Silver Rocket

Title Tracks – In Blank

Aran 4. 4. 2011

Čas od času potřebuju kapely, který mi znova vrátěj víru v rock. Za posledních pár let se to povedlo třeba Auxes, Obits, Imaadu Wasifovi – a teď Title Tracks. Hlavní postavou Title Tracks je John Davis, někdejší bubeník Q And Not U (jasně, určitě se na něj dají něj uplatňovat všechny klišé o bubenících, co začali psát vlastní písničky, hehe), kterej teď hraje na kytaru a zpívá. Hned na začátku upozorňuju: Title Tracks neprodukujou nic převratnýho a revolučního – ale hrajou to s takovou vervou, zápalem a nadšením, že jsem okamžitě podlehl. Ale fakt po několika prvních vteřinách.

Debutový album „It Was Easy“ bylo v mnoha dohledech dokonalou „popovou“ deskou: dvě třetiny skladeb totální hity, za který by většina kapel dala nevim co. Zvonivý kytary, nápěvy jak od Beatles (dřevní beatovej zvuk 60. let je ostatně jednou z hlavních Davisovejch inspirací), marnotratný plejtvání fantastickejma melodiema… A do toho ozvěny toho typickýho „DC soundu“, kterej neumím definovat, ale kterej všichni poznáme.

Nová deska je v něčem jiná. Znova to jsou naprosto dokonalý melodický skladby, ale kapela je teď coby trio mnohem sevřenější a syrovější. „In Blank“ má leccos z energie, kterou mě uchvátila deska „Ichkannnichtmehr“ od Auxes. Návrat ke kořenům garážovýho drhnutí, bezedná důvěra v sílu toho nejzákladnějšího nástrojovýho obsazení. Když to ale smícháte s DOPRDELEFAKTKRÁSNEJMA songama, máte podobně návykovou nahrávku, jakou bylo třeba „Shake The Sheets“ od Ted Leo And The Pharmacists. Hymna za hymnou, nemůžu si pomoct. Je to pro mě deska tohohle jara. Dlouhá zima je pryč, fousy šly dolů – a městem mě provázejí Title Tracks. A začíná svítit sluníčko!!!

Muzikanti, který prošli Dischordem, pro mě mají auru opravdovosti, kterou budu vždycky respektovat. Jejich skromnost v tom, jak přistupujou k muzice a věcem kolem ní, pro mě bude vždycky tou největší inspirací a vzorem. Title Tracks nejsou výjimkou. Dělám jim v podstatě last minute koncert 11. dubna na 007 a užiju si to s pár dalšíma bláznama se vším všudy. Ty vole díky za takovýhle kapely.

Title Tracks: http://titletracksdc.blogspot.com/