Silver Rocket

Auxes - Ichkannnichtmehr

Aran 17. 3. 2010

Adrenalin! Tahle deska vám do těla narve adrenalin pod tlakem! Nevím proč, ale od „Ichkannnichtmehr“ jsem očekával spíš rozvinutí tý experimentálnější polohy z debutu „Sunshine“, ale místo toho tady na mě bez varování vybaflo třináct krátkejch tracků, který pro mě momentálně definujou slovo PUNK. Tři chlapíci na cestě mezi třicítkou a čtyřicítkou, co už mají svý odehraný a odježděný, to hrnou hlava nehlava a má to koule, energii, eleganci, postoj, sílu, naléhavost, výbušnost – prostě všechny atributy, který mě osobně donutí celej koncert házet hlavou jak magor a řvát spolu s kapelou všechny ty boží slogany. A na Milemarker nebo Challenger si při tom ani nevzpomenu, fakt.

TRIO – to je další slovo, který mě v souvislosti s novou deskou Auxes napadá (i když Auxes hrajou spíš ve čtyřech, hehe). Ale TRIO jako základní rozestavení, v kterým už bylo sice všechno tisíckrát řečený, ale možná právě proto to tak funguje. Nevím. Prostě známý souřadnice. Punkový TRIO ve světový formě: to jsou nový Auxes. Připomíná mi to vášnivost This Aint Vegas, nekompromisní postoje Fugazi, chytrost Brainiac a přímočarou radostnou energii Hüsker Dü. Dáte tomu pár poslechů a za chvíli si zaručeně zapamatujete většinu z těch třinácti tracků. To není úplně málo. V tý mase muziky, která se na člověka v posledních letech valí, se podobný desky pořád hledají docela těžko. 

Z „Ichkannnichtmehr“ je cejtit vztek, ale není to nějaká bezcílná frustrace namíchaná s depresí. Tohle je vztek coby životabudič, vztek coby konstruktivní pohon životního motoru. Díky za takovýhle kapely, díky moc. Je to milionkrát lepší než všechny kofeinový energy drinky světa. Vždycky si uvědomím, kam patřím. A těším se na Auxes živě!

http://www.auxes.com
http://www.myspace.com/auxes