Silver Rocket

All In The Golden Afternoon - Magic Lighthouse On The Infinite Sea

Aran 11. 3. 2011

Tuhle kapelu jsem loni objevil úplnou náhodou a okamžitě mi ukradla srdce. V hlavě jsem si je už dávno zabookoval na svůj vysněnej psychedelickej festival v lese, kde budou hrát na hlavní stejdži v exkluzivním čase. Existujou totiž dny, kdy neposlouchám nic jinýho, než All In The Golden Afternoon. Furt dokola, horem dolem, zleva zprava. Jejich muzika je jako rozvícená lampa v temným pokoji a já jsem můra, která se slepě vrhá za světlem a nic ji nezastaví. A během týhle zimy jsem svojí dávku světla potřeboval fakt hodně často.

All In The Golden Afternoon jsou z Texasu a hrajou muziku, u který byste jako poslední místo vzniku řekli právě Texas. Jsou to pohrobci Syda Barretta, který svůj zvuk složili jako puzzle ze zbytků ozvěn Yo La Tengo, My Bloody Valentine nebo Slowdive. Ale není to shoegaze. All In The Golden Afternoon píšou písničky jako Velvet Underground – strašně jednoduchý a krásně primitivní – a pak je obalí sladkým bzukotem rozmazanejch kytarovejch zvuků, který spíš než riffy připomínají zvláštní zvukový chuchvalce. Kdo ví, co z toho má bejt refrén a co sloka – a jestli se vůbec All In The Golden Afternoon pohybujou v těchhle souřadnicích. Jistý ale je, že to funguje úplně návykově a hypnoticky. Celá deska je taky zvláštně prosvětlená (ano, odpoledním sluncem); zatímco u řady alb si člověk automaticky vybaví černou barvu, tady převládají všechny odstíny zlatý, jaký si jen dovedete představit.

Nebudu se vám snažit namluvit, že All In The Golden Afternoon hrajou převratnou, zbrusu novou a fantasticky objevnou muziku. Ne, jejich zvuk je silně ovlivněnej všema kapelama rockový historie, který se náruživě věnovaly snění s otevřenejma očima. A hlavně Yo La Tengo jsou z toho slyšet fakt hodně. Ale to není důležitý: All In The Golden Afternoon prostě mají nepopsatelný kouzlo, kvůli kterýmu se vyplatí je následovat na jejich výletech. Tahle kapela je malej, nenápadnej poklad.

Deska „Magic Lighthouse On The Infinite Sea“ vyšlo zatím jen jako download, jestli chcete vinyl, můžete si předobjednat tady: http://allinthegoldenafternoon.bandcamp.com/album/magic-lighthouse-on-the-infinite-sea

Termíny českejch koncertů All In The Golden Afternoon:
16. března – Praha
17. března – Jindřichův Hradec
18. března – Jihlava
19. března – Šumperk
24. března – Olomouc
25. března – Strakonice