jsou v tomhle jiný než ostatní sportovci: dovedou ocenit soupeře, je to upřímný a je v tom i hodně z hip hopu. Haterz keep on hatin´, ale já tohle žeru. Co v tom pohledu Amare asi říkal? „Ty kráááávo. Brácho. Ti jebe? Hustý.“ A dovedu si taky živě představit, že pro Griffina to bylo zatím to nejlepší, co v NBA zažil...