Silver Rocket

Basketball diaries vol. 3

Aran 28. 12. 2010

Zdravím další fanoušky a hlavně pana Zahoříka! Dneska je to trochu emo, ale to k tomu patří, ne?

Znáte Kevina Garnetta? Kevin Garnett je jeden z mejch nejoblíbenějších hráčů - na palubovce je to totiž úplnej magor. Provokuje soupeře, řve na spoluhráče, hecuje celou halu, je ho prostě plný hřiště. Blázen. Mám pro něj v tomhle ohledu maximální pochopení. Kevin Garnett byl v roce 1995 draftovanej jako první hráč v historii přímo ze střední školy a prvních dvanáct let v NBA strávil v klubu Minnesotta Timberwolves. Tam sice bral šílený prachy, ale tým to byl průměrnej. Přestože Garnett dostal Wolves osmkrát za sebou do play off, osmkrát skončili hned v prvním kole... A na válečníka Garnettova formátu to začalo pomalu dolejhat.

Tohle video ukazuje, jak je ten chlap intenzivní - v NBA se proslavil tím, že VŽDYCKY zblokuje střelu soupeře i po odpískání, když hra stojí. Po odpískání totiž útočící hráč skoro pokaždý jen tak zkusmo vystřelí na koš a tím se udržuje v rytmu. Garnett ale nechce nikomu poskytnout ani tuhle minimální výhodu. Vypadá při tom sice jako blázen a v normální hře by to bylo porušení pravidel zvaný "goaltending" (protože míč můžete v basketu blokovat jen při jeho cestě NAHORU, ne DOLŮ do koše), ale já mu rozumím:

Tohle je další dobrý video, který ukazuje, jakej rapl KG je:

Vypadnout každej rok v prvním kole play off - to prostě není pro tohohle chlápka. Minnesotě dal všechno, co mohl, a v roce 2007 si tak trochu vymodlil trejd do Boston Celtics, kde hned první sezonu získal spolu s Paulem Piercem, Rayen Allenem, Rajonem Rondem a dalšíma vytouženej mistrovskej prsten.

No a ještě před tím, v průběhu jeho první sezony v dresu Celtics, natočila NBA jeho interview s Billem Russellem...

Bill Russell je legenda, mýtus, nejúspěšnější basketbalista historie. Získal JEDENÁCT mistrovskejch prstenů (pro srovnání - Jordan jich má "jen" šest). Všechny v dresu Boston Celtics. Zatímco Jordan byl nejlepší HRÁČ všech dob, Russell byl nejlepší SPOLUHRÁČ všech dob. Nebyl to bůhvíjakej střelec, ale bránil a doskakoval jako nikdo jinej. A nikdy se nevzdával. Hrál zraněnej, nemocnej, vyčerpanej... ale HRÁL. Přesně ten chlapík, kterýho byste chtěli mít po boku v každý válce. A tak NBA dala dohromady velkýho válečníka minulosti Billa Russella s jedenácti prstenama s velkým válečníkem současnosti Kevinem Garnettem, kterej v tý době pořád ještě čekal na svůj první. No a místo nějakýho klasickýho blablabla vzniklo tohle výjimečný video, protože pan Russell toho měl na srdci mnohem víc:

Když Russell v čase 0:58 nabízí Garnettovi, že když nikdy nevyhraje titul, dá mu jeden ze svejch mistrovskejch prstenů, je to opravdový, upřímný - a běhá z toho mráz po zádech. Russell v Garnettovi vidí sám sebe v mladším vydání, je na něj hrdej a moc a moc chce, aby KG ten prsten jednou získal... A když mu na konci rozhovoru říká, že je na něj pyšnej, jako by byl jeho vlastní syn? Síla. Russell je jako nějakej Gandalf nebo mistr Yoda, kterej předává tajný učení vybranýmu zástupci mladší generace. Russell má v sobě zvláštní, velkou, inspirující sílu - a třeba i díky ní a zážitku z tohohle setkání pak Garnett opravdu Boston k tomu titulu dotáhnul.

No a abysme nekončili úplně v slzách za zvuků nějaký dojemný melodie, dáme si tohle supervtipný video s Garnettem:

"You went 19 in a row, you can say pretty much what you wanna say" - NEJLEPŠÍ, hehehe...

Basketball diaries vol. 2: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/263
Basketball diaries vol. 1: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/262