Silver Rocket

SILVER ROCKET SUMMER SOLO - EMO STATEMENT

ÚV SRR 28. 5. 2009

Čau,
hele, my jsme Silver Rocket. Známe se. Pro někoho jsme label, pro někoho jsme pořadatelé koncertů, pro někoho debilové z webu, pro někoho chlápci z kapel. Za ty roky se toho na nás nabalilo dost a dost – stejně jako na zkratku SRSS, která symbolizuje naše/vaše letní dobrodružství. Pro někoho to budou už navždycky Byšice, pro někoho Točník, další doufá v návrat Žlutýho autobusu. Každej, koho někdy nějak zaujalo logo s raketkou, si tenhle letní iniciační zážitek prožil jinde a za jinejch okolností. A každej si pamatuje to „poprvý.“Uvědomili jsme si, že je v našem bezprostředním okolí strašná spousta skvělejch lidí, který nezažili, když se vydávaly desky jako „Striker“ od Lyssy nebo „Fontane-Stadt“ od Ememvoodoopöká. Nebyli na koncertech French Toast nebo Ex Models. Není to jejich chyba – jen jsme se tehdy ještě „neprotnuli“ s celou tou hromadou bezvadnejch lidí, s jakou se známe teď. Dejme tomu, že na nás někdo narazil až třeba s koncertem Isis nebo deskou Dětí deště… Co si o nás může myslet? Etablovaný vydavatelství, co udělá sem tam v Akráči nějakej koncert. Nic zajímavýho, že jo?


Symbol akce. Potápěč na suchu. Nic není víc sólo...

Pravda je ale taková, že my jsme se za ty roky zas tolik nezměnili a letošní Silver Rocket Summer Solo je návrat ke kořenům. Jenže bacha: není to nostalgie starejch dědků, co oplakávají „starý dobrý časy“ – naopak. Je to pokus poznat vás co nejvíc, abysme spolu něco podnikli v budoucnu. A vy nás můžete poznat tak, jak jste nás nikdy nezažili, v rolích, který jsou pro vás (ale i třeba pro nás) neznámý. První Byšice byly koncipovaný jako mejdan pro čtyřicet padesát lidí a byli jsme pak v šoku, když se sjely dvě stovky krásnejch blbců. Od tý doby jsme se pořád víc a víc dostávali do tý trapný „pořadatelský“ role, která nám svazuje ruce a která mezi nás a vás trochu staví plot (ale která je bohužel nutná). Chceme se pokusit to změnit. Chceme vás poznat i jinak než jen jako přezdívky na fóru SR. Chceme poznat ty ksichty, co známe z koncertů jen podle vidění. Kupte nám pivo. Dejte se s náma do řeči. Řekněte nám něco! Zajímá nás, co děláte, zajímají nás nový kapely a vaše vize!


Déšť nás nezastaví, máme megastan!!!

SRSS je přesnej opak letních festivalů – není to vázaný na žádný konkrétní místo, žádnej pevnej termín. Je to pohyblivej svátek. Komu chybí, že to není na Točníku a že tam nejsou OTKGnu, ten si může zajet na Rock For People – to je přece taky ta pověstná jistota. My jsme ale přesvědčený, že drtivou většinu z vás baví, že to je pokaždý jiný, pokaždý s jiným obsazením, s jiným backgroundem. A letos je to naprosto výjimečný. Vůně táboráků, léto u vody, kecání do noci, hvězdná obloha. Co je víc? To jsou ty kořeny, který trochu obnažíme. Kde se můžeme poznat víc, než pod stanem u koupaliště (je nám jasný, na co hned myslíte, dobytci…)? Představíme vám lidi ze Silver Rocket v sólo úlohách, na který sebrali odvahu i díky vaší podpoře. Monstrózní riffy a hradby zvuku můžeme udělat někdy příště, teď je na řadě léto lásky!


Holky pojďte dál, na nááá ná na na...

Koncert na koupališti jsme chtěli udělat už od doby, co na 007 hrála kapela The 101 (pamatujete?). Až teď ale přišel ten správnej čas. V Dolní Bukovině bude stát obrovskej stan s pódiem, takže se nebojte deště. Kromě jinýho budou hrát geniální Paramount Styles a dvojgeniální Troy Von Balthazar z Chokebore. Můžete přijet pod stan na celej víkend a projít Českej ráj křížem krážem – na dohled jsou Drábský světničky, skalní hrad Valečov, dá se dojet na Bezděz… A bude se čepovat místní pivo Klášter. Pokusíme se to udělat pro vás co nejpříjemnější – a budeme vám co nejvíc k dispozici. V prvních Byšicích se znal každej s každým a je dobrej předpoklad, že to na konci Silver Rocket Summer Solo bude to samý. Přijeďte. Čas od času potřebujeme cejtit vaší podporu, protože čas od času nás napadne skvělá věc – a SRSS na Dolní Bukovině je přesně z týhle kategorie. Čert vem provary na DälekWinoMelvins a bůhví na čem. To se stane ještě stokrát. Ale Dolní Bukovina se už nebude NIKDY opakovat, to si pište.

Spustili jsme taky speciální web, kde budou JENOM novinky, týkající se SILVER ROCKET SUMMER SOLO. Jak budou přibejvat informace o parkování, stanování, časech atd., budeme je dávat jak sem na web SR, tak na tenhle novej speciální. Tam je pak najdete všechny pohromadě. Je to tady: www.silver-rocket.org/summ…

Moc se těšíme.

ÚV SRR