Silver Rocket

New Dog: Snad si ty songy najdou u lidí domov

Aran 26. 5. 2015

Jeden rozhovor s Anarem Badalovem (New Dog, ex - Metal Hearts, Travels) se v Nejchytřejších kecech objevil už v lednu 2014, můžete si ho přečíst TADY. Od tý doby se toho ale docela dost změnilo: New Dog vydává novou desku "Classic Ballroom Dances" (krásnej obal udělala Palma z Leto, o master se postaral Yoz) na Kill Rock Stars a Lokal Rekorc, a chystá se na červnový evropský turné. Můžete ho vidět všude možně, určitě hraje někde poblíž vás... Namátkou třeba na Silver Rocket Summer Soulkostel nebo v Praze 21. června v Klubu 007, tady jsou termíny:

12. června: Plzeň 
13. června: Silver Rocket Summer Soulkostel
14. června: Brno
15. června: Kopřivnice (+ Leto)
16. června: Břeclav
17. června: Pardubice (+ Aran Epochal)
20. června: MišMaš festival, Bojkovice
21. června: Praha (+ Aran Epochal)

Když jsme se viděli naposled, ani by mě nenapadlo, že tvoje další kroky povedou na Kill Rock Stars...
Jeden čas jsem byl dokonce na hraně, jestli má vůbec cenu hrát živě – a o nový desce jsem vůbec neuvažoval. Ale když jsem se na jaře 2014 vrátil z evropskýho turné, začal jsem znova psát a všechno do sebe krásně zapadlo. Poprvý jsem cejtil, že mám na to nahrát album, za kterým si 100% stojím. Motivovalo mě to natolik, že jsem sebral odvahu poslat demo Kill Rock Stars – a jim se to líbilo. Mám štěstí, že jsem jeden z mála, který mohli u tak skvělýho labelu vydat desku jen na základě dema.

Můžeš vlastníma slovama popsat, jak došlo k tomu, že „Classic Ballroom Dances“ vyšlo na Kill Rock Stars a zároveň na Lokal Rekorc?
Jak sám víš, byli jsme jen pár tejdnů od toho, aby deska vyšla jen na Lokal Rekorc. Ale zrovna v tý době se ozvali KRS, že by do toho šli taky. Nejdřív jsem se bál, že budou proti tomu, aby byla i Lokal Rekorc edice, ale bylo to přesně naopak: jsou rádi, že album bude k mání i v regionu, kde nejsou jako label tak aktivní.

Musím říct, že spolupráce s lidma z KRS byla ve všech ohledech parádní...
Jim jde opravdu o to podporovat svoje kapely. Když jsem jim řekl, že bych desku rád měl na červnový turné, zařídili to a vylisovaly se najednou KRS i Lokal Rekorc edice. Nevím, jakej jinej label podobnýho významu by mi vyšel takhle vstříc. Jsem šťastnej, že „Classic Ballroom Dances“ vyšlo na Lokal Rekorc i KRS. Beru to jako závazek udělat další album taky co nejlíp.

To ale bude dost těžký – myslím, že „Classic Ballroom Dances“ je nejlepší hudba, jakou jsi kdy udělal, včetně Metal Hearts nebo Travels.
Díky! Já to mám jako každej – myslím, že nejaktuálnější nahrávka je ta nejlepší. Ale nikdy to nevydrží moc dlouho. Jsem sám k sobě příliš kritickej, takže moc nezastavuju a spíš se snažím soustředit se vždycky na další projekt. Nicméně si budu pamatovat nadšení z toho, když tyhle písničky vznikaly, a když jsem je nahrával. Kdyby ses mě zeptal tenkrát, řeknu ANO, tohle jsem se vždycky snažil v muzice zachytit. Doufám, že si tyhle songy najdou u lidí svoje domovy.

Začal jsi hrát s bubeníkem – jaký to po těch letech je?
Konečně slyším dynamiku, o kterou jsem se snažil na nahrávkách, takže nemůžu bejt šťastnější. Kdybych měl vlastní studio, tak bych v něm byl pořád zavřenej právě s bubeníkem a nahrával nový songy každej tejden. Justin není jen fajn chlápek, ale taky super bubeník. A je trochu překvapivý, že s ním v sestavě jsou tichý skladby ještě tišší než před tím. Samozřejmě ty hlasitější party jsou konečně tak nahlas, jak mají bejt...

Posledně jsme se bavili o boxu – najdeš si na něj ještě čas?
Jasně, snažím se aspoň jednou týdně vlízt do ringu, je to fajn. Pořád mám sen věnovat se boxu aspoň rok trochu vážně. Mám posledních pět let boxování, dokud nebudu „senior“, což je trochu depresivní. Možná to bude bod zlomu.

A kromě boxu nějaký další plány? Co třeba US turné?
V září pojedeme Východní pobřeží – Boston, NYC, Philadelphia, Baltimore atd. rád bych hrál co nejvíc na podzim a v zimě, ale nevím, jak na tom bude Justin, takže možná budu muset předělat set a zase zkusit hrát chvíli sólo. Nemůžu po něm chtít, aby si svůj život upravoval podle mejch koncertů. No a jinak jsem asi v půlce novýho alba, pomalu začnu nahrávat dema a doufám, že na konci zimy bude hotovo.

Tak to je dobrá zpráva... Nějakej vzkaz pro lidi v Česku?
Go Jágr!