Silver Rocket

RickoLus - Over U

RickoLus - Over U

RickoLus našel na ulici krásný klávesy a vzal je na výlet. Tohle je nový video k songu "Over U", kterej je na desce "Archways" - ta vyjde během cca měsíce na Lokal Rekorc. RickoLus bude hrát 29. května v Potrvá a pak jistě někde poblíž vás: termíny jsou TADY.

Aran 24. 4. 2019

ENABLERS 20. června na 007!

ENABLERS 20. června na 007!

Dvě kytary, bicí – a spíš než „zpěv“ tak „recitace“. Enablers. Kapela, kterou bezpečně poznáte po prvních vteřinách: tohle trio totiž navozuje svou hudbou neopakovatelnou, uhrančivou atmosféru. Kytarista a známý zvukový inženýr Joe Goldring spolupracoval se Swans i se Steve Von Tillem z Neurosis, druhý kytarista Kevin Thomson (v červnu 2018 jste ho mohli zastihnout na sólovém českém turné) byl členem Nice Strong Arm a Timco, a s Goldringem hrál už v kapelách Morning Champ a Touched By A Janitor. A „recitátor“ (protože v muzice Enablers se fakt nezpívá) Pete Simonelli? Obrovská osobnost, jejíž zvláštní, monotónní vokál dodává skladbám neopakovatelný nádech tichého šílenství. Kapela se do Evropy – a do Klubu 007 – vrací s novou deskou „Zones“. Vyplatí se vidět živě!

Aran 22. 4. 2019

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ živě

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ živě

Tohle je moc hezkej záznam živýho vystoupení Severního nástupiště - holky a kluci hrajou i nějaký nový songy, který jsou taky supr. Kazeta "O krysích a o vlcích" je stále k dostání u kapely a nebo tady u nás na webu v příslušný SEKCI.

Aran 22. 4. 2019

TIMBER RATTLE turné

TIMBER RATTLE turné

Timber Rattle nejsou ani kapela, ani projekt - spíš taková "entita". Letošní evropský turné bude ve znamení rovnice Timber Rattle = jeden člověk. Nová deska "Animal Water" z konce loňskýho roku je krásná a je ke slyšení TADY. V Praze v úterý 23. dubna v Kaštanu ve společnosti Bazdesh, všechny termíny TADY.

Timber Rattle v Česku:
Apr 23 – Praha (Kaštan)
Apr 24 – Kutná Hora (Holubník)
Apr 25 – Tábor (Jednota)
Apr 26 – Strakonice (Na Ostrově)
Apr 27 – České Budějovice (Hyacinth)
Apr 28 – Brno (Kabinet Múz)
May 16 – Pardubice (Divadlo 29)
May 17 – Václavice u Hrádku nad Nisou (Vlastova fara)
May 18 – Vernéřovice (Soulkostel)

Aran 16. 4. 2019

"That’s the best world that I’ve found in my life"

"That’s the best world that I’ve found in my life"

"Writing music and creating music is what’s most important to me. In a fantasy world it would be just making records and making songs in world of people who spend their night lives when the sun goes down, the kids go to sleep and they’re laying in their bed or sitting on their couch they don’t turn on the TV and scroll through netflix or look at their phone. They put on a record and take it in and breathe and feel something that you don’t feel in any other world besides that world. That’s the best world that I’ve found in my life." Evan Patterson to tady rozboural s Young Widows, teď se vrací s Jaye Jayle. Studijní materiál.

Aran 15. 4. 2019

No Trail

No Trail

Udělejte si čas - je na to potřeba cca devět minut. Ale bude to stát za to: Jaye Jayle vás tady vedou do kouzelný krajiny hudební i vizuální strohosti, v který je ale obrovský napětí a síla. "No Trail" je track z nový desky "No Trail and Other Unholy Paths"Jaye Jayle budou hrát 16. dubna na 007.

Aran 12. 4. 2019

OR a LYSSA na cestě

OR a LYSSA na cestě

Obvykle to neděláme, ale tohle je tak trochu speciální příležitost – dvě generace Silver Rocket kapel v jedný dodávce na krátký, ale intenzivní misi. Rozdělení rolí je následující: Or si berou na starost fanynky a slávu, Lyssa sekt a ibalgin. Detaily hledejte dál, hlavní záhadou ale samosebou zůstává, kdo bude komu po tomhle víkendu říkat "tati".

Töhötöm 11. 4. 2019 Podrobnosti…

SAVAK + SCOTT RITCHER z METROSCHIFTER 14. června v Potrvá!

SAVAK + SCOTT RITCHER z METROSCHIFTER 14. června v Potrvá!

