Aktuální články |
---|
Novinky: 10. 7. NEW DOG + ARANANAR 12. října v Punctu |
Inkvizice: 31. 5. Dominik Duka |
Nejchytřejší kecy: 11. 2. Laundered Syrup – Black Urn |
Pustili jsme se do trochu něčeho jiného. Rozhodli jsme distribuovat časopis našeho mládí - maximumrocknroll. Důvod? Čekat, až má Malarie novy číslo v distru, nebo až jsou Wollongong na turné v zahraničí (kde se to dá jednodušeji sehnat), mě už nebavilo. Chtěl jsem stabilnější zdroj a myslel jsem, že snad to bude zajímat i další lidi, takže už od dubna to najdete v sekci obchod.
Pro ty, kteří nevědí: V MRR najdete rozhovory fanoušků s kapelami, články o politice, a hlavně editorialy a spoustu recenzí desek, fanziny, knihy a filmy. Za svou práci nikdo nedostane zaplaceno, vše dělají dobrovolníci, a MRR jako organizace je nezisková. Peníze, které vydělají, investují zpátky do punkové komunity (např. podpora nebo budování DIY míst na koncerty, finanční pomoc pro jiné fanziny, atd.). Nedělají recenze žádných kapel na 'major label', ani kapely, které jsou distribuovány velkou společností, a odmítají publikovat věci od kapely, labelu nebo jednotlivce, kteří se chovají neetickým způsobem. Ovšem to, co znamená 'etickým způsobem' podle pravidel punku není tak jednoznačné a kvůli tomu MRR ziskali řadu nepřátel v punkové komunitě během své existence.
Jeden z prvních punkových fanzinu, který jsem četl byl právě MRR. Nevzpomenu si, co to bylo za číslo, jen že mi bylo asi 12 let, a četl jsem to od začátku do konce asi 50krát. První 7“, který jsem objednal přes inzerát v MRR, byl S.N.O.T. (Snot from the Nose Of Texas), stál $2.00 včetně poštovného. V té době, daleko před vznikem internetu, to byl naprosto jedinečný zdroj na punk a hardcore desky. Svým způsobem to pořád je a i dnes, když otevřu nový číslo, mám takový euforický pocit.
MRR funguje zhruba od 1982, my začneme s číslem #288. Pozdě, ale přece. Punk.