Silver Rocket

PALMA - Starý duch 10"

Položky v katalogu Silver Rocket se někdy objevujou jako blesk z čistýho nebe, jindy jde i o dlouho vyhlížený talíř na obzoru. Ale deska je placatá a tak se vetšinou zjeví před náma tak nějak sama - a my pak jen se zenovou mysli začátečníka panikaříme, kdo co k ní napíše do Novinek, do Katalogu, vyplní nevimjaký kolonky a pomocí finálního tlačítka vypustí desku do světa. A nejvíc ze všeho z toho máme radost. Takže jo, vydáváme Palmě ve spolupráci se slezským vydavatelsvím MamaMrdaMaso krásný desetipalec "Starý duch". Hudebně je rozkročen přes inspirace čtyř desetiletí a přesto pevně ukotven v elektronické současnosti, zpěvově dramatický oblouk spojuje gotiku, punk i disko a texty k nám promlouvají z jakéhosi zvláštního bezčasí. Krásný obal navrhl Palo Pilch. 

Poslechněte a posuďte a objednávejte sami ZDE

UV SRR 17. 6. 2019

INTER ARMA (Relapse) 22. října na 007

INTER ARMA (Relapse) 22. října na 007

Čtvrtá deska Inter Arma s názvem „Sulphur English“ je jednou z nejobtížněji zařaditelných metalových desek roku. Přestože richmondské kvarteto bývá nejčastěji řazeno do škatulek „doom“, „sludge“ nebo „death“, nejjistěji se cítí na samých okrajích těchto – a přidružených – žánrů. „Sulphur English“ doslova přetéká hudební špínou ve všech podobách: je to bolestivá, nekompromisní a v nejlepším slova smyslu „hnusná“ deska. „Zdvižený prostředníček, tak bych to asi nejlépe popsal,“ přemítá frontman Mike Paparo: „Myslím, že tohle není album, které by od nás lidé očekávali. Možná všichni mysleli, že se vydáme na přístupnější cestu, ale tak to rozhodně není.“ Není – Inter Arma hodili relativní úspěch předchozí desky „Paradise Gallows“ za hlavu stejně jako tuny prázdných plechovek od piva a stvořili monstrum. Kapelu jsme měli naposled možnost vidět v Praze po boku SumacOxbow před dvěma lety, tentokrát se 22. října vrátí na strahovskou Sedmičku.

Aran 17. 6. 2019

Severní nástupiště na cestách

Severní nástupiště na cestách

Když se sejde kapele pár koncertů za sebou, ideálně každý den a pokaždé v jiném městě, říkává se tomu turné. A tak bychom chtěli slavnostně oznámit, že Severní nástupiště bude na konci června na turné!

ÚV SRR 17. 6. 2019 Podrobnosti…

Enablers v pátek 21. června v Soulkostele

Enablers in da Soulkostel + Paperplanes + Mermomoc, čtěte dál...

ÚV SRR 17. 6. 2019 Podrobnosti…

Čtvrtek 20. června na 007

ÚV SRR 17. 6. 2019

ENABLERS už ve čtvrtek na Sedmičce

ENABLERS už ve čtvrtek na Sedmičce

Mají venku novou desku "Zones", kterou ve čtvrtek představí v Klubu 007. Máme Enablers moc rádi od prvního koncertu, kterej tady hráli - a těšíme se i na tenhle! Tady na tom videu si můžeme připomenout, jaká je to skvělá kapela, a proč to 20. června bude velká síla...

ÚV SRR 14. 6. 2019

"Blackout" ušima Pala a "Rigid Man" ušima Trtíka

"Blackout" ušima Pala a "Rigid Man" ušima Trtíka

Neděle je tady, takže poslední pokyn zní: otevřít kohoutky centrální nervový soustavy, vypustit všechny neurony a napustit dovnitř Sumac. Poslední slova patřej celebritám od fochu, Palovi a Trťovi. "Z temnoty přichází zářivý riff, který zní jako zhulená trojice v autě, která si toho životního spoka nabrala přece jen trochu moc." A taky: "Bubeník vypadá jak kdyby včera vylezl z matfyzu, basák hraje tyvole v kšandách a Aaron Turner vypadá jak kdyby Orel posledních několik let bydlel na lavičce u hlaváku." Čtěte ZDEZDE.

ÚV SRR 14. 6. 2019

Fenomén jménem DANIEL MENCHE

Fenomén jménem DANIEL MENCHE

"Skoro všechny Danielovy nahrávky, když jim věnujete aspoň trochu trpělivosti, ukrývají enormní tlak a napětí. Ten pocit, že zvuk neustále graduje, ale bez patosu. Nekonečnej klimax, konstantní husina a pocit, že se zblázníte, když nezačnete aspoň chodit sem a tam, jak tygr zavřenej v kleci." Kdo je Daniel Menche, jeden ze dvou supportů nedělního koncertu Sumac? Čtěte TADY.

ÚV SRR 14. 6. 2019

Dneska SAVAK

Dneska SAVAK

Tak jo, jdeme na to. Savak dneska v Potrvá. Pátek - po dlouhý době koncert Silver Rocket v pátek!!! Kdy by to řekl / čekal? Bude nás cca třicet a bude to moc fajn. Nějak po osmý začne Scott RitcherMetroschifter, v devět na to jdou naši oblíbený chlápci. Na zdraví!

ÚV SRR 14. 6. 2019

HURRICANE PARTY na turné

HURRICANE PARTY na turné

Bleubird dneska přiletěl, RickoLus ho vyzvedl, dali jsme oběd, kluci už teď coby Hurricane Party svištěj směr Ústí nad Labem, kde začínají svoje evropský turné. S sebou mají novou desku "Juice" na vinylu, kazetě i cédéčku. "How to throw a Hurricane party: A Guide for the Uninitiated. Buy supplies. Beer, wine, tequila and weed. Slap plywood over your windows. Think, pirate with an eye patch." Praha je na řadě 24. června na 007.

Jun 13 – Ústí nad Labem
Jun 14 – Valašské Meziříčí
Jun 15 – Partizánska Lupča – Soundgarden festival
Jun 16 – Brno
Jun 19 – Bratislava
Jun 20 – Žilina
Jun 21 – Jihlava
Jun 22 – Bojkovice – MišMaš festival
Jun 24 – Praha
Jun 25 – Plzeň

Aran 13. 6. 2019

"Blight's End Angel" ušima Arana

"Blight's End Angel" ušima Arana

Ke který velký kapele přirovnal sám veliký Aran tuhle skladbu Sumac z jejich úplně první desky? "Tahle kapela člověka nutí přemejšlet, ale tak, že musí vypnout rozum a spolehnout se na něco jinýho… což asi nedává smysl, ale to některý ty songy taky na první poslech ne." A pro ty, kteří chtějí vědět úplně všecko, stačí jenom kliknout SEM.

ÚV SRR 12. 6. 2019

"Arcing Silver" ušima Töhötöma

"Arcing Silver" ušima Töhötöma

"Slyšet (a na koncertě fyzicky prožít) hudbu Sumac totiž podle mě vyžaduje určitý rozpoložení, který může bejt temný, jak se pro heavy kapelu sluší, ale mělo by bejt především znepokojivý." Jako další v řadě potřehů k hudbě SUMAC přichází Töhötöm. Jeho celej text najdete klasicky TADY.

ÚV SRR 11. 6. 2019

"The Task" ušima Torra

"The Task" ušima Torra

Rozhodli jsme se podívat se na Sumac blíž. Ještě blíž. Co nejblíž! Oslovili jsme skutečný odborníky a nechali je vybrat jeden song Sumac - a ten pak podrobit detailnímu rozboru. Začíná Torr, kterej se rozhodl pro "The Task", boží otvírák poslední desky. "Když mám přehrávač na random, a najednou začíná ´The Task´, zničí to všechno, co bylo předtím, a cokoliv následuje, nemá smysl poslouchat. Je to písnička, na které můžeš postavit život. Je to písnička, která tě nechá, nebo spíš nabízí (ba prosí), abys interpretoval její význam." Čtěte TADY.

ÚV SRR 11. 6. 2019

Turné Savak

Turné Savak

Začínáme. Evropský turné Savak k desce "Beg Your Pardon" startuje ve středu v Kyjevě a kapelu je možno zastihnout v Česku a na Slovensku. Praha je na programu už v pátek 14. června, místo je Potrvá, support Scott Ritcher z Metroschifter. 

Jun 14 – Praha (CZ) w/Scott Ritcher
Jun 16 – České Budějovice (CZ) w/J.Marinelli, Zabloudil(a)
Jun 17 – Brno (CZ) w/Pulsar
Jun 20 – Trnava (SK)
Jun 21 – Prešov (SK)
Jun 22 – Bojkovice (CZ) – MišMaš festival

Aran 11. 6. 2019

"Nikdy nezapomenu na to, když Obits hráli na Točníku v roce 2013. To byla magie."

"Nikdy nezapomenu na to, když Obits hráli na Točníku v roce 2013. To byla magie."

"Zdá se, že hudba hraje v evropské společnosti trochu jinou roli než je tomu ve státech. U nás je hudba komoditou a všichni si bolestně uvědomujeme, jak neprofitabilní byznys provozujeme. V Evropě je hudba vnímána víc jako součást kultury, není tolik upozaděná oproti ostatním odvětvím umění. Takže i ten náš titěrný záchvěv činnosti je tu brán za určitou kulturní hodnotu." Rozhovor Banána se Savak najdeš TADY.

Aran 10. 6. 2019