Silver Rocket

MECONIO + UKWLT v úterý 2. července v Eternii

Töhötöm 26. 6. 2019

MECONIO + UKWLT
Eternia Smíchov, 2. července 2019
Start: 18.45, vstupné dobrovolné

Meconio jsou Delia a Leticia, dvě holky z Barcelony, a v posledních letech je bylo na tamní tzv. alternativní hudební scéně skoro nemožný přehlédnout. Jsou součástí party, která organizuje koncerty a vydává desky (tohle je fakt bizarní koníček) a která se jmenuje Ojalá esté mi bici (název prej vzniknul na jednom flámu na půdě, kde se jeden člověk, kterej si dole na ulici nechal kolo, ožral a celou dobu vykřikoval „ať tam to kolo ještě je“). Před zhruba rokem slavila v Barceloně tahle parta deset let svý existence a třídenní mejdan byl nepochybně událostí roku, na kterou se sjely všechny existence z celýho poloostrova.

Meconio hrajou asi pět let, holky začínaly úplně od nuly a když se jich zeptáte, proč to dělají, tak zcela upřímně prohlásej, že chuť hrát a sdělovat různý věci tímhle způsobem jim připadá neovladatelná a že si nedovedou představit, že by kapela nebyla součástí jejich životů. Hrály všude možně, klidně na ulici, procestovaly křížem krážem Španělsko, vydaly se do sousedních zemí i do Anglie a před rokem pak nahrály svoji první desku, La raíz del vello (která vznikla ve slovutným studiu Hukot v péči maestra Mila z Familey Miranda). Čekejte hluk ve verzi bicí a hodně přísná kytara (kdo má rád kategorie, tak může použít třeba předponu post- a doplnit k tomu, co chce) a k tomu dva hlasy, který se s tím teda vůbec neserou. Boj za rovnoprávnost žen a všech lidskejch bytostí má na jihu dost jinou podobu, míň se mudruje a víc se jedná, jen málokdy tam slyšíte nějaký to pověstný „ale“… Meconio k tomu mají co říct a činí tak teda poměrně razantně. A jejich koncerty jsou velká zábava, tak si je nenechte někde ujít.

Další eso v rukávu je Unkilled Worker Lowland Tundra. Pokud kroutíte hlavou nad tím, co to má znamenat, tady máte odpověď: další etapa vývoje mnohobuněčnýho organismu jménem UKW. Tomu sice vychází co nevidět nová deska s roztomilým názvem Prisoner’s Dilemma / Contusion Unit (máte se na co těšit, musím říct), ale evoluce se zjevně zastavit nedá a Todd už má v rukávu další verzi (nížinatá tundra). Klíčový slova jsou: volume, darkness, primitivismus. Ha!

Vzhledem k tomu, že se stejnej den v nedaleký Meetfactory koná koncert Low (který údajně začnou až v deset), rozhodli jsme se udělat tuhle akci jako podvečerní soiré. Takže začátek už v 18.45, vstupné dobrovolné, srdečně vás zveme na pivo i jiný studený nápoje a trochu bordelu do Eternie!

Meconio / La raíz del vello ZDE
Ochutnávka UKWLT ZDE
Facebook případně ZDE