Silver Rocket

Cancer Bats očima Arana

Aran 6. 6. 2008

CANCER BATS (CA)
Praha - Strahov 007
Pondělí 9. června 2008


2 Shovels Events jsou bez debat promotéři roku 2008. Dostat sem v krátký době za sebou Annihilation Time, Cursed, Converge a já nevím co všechno ještě, to je prostě krása. A jeden z vrcholů roku (aspoň pro mě) se chystá na tohle pondělí 9. června: Cancer Bats na 007. "One take, one try, hoping things gonna turn out right..."

Na Cancer Bats mě upozornil Ivan a udělal to se svým obvyklým důrazem. "Z tohohle se posereš," oznámil mi. Měl pravdu. Od první vteřiny debutovýho alba "Birthing The Giant" jsem věděl, že jsem ztracenej. Už dlouho mi žádná HC kapela neukopla hlavu s takovou razancí jako Cancer Bats na svý první desce. Mix hardrockovejch riffů, starýho punku, hardcore a takovejch těch kytarovejch "uuuuíííí" zvuků jako měli Prong (rozumíme si, že jo?) mě uzemnil. A do toho nekompromisní řev nějakýho mladýho kance. Na starý kolena jsem padnul na kolena.

Věděl jsem, že tohle musím vidět živě. Na Rise Against a The Bronx, s kterejma loni hráli Cancer Bats v Lucerna Music Baru, se mi nechtělo. A tak jsem si počkal o den pozdějc na koncert, kterej Cancer Bats hráli V Jelení. Ten den měli day off na turné, tak proč zase nepropotit trika, že jo? Pamatuju si, že do Jelení jsem dorazil pozdě z práce, lehce nasranej na svět a udřenej jak pes. Cancer Bats právě začínali. A co se stalo? BUM! PRÁSK! Od první vteřiny jejich setu se mi na ksichtu usadil debilně šťastnej úsměv, kterej mě neopouštěl ani při zuřivým headbangingu. Totální show. Cancer Bats vypadali, jako kdyby hráli svůj poslední koncert v životě. Mladej kanec s mikrofonem lítal jak šílenec sem a tam, kapela za ním nemilosrdně diktovala jednu ohlušující hymnu za druhou a já najednou miloval celej svět.Cancer Bats nehrajou nějak převratně novou nebo progresivní muziku. Milujou stejný punkový a metalový kapely, na kterejch vyrůstala většina z nás a mají strašně rádi to, co dělají. A to štěstí dovedou parádně přenést na lidi. Jinak sice poslouchám o něco špinavější muziku a nebo nějaký "zaklínání hadů," jak řek Honza Kunda, ale tohle jsem si zamiloval. V neděli očekávám od Paramount Styles nádhernej zážitek a v pondělí se půjdu nechat rozsekat na Cancer Bats. Doporučuju stejnej scénář...

Cancer Bats: myspace.com/cancerbats
2 Shovels Events: myspace.com/twoshovelseven…