Úplně obyčejný chlápci, který bys spíš čekal na třídní schůzce, než s Gibsonama SG na stejdži. Savak vznikli vlastně na troskách Obits (Sub Pop) a debutovou desku „Best Of Luck In Future Endeavors“ vypustili do světa v roce 2016: o rok později následovalo album „Cut-Ups“ a loni třetí „Beg Your Pardon“ – na všech třech najdete skvělej rokenrol a výborný písničky, který odkazujou k Mission Of Burma nebo Replacements. Ostatně sestava Savak je sama o sobě procházkou historií americký nezávislý scény – v kapele najdete kromě Sohraba z Obits i členy bez nadsázky legendárních kapel jako Nation Of Ulysses, The Make-Up (baskytarista James Canty, kterej hrál i s Tedem Leem) a Enon nebo Holy Fuck (bubeník Matt Schulz). „It’s electric guitar-oriented music, falling somewhere between the four corners of 60s garage rock, 70s punk, 80s American underground and random other things like free jazz, musique concrète, Zamrock and Chicha. If you’re into The 13th Floor Elevators, The Adverts, The Dream Syndicate and Chrissy Zebby Tembo, you might dig what we do,“ popisuje Sohrab zvuk Savak. Kdo sakra ví, co je Chrissy Zebby Tembo, ale Sohrab má jinak vždycky pravdu. A pozor – v Potrvá bude 14. června hrát sólo před Savak ještě Scott Ritcher, frontman další legendy 90. let Metroschifter!

ÚV SRR 11. 4. 2019

JAYE JAYLE (USA) + OR – 15. dubna 2019 – Brno – Kabinet MÚZ

Jayle Jayle se den před svým pražským koncertem zastaví taky v Brně. Důstojnými partnery jim na pódiu nebude nikdo menší než pražští Or.

ÚV SRR 11. 4. 2019 Podrobnosti…

"The music I make is emotionally heavy"

"The music I make is emotionally heavy"

"I don't feel what I'm writing now is opposite of Young Widows - maybe a bit calmer and more restraint, more focused on the mood and my voice. Every group I've played in has bettered my quality of life." Krátkej, ale dobrej rozhovor s Evanem Pattersonem z Young Widows / Jaye Jayle je k přečení TADY. 16. dubna na 007.

Aran 7. 4. 2019

50 let Klubu 007: Parmesano, Kiss Me Kojak, Světlo

50 let Klubu 007: Parmesano, Kiss Me Kojak, Světlo

Další oslava výročí je tady – čekáme vás v neděli na schodech, u vstupu, u baru, pod pódiem a u distra na Sedmičce! O vaše centrum žízně v mezimozku i záklopku proti alkoholismu v hltanu se budou starat nejlepší barmani na světě, zábavu pak budou mít na starosti Světlo (v čele s člověkem-vlkem), Kiss Me Kojak (v čele czlowiek-legenda) a Parmesano (kudrnatá hlava-miranda za bicíma). Začánáme v půl osmý a těšíme se na vás!

 

Töhötöm 6. 4. 2019

JAYE JAYLE se blíží!

JAYE JAYLE se blíží!

Uf, děkujeme moc za Young Widows. Myslím, že kapela nekecala, když říkala, že to byl nejlepší konc za dlouhou dobu. Až šňůra skončí, Evan Patterson si moc neodpočine a hned se vydá na cestu s Jaye Jayle. Ty budou hrát 16. dubna na 007, support je Tábor.

Aran 5. 4. 2019

2006

2006

"Ukázalo se, že změna, kterou přinesla trojčlenná sestava, je tak zásadního rázu, že o Breather Resist už nemůže bejt řeč. Narodili se Young Widows." V roce 2006 jsme na 007 dělali koncert Akimbo + Young Widows, který tenkrát jeli první evropský turné s deskou "Settle Down City". TOHLE je originální pozvánka z hlubin internetu - nikdy jsme to neflákali!

Jinak dneska takto:
20.00 dveře
20.30 Lyssa
21.30 Young Widows

Aran 3. 4. 2019

LP a CD Four Fists

Asi si pamatujete, že Four Fists (Astronautalis + P.O.S) neměli na lednovým koncertě svoje desky - ty se tou dobou bohužel ještě toulaly po Evropě. Nakonec doputovaly až ke mně, takže je možný si LP nebo CD objednat. Vinyl je fakt krásně udělanej - masivní rozkládací obal, skvěle provedenej booklet-sešit. Link na pididistro Loakl Rekorc TADY.

Aran 3. 4. 2019

YOUNG WIDOWS live

YOUNG WIDOWS live

Výbornej studijní materiál na čtvrtek. Dokonalá souhra, skvělej setlist - prostě kapela jako svině. Kdo by nechtěl hrát takhle jednoduše, aby to zároveň mělo takhle drtivej účinek? Young WidowsLyssa 4. dubna v Underdogs.

Aran 2. 4. 2019