Silver Rocket

THE PACK A.D. 28. ledna na 007!

THE PACK A.D. 28. ledna na 007!

Duo The Pack A.D. z Vancouveru je důkazem, že syrová garážová muzika v podání dvou holek často vydá za vagon zpocenejch chlapů. „Destruction and melody, acid wit and bruising vocals-this is the Pack A.D,“ píše se v jedný z recenzí. Kytaristka a zpěvačka Becky Black a bubenice Maya Miller spolu hrajou už od roku 2007 a na přelomu ledna a února jsou na evropském turné s už sedmou (!) deskou „Dollhouse“. Jasně; je to "jen" kytara a bicí, ale Becky má skvělej hlas, Maya bubnuje jak Moe Tucker - a celý to fantasticky drží pohromadě, protože to je HIT ZA HITEM. Dejte si libovolný video na YouTube. V Praze 28. ledna na 007!

ÚV SRR 15. 10. 2018

LAUNDERED SYRUP: PRAŽSKÝ TURNÉ 2018!

LAUNDERED SYRUP: PRAŽSKÝ TURNÉ 2018!

Je to tak, volby v Praze vyhrála ODS. 17,86 procent! Situace je vážná, proto povoláváme do zbraně Laundered Syrup s jejich novou deskou "Heavy Defeat". Ozzyho synové nastolí v Praze rovnováhu svým PRAŽSKÝM TURNÉ (sic!!!) s názvem "Goroli vs. Praha 2018". Kapelu můžete vidět čtyřikrát za sebou - pokaždý na jiným místě, pokaždý ve společnosti jiný kapely, ale pokaždý se stejně drtivým účinkem. "Heavy Defeat" poslouchejte TADY a dostavte se!

čtvrtek 1. listopadu - POTRVÁ (+ Gambardella)
pátek 2. listopadu - ALTENBURG POP UP STAGE BIKE JESUS (+ Prohra Praha, Bolehlav)
sobota 3. listopadu - BROUK (+ Plešatá zpěvačka)
neděle 4. listopadu - KLINIKA (+ Světlo)

ÚV SRR 10. 10. 2018

LERDO: Doma jsme úplně mimo

LERDO: Doma jsme úplně mimo

O víkendu budete mít dvakrát (v sobotu ve slovutným Lokobaru ve Všetatech s Kontroll a pak v neděli tady v Kaštanu s Fetch!) možnost podívat se na chilskou kapelu Lerdo. Jak sami říkaj, rozhodli se vydat "ve stopách Familey Mirandy", což můžeme brát jen jako jasný plus. Jejich evropský turné začalo před pár dny a podzemím se šířej zprávy, že se máme na co těšit. Pokud nemáte o Lerdo zatím žádnou představu, čtěte dál.

 

Töhötöm 9. 10. 2018 Podrobnosti…

LAUNDERED SYRUP: "Kapela staví na riffu, který je zahraný novou krví..."

LAUNDERED SYRUP: "Kapela staví na riffu, který je zahraný novou krví..."

"Co se týče hudebního žánru, kapela propadla dřevnímu hard rocku resp. heavy metalu v nejlepší tradici skupin jako MC 5 nebo Black Sabbath." Máme tu první recenzi na "Heavy Defeat" od Laundered Syrup a pozor - je to rovnou videorecenze! Autorem je Berry z Magick Disk Musick. Album si celý poslechněte - případně rovnou objednejte - TADY.

ÚV SRR 9. 10. 2018

LAUNDERED SYRUP: Heavy Defeat!

LAUNDERED SYRUP: Heavy Defeat!

Dámy a pánové, přátelé a přítelkyně riffu, heavy milovníci a milovnice – máme pro vás velmi dobrou zprávu. Vlastně ne, máme pro vás vynikající zprávu! Naši slezský bratři Laundered Syrup konečně vydávají další porci svojí famózní hudby, tentokrát na vkusným desetipalcovým vinyu, s názvem Heavy Defeat. Poslouchat a kupovat ZDE!

ÚV SRR 7. 10. 2018 Podrobnosti…

ONRY OZZBORN / BIG FISH / INAU / ARAN SATAN 27. listopadu v Kaštanu

ONRY OZZBORN / BIG FISH / INAU / ARAN SATAN 27. listopadu v Kaštanu

Onry Ozzborn se tady krátce mihnul už před rokem - a zanechal mohutnej dojem. Mírně introvertní chlápek vydává zajímavý desky (mj. na Fake Four), kde mu hostujou lidi jako AESOP Rock, P.O.S, Homeboy Sandman, Sadistik atd. Sám má coby člen Dark Time Sunshine domov na Rhymesayers Ent. Onryho rap je těkavej, ale nesmírně sugestivní. Turné k nový desce "Nervous Hvnd" zakončí 27. listopadu v Kaštanu, společnost mu budou dělat Big Fish (Speedstop.org), Aran SatanInau

ÚV SRR 4. 10. 2018

Puke Puddle (Epileptic media) v pátek na Klinice

"PUKE PUDDLE jsou něco jako živý ženský soundsystém, expedice s rockovými základy, která vyrazila vstříc hlukovým experimentů, hudba, kterou si pustíte před tím, než odpálíte výbušninou sousedovic činžák." Čtěte dál!

