Silver Rocket

Peťo Tázok & Karaoke Tundra – Neuveriteľne smutný album

Aran 7. 9. 2010

Jo, vím to – mám s tímhle albem zpoždění. Ale nestihám ani vlastní život, tak jak bych mohl stíhat ty stovky příběhů, který ožívají skrz dvojjediný médium jménem Peťo Tázok & Karaoke Tundra? Odmítám srovnávat „Album“ a „Neuveriteľne smutný album“ (4 novinky a 18 remixů), omletá rovnice o mladším bratříčkovi/sestřičce tady totiž neplatí ani náhodou. „Neuveriteľne smutný album“ je naprosto svébytná noční můra, která je sakra plastická.

Aby bylo jasno: tohle nejsou zdravý zvuky a slova. Takhle nepromlouvá ani vaše nejtemnější podvědomí, tohle je nějaká oddělená realita, kterou Bene čas od času navštěvuje. Jinak to není možný. Představuju si, jak se všechny ty intimní/syrový/brutální/absurdní příběhy, který Peťo Tázok & Karaoke Tundra zaznamenávají, odehrávají za nějakou křehkou, ale normálnímu člověku neprostupnou clonou. Bene jí čas od času odhrne a projde se tím děsivým světem, aby zjistil, co je novýho - ale musí dávat kurva bacha, aby si ho tam nikdo nevšimnul. A pak to s Karaoke Tundrou převedou do zmrzačenejch beatů a rýmů, z kterejch se vám ježej chlupy na rukou.

Některý remixy jsou fantastický (Emah), něco mě tolik nebaví (Ježíš táhne na Berlín – trochu exhibice, sorry). Jako celek je ale „Neuveriteľne smutný album“ opulentní hostinou s vybranejma lahůdkama od těch největších úchylů. Dejte si pozor, abyste tam někde mezi všema těma pokroucenejma vztahama a děsivejma životama nezahlídli odstín vlastních příběhů. Jsem rád, že tuhle realitu za mě zkoumá Bene, člověk přece nestíhá ani vlastní život, že jo...