Silver Rocket

Auxes – Boys In My Head

Aran 8. 6. 2014

Zatím nejlepší album Auxes – bez debat. Trio v čele s Davem Laneym (ex – Milemarker, Challenger) zvukově ještě víc zhrublo, ale na rozdíl od posledních dvou desek se rozhodlo částečně citovat svojí první desku „Sunshine“ (2008), kterou Dave někdy ze srandy označuje jako „college rock.“ Zatímco „Sunshine“ byla stylově a náladově hodně pestrá nahrávka, následující „Ichkannnichtmehr“ (2010) a „More! More! More!“ (2012) se držely v poměrně striktní linii hlučnýho a strohýho punk rocku. Na „Boys In My Head“ (mimochodem – parádní název!) si Auxes udrželi totálně přímočarej spád posledních dvou desek, ale povedlo se jim líp oddělit jednotlivý tracky, dát jim charakterističtější zvuk – prostě udělat lepší písničky.

Většina z jedenácti tracků novýho alba balancuje na hraně naprostý punkový hymny a některý jsou jasně a daleko za ní (úvodní „To All The Fires“ nebo „Under Fire“). TOHLE je kurva přesně ta hudba, kvůli který to pořád dělám; která mě chytila za srdce coby teenagera a ještě mě nepustila. TOHLE jsou tracky o mejch pocitech, obavách, frustracích, ale i o radostech, malejch vítězstvích a přátelstvích na celej život. TOHLE je deska a kapela, pro kterou bych se rozkrájel, která mě vrací do hry, která mě nezklame.

Vynikající rytmika: není potřeba hledat nekonečný okliky kolem, když to lze říct úderem doprostřed čela. Basa s bicíma MAKAJÍ jako písty, cejtím v tom obrovskou pokoru a cit pro skladbu jako celek. Daveova kytara se tím pádem taky soustředí na to podstatný – celý dohromady je to dokonalej stroj. Refrény, který řvu s nadšením na celý metro. Nekonečná energie. Na nový album Auxes jsem se těšil moc a moc, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že „Boys In My Head“ bude takhle parádní jízda. Strašně mě to překvapilo. Jestli si necháte ujít blížící se koncerty Auxes v Česku (navíc po boku Sweet Cobra!), připravíte se o možnost absolutního dobití baterek.

Jeden track si můžete poslechnout TADY.

AUXES + SWEET COBRA v Česku:
15. června - Hradec Králové

16. června - Praha, 007
18. června - Brno
20. června - Bojkovice (MišMaš)
21. června - Plzeň