Silver Rocket

Sophia - People Are Like Seasons

Aran 19. 5. 2010

Robin se dal mezi „The Infinite Circle“„People Are Like Seasons“ šestiletou pauzu (alespoň co se týká studiovejch desek Sophia), ale s „People Are Like Seasons“ se vrátil ve velkým stylu. Klíčovej text?

„Hey boy
Listen, don’t beat yourself up
Someday you will find someone to trust
And just remember that all is not always black
Yeah people are like seasons
Yeah everybody changes“

Je to tak, lidi se mění. Jako roční období. Z dobrejch lidí se stávají kurvy. Někdo, komu pár let bezmezně věříte, prostě přejde z podzimu na zimu a vy zůstanete nahý na mrazu. Co se dá dělat. „People Are Like Seasons“ je taky zvukově nejvíc pestrá deska Sophia. V základech každý skladby je samozřejmě pokaždý tichá a trpělivá akustická práce, ale v horních patrech se zvukově maluje. Ve „Swept Back“ jsou hezký minimalistický elektronický bubny – a pak jsou tady dva maximálně překvapivý songy, navíc zařazený za sebou: „Darkness (Another Shade In Your Black)“„If A Change Is Gonna Come...“. To jsou, totiž, přátelé, čistý God Machine. Zbustrovaný riffy, apokalyptickej rachot – prostě klasický God Machine. Kdo ví, co k tomuhle flashbacku Robina vedlo, protože na dalších deskách se žádný takovýhle ohlédnutí v čase nekoná. Ale ne že by to tady nějak vadilo, naopak. Text z „If A Change Is Gonna Come...“ by mohl docela dobře fungovat jako můj epitaf:

„Been walking down this road everyday of my fucking life
And if a change is gonna come
God I hope I bleed this river dry
Coz I’m a steamroller, bulldozer

And life’s a bitch and then you die
Don’t waste your time and wonder why
It’s just a bitch yeah and then you die“

A ještě jedna změna: na albu je několik optimistickejch momentů, i když jsou samozřejmě překrytý lehkým šátkem melancholie. Ale třeba „Holidays Are Nice“ (ke který jsem vymyslel fantastickej druhej hlas do refrénu, což je mi ale na hovno) je krásná, uvolněná letní písnička, zasazená do atmosféry prázdninovejch příslibů a vůně dobrodružství. Mám jí z celý desky skoro nejradši...

 „And God I wish that I was running
Somewhere with you today...“

O "The Infinite Circle" jsem psal TADY.
O "Fixed Water" jsem psal TADY.