Silver Rocket

Kalle - Live From The Room

Aran 27. 5. 2014

Letos jsem viděl dva naprosto fantastický koncerty Kalle: nejdřív v Pilotu před Scottem Kellym a pak na křtu kazety „Live From The Room“, kterej byl v překrásným prostředí táborskýho parku, uprostřed něhož stojí romantickej altán, kde akce proběhla. Během obou koncertů jsem nemohl odtrhnout oči od toho, co se při setu Kalle odehrávalo na pódiu: v podstatě NIC – ale mělo to neskutečnou sílu... Jen jsem zíral. Tohle duo z Tábora právě vlastníma silama vydává kazetu, která by vás rozhodně neměla minout.

Dovolím si říct, že sleduju produkci Kalle docela dlouho – od dob, kdy se Věrča s Davidem jmenovali ještě Nod Nod a pak Kall. A strašně mě bavilo, že záhy objevili vlastní zvuk, v jehož rámci pracujou. Davidova precizní kytarová hry plná vrstvenejch linek (který ale nikdy nepřehluší původní atmosféru skladby) a mrazivě nádhernej zpěv Věrči (jediný srovnání, co mě napadá, je Julie Christmas – jinak ale Věrča nemá konkurenci. Žádnou, nikde, nazdar, čau). Na kazetě „Live From The Room“ je všechno, co dělá Kalle tak dobrou kapelou: stísněná nálada prázdnejch míst, hypnotickej ponor jak od Boduf Songs, přirozená a pozvolná gradace jednotlivejch skladeb... Plus výbornej zvuk, kterej to celý podtrhuje. Jediným slabým místem je z mýho pohledu angličtina (vím, už jsem s tím asi otravnej), ale respektuju to.

Na tom únorovým koncertě se Scottem Kellym ovládla hudba Kalle celej nemalej prostor v Pilotu. A víte, jak to někdy chodí na těchhle akcích – „hlavní“ kapela tráví dost času v backstage, což jim nelze vyčítat; kdybych byl na turné dvacátej den v kuse, rád si užiju trochu soukromí. Scott Kelly ale vedle mě stál během skoro celýho setu Kalle a taky jen zíral. „Holy shit,“ zamumlal jen párkrát. Myslím, že zrovna Scott Kelly není typ člověka, kterej by měl potřebu někomu mazat med kolem huby. Není to chlápek, kterej by půl hodiny fascinovaně koukal na nějako kapelu, kdyby ho nebavila. Byl to skvělej zážitek – stejně jako hudba Kalle.

Kazetu Kalle si můžete objednat třeba TADY.