Silver Rocket

Koncerty Silver Rocket
2. 9. Frantoly u Prachatic: SILVER ROCKET SUMMER ŠUMAVA – KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU SPECIÁL · Leto · Or · Walden · Kiss Me Kojak · Horní tok · Aran Epochal · Lyssa · Nuly
7. 9. Praha - Potrvá: RickoLus (USA) · Světlo
19. 9. Praha - 007 Strahov: Jessica Moss (CA) · James P Honey (UK)
28. 9. Praha - Potrvá: Helen Money (USA) · Paregorik
2. 10. Praha - Potrvá: Onry Ozzborn (USA) · DiscoCtrl (DE)
5. 10. Praha - Futurum: Unsane (USA) · Kiss Me Kojak · Noartist
17. 10. Praha - Potrvá: Closeness (USA) · Tanzverbot
5. 11. Praha - Lucerna Music Bar: Girls Against Boys (USA) · Paramount Styles (USA) · Soulside (USA)
5. 12. Praha - Futurum: P.O.S (USA) · Modré hory (SK)
Aktuální desky
LETO - Krok pro člověka LETO - Krok pro člověka
(MP3 / LP+MP3 - SRR 81 / MMM 09)
OR - Jaro OR - Jaro
(MP3 / LP+MP3 - SRR 73)
BUMFRANG3 - Vidim BUMFRANG3 - Vidim
(MP3 / LP+MP3 - SRR 79)
KISS ME KOJAK - Láska a porozumění KISS ME KOJAK - Láska a porozumění
(MP3 / 10"+MP3 - SRR 78)
TOMÁŠ PALUCHA - Guru TOMÁŠ PALUCHA - Guru
(MP3 / LP+MP3 / MC+MP3 - SRR 80)
PLANETY - Vzduch je hrob je vzduch PLANETY - Vzduch je hrob je vzduch
(MP3 / 2LP+MP3 - SRR 77 / MMM 08)
KONTROLL - Květiny KONTROLL - Květiny
(MP3 / LP+MP3 - SRR 72)
noAR+IS+ - Zahojí se to, jen když si to přestaneš škrábat noAR+IS+ - Zahojí se to, jen když si to přestaneš škrábat
(MP3 / LP+MP3 - SRR 75, AK010/16, 0001)
GURUN GURUN - Kon B GURUN GURUN - Kon B
(MP3 / LP+MP3 - SRR 74 / Home 074)
Aktuální články
Novinky: 22. 8. "Zvukově jsem s albem spokojen a jeho poslech na gramci je příjemný..."
Inkvizice: 28. 2. Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu, z.s. (ČNS IFPI)
Nejchytřejší kecy: 11. 7. Kaple s Buriers a s bouřkou

HELEN MONEY (USA, Thrill Jockey) + PAREGORIK (CZ, Obsedante!) 28. září v Potrvá

HELEN MONEY (USA, Thrill Jockey) + PAREGORIK (CZ, Obsedante!) 28. září v Potrvá

Možná si jí pamatujete coby support Mono, možná vás zaujala jako "předkapela" Russian Circles. Helen Money dokáže živě s cellem naprosto neuvěřitelný věci - a na poslední desce "Become Zero" (vyšla na Thrill Jockey) jí v tom podporujou třeba Jason Roeder (Neurosis, Sleep) nebo Rachel Grimes. Tentokrát se Helen Money představí v Praze jako "headliner" - stane se tak 28. září v Potrvá. Těšte se i na pardubickej one-man projekt Paregorik, kterej nedávno vydal split s Molly (poslouchej TADY).

ÚV SRR 12. 7. 2017

Letní koncerty na Sedmičce: LETO a PRODAVAČ už ve čtvrtek!

Letní koncerty na Sedmičce: LETO a PRODAVAČ už ve čtvrtek!

Dámy a pánové, milovníci krásný hudby, chceme vám připomenout, že ve čtvrtek můžete zajít na křest desky vašich a našich oblíbenců Leto a přitom podpořit Sedmičku v náročnejch letních měsících. Studený nápoje se podávaj od 19:00, Prodavač vás roztancuje ve 20:15, Indoš s Palmou nám pak ukážou naživo, co je zač ta jejich nová deska (rychle objednávejte ZDE), krátce po 21:00. Vstup kilo. Těšíme se na vás!

