Silver Rocket

SUMAC (USA, Thrill Jockey) 16. června ve Futuru!

SUMAC (USA, Thrill Jockey) 16. června ve Futuru!

Sumac jsou jednou z kapel, které zarputile redefinují termín „heavy“ a docházejí k nečekaným výsledkům. Do Sumac vložil po konci kultovních Isis svou stoprocentní hudební vizi Aaron Turner (mj. Old Man Gloom, Mamiffer, HydraHead Records). Na rozdíl od Isis se Sumac takřka nezdržují v atmosférických vodách – jejich atak je naprosto drtivý a mohutný. Trio doplňují baskytarista Brian Cook (Russian Circles, ex – Botch, These Arms Are Snakes) a vynikající kanadský bubeník Nick Yacyshyn (Baptists). Sumac debutovali v roce 2015 dvojalbem „The Deal“, deska „What One Becomes“ (2016) už vyšla na Thrill Jockey stejně jako loňská novinka „Love In Shadow“. „Směr, kterým se Sumac ubírají, jsem měl v hlavě už během Isis,“ říká Turner: „Vlastně jsem doufal, že to je nový zvuk Isis, ale nevyšlo to.“ Oblíbenému a někdy nadužívanému spojení „drtivý riff“ dávají Sumac zcela nový řád a význam: jejich hudba se sune vpřed se zarputilostí uvolněné ledové kry a Turnerův koncentrovaný řev je důkazem nově objeveného zápalu. Sumac se představí 16. června ve Futuru po dvou letech, předskočí jim Turnerem vybraní The Austerity Program a experimentátor Daniel Menche z Portlandu.
 

Aran 19. 2. 2019 Podrobnosti…

DENVER BRONCOS UK (USA) + Severní nástupiště – 26.02.2019 – Brno – Kabinet Múz

Jirza zve do Brna na velice příjemný večer.

ÚV SRR 19. 2. 2019 Podrobnosti…

Nová deska Five Seconds to Leave

Někdy je titulek všeříkající a někdy je potřeba se začíst do podrobností. A někdy platí obojí, jako právě tady. Ovšem aby vás to nemátlo, v obou případech zaručujeme, že to můžete vyřešit v našem obchodě.

ÚV SRR 13. 2. 2019 Podrobnosti…

"Thalia Zedek, Underrated Indie Rock Hero"

"Thalia Zedek, Underrated Indie Rock Hero"

Zajímavý čtení o Thalii Zedek je TADY. "She’s been playing Europe a lot lately, and has particularly enjoyed recent shows in Berlin and throughout the Czech Republic," píše se tam mimo jiné. Thalii jste tu mohli vidět naposled na několika koncertech s parádním triem E, teď se vrací komplet Thalia Zedek Band s novou deskou "Fighting Season" - pochopitelně na Thrill Jockey. Ve čtvrtek 14. února v Kaštanu!

Aran 8. 2. 2019

TIMBER RATTLE 23. dubna v Kaštanu

TIMBER RATTLE 23. dubna v Kaštanu

Neustále se proměňující entita jménem Timber Rattle bude opět k vidění v Evropě - nečekejte nic jinýho než hlubokej ponor. Pozoruhodnej projekt tentokrát přicestuje, aby představil svoje nový album "Animal Water", který si můžete v celý kráse a velkoleposti vyslechnout TADY. Pro připomenutí pár let starej materiál o Timber Rattle neboli "kapele bez internetu" je k přečtení ZDE.

Aran 7. 2. 2019

Vycházejí dvě nový kazety: INAU a RED TORCH

Vycházejí dvě nový kazety: INAU a RED TORCH

Pozor – tohle je tak trochu předčasnej dáreček k Valentýnu. Nebo opožděnej dárek k Vánocům. Nebo je to danajskej dar, protože budete dlouhý hodiny zanedbávat rodiny, práci i duchovní rozvoj, jelikož budete POSLOUCHAT. Dámy a pánové, holky a kluci, právě vycházej na našem a vašem labelu Silver Rocket dvě kazety najednou (jak už je naším zvykem): arcibiskup a kardinál Inau oznamuje svoji kandidaturu na papeže ZDE a parta vlasatců v kostkovanejch košilích (míněno metafyzicky) Red Torch cení tesáky ZDE. Čtěte dál a objednávejte.

Töhötöm 5. 2. 2019 Podrobnosti…

50 let Klubu 007: OTK, INAU a RED TORCH

50 let Klubu 007: OTK, INAU a RED TORCH

Naše "sedmičková" série, jejímž cílem je oslava 50 let fungování Klubu 007 Strahov, pokračuje ve čtvrtek únorovým dílem. Po vydařený lednový akci (díky vám a Kontroll, CalveraBolehlav!) mají teď slovo OTK, InauRed Torch. Druhý a třetí jmenovaný navíc na tomhle koncertu představí světu - a vám - svoje nový kazety!

ÚV SRR 5. 2. 2019

Sun Wu Kung hibernia 2019

"Kdo má odvahu tam na ten konec světa dojet, je zván."

