Silver Rocket

Office Of Future Plans – s/t

Aran 7. 1. 2012

Rok 2011 mi udělal radost mimo jiné i tím, že na Dischord Rec. vyšla kromě tradiční dávky reedic (nic proti nim, ale snažím se žít spíš v současnosti) i pěkná porce nový muziky: singl Evens a desky Joea Lallyho, Edie Sedgwick a na sklonku roku i Office Of Future Plans. To je, jak asi víte, nová kapela J Robbinse (ex – Government Issue, Jawbox, Burning Airlines, Channels). Na debutový  album jsem se moc těšil, ale rozhodně jsem nečekal, že mě J Robbins ještě něčím překvapí. Ale stalo se: ty jo, tohle je nejlepší deska, jakou udělal od rozpadu Jawbox!

Co je ze všeho nejdůležitější – je úžasný a skvělý, že zdravotní stav Cala Robbinse (http://callumrobbins.blogspot.com/) umožnil tátovi natočit desku. Držíme palce i do dalších let! A deska je to fakt vynikající. Genialitu Jawbox naštěstí vůbec nemusíme řešit, tak pojďme k Burning Airlines a Channels. Obě kapely a všechny jejich nahrávky mě bavily, ale tváří v tvář Office Of Future Plans (mimochodem – bezvadnej název pro kapelu) musím přiznat: NĚCO tam chybělo. A teď je taky konečně zřejmý co: album Office Of Future Plans je oproti všem post - Jawbox kapelám nosný a silný od začátku do konce. U desek Burning Airlines a Channels jsem si totiž ani po několikátým poslechu nebyl schopnej zapamatovat skladby z druhý poloviny desek; melodika J Robbinse a jeho způsob hry na kytaru jsou totiž natolik „košatý“ a rozvětvený, že je snadný se v tý spleti ztratit.

U Office Of Future Plans tohle nehrozí. Písničky jsou víc prostý a strohý (aniž by ale J Robbins obětoval svůj charakteristickej muzikantskej rukopis), a je to ku prospěchu věci. Navíc ve zvuku Office Of Future Plans hraje poměrně důležitou roli cello a je zajímavý sledovat, jak si s ním jinak klasický rockový obsazení rozumí. Hned ve druhý věci „Lorelei“ hraje cello v podstatě kytarovou a výraznou vyhrávku, jinde se drží v pozadí – a celkově to funguje fakt moc hezky. Klasický robbinsovský „hezkosmutný“ melodie mají úplně novej, čerstvej odstín.

Když poslouchám „Fema Coffins“, říkám si, že tyhle géniové dvouminutovejch punkovejch písniček, v jejichž melodiích je PRAVDA (jakkoliv stupidně to zní) jsou stále vzácnějším druhem…Ted Leo, J Robbins, Blake Schwarzenbach… Kdo dál? Jasně, pár jich ještě je, ale za nima je hluboká propast. Strašně bych si přál, aby tahle kapela pokračovala dál a aby natáčela desky. Všichni bysme si to zasloužili.

Office Of Future Plans: http://officeoffutureplans.com/