Silver Rocket

Are you experienced? (Světlo - Občas jsem rád lásko že tě mám)

Toro 23. 7. 2019

Může něco zvrátit smrdutý trend rozumkářství a utažené morálky? Jestli ano, potom je to Světlo se svou novou deskou, která přináší jasný důkaz, že veškeré štěstí v životě pochází výhradně z bláznivosti. Světlo v čele s čistokrevným frontmanem Ondou Křénixem sráží hřebínek všem tmářským osvícencům s jejich sofistikovanou tzv. hudbou, a přináší to, co chce i tvoje mama, akorát se ti to bojí říct. Chce se hlavně bavit. Jistě bude mnoho chytráků namítat, že to není pravda, ale ta není důležitá. Myslíš si, že být svatým zjebancem může být každý? Omyl. Taková mise vyžaduje zvláštní talent. Výdrž. A výdrž je důležitější než pravda.

https://youtu.be/nSaRfBN1AI0?t=33

Světlo má k dispozici všechny trumfy a ty taky svědomitě proměňuje v góly do branky soupeře – otevřeného i záludnějšího krypto-maloměšťactví. Sv. Bugrr za basou přináší největší tónáž experience, společně s Křénixovou balalajkou si toto power duo přehazuje lahodné melodie a riffy, které zaplaví srdce posluchačů přátelstvím, přiměřeným sentimentem a nadějí, že nás brzo čeká dalších třicet malibu na baru. Nic z toho by nebylo možné, kdyby solidní základ s přesností navigátora drakkaru nezajistil Ondra Trtikson, mistr rytmu. Žánry, vlivy, kontexty apod. nečekejme, i když jistě přítomny jsou. Prznění strun a blan, které Světlo přináší, je vůči analýze imunní, jde o destilovaný dým stoupající z těl samovzícených jurodivců. Texty přináší hlubinnou moudroust, ukrytou pod mnoha vrstvami oceánů piva a kořalky. Je nutné být skutečně protřelou rybou, aby posluchač dokázal plně ocenit i tuto dimenzi výkonu Světla. Are you experienced enough?

Možná v tuto chvílí doléhá otázka: a k čemu je to vlastně všechno dobré? Je jisté, že klima to nespasí a ctihodní trendsetteři, znalci vín a žánrů to odbudou jakože wtf. Nenechme se ale zmást, každý ve svém životě potřebuje kámoše, který mu občas pochčije galaty. Jedině tak lze nalézat pravé přátelství. Život přináší old wrongs a heavy defeats a ty se jinak než pěstí do xichtu směšné důstojnosti, armwrestlingem a společným vytím za úplňku překonat nedají. Světlo je přesně to, co potřebuješ. Nebrat se tak vážně.

Možná poslední hlodavou záhadou zůstává, jak to ti borci vlastně dokázali. Kde se mezi těmi riffy a akordy skrývá tajemství dýmu. Vysvětlení je jako obvykle to nejjednodušší.

“The trick is just to not give a fuck.”

Verdikt: 10/10

Toro