Silver Rocket

Sumac - Rigid Man

Trtík 15. 6. 2019

Sumac, tyvole. Bubeník vypadá jak kdyby včera vylezl z matfyzu, basák hraje tyvole v kšandách a Aaron Turner vypadá jak kdyby Orel posledních několik let bydlel na lavičce u hlaváku. ALE, když jsem je viděl minule, tak jsem fakt čuměl jak hovado. 

Pro mě nejlepší song od Sumac je Rigid Man z desky What One Becomes (poslední desku jsem pořádně ještě neslyšel, prej tam zkoušej nějaký improvizace a kdo je na to tyvole zvědavej). Rigid Man začíná vcelku nevinně. Kolem půlky první minuty začne typickej Sumac zpěv, kterej mi připomíná zvuky Palka Kantora po sobotním večírku a riff s totálně hnusným zvukem (rozuměj, hnusný = supr). Tohle jede do nějaký 3. minuty, kdy pak vyleze pokus o jakože nějaký "kytarový sólo", který zní totálně z prdele - nejlepší. Celá druhá část se pak nese v duchu nějaký ambientní mezihry nebo co, která pak vykrystalizuje v takový heavy, že jsem teď málem hodil židli po kolegovi v práci. 

Uznávám, že těchto pár řádků má asi takovou vypovídající hodnotu, jako všechno co řekne Václav Klaus ml. (tzn. nula), ale doporučuju přijít v neděli do Futura, třeba vám Sumac zahrajou můj oblíbený song.