Silver Rocket

10 věcí, který možná nevíte o Astronautalisovi

Aran 23. 4. 2013

Astronautalise zná většina z vás dost dobře – buď jste s ním chlastali, nebo jste třeba viděli jeho koncert. Nemá proto cenu opakovat nějakej jeho oficiální životopis. Ale říkal jsem si, že by bylo fajn vybrat 10 věcí, který o něm třeba nejsou tak obecně známý. Takže tohle je míň propíraná strana chlapíka, kterej hraje 1. května s BenemProdavačem v Lucerna Music Baru (a před tím taky v Brně a v Rožnově pod Radhoštěm a po tom i v Ústí nad Labem).

1. RODINNÝ ZÁZEMÍ
Táta? Mašinfíra z Texasu, co se rád napil. A máma? Holka, která v sedmnácti utekla z Kentucky, aby se mohla stát fotografkou. Připočtěte k tomu strejdu básníka, kterýho živily sázky na dostihy, a máte rodinný zázemí jak vystřižený z nějakýho nezávislýho filmu.

2. RACHEL´S
Jedna z vůbec nejoblíbenějších Andyho desek je poměrně překvapivě „Music For Egon Schiele“ od Rachel´s, což byla dneska už polozapomenutá kapela na Quarterstick Records. V Rachel´s hrála mimo jiné i pianistka Rachel Grimes, která před časem měla koncert na Dobešce.

3. ŠTUDOVAL DIVADLO
Taky vám připadá, že Andy je na pódiu jako ryba ve vodě? Není divu – věnoval se studiu divadla. Příští koncert třeba bude v Národním.

4. DALLAS MAVERICKS
Když žil Andy v Dallasu, stal se bláznem do místních Mavericks. A protože to bylo zrovna v době, kdy byl mančaft kolem Dirka Nowitzkýho na vrcholu sil, užil si naplno i nečekanou jízdu Mavs za titulem v NBA. Dalším odborníkem na NBA ve světě „alternativního rapu“ je i Sims z Doomtree, kterej hostuje na tracku „Thomas Jefferson“Astronautalisovy poslední desky „This Is Our Science.“

5. FANDA CHRISE BROKAWA
Během doby, kterou Astronautalis strávil v Seattlu, se seznámil s Chrisem Brokawem (ex – Codeine, Come atd.) a stal se velkým fanouškem jeho muziky. Chrise Brokawa jste v únoru mohli vidět jako support Dinosaur Jr.

6. UNITED ISLANDS
Asi dva roky zpátky napsali Astronautalisovi lidi z United Islands. Byl to moc hezkej email: radili Andymu, aby už příště nespolupracoval se Silver Rocket, že United Islands jsou schopný mu za jeho příští pražskej koncert určitě nabídnout víc peněz (což je stoprocentně pravda). Astronautalis je – jak říkáme my v ÚV SRR – zdvořile poslal do prdele s tím, že mu přijde správný dělat s lidma, který jeho muzice věřili od začátku, a že všechno není jen o penězích.

7. RICKOLUS
Aktuální deskou Astronautalise je 7“ split s chlapíkem, kterej si říká Rickolus. „I have been watching him play music since i was 14, and he is still one of the most talented folks I have ever met,“ říká o něm Andy. Rickolus je spoluautorem „Measure The Globe“„This Is Our Science.“

8. GANGSTA RAP
Pro většinu „vzdělanějšího“ publika je gangsta rap symbolem blbosti a přetvářky, ale Astronautalis na tenhle žánr nedá dopustit: „I grew up on gangsta rap and hood shit so I take offense to the indie fans who constantly discredit or criticize it,“ říká.

9. CHASE BUDINGER
Andy má v NBA skoro-dvojníka. Jmenuje se Chase Budinger, hrál za Houston Rockets a teď nastupuje za Minnesota Timberwolves. Má hodně dobrou střelbu z dálky a je jedním z hráčů, který popírají populární mýtus, že „bílí muži neumějí skákat.“

10. DIVNÝ KÉRKY
Je to fakt – Astronautalis má fakt bizarní kérky na hodně divnejch místech těla. Zeptejte se sami!