Silver Rocket

Austrálie, moje láska

Aran 29. 8. 2011

Tohle je filozofický pojednání o australský muzice. Všechno, co tady píšu, mám vyštudovaný a dokázaný. Vyštudoval jsem totiž Australskou univerzitu Austrálie spolu s ostatníma Brucema – žádný buzny:

V souvislosti s koncertem My Disco (3. září na 007) jsem si totiž uvědomil, že několik mejch HODNĚ oblíbenejch kapel z různejch žánrů je z Austrálie: AC/DC, Midnight Oil, Cosmic Psychos a My Disco. A uvědomil jsem si, že je leccos spojuje. Co to je? K tomu se postupně dostaneme. Teď si ale projedeme stručný dějiny australský populární hudby, jak je sestavili Bruce a Bruce:

AC/DC

Ano, mám rád hard fucking rock a heavy metal. A mám strašně rád AC/DC. Dostali se dokonce jako jediná kapela do jednoho mýho textu: „Poslední Praha“ od Aran Epochal. To je ultimátní pocta. Co je na AC/DC nejlepší? Úplná absence jakejchkoliv odboček v jejich skladbách: AC/DC totiž chtějí, aby ses u jejich muziky bavil, a abys na chvíli vypnul mozek. Nic ti u toho nekomplikujou. Bum čvacht, bum čvacht, bum čvacht – SUPER TY VOLE.

Midnight Oil

Midnight Oil, moje velká láska. V autě mám tyhle origoš kazety: „Diesel and Dust“, „Blue Sky Mining“, „Earth and Sun and Moon“ a „Breathe“. Málokdy se stane, že bych si nějakou z nich nepustil, když někam jedu. Je to hudba na cestu. Ubíhá jako silnice pod kolama, je rovná jako asfalt. Je krásná jako krajina, která se míhá kolem tebe. A je přímočará jako dálnice… Mimochodem – když budete někdy na nějaký párty kolem druhý třetí ráno vybírat muziku a pustíte „Beds Are Burning“, lidi vás budou MILOVAT. Ta basová linka i refrén jsou naprosto geniální.

Cosmic Psychos

Ano, mám rád bordel a hlasitou muziku. Cosmic Psychos miluju, důkaz (archivy NejKeců promlouvají) je třeba TADY. Ze všech AmRep kapel byli Cosmic Psychos největší dementi. Sloka, refrén, sloka, refrén, sólo s kvákadlem, refrén. Není co řešit. Jdeme na pivo chlapi! D-d-d-d-d-dead roo!

No a teď jsou tady My Disco. Možná se vám to zdá šílený, ale pro mě jsou posledním článkem tohohle australskýho řetězce. Přímočará, rovná, s ničím se neseroucí muzika, která se žene dopředu. Mocný basový linky a bubeníci = stroje. Nikdy jsem v Austrálii nebyl, ale podle všech těch kapel je to jedna z mejch nejoblíbenějších zemí. My Disco v sobotu 3. září na 007!