ÚV SRR 12. 7. 2017

CLOSENESS (Todd Fink, The Faint & Orenda Fink, Azure Ray) + TNZVRBT 17. října v Potrvá

CLOSENESS (Todd Fink, The Faint & Orenda Fink, Azure Ray) + TNZVRBT 17. října v Potrvá

Po deseti letech manželství se Todd Fink (The Faint) a Orenda Fink (Azure Ray) rozhodli, že spolu budou mít i kapelu. Closeness ale není pouhým průsečíkem jejich domovskejch projektů - přesvědčit se můžete 17. října v Potrvá. Nánosy elektronickej zvuků a sladce popový melodie protíná masivní kytarová stěna, celý to voní něčím blízkým a hezkým. Věříme tomu. S Closeness budou hrát TNZVRBT, přijďte to zkusit!

ÚV SRR 10. 7. 2017

SUN WU KUNG 9

Již devátá Sun Wu Kung v sobotu 15. července.

ÚV SRR 4. 7. 2017 Podrobnosti…

L'POINT: Aquila Bert na vinylu v obchodě!

L'POINT: Aquila Bert na vinylu v obchodě!

Tutanchamonova hrobka vydala svůj poklad! Kdykoliv slyšíme, že nějaká kapela našla pod postelí tu pověstnou krabici s několika kouskama svýho naprosto nesehnatelnýho debutu, za kterej se na internetu platí zlatem, tak sami kroutíme hlavou, jak je tohle vůbec možný. No a shodou okolností se to stalo teď nám, a je to objev srovnatelnej s nalezením Tróje: tajemný pražský sklepy vrátily do světa lidí pár kusů pro nás už legendární desky L'Point, Aquila Bert. Ta vyšla v roce 2001, což už je pěkná řádka let: průhlednej vinyl, avantgardní obal v podobě složenýho plakátu, skvělá muzika, nestárnoucí hity. A pokud to na někoho dělá dojem, z týhle desky pouštěl na svejch sessions i John Peel. Sběratelé, fanoušci, zvědavci, kupujte ZDE! V tuhle chvíli máme k dispozici pár kusů, neváhejte!

Aktualizace (4. července): Druhá várka je v prodeji, moc toho není, tak šup! Objevilo se i několik zajímavejch raritních vintage triček, podrobnosti a nákup ZDE.

ÚV SRR 1. 7. 2017

SILVER ROCKET SUMMER ŠUMAVA - konečná podoba: Leto, Or, Walden, Kiss Me Kojak, Horní tok, Aran Epochal, Lyssa, Nuly

ÚV SRR 29. 6. 2017

Letní koncerty na Sedmičce: FETCH! a DIMITAR/UKW/DŮLNÍ PES battle

Letní koncerty na Sedmičce: FETCH! a DIMITAR/UKW/DŮLNÍ PES battle

Poslední z trojice akcí se odhraje ve čtvrtek 20. července, a je dost možný, že to bude něco nevídanýho: zahrajou Fetch! – to je boží. A na pódiu proběhne battle tří chlapů s kytarou, něco jako lucha libre, jen místo nad plesknutím přes uši budete jásat nad hudbou. Bacha, tohle nelze vynechat!

ÚV SRR 28. 6. 2017 Podrobnosti…

Škatulata...

Škatulata...

...hejbejte se. Změnily se věci, který ovlivnit nemůžeme, ale kdo ví, jestli to nakonec není ku prospěchu věci. Koncert RickoLus + Světlo (7. září), kterej měl bejt na 007, bude v Potrvá! A koncert Jessica Moss + James P Honey (19. září), kterej měl bejt v V. Koloně, bude na 007. Tak. Takhle to teď platí. Díky za pochopení, není to prdel.

ÚV SRR 27. 6. 2017

Letní koncerty na Sedmičce: LETO a PRODAVAČ

Letní koncerty na Sedmičce: LETO a PRODAVAČ

Jak jsme už naznačili, letos jsme rozhodli zopakovat sérii letních koncertu na podporu Sedmičky. Vstupný 100 korun, kapely, pár piv venku na schodech. 13. červenec ovšem bude „extra spešl“: pozveme do Prahy na oslavu Leto a oficiálně pokřtíme jejich novou desku Krok pro člověka. Sekundovat bude Prodavač.

ÚV SRR 21. 6. 2017 Podrobnosti…

RICKOLUS (usa) + SVĚTLO (cz) 7. září v Potrvá

RICKOLUS (usa) + SVĚTLO (cz) 7. září v Potrvá

Na začátku září odpálíme novou koncertní sezonu maximálně příjemným večerem v Potrvá. Do Česka se po dvou letech vrací floridskej trubadúr RickoLus se slušnou zásobou novejch věcí (pokud sledujete jeho Bandcamp, tak víte, link když tak TADY - je tam třeba společnej track s Ceschim atd.). S RickoLusem bude hrát Světlo - kytaristu si určitě pamatujete coby Rickova basáka. Přikládáme i termíny dalších RickoLusovejch koncertů v Česku. 

