Silver Rocket

Report ze SRSS ve stylu Jardy Špuláka: Festival byl přehlídkou maskulinní krásy

Terezije 31. 8. 2018

KONEČNĚ tady máme první report od někoho, kdo na Silver Rocket Summer South vůbec nebyl! A tak to má bejt, viz VÝZVA.


Silver Rocket Summer South: Festival byl přehlídkou maskulinní krásy

V roce dřív než to bylo cool, kdy byly festivaly na každém rohu a každý víkend, vznikl putovní festival SRSS, který je proslulý, stejně jako festival Povaleč, tím, že nemá security službu.

Srdce festivalu tvoří kapely, jejichž sound je tak špinavý jako návštěvníci v den odjezdu (krom security služby; chybí totiž i mobilní sprchy, ale to je věc čistě z doslechu...) a nebo naopak mají zvuk tak jednoduchý, aby hlavou - a chybějícími vlasy - mohli pohazovat úplně všichni návštěvníci.

Letní season Silver Rocket se koná již od roku 2003, ale kolikátý ročník byl letos, se bohužel dohledat on-line nikde nedá (16. ročník - pozn. red.). I zahajující rok 2003 je možná kec (není - pozn. red.), ale je to nejvěrohodnější informace, kterou můžete na webu pořadatele najít. Z této historie je patrná zkušenost pořadatelů, stále si držící jistou žánrovou nevyhraněnost a často autorský rukopis.

Celý festival i jednotlivé koncerty a vystoupení na akci s názvem Silver Rocket Summer South v Ovčárně u Sedlce mě v jistém ohledu zastihly zcela nepřipravenou - a to se připravuji na očekávání neočekávatelného.
Musím konstatovat, že festival byl přehlídkou maskulinní krásy. Na baru, za barem, před barem a nejčastěji pod barem, ale i v blízkosti pódia či přímo na podiu - přehlídka byla kompletní. Ať už udržovaný, nebo ledabylý plnovous často doplňoval bujný rozcuch a nebo jej naopak nahrazoval.

Při vystoupení kapely Plešatá zpěvačka, jejíž osazenstvo nebylo plešaté, natož zpěvačkou, se prostor pod podiem celkem slušně zaplnil a krásu plnovousů nebylo možné přehlédnout.

U kapely Světlo byla už naštěstí tma, tak se mohlo soustředit pouze na hudbu, kterou jinak statní a slušní mládenci produkovali.

K závěru stojí za vypíchnutí vystoupení formace Laundered Syrup, u které probíhalo největší taneční veselí a boky rozpohybovali i nejčastější poživači půlek ořechovice - byla to úplná euforie žitého.

Závěrem se sluší dodat, že tento ročník festivalu Silver Rocket Summer South dopadl jako každý jiný, což se očekává a já se ho nezúčastnila, jako ostatně vždy.

Terezije

První report TADY
Druhej report ZDE