Silver Rocket

Třetí kvartál 2012

Zbyněk aka kenik.maty 2. 10. 2012

Letošní sezona ještě neskončila, ale koncertní top 5 2012 už se pro mě moc měnit nebude - určitě ne na prvních dvou místech.


Každej rok se odehraje koncert, kterej  se mi nesmazatelně vryje do paměti. Vím přesně, kde jsem při takovým koncertě stál, co jsem pil a jak jsem se u toho cítil, přesně si to vybavuju u večerů, kdy hráli třeba Medications, Antelope, This Aint Vegas, The 101, Akimbo, Git Some, první Pollite Sleeper, Travels, Forgetters, turné Tim Remis + Aran Epochal a určitě bych si vybavil další, ale tyhle mi naskočí VŽDYCKY. Po každým z těchhle koncertů jsem pak chodil tejden s úsměvem na tváři. Týdenní euforický dojezdy. Všechno v podstatě "malý" koncerty, prostě to tak mám hozený.

1) SIMS, 20. května ve Finalu
Zvláštní neděle, moc se mi nechtělo. Byl to, jestli si dobře vzpomínám, trochu last minute koncert. Ten chlapík ve mě probudil taneční pohyby, nadšení, přilepil mě na značku do první řady, donutil mě koupit si o dvě velikosti větší triko, který mi leží ve skříni, ale i tak si ho občas s radostí prohlídnu. "Bad Time Zoo" je pro mě letos jasně nejlepší deska, poslouchám to pořád. Půlroční euforickej dojezd. Kam ty vole na tuhle muziku chodíte??? Letos jednoznačně nejlepší koncert!

2) CARS AND TRAINS, 28. září na 007
Tom že jo není úplně rozenej extrovertní bavič, takže těch 50 lidí v součtu na oba koncerty mě nepřekvapuje, i když na 007 jsem si myslel a doufal, že ho přijde objevit mnohem víc lidí. Přesně to se mi na tom tak moc líbí - že to chvilku trvá, ale jak se to dostane pod kůži, je to tam a pryč už se to nedostane. Proti loňskýmu koncertu ve Finalu mi připadal sebevědomější, živější a celkově lepší, ale pořád je to bohužel utajenej klenot. Kdybych byl v příštím životě muzikant, přesně takhle bych se chtěl prezentovat - skromně, civilně a s naprosto přesvědčivým a silným materiálem v zádech. Takhle jsem aspoň hrdej majitel obou jeho vinylů.

Díky moc za skvělý "malý" koncerty, který jsou ve skutečnosti ty největší!

Letos nejlíp - koncerty:
1) Sims
2) Cars And Trains
3) Pontiak
4) Sholi + Planety

Nejposlouchanější desky:
1) "Bad Time Zoo" od Simse
2) "The Night Don Benito Saved My Life" od TAV (pořád je to strašně dobrý
3) "Reconstruction" site od The Weakerthans
4) "Acoustic" od Minus the Bear