Silver Rocket

Basketball diaries vol. 16

Aran 9. 1. 2013

"Life is bitch and then you die." Život je někdy krutej tyvole. Hodně práce, všechno tě to fackuje zleva zprava, nedaří se ani hovno. V takovejch chvílích zabírá na každýho něco jinýho. Někdo potřebuje panáka. Někdo politovat. Někdo si pustí post rock. A já, holky a kluci, já si na YouTube pustím nějakou parádní akci chlapíka, kterej se jmenuje JaVale McGee. JaVale McGee totiž není obyčejnej hráč. Je to FENOMÉN.

JaVale McGee má neuvěřitelný fyzický předpoklady. Myslím si, že kdyby se naučil je správně využívat, patřil by mezi Top 5 pivotů v celý NBA, ale naprosto s přehledem. Je pohyblivej, má výskok, dlouhý ruce... ale bohužel dutou hlavu. Poprvý jsem ho zaregistroval v zápase proti Chicago Bulls, kterej jeho Washington Wizards úplně jasně projížděli. A jak se blížil konec mače, JaVale zjistil, že má na dosah ceněnej triple double (teda dvouciferný statistický ukazatele ve třech z mnoha sledovanejch kategorií, u McGeeho šlo o doskoky, bloky a body). Potřeboval ale jeden poslední bodík - a tak se ve zbytku zápasu zoufale pokoušel o triple double, což bylo MAXIMÁLNĚ trapný. Když se mu to povedlo, tak se v naprostý extázi (znova opakuju: jeho tým PROHRÁVAL!!!) zhoupnul na obroučce, za což dostal technickou chybu... Celá McGeeho show začíná v čase 1.45 a užijte si i ten komentář!

JaVale se od tý doby stal "hvězdou". Lidi na YouTube sestavujou žebříčky jeho nejhorších minel a McGee jim poskytuje dostatek materiálu. Je i hlavní obětí "Shaqtin´a Fool", což je krátkej přehled největších bizarností v NBA, kterej na TNT připravuje a komentuje Shaquille O´Neal. A Shaq dovede McGeeho fakt bezvadně sejmout - "Tragic Bronson" místo Magic Johnson a tak podobně. Myslím, že nemusíte znát pravidla basketbalu úplně dokonale, abyste pochopili, že tenhle kluk je fakt těžkej případ (opět SUPER komentář).

Postupem času mě na "Shaqtin a Fool" nejvíc začaly bavit reakce ostatních chlapíků ve studiu (kromě Shaqa ještě Charles Barkley, Kenny Smith + skvělej moderátor Ernie Johnson), když se v přehledu objevil chudák JaVale (kterej byl loni vytrejdovanej do Denver Nuggets). "MY BOY! JAVALE MCGEE!" Dávám sem ty epizody celý, protože jednak je to celý prdel, jednak je super slyšet nadšení ve studiu...

Polovina "úspěchu" je samozřejmě Shaqův komentář. Ale celý je to naprosto bláznivý a mě to vždycky spolehlivě postaví na nohy. A na konec moje oblíbená McGeeho akce. Sledujte, jak chudák kluk postupně ztrácí balanc a nakonec zahodí balón ÚPLNĚ do prdele a pak sejme SPOLUHRÁČE. Jako chechtám se jen když to píšu... "MY BOY! JAVALE MCGEE!"

Basketball dieries vol. 15: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/333
Basketball diaries vol. 14: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/331
Basketball diaries vol. 13: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/315
Basketball diaries vol. 12: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/314
Basketball diaries vol. 11: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/301
Basketball diaries vol. 10: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/286
Basketball diaries vol. 9: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/277
Basketball diaries vol. 8: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/275
Basketball diaries vol. 7: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/272
Basketball diaries vol. 6: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/271
Basketball diaries vol. 5: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/269
Basketball diaries vol. 4: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/268
Basketball diaries vol. 3: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/266
Basketball diaries vol. 2: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/263
Basketball diaries vol. 1: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/262