Silver Rocket

Report se SRSS NE ve stylu Jardy Špuláka: Byl to dým, do piči

Jakub eN 2. 9. 2018

Sice to není v Jardovo stylu, ale VÝZVA vyburcovala další report. Byl tam Jakub N? Nebyl? Koho to v euforii žitého zajímá?


Byl to dým, do piči

Jako ostatně všechny předchozí SRSS, ale to je fuk, páč je rok 2018 a cirkus vyrazil na jižní Moravu, Summer South to nazvali. Předzvěstí dýmu byly webové stránky SR, kde se postupně zveřejňovaly informace o párty, o které se nikomu (alespoň poslední rok) ani nesnilo. South, jih, teplo, Morava a přitom pořád rodná republika, čili žádná Italie, tyvole.

Oukej, máme 24. srpna časně ráno a vyrážíme na jih na akci roku, možná i dekády a když to dopadne, tak i století, co ty víš… Projíždíme krajinu, kterou moc dobře znáš, páč panely a dálnice. Nakonec to ale zpestřujou úzké cesty jižní Moravy, sledujeme zelené louky, vinohrady a hle, najednou obdélníček s nápisem „Sedlec“ a tím pádem Ovčárna co by Sisi doflusnul. Dojíždíme, vysedáme, zamykáme auto, protahujem se. Je pozdní odpoledne, znalec z lokobaru by řekl časný večer a najednou slyšíme, že někdo deklamuje slova. SLOVA, tyvole. Jasně, Aran Satan. Takže běžíme, abychom nepřišli ani o to jedno jediné písmeno z těch jeho slov.

Stíháme, paráda. Sice jen konec setu, ale nevadí, všude sami príma lidi, čili perfekt, vynahrazujou to, o co jsme přišli. Dáváme beer, voní krásně. Tak super vůni piva jsem nepoznal ani na Slovensku, kde slečny a jejich matky a matky těch matek voní prostě krásně. Navíc na to pivo je radost pohledět, míry, které by i zmíněné slovenské slečny, ženy a dámy záviděly a krása piva v transparentním kelímku taková, že na světě abyste pohledali něco víc krásnějšího.

Zaslechneme další libé tóny a pak to jede. Beery, panáky, cíga, vůbec nevím, která kapela byla která, kdo byl kdo, co bylo co. Lehce si pamatuju Calveru, kterej byl prostě nejvíc bass a taky set Plešaté zpěvačky, její sonky byly prostě kurevsky heavy. Yeah! Poníčci taky super, Kopřivnice frčí. Večer á la Party hard. Pak už si matně pamatuju odemknutí vozidla, spacák a tmu.

Ráno. Ách jo a kurva. Na snídani dáváme beer a pulu. Perfektní, hladina se srovnává, můžem zase fungovat. Chodíme, bloumáme, vzpomínáme na včerejší večer a hudby a lidi a tak. Jedním slovem zážitek. ZÁŽITEK tyvole. Nečekáme, že by to něco dneska překonalo. Plán? Zevlovat, popíjet, poslouchat, jen tak spočko. Hlavně nic moc nečekat, párty roku, možná dekády, co ty víš, byla včera, může to něco překonat? Nejspíš ne…

A máme tu odpoledne, večer, první kapely a tak. Rozjíždí se to, pomalu, pěkně, záhy víc a víc a víc. A víc. A beery a panáky a beery a panáky. Pak už jen Prohra Praha a na finále Laundered Syrup. Peklo na zemi. Inferno. Hell. Piekło kurwa mać ty pedale. A když říkám peklo, tak tím myslím heavy víc než heavy. Tečka, konec, co chceš slyšet? Chci od Prohry Praha full LP a na Laundered Syrup a jejich desku čekám jak na vysvobození z otroctví před vládou Marie Terezie.

Neděle ráno. Odjezd. Úzké cestičky, obdélníček s nápisem Sedlec, panely, dálnice, znáš to. Najednou odpoledne a Slezsko, a ty tak nějak tušíš a víš, že dobře už bylo. O uplynulém víkendu. Na Silver Rocket Summer South, což nejspíš byla akce století i kdyžs to nečekal. Byla to prostě zhmotněná euforie žitého. Absolutní SPOKO.

Shrnutí v pěti slovech? Byl to dým, do piči.

Jakub eN

Poslechnuté hudby při psaní tohohle tekstu:

Laundered Syrup – Old Wrongs – 2x
Kontroll – Květiny
Lyssa – Bipolar
Peleton – Chvostiki
Skupina Štěstí – Je třeba obětovat ještě jednoho kohouta

První report TADY
Druhej report TADY
Třetí report ZDE