Silver Rocket

Otra Vez – EP 2015

Aran 11. 2. 2016

Mám rád společenství lidí kolem „labelu“ Sakraphon, takže mi nemohlo uniknout „vánoční“ EP Otra Vez (zadara můžete stahovat TADY); kytarista a zpěvák Poďous je taky neúnavnej motor spousty různejch akcí.

5 tracků za 19 minut, autentickej pocit mírně plesnivý zkušebny – je tu spousta věcí, s kterejma se lehce identifikuju. Ze všeho nejvíc mě ale na Otra Vez baví jejich přímočará „obyčejnost“. Připomínají mi Janitor Joe: asi nejmíň nápadnou kapelu na Amphetamine Reptile, která v sobě nicméně měla přesně tuhle neokázalou syrovost. Líbí se mi klidnější pasáže, kdy je hezky slyšet, jak si basa (mimochodem, místama moc hezký linky!) s kytarou „povídají“. Zdaleka nejlepší jsou Otra Vez v těch nejjednodušších riffech – jako třeba v závěrečný „Pod tlakem“. Baví mě kapely, který necejtí potřebu přidávat další a další vrstvy nápadů. Je bezesporu milion možností, jak skladbu postavit, ale často je nejlepší ta úplně základní verze („Musíš se rozhodnout na první dobrou,“ zpívá Poďous v „Pod tlakem“). Otra Vez tohle instinktivně tuší a to je jejich eso.

Paradoxně nejmíň přesvědčivej je první track „Proti sobě“, celý EP pak ale umanutě graduje s každou další věcí. Mám pocit, že Otra Vez vlastně jen naznačili, jak FAKT DOBRÝ jednou můžou bejt. Jsem dost zvědavej na jejich další nahrávky.