Silver Rocket

SOPHIA - Every Day

Aran 29. 4. 2016

Dneska v 19.30 startuje na Dobešce koncert Planety + Sophia. Jak už jsme psali, Aran má z nějakýho zvláštního důvodu pocit, že síla jednotlivejch tracků Sophia má schopnost přesvědčit vás o tom, že se vyplatí přijít 1. máje na Dobešku. Podobnej zaslepenej fanatismus samozřejmě podporujeme, proto jsme mu dali prostor, aby v době do koncertu představil svůj TOP 10 nejlepších songů Sophia. Tohle je jeho jednička...

1. EVERY DAY

Tak tu sedím - a vlastně ani nevím, co mám napsat. Co mám napsat o tracku, kterej člověku běží hlavou ve spoustě klíčovejch situací jeho života? "Every Day" je zásadní song mý nejoblíbenější desky Sophia "The Infinite Circle" z roku 1998 (psal jsem TADY) - a prostá vznešenost týhle skladby je zkrátka a jednoduše nedostižná. Z hlediska ROZUMU je tady všechno absolutně dokonalý: mihotavá elektrická kytara (když jsem Orla poprosil o kytaru do "Kovbojova nářku" a nevěděl jsem, jak popsat, co si tam zhruba představuju, poslal jsem mu link na "Every Day"...), absolutně rovná basa s akustikou, klidný a chápající bicí. Z hlediska SRDCE je tady všechno vyvržený na světlo Boží a nechaný na pospas studenýmu větru jednou jedinou otázkou:

"Do you really think that I never loved you?
Do you really think that I never loved you?
Do you really think that I never loved you?
Do you really think that I never loved you?
Do you really think that I never loved you?
Do you really think that I never loved you?
"

Tohle nemusí nutně rezonovat s žádnou konkrétní situací, kterou si kdo prošel / neprošel. I člověka se srdcem z kamene a se softwarem místo duše ale jednou na cestě dožene pocit nejasný lítosti, viny, zmaru a totální osamělosti. "Every Day" je song, kterej zjevuje HLUBINU ŽIVOTA v celý její propastný šíři. A tichý smíření se s faktem vlastní slabosti je pak nutný pro přežití. Myslel jsem si, že už nikdy nenapíšu nic víc patetickýho než "Poslepu na cestě", ale je to tady.


2. Heartache
3. If Only 
4. Where Are You Now
5. Obvious
6. Resisting 
7. If A Change Is Gonna Come
8. Pace
9. Fool
10. The Death Of A Salesman

...všechno pohromadě TADY.