ÚV SRR 3. 10. 2018 Podrobnosti…

HURRICANE PARTY!!!

HURRICANE PARTY!!!

"How to throw a Hurricane party: A Guide for the Uninitiated. Buy supplies. Beer, wine, tequila and weed. Slap plywood over your windows. Think, pirate with an eye patch. Spray paint HURRICANE PARTY on your front door. Come to terms with the meaninglessness of existence." A založte kapelu. BleubirdRickoLus jsou Hurricane Party a jejich evropský turné startuje v úterý v Českým Těšíně. Praha je na programu v pondělí 8. října (Potrvá).

Oct 2 – Český Těšín (Bledý úsvit) + Leto
Oct 6 – Břeclav (Piksla)
Oct 7 – Brno (Skleněná louka)
Oct 8 – Praha (Potrvá) + Speed Dial 7
Oct 9 – Ústí nad Labem (Hraničář) + Speed Dial 7

ÚV SRR 1. 10. 2018

ARAN EPOCHAL, DIMITAR a DŮLNÍ PES u Vltavy

ARAN EPOCHAL, DIMITAR a DŮLNÍ PES u Vltavy

"Když vám napíše PŘEVOZNÍK a nabídne vám koncert na BŘEHU, neváháte," píše Aran: "Je mi ctí vás pozvat i na DimitaraDůlního psa. Podzim u Vltavy - oblečte se teple! Jde o přívoz P2 V Podbabě: zastávka busu V Podbabě, pak cca 150 m podél řeky PO PROUDU." Termín je 17. října, start 18.00.
 
 

ÚV SRR 1. 10. 2018

LOCUST FUDGE 7. listopadu na 007!

LOCUST FUDGE 7. listopadu na 007!

Mudhoney, Sonic Youth, Tad, Tar, Cows, Locust Fudge, Girls Against Boys, Swans, Dinosaur Jr. a další a další... Tahle jména formovala v první polovině 90. let hudební obzory neformálních uskupení Scrape SoundSilver Rocket. Copak? Že vám tam jedna kapela nesedí? Locust Fudge? Že byste nečekali duo z německého Bielefeldu ve společnosti veličin americké nezávislé scény anebo že si na ně vážně nepamatujete? Chyba. Pojďme to společně napravit 7. listopadu, kdy se Locust Fudge poprvé od roku 1996 (!!!) vracejí do Prahy. Místem je pochopitelně strahovská Sedmička. Čtěte dál!

ÚV SRR 26. 9. 2018 Podrobnosti…

PARAMOUNT STYLES + VZDUCH ve středu 26. září v Kopřivnici

PARAMOUNT STYLES + VZDUCH ve středu 26. září v Kopřivnici

"Moc dobře si pamatuju na svůj první koncert Paramount Styles. Bylo to před deseti lety v Brně. Klasickej listopad,  ten den bylo venku sychravo, celej den pršelo a já jel tehdy na koncert s kámoškou z Olomouce, která měla čerstvej řidičák, neuměla ještě moc řídit, ale za to znala VŠECHNY texty z první desky ´Failure American Style´ úplně nazpaměť." Ja to dopadlo? Čtěte dál...

ÚV SRR 25. 9. 2018 Podrobnosti…

Part Chimp spolu s Petrol Girls v Brně - 1.10. v Kabinetu Múz

Každej fasádník ví, že na začátku všeho má bejt perex. Je to pochopitelně latinsky a znamená to "pěkně na ex." A přesně tak, bez otálení a okolků, vám svý sdělení přináší tenhle plakátek.

ÚV SRR 25. 9. 2018 Podrobnosti…

PART CHIMP (odposlechnuto u piva)

PART CHIMP (odposlechnuto u piva)

Koncert Part ChimpOr na Sedmičce se blíží mílovejma krokama – doufáme, že jste připravený, natíráte si krční svaly vonnejma olejema a posilujete bubínek, třmínek i kovadlinku. Náhodou jsme vyslechli v jedný putyce rozhovor dvou postarších fanoušků kapely (říkejme jim třeba P a T). Pořídili jsme na místě těsnopisnej záznam, bylo jasný, že o tohle vás nemůžeme připravit.

Töhötöm 21. 9. 2018 Podrobnosti…

"The starting point of the music of the duo is the ambiance..."

"The starting point of the music of the duo is the ambiance..."

Nová deska Mirrors For Psychic Warfare vychází na konci září a TADY si můžete poslechnout skladbu "Tomb Puncher". A třeba si i přečíst recenzi: "The cold, industrial touch, arriving in equal parts from the meticulous teachings of Godflesh and the ecstatic visions of Skinny Puppy, ties in perfectly with the atmosphere..." Mirrors For Psychic Warfare 14. listopadu na 007.

ÚV SRR 19. 9. 2018

Další benefice pro Soulkostel

Nedá se nic dělat. Tohle působivý místo poznamenalo spoustu z nás, pročež je nevyhnutelný se snažit, aby to poznamenávání mohlo pokračovat. Tentokrát (což je sobota 29. září) se zapojí Vypsaná fixaNesbitt's Inequality. Všechno podstatný je v pozvánce od Osobiče.

ÚV SRR 19. 9. 2018 Podrobnosti…