Silver Rocket

Gurun Gurun - Kon B

Aran 17. 6. 2015

Pět let po debutu (recenzi si můžete přečíst TADY) se Gurun Gurun dostavili s novou deskou, nazvanou „Kon B“. Hned na začátku musím zmínit obal, geniálně korespondující s náladou alba: ano, tohle je vskutku zvuková hostina. Ale chtěli byste sedět u toho prostřenýho stolu? Je lepší si to dvakrát rozmyslet... Hranice mezi tímto a oním světem je totiž průhledná a sotva postřehnutelná. A hudba Gurun Gurun je propustka pro volnej pohyb oběma směry.

Nedávnej set Gurun Gurun na SRSS jsem musel částečně absolvovat vleže, protože jsem cejtil, že se Soulkostel pomaličku zvedá ze svejch základů. Členové GG vypadali v sobotní noci jako tlupa šimpanzů, která s důkladným zaujetím zkoumá zbytky ztroskotaný kosmický lodi. Jakoby každej čudlík a každej kabel byl něčím cizím a novým, ale zároveň důvěrně známým a blízkým. Jsem si skoro jistej, že tlupa by nakonec ten koráb znovu dala dohromady a odletěla v něm za dalším dobrodružstvím, ale zrovna přišel konec setu – a Soulkostel se mírně zhoupnul, jak se zlehka posadil zpátky do základů.

Naprosto sugestivní předivo prskání, pískání, ťukání a cinkání se prolíná do souvislejch zvukovejch ploch, na jejichž křehkým povrchu cupitají hlasy hostujících japonskejch zpěvaček. Obrysy toho světa se neustále mění a prolínají jeden s druhým, chvíli zřetelná cesta se v sekundě rozplývá a navazuje na jinou. Hranice hudby neexistujou, těkající myšlenky tě někdy dovedou až na kraj srázu (poslouchal jsem jednou „Kon B“ uprostřed noci – uprostřed nezdravý noci – a musel jsem přeladit!), kterej je ale – překvapení! – zároveň startovní rampou.

Gurun Gurun je radikální uskupení se vším všudy. Pokud si na tuhle desku vyhradíte klidnej výsek času, pomůže vám rozprostřít se do všech koutů a úhlů. Díky za každej novej zážitek u zbytků ztroskotaný kosmický lodi!

Album je možný poslechnout TADY.
Album je možný zakoupit TADY.