Silver Rocket

Hokej ze 70. let je zpátky!

Petr Kerecman 12. 2. 2011

Hele. Takže Penguins/Islanders. Před pár dny hráli spolu (je to asi týden) a Orpik udělal otřes mozku Comeauovi a ještě navíc brankář Pittsburghu Johnson levým hákem otřes mozku brankáři Isles Di Pietrovi. Když jsem si večer přečetl, že Islanders chystaj odvetu, tak jsem změnil plány a místo na návrat Forsberga jsem se naladil na tenhle zápas a doufal jsem, že nebudou dvě domluvený bitky a fertig.

Zpočátku to tak sice vypadalo, ale od druhý třetiny kdy už Islanders vedli 6-0 (!!) se strhlo peklo, který rozpoutal cheap shot Matta Martina na Talbota, to už Tučnáci si řekli, že takhle jako ty vole teda ne a rozjelo se to. Islanders mají dost bídnej tým na poměry NHL. Už několik let dřou dno tabulky, klub je v dluhu, vedení je úplně k hovnu, takže věřím, že leckterej expert z diskuzí na iDnesu by to zvládl taky tak (a to je dost ostudnej stav), hala se jim rozpadá, mluví se o tom, že by se tým mohl odstěhovat z Long Islandu jinam, nikdo je nebere vážně, a ještě navíc jsou jejich hvězdy otloukánci, a tak nějak s tím tvrdý hoši z mužstva nic nedělali. Prostě jsou pro smích, a tímhle zápasem to chtěli změnit. Ne že bych souhlasil se vším co v tom zápase udělali, ale docela to dle ohlasů zafungovalo. To že přijde plná prdel suspendací už je jen malá tečka na kráse. A taky myslím, že fanoušci Islanders se takhle na domácím zápase nemohli radovat už nějakej 10 let minimálně.

Já se teda bavil královsky a tenhle hokej ze 70. let je jednou za čas dost super (a ještě víc super je, že jsem tohle i bos/mon viděl live, řval jsem u toho jak kráva). Jo a mimochodem, ještě k tý vší slávě zvládli vyhrát 9:3. Super je, že tohle přišlo zrovna proti Penguins, v lize není ted moc zákeřnejch hráčů v pravým slova smyslu, který by někde čekali s loktem nebo kolenem a opakovaně tak faulovali, ale zrovna v Pittsburghu pár takových ferdů je a ten tým nemám (nikdo vlastně) moc rád. What goes around comes around. Tu to je: