Silver Rocket

Gnu - Album Epochal

Gnu - Album Epochal

Pokračujeme v postupným streamování našeho katalogu a tentokrát nasazujeme zvlášť težkej kalibr. Řvali jsme to s kapelou na koncertech všichni: "Tady to končí, v díře v severních Čechách..." Gnu nahráli "Album Epochal" v roce 2007 a tehdy bylo naprosto jasný, že tahle kapela je na vrcholu. A jejich koncerty taky podle toho vypadaly, hodně z nás je má asi navždy uložený někde v paměti. Aran vzpomíná takto: "Pro mě je to nejlepší deska Gnu, protože jsme přesně věděli, co chceme. Po ´Milimetrech ticha´ bylo fajn objevit zase heavy DNA. Nahrávání u Yoze bylo strašně příjemný: je to pořád velmi 'živý' album a i když máme dvě basy, je to i hodně kytarový album – Šimáněho majstrštyk. ´Z.I. Europe´, ´Spal to srdce´ a ´Tep proti tobě´ považuju za ozdoby zlatýho fondu Gnu." Nuže poslouchejte, kupujte (vinyl, CD a taky MP3, pokud chcete) TADY.

ÚV SRR 1. 3. 2018

NEUROSIS 15. června v Praze!!! (support: DeafKids)

NEUROSIS 15. června v Praze!!! (support: DeafKids)

ANO!!! Neurosis se 15. června 2018 vracejí do Prahy, kde v MeetFactory odehrají teprve třetí klubový vystoupení v Česku za posledních deset let (a jen čtvrtý za celou dobu existence!). Support obstarají brazilský noise industriální punks DeafKids. Lístky jsou v předprodeji za 490 Kč, na vstupu budou o 100 Kč dražší. Předprodej třeba TADY, bez poplatků u nás na webu TADY.

ÚV SRR 27. 2. 2018 Podrobnosti…

"It is the sound of the voice and the act of singing that make the vocals indispensible, not what is being said."

"It is the sound of the voice and the act of singing that make the vocals indispensible, not what is being said."

V roce 2015 jsme podnikli terénní výzkum, abysme zjistili něco víc o Timber Rattle. "There are a few reasons that we don't have a lot of ´online presence´. First, I'm not interested in spending a lot of time on the computer/internet cultivating social media. Second, there is nothing about what is essential to the project that is well-represented by digital media. The music we have up online is the minimum that I felt we could get away with to easily/freely share the recordings in the interest of booking/promoting shows. But, as a big part of – and inspiration for – playing this music is the exploration of environment (especially the natural environment), the internet (as a sort of ´non-place´) is almost antithetical to everything we are interested in celebrating." TOHLE jsme tenkrát zjistili...

ÚV SRR 20. 2. 2018

TIMBER RATTLE - t​.​v​.​b​.​t​.​m​.​b​.​t​.​v​.

TIMBER RATTLE - t​.​v​.​b​.​t​.​m​.​b​.​t​.​v​.

Žádná „online presence“. Žádný videa, promo fotky, nic. Dopídit se po informacích o Timber Rattle je skoro nadlidskej úkol. „Internet je místo, který je ze svý podstaty naprostým protikaldem toho, co se snažíme v hudbě zachytit,“ říká kytarista a zpěvák Adam Parks. Přesto se dá něco najít. Timber Rattle startujou ve čtvrtek 22. února v Potrvá svoje letošní evropský turné (termíny TADY) a TADY se dá slyšet jejich novej materiál.

ÚV SRR 16. 2. 2018

WOLLONGONG - Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism

WOLLONGONG - Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism

"No point in talking to a stupid fucking liberal! No point in talking to a stupid fucking liberal! No point in talking to a stupid fucking liberal!" Takhle začíná jedna z našich nejsyrovějších desek, kterou jsme vydali v roce 2004 napůl s Malárií (čau Martine!). Wollongong se na "Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism" dostali až na dřeň - zvukovou i textovou. "Tahle deska byla v podstatě výpověď o nástupu převzetí veřejného projevu (a nezávislé kultury) nadnárodními mediálními korporacemi," vzpomíná dneska Torr (kytara, hlas). "S tím je spojená i letargie (nebo ochota) ´nezávislé [punkové] komunity´ skončit jako její součást (viz ‚no longer a question of access, but the convenience, in the oblivious’…‘basking in illusions of overachieving’…’all I see, all I need, one eye blind’)." Desku v rámci streamování našeho katalogu pouštíme ven TADY, můžete si na tom linku koupit CD za 250 Kč i download za 100 Kč. Čtěte dál... 

ÚV SRR 15. 2. 2018 Podrobnosti…

The Pau v Potrvá a na turné v Česku

Osobič osobně zve na pražskej koncert The Pau (a my jen dodáváme: ty krávo, tohle bude boží!). Koná se v úterý 20. února v Potrvá, ovšem Paulina prosviští jako blesk celou zemí, tak si jí případně nenechte ujít na jinejch místech. Wszystkie kretyni!

ÚV SRR 13. 2. 2018 Podrobnosti…

SWERVEDRIVER (UK) 23. května ve Futuru!!!

SWERVEDRIVER (UK) 23. května ve Futuru!!!

