Silver Rocket

"Spojení s půdou nebo s určitým kusem země má v sobě tolik kosmický síly, že to v člověku vydží celý věky..."

"Snažíme se vnímat krásu života – jakkoliv to zní srandovně – ve všem, co děláme... Práce na zahradě, farma, vztahy, muzika; k tomu všemu se dá přistupovat pozitivně. Život ti to na tvojí cestě vrátí, věř tomu. A je to taky jeden z mála způsobů, jak si udržet nějakou naději." Tenhle Rozhovor s Vanem Carneym (kytara, zpěv) z Pontiak vzniknul v roce 2014. Od tý doby se rodiny tří bratrů rozrostly, založili si pivovar... ale něco z toho pořád platí. Připomeňte si to TADY.

ÚV SRR 23. 4. 2017

Van, Lain, Jennings

Pontiak to tady mají rádi - asi už jste to zažili na vlastní kůži. Kvůli nový vášni - pivovaru (takovou vášeň chápeme!) - ale tentokrát nemůžou podniknout tradičně delší turné. Van, Lain a Jennings Carneyové se teda na vás budou těšit 2. května v Lucerna Music Baru, kde s nima hrajou OrBumfrang3. A pojďme si připomenout jeden z těch koncertů mimo Prahu - takhle parádně hráli Pontiak před třema rokama v Piksle (díky Vlastíku!).

ÚV SRR 21. 4. 2017

ULTRASURF a OTRA VEZ za pár dní

ULTRASURF a OTRA VEZ za pár dní

Ve čtvrtek 27. dubna se můžete zastavit v Potrvá na víceméně nekomplikovanou zábavu, orámovanou na jedný straně nápojema podle vlastního výběru u megapříjemnýho baru, na straně druhý pak galicijsko-polabskou představou kulturního vyžití. Je jasný, že následující den bez toho nepřežijete, pár slov na téma Ultrasurf čtěte TADY. A poslechněte si jejich úplně (jako fakt úplně) novou věc.

ÚV SRR 21. 4. 2017

SUMAC, OXBOW, INTER ARMA

SUMAC, OXBOW, INTER ARMA

Všechno je připravený, Sumac už od středy tvrdě zkouší v Praze. Ve čtvrtek to vypukne, lístků je ve Futuru (aka "na místě") dost a dost. Klub se otevírá v 19.00, přesně ve 20.00 jdou na věc Inter Arma, pak Oxbow, pak Sumac, pak nepřítomný pohledy a pískání v uších. Těšíme se. A abysme si to všechno ještě naposled procvičili, tak...

Torr o Oxbow TADY.
Aran o Sumac TADY.
Torr o Inter Arma TADY.

ÚV SRR 19. 4. 2017

Anketa Vinyl Disk Musick – Nejlepší vinyly roku 2016

10. ročník ankety o nejlepší český vinyl pořádaný při e-zinu Vinyl Disk Musick je ve finále, její výsledky dalo dohromady 87 hlasujících, aktivních lidí ve scénách, kterou propojuje láska k vinylu.

ÚV SRR 18. 4. 2017 Podrobnosti…

Vím já ale kurva, co je vlastně struska? Nevím, nejsem žádnej Ocelář z Třince...

Vím já ale kurva, co je vlastně struska? Nevím, nejsem žádnej Ocelář z Třince...

"Nejlepší tvrdý kapely jsou ty, který na riff rezignujou. Třeba arcigeniální track ´At The Well´ od Neurosis: nazvali byste to riffem? Ne. Je to kytarovej hluk rozloženej na atomy, je to sinusoida bolesti, není to jen ´patřičně tvrdej kytarovej motiv, kterej se opakuje a má koule´. A nebo Swans: taky mají kytary, ale Gira je používá ke všemu možnýmu, jen ne k riffům. Třetí kapelou v tomhle výčtu budiž Sumac." Silný slova! Přečtěte si, jak Aran slyší Sumac - je to TADY.

ÚV SRR 18. 4. 2017

LETO - nová deska + novej song!

LETO - nová deska + novej song!

Skvělá zpráva na začátku jara!!! Nová deska Leto s názvem "Krok pro člověka" vyjde ještě do léta - opět ve spolupráci Silver Rocket a MámaMrdáMaso, stejně jako předchozí "Zbytky ozářených ploch". Jeden song Leto z novýho alba si můžete poslechnout tady a zjistit tak, jak se Palma s Indošem mají v Albrechticích. 

ÚV SRR 18. 4. 2017

PUFF PIECES (USA, Lovitt) + KONTROLL 21. května na 007

PUFF PIECES (USA, Lovitt) + KONTROLL 21. května na 007

Pamatujete si na Justina Moyera? Snad jo. Hrál v El Guapo (Dischord), Anntelope (Dischord), Supersystem (Touch & Go), Edie Sedgwick a naposled E.D. Sedgwick (Dischord). Teď má trio Puff Pieces a dostal se s ním k naprostým základům minimalistickýho pre-punku. Jako kdybyste Talking Heads smíchali s Antelope. Geniální, strohá muzika. Debutovou desku Puff Pieces s názvem "Bland in D.C." si můžete poslechnout TADY. Puff Pieces spolu s Kontