Silver Rocket

MUDHONEY se odkládají o rok

Aran 27. 5. 2020

Rokenrol čekal na Mudhoney celá dlouhá desetiletí, takže nikoho jistě nezabije, že my si na jejich koncert počkáme ještě o rok déle – do října 2021: Konkrétní datum přesunutého vystoupení této jedinečné a zásadní garážové legendy je 4. 10. 2021, přičemž místo zůstává stejné – Lucerna Music Bar, Praha. Důvody odkladu jsou více než zřejmé: Tak např. příprava produkce celé evropské šňůry by měla už nyní být v plném proudu. Jenže nikdo neví, co bude, a tak není lehké, do takové přípravy investovat. A kdyby nakrásně bylo v celé Evropě už vše O.K., vpustí Evropa do svého prostoru občany USA? Natož punkovou kapelu na turné? V případě Mudhoney je zde však ještě jeden důvod, jenž je dobré zdůraznit: baskytarista Guy Maddison ve svém běžném životě pracuje coby zdravotní bratr na pohotovosti v Seattle King County hospitalu a má teď plné ruce práce se svinstvem zcela nerokenrolovým. Tak mu dopřejme krom velkého potlesku i čas. Až nejen Guy, ale celý svět tuhle bitvu vybojuje, sejdeme se 4. října 2021 v LMB ve zpoceném kotli a nikdo už nebude kroutit hlavou, když si společně zakřičíme: „Touch Me, I´m Sick!“

Již zakoupené vstupenky příslušné k původně plánovanému termínu zůstávají samozřejmě v platnosti, ale pokud se vám nový termín koncertu třeba nehodí, existuje i možnost jejich vrácení – vždy tam, kde jste je původně pořídili: Pokud jste své vstupenky zakoupili přes GoOut (ten zajišťuje i online-předprodej na webu Lucerna Music Baru) nebo u Ticketmasteru, Ticketportalu či u Silver Rocket, můžete vždy tamtéž možnost jejich vrácení uplatnit do (a včetně) 27. června 2020. U každého z předprodejců se vždy, prosíme, obraťte na příslušný kontakt uvedený na jeho webových stránkách. Pokud jste vstupenky pořídili osobně na pokladně klubu, obraťte se, prosím, formou e-mailu na adresu tickets@musicbar.cz. Pokladna je totiž až do odvolání uzavřena. Za příp. komplikace se předem omlouváme.

Je jen málo radostnějších výjevů než pohled na rockovou kapelu, kterou to BAVÍ i po více než třiceti letech. Mudhoney by si mohli v klidu užívat teplého místečka v Síni slávy garážové muziky (kdyby taková bohulibá instituce existovala) a občas pustit do světa nějakou tu „bestofku“ či reedici klasického alba – a nikdo by nemohl říct ani popel: tihle chlápci už to mají přece dávno všechno „odehráno“. Mark Arm, Steve Turner, Dan Peters a Guy Maddison ale místo toho pořád nahrávají nové desky (stále aktuální „Digital Garbage“ vyšla v roce 2018) a nemohou se dočkat okamžiku, kdy vyrazí na příští turné. To letošní podzimní evropské je mělo po dlouhých (víc než) pěti letech zavést na jedno z jejich oblíbených míst. V souvislosti s bezpečnostními opatřeními stran trvající celosvětové pandemie COVID-19 však zahrají v pražském Lucerna Music Baru sice na začátku října, jak původně plánováno, ovšem až o rok později – 4. října 2021.

 

Vstupenky jsou v předprodeji k dispozici za 550,– Kč. Bez servisních poplatků fyzicky na pokladně klubu, s poplatky online na webech Lucerna Music Baru a GoOut.cz a pak také v předprodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Ticket link LMB: https://musicbar.cz/cs/program/mudhoney-us/

Bez servisních poplatků můžete lístky zakoupit ještě u Silver Rocket via: https://www.silver-rocket.org/obchod/k/listky
Zbylé vstupenky budou v prodeji na místě v den koncertu za 650,– Kč.

Nad každou mladou vlasatou kapelou, která ve vlhké zkušebně poprvé zapojuje levné kytary do ještě levnějších zesilovačů, se vznáší něco jako ochranný duch v podobě odkazu Mudhoney – o tom jsme hluboce přesvědčeni a budeme na to přísahat do konce všech dní. Rokem 1988 počínaje (ano, tehdy vyšel kultovní singl „Touch Me I’m Sick“) píše kvarteto ze Seattlu historii garážového rocku s typickou lehkostí, drzostí, smyslem pro hit – a hlavně NAHLAS. Každé z deseti alb, rozprostřených do neuvěřitelných dvaatřiceti let, je něčím jiné a něčím stejné. Z každého z nich zakřičí „TO JSOU MUDHONEY!!!“ nejdéle po úvodních pěti vteřinách. A na každém z nich najdete aspoň pár songů, které byste si moc, moc, moc přáli napsat sami.

Přízvisko „legendární“ má v souvislosti s rokenrolem poněkud ztěžklý nádech. Neplatí to ale pro Mudhoney: ti jsou stejně živoucím a energickým kapelovým organismem jako v první polovině 90. let, kdy vycházely desky jako „Every Good Boy Deserves Fudge.“ Ano, roky přibývají. Ale s každým dalším se také navyšuje skóre v zápase mezi nudou a rockem ve prospěch kluků a holek s levnými kytarami a ještě levnějšími zesilovači. Držte se, Mudhoney jsou odjakživa a hlavně navždy na vaší straně!