ÚV SRR 2. 2. 2019 Podrobnosti…

"Ty písničky jsou TAK bolavý, že pokud máš ještě někde nějaký zbytky citu, MUSÍŠ jim prostě rozumět..."

"Ty písničky jsou TAK bolavý, že pokud máš ještě někde nějaký zbytky citu, MUSÍŠ jim prostě rozumět..."

"Její kytara je ta nejsmutnější kytara široko daleko a její hrubej hlas je hořkost a zklamání samo. Když píšu o muzice, většinou jen v nadšení usměrňuju příval vět, obratů a myšlenek; pokud jde ale o ´Eve´, tak je spíš hledám. Všechno je tady řečený tak syrově a vlastně nemilosrdně, že mi docházejí jak slova, tak dech." O předposlední desce Thalia Zedek Band psal Aran v roce 2017 TADY. S novým albem přijede TZB 14. února (ode dneška za 14 dnů) do Kaštanu.

ÚV SRR 31. 1. 2019

THE PACK A.D. (Vancouver) + PROHRA PRAHA 28. ledna na 007

THE PACK A.D. (Vancouver) + PROHRA PRAHA 28. ledna na 007

Duo The Pack A.D. z Vancouveru je důkazem, že syrová garážová muzika v podání dvou holek často vydá za vagon zpocenejch chlapů. „Destruction and melody, acid wit and bruising vocals-this is the Pack A.D,“ píše se v jedný z recenzí. Kytaristka a zpěvačka Becky Black a bubenice Maya Miller spolu hrajou už od roku 2007 a na přelomu ledna a února jsou na evropským turné s už sedmou (!) deskou „Dollhouse“. Jasně; je to „jen“ kytara a bicí, ale Becky má skvělej hlas, Maya bubnuje jak Moe Tucker - a celý to fantasticky drží pohromadě, protože to je HIT ZA HITEM. Představte si naštvanost Kill Rock Stars kapel a dynamiku MC5 nebo Mudhoney. V Praze 28. ledna na 007, support obstará Prohra Praha.

The Pack A.D. v Česku:
28. ledna - Praha, 007
30. ledna - Brno, Kabinet Múz
2. února - České Budějovice, Velbloud

ÚV SRR 22. 1. 2019

Severní nástupiště + Substance (USA) + Vile Spirit (UK) + Vole + Sour Bitch – 26.01.2019 – Praha – Café Na půl cesty

Kavárna V. Kolona v roce 2019 oslaví úctyhodných 20 let. Tento koncert je první ze série výročních akcí, které budou v průběhu roku následovat; chystají se přednášky pro veřejnost, koncerty i diskuze na téma duševního zdraví.

ÚV SRR 22. 1. 2019 Podrobnosti…

JAYE JAYLE (USA, Sargent House) 16. dubna na 007!

JAYE JAYLE (USA, Sargent House) 16. dubna na 007!

Syrový country minimalismus, ohlodaný až na dřeň. Jaye Jayle adoptovali výrok Woody Guthrieho „Anyone who is using more than two chords is just showing off“ za své motto a důsledně se jim řídí. Od chvíle, kdy dal Evan Patterson (Young Widows atd.) v roce 2013 na Bandcamp prvních pár skladeb svého nového projektu, bylo jasno: Jaye Jayle se rozhodli zajít do těch nejtemnějších zákoutí blues, rockabilly, folku i noise. Povedlo se jim to. Dosavadní dvě desky „House Cricks And Other Excuses To Get Out“ (2016) a „No Trail And Other Unholy Paths“ (Sargent House, 2018) jsou důkazem. Jaye Jayle 16. dubna na 007!

Aran 17. 1. 2019

Pushteek fest – 23. února 2019 – Brno, Kabinet Múz – od 16.00

První výročí fungování pražského labelu Pushteek se oslaví v Brně na festivalu, kde mimo interpretů z katalogu labelu vystoupí i několik speciálních hostů.

ÚV SRR 16. 1. 2019 Podrobnosti…

50 let Klubu 007: E-TURN (Fake Four) + PTAKZ, 23. března

50 let Klubu 007: E-TURN (Fake Four) + PTAKZ, 23. března

Rap a Sedmička, Sedmička a rap - v pražskejch reáliích nejde jedno od druhýho oddělit. V rámci 2019 Silver Rocket koncertů pro 007 vás zveme na ten březnovej, kterej bude právě o rapu. Z Orlanda přijede rapperka E-Turn, jejíž loňská deska "Young World" vyšla na Fake Four. Za domácí scénu se představí PTAKZ crew v hojným počtu. 25. března na 007!

 

ÚV SRR 15. 1. 2019 Podrobnosti…

THE PACK A.D. živě

THE PACK A.D. živě

Od dneška za 14 dnů děláme na 007 kanadský duo The Pack A.D., předkapela budou Prohra Praha. The Pack A.D. jsou kytara a bubny - a hlavně supr písničky. Přesvědčte se sami - na tomhle živáku není vůbec nic špatně. Výborný celý.

Aran 14. 1. 2019