Silver Rocket

Ctib - Nebo taky ne EP

Aran 8. 5. 2014

Ke Ctibovi cejtím velkej respekt a na tenhle sedmipalec v režii Dog Lovers Records (čau kluci!) jsem byl hodně zvědavej. Akustická kytara, přehledný energický písničky, hlas chlapíka „v půlce kopce“ – i bez Telefonu po boku se umí Ctib vyjádřit jasně a srozumitelně. Ze všech pěti skladeb na „Nebo taky ne“ cejtím nepoddajnost, upřímnost a hlavně obrovskou životní energii. To zní sice jako obrovský klišé, ale nemůžu si pomoct: svět, kterej popisuje tohle EP, je svět, kde nikoho neohromí žádný relativizující kecy. Svět, kde je všechno přímý, a kde pořád ještě platí černá a bílá.

Líbí se mi, jak Ctib do tý akustiky tříská – na nahrávce je to skvěle slyšet. Občasný dohrávky druhý kytary jsou střídmý a trefný, prostě akorát; syrový textový obrazy nepotřebujou nic dalšího navíc. Jestli existuje něco jako „nejlepší tradice tuzemskýho punku“, tak tohle EP na ní navazuje víc než zdárně.

Stejně jako v případě Palahniuk (vedle Ctiba další vynikající sedmipalec letošního roku), i tady věřím každý slovo. Ctib je jeden z těch lidí, s kterejma bych šel do jakýkoliv války a bál bych se o něco míň.

Poslechnout EP si můžete TADY.