RickoLus v září:
Sep 1 – Břeclav (CZ)
Sep 2 – Uherský Brod (CZ)
Sep 3 – Kopřivnice (CZ)
Sep 4 – Olomouc (CZ)
Sep 5 – Brno (CZ)
Sep 6 – Plzeň (CZ)
Sep 7 – Praha (CZ) w/Světlo
Sep 8 – Písek (CZ) – festival Cool v plotě

ÚV SRR 20. 6. 2017

JESSICA MOSS (CA, Constellation) + JAMES P HONEY (UK) 19. září na 007!

JESSICA MOSS (CA, Constellation) + JAMES P HONEY (UK) 19. září na 007!

Pokud milujete A Silver Mt. Zion, určitě si nenecháte 19. září ujít koncert violistky Jessicy Moss, jedný z klíčovejch postav kapely. Aktuální album "Pools Of Light" vydala Jessica Moss na Constellation (kde taky jinde) a můžete si ho poslechnout TADY. To ale není všechno - ten den bude hrát na 007 i James P Honey, frontman Buriers, kterýmu v tý době vyjde nová sólová deska. Je to další výjimečný pražský spojení...

ÚV SRR 19. 6. 2017

Na SOLO SOULKOSTEL zve YOOD

"Během hledání vlastního hudebního výrazu a neustálýho pochybování jsou pak největší satisfakcí momenty, kdy to všechno začne naopak dávat velkej smysl, cítím inspiraci a nadšení do dalších zvukovejch experimentů. Moc dobře si pamatuju, že přesně takovej euforickej pocit nastal v Soulkostele. Bylo to v listopadu 2015, kdy jsem tam hrál poprvé coby doprovod Insect Ark. Ten prostor má prostě neskutečnou energii. Koncert tam byl fakt zážitek. Genius loci jak prase." Na Solo Soulkostel zve Yood, čtěte dál...

ÚV SRR 15. 6. 2017 Podrobnosti…

CESCHI + BURIERS ve čtvrtek 15. června na Klinice!

CESCHI + BURIERS ve čtvrtek 15. června na Klinice!

Někdy se stane, že kapely / hudebníci, který k sobě chovají nemalej vzájemnej respekt, se na prvním společným koncertě sejdou až v Praze. Tohle je ten případ. Ceschi je velkej fanoušek BuriersBuriers jsou velký fanoušci Ceschiho. „Fakt spolu budeme hrát V PRAZE???“ reagovali v podstatě shodně na zprávu o koncertu na Klinice, na kterej vás zveme 15. června (start přesně ve 20.00, vstup 230 Kč). Čtěte dál!

ÚV SRR 14. 6. 2017 Podrobnosti…

Letní koncerty na Sedmičce: Lyssa a Nesbitt‘s Inequality

Letní koncerty na Sedmičce: Lyssa a Nesbitt‘s Inequality

Rok 2015, letní koncerty na Sedmičce: tehdy to dopadlo celý moc dobře, vypili jsme na schodech spoustu tekutin a šli do postele s pocitem dobře vykonaný práce. Po dvou letech je tu zase plonková letní sezóna a je potřeba pootočit soukolím ekonomiky tak, aby finance proudily do nejlepšího klubu střední Evropy. Jdeme do toho znova, vypukne to ve čtvrtek 29. června. Zahraje LyssaNesbitt‘s Inequality, detaily čtěte dál.

ÚV SRR 14. 6. 2017 Podrobnosti…

Na SOLO SOULKOSTEL zve ARAN

V říjnu 2014 si tam poprvý zahrál, v červnu 2015 tam poprvé držel v ruce svojí první desku - a teď se tam vrací na na Solo Soulkostel. Aran má k Soulkostelu silnej vztah, tohle je jeho pozvánka: "Troufám si tvrdit, že jsem hrál leckde - ať už s Gnu nebo sám. Takže si taky troufám tvrdit, že druhý místo jako Soulkostel NEEXISTUJE. První návštěvu si vybavuju přesně tak, jak to napsal Calvera TADY. Od tý doby se vždycky rád vracím - tentokrát to bude ještě o to lepší, že uvidím další spřízněný dobrodruhy: na všechny jejich sety se moc těším. Nevím, jestli se podobná konstelace bude ještě někdy opakovat, ale moc bych na to nesázel. Neváhejte!"

ÚV SRR 13. 6. 2017