Silver Rocket

Cejtím se jak po koncertě Unsane

Aran 2. 7. 2012

No jasně že jsem mohl napsat něco před koncertem Unsane. Jakože byste tam měli přijít tyvole a blebleble. Ale vy, kdo VÍTE, tam stejně přijdete bez ohledu na nějaký moje senilní kecy - a nějaký nerozhodný pičuse nemám energii ani náladu přesvědčovat.

Takže si těch pár slov radši schovám na dnešek, den po koncertě. Co si budeme nalhávat - Unsane jsou z hlediska současnýho hudebního marketingu dávno odkecaná kapela... Letos vydali padesátou desku, která zní plus mínus stejně jako těch cca sedmdesát před ní. Nový lidi to nenabírá, starý stárnou a plesnivějí. Žádnejch překvapení ani velkejch slov už se nedočkáme.

A právě proto jsem nadšenej z toho, že ta kapela se tady těší přesně takovýmu respektu, jakej si zaslouží. Na pražskejch koncertech Unsane je téměř až dojemný pozorovat Chrise Spencera a jeho reakce na publikum. "Kurva sakra do prdele tyhle lidi mají rádi, co děláme! Kvůli tomu to celý stojí za to! This is so much fucking fun!" Něco podobnýho mu určitě jede tou jeho žraločí hlavou, vsadím se. Nemyslete si, že Unsane jsou takhle přijímaný na každým druhým koncertě, ani náhodou. A strašně si to tady užívají a váží si toho.

Čímž se dostávám k jádru věci: tohle je VAŠE VINA vy svině. VY jste týhle kapele dali energii na další roky dopředu, nedělám si prdel. VYHRÁLI JSTE! Hele, my víme, že byste nebyli nasraný, kdybysme to udělali zase na 007. Víme, že byste nám neutrhli hlavu ani za to, kdyby lístek byl v předprodeji za 300 Kč a na místě za 400. Tenhle koncert jsme ale chtěli udělat takhle: aby byl přístupnej co největšímu počtu lidí za naprosto minimální cenu. No a vy jste to dostali na nulu! Při setu Lyssy jsem si připadal jako v nějakým sektářským jehovistickým ráji: vlevo přes pódium chromajzl Vašek z 5StL a Bugrr, o kousek blíž směrem ke mně skoro kompletní Hluch Crew, za mnou Osobič, vedle mě Shmick, při "Committed" přistanu na hlavě Tomáši Weissovi - prostě tyvole všude známý ksichty! Kamarádi, je mi tu s váma dobře tyvole a je mi ctí. Jaký jsme si to udělali, takový to máme, no ne?

Pokaždý si taky říkám: "Letos už mě nedostanou tyvole, viděl jsem to mockrát. Dám si pivo, pokecám s kámošema, pohoda." No a pak samozřejmě se mě ten zvuk zmocní a mlátí se mnou ze strany na stranu, takže po pár minutách je ze mě zpocený, nemyslící monstrum, který chce víc a víc a VÍC!!! Hele - bez prdele: budeme rádi, když najdeme nějakou možnost tohle zase zprostředkovat, ale my jsme v celým tom koloběhu ty nejmíň důležitý. Hlavní jste VY a ta úžasná KAPELA. Díky!

P.S. A žijeme v éře Lyssy - važme si toho!