Zní to neuvěřitelně, ale v Praze se vůbec poprvý od svého vzniku v roce 1989 představí kultovní Swervedriver! Jedna z nejvíc inspirujících kapel legendárního labelu Creation první poloviny 90. let se 23. května 2018 ve Futuru vrátí ve speciálním „dvojsetu“ k prvním dvěma albům „Raise“ (1991) s megahitem „Rave Down“„Mezcal Head“ (1993). Swervedriver v sobě vždycky spojovali zasněnou atmosféru anglickejch shoegaze kytarovek s heavy zvukem americkejch skupin a troufáme si tvrdit, že v tomhle neměli konkurenci... Čtěte dál!

ÚV SRR 13. 2. 2018 Podrobnosti…

EFRIM MENUCK - Pissing Stars

EFRIM MENUCK - Pissing Stars

"Luciferian Towers" už asi máme z loňska všichni naposlouchaný, Efrim Menuck (GY!BE, ale taky Silver Mt. Zion) teď ale vydává druhou sólovku "Pissing Stars" (kde jinde než na Constellation) - poslechněte si jeden track! Godspeed You! Black Emperor hrajou 19. dubna v Arše, lístky jsou v předprodeji všude možně, bez poplatku ale jen TADY.

ÚV SRR 12. 2. 2018

GURUN GURUN - Kon B

GURUN GURUN - Kon B

V rámci přípravy na pondělní koncert a v rámci zpřístupňování našeho katalogu online pouštíme další stream: jde pochopitelně o desku "Kon B" od Gurun Gurun, kterou si můžete poslechnout TADY. "Vznik s napětím očekávaného alba Kon B Gurun Gurun překonávajícího zeměpisné i žánrové vzdálenosti se může pyšnit vším možným, jen ne přímočarostí. Nahrávalo se zároveň v Berlíně, Fruizi, Pardubicích, Praze, Ostravě a Tokiu a samozřejmě se na něm spolupodílela řada českých i zahraničních umělců," píše se v jedný z recenzí.

ÚV SRR 11. 2. 2018

...už v pondělí!

...už v pondělí!

"Now some of us are weak / And some endure / And some people live their life / With a violence that’s pure and clean / But I saw a man cry once / Down on his knees / In the corner of a darkened cell / And his pain meant nothing to me / But I was younger then / And young men never die / When I walked out in the sun / I was strong, clear-minded and blind"

ÚV SRR 11. 2. 2018

MICHAEL GIRA: I Am Singing To You From My Room

MICHAEL GIRA: I Am Singing To You From My Room

V pondělí to BUDE... Nejdřív Gurun Gurun, pak Michael Gira, místa jen k sezení, bezesporu magickej večer s legendou, Divadlo Archa. Nalaďte se na mistra monotónních zpovědí ze samýho dna zoufalství. Ale připravte se taky na dědkovy vtipy...!

ÚV SRR 10. 2. 2018

DEVEROVA CHYBA - Club 59

DEVEROVA CHYBA - Club 59

Malej krok pro internet, velkej skok pro Silver Rocket. Budeme postupně dávat online náš katalog... Ne že bysme si to kdy chtěli chránit jako nějakou svátost a moc dobře víme, že se krade (to je v pohodě), jen jsme to nikdy neviděli jako prioritu - tou jsou pořád vinyly a nový věci. Teď jsme to navíc osladili tím, že na webu Silver Rocket máme vlastní PŘEHRÁVAČ (díky Landofko, díky Tomí!), takže nejsme závislý na nikom jiným. Když jsme přemejšleli, čím tohle odpálíme, shodli jsme se na "Club 59", geniální desce Deverovy chyby z roku 2006. "Vzpomínám, jak jsme to na nějaký kazetový burze domlouvali - já říkám: Máme věci na desku, ale nějak nemáme prachy to vydat, a Aran povídá - Tyvole, proč to proboha nevydáte u nás?" vybavuje si Tomske (basa, hlas): "A pak si vzpominám, jak jsme s Milhausem (bubny) leželi na pláži na Martiniku, věděli jsme, že až se vrátíme, tak tu desku budem točit, a já tam domejšlel poslední texty..." Club 59 online je TADY, další klenoty budou následovat!

ÚV SRR 8. 2. 2018

Tři tipy pro MICHAELA GIRU

Tři tipy pro MICHAELA GIRU

Nechali jsme našeho experta Arana vybrat tři tracky z bohatý diskografie Swans, který bysme doporučili - kdybysme teda měli koule - Michaelu Girovi k zařazení do setlistu pražskýho koncertu (už v pondělí 12. února v Arše!). "Co jsem měl možnost vidět na YouTube, tak Gira při svejch sólo setech z historie Swans čerpá chytře a vkusně," píše Aran. "Tohle jsou skladby, který podle mě lze hrát jen s kytarou a hlasem. Reznovaly by jak svině." Posuďte sami... 

ÚV SRR 8. 2. 2018

MICHAEL GIRA - The Egg

MICHAEL GIRA - The Egg

Na Young God právě vychází knížka povídek Michaela Giry s názvem "The Egg", podle videa vypadá moc hezky. Není jasný, jestli bude k dostání v Praze na koncertě 12. února v Arše, podle všeho by ale měl Gira přivézt novou edici "Soundtracks For The Blind"...

ÚV SRR 7. 2. 2018

Mermomoc a Lada je sama na Klinice – 10. února 2018 – Praha

Klinika žije!!!

ÚV SRR 6. 2. 2018 Podrobnosti…