Silver Rocket

Silver Rocket Summer Swinger očima Arana

Aran 28. 8. 2007

Jak se dá vlastně sestavit souvislej text z mozaiky tak podivuhodnejch zážitků, který se všechny nacpaly do pěti parádních dnů Silver Rocket Summer Swinger? To prostě nemá cenu. Takže budu jen zapisovat útržky, co se mi ženou pamětí... A doufám, že za rok si něco podobnýho v nějaký formě zopakuju. Teď už totiž žádný letní akce pořádat nebudeme - teď už se budeme jen nechat zvát do vašich končin a budeme je plenit jak Avaři pod vlajkou žlutýho autobusu!

Vítězové SRSS: Lyssa. Tři životní koncerty (Hradec, Dub, Točník) a nejlepší nový věci. Kreténi. One man pičus, tohle podepíšu.

Nejlepší kapela SRSS: Zkouška sirén. Epochální set v Hradci Králové a následný putování coby předsunutá hlídka žlutýho autobusu po všech štacích. Až tejden po skončení SRSS jsem si jen pomalu začal zvykat, že tyhle novodobý Black Sabbath z Hradce nevidím každej den. Díky!

Jediná kapela SRSS: Phoenix 2. Co dodat?


Co dodat?

Nejlepší set SRSS: OTK v Českým Těšíně. Po koncertě Gnu jsem se šel nadejchat ven a když jsem zaplul zpátky do sauny, nevěřil jsem svejm očím. OTK s aparátem rozesetým po celým klubu vibrovali jako nikdy před tím. A do těch šílenejch Jardovejch rytmů se vlnil chlápek, kterýmu jsem byl po ramena. Jen tak tak.

Největší masakr SRSS: Wollongong skoro všude. Kde tohle skončí? Vždycky jsem si říkal, že DNESKA na tu jejich šílenou palbu už nemám a nakonec jsem to VŽDYCKY nasosal jako houba. Ale KDE tohle skončí?

Největší překvapení SRSS: Deverova chyba v čele s Tomskem ve Smrku. Konečně jsem si uvědomil, že to jsou v podstatě skoro lidi a od tý doby je mám snad ještě radši. I když jsem od Tomskeho dostal skoro pěstí za ty svoje debilní komentáře. A všimli jste si, že Bedrič FAKT nehrál v kraťasech? Tahle kapela toho má ještě hodně před sebou, když se odváží po tolika letech nehrát v kraťasech. Smrt systému.

Křepi na SRSS: "Vy víte, jak mě sere jezdit s těma debilníma kapelama v dodávce jak kokot. No a co já blbec udělám ve svým volnu? Jedu s debilníma kapelama. A dokonce autobusem!"

Největší výkon: Abuch a jeho zvukařská práce v Dubu a na Točníku. Hrát ve svý debilní kapele a pak ještě zvučit všechny ty ostatní debilní kapely, to je nadlidský. To není v lidskejch silách. To je úplně debilní přece.

Největší punkrock SRSS: Penziónek v Českým Těšíně, pan šéf na koupališti v povrchovým dole, těžce zkoušená servírka na cestě do Smrku, Cheech a Chong a vůbec celej Ganjalood a jeho šílená DVD kolekce. Už jste se v autobuse někdy dívali na představení nějakýho baletu?


To vám, milá pani, nezávidíme.

Nejlepší MC: Jednoznačně Dáda. "Dobrý večer kamarádi ty vole," cestou z Točníku bylo dojemný. Jako když jedete z pionýrskýho tábora, letní dobrodružství končí a vy tu nostalgii nechcete pustit.

Autobus SRSS: Žlutej sršáň, co zdolal Točník a vůbec všechno. Geniální řidič Robik, fanda do správnýho bigbítu a ve finále pořádně drsnej road manager, kterej si nás omotal kolem prstu. Zkuste půjčovat za hodinu dvaceti lidem za sebou klíč od autobusu, bejt vystavenej večer co večer příšernýmu bordelu v podání všech těch debilních kapel a ještě bejt vtipnej a příjemnej. To, že se mu autobus začal s postupem času zaplňovat různejma podivnejma lidma typu Nezdeňka nebo Vlasty R.K., bral jako naprostou samozřejmost. Mujdum vašdum.


Technika a Robik pokořili středověk.

Plachty SR: Označkování dobytýho území, zástavy lásky a pravdy ve všech těch pohanskejch krajích středních a severních Čech a dokonce i tý děsný Moravy. Rytíři z dávnejch rytin, kytary z pravěku.

Nejoblíbenější songy SRSS:
"Jsem duch lesa!"
"Dostals loktem, dostals PIVEM!"
"One man pičus, tohle podepíšu!"
"Zdeku Zdeku Zdeku..."

Největší šéfové SRSS: Pořadatelé. Promotéři. No prostě šéfové. Jste hustý, že jste do toho šli. Díky. Rádi bysme přijeli na dovolenou, můžeme? Chceme jen všechno. Snad jste se taky bavili.

Afterparty SRSS: Střelák. Jako když se po tom pionýráku poprvý sejdete v novým školním roce v klubovně. Něco je jinak, ale leccos je stejný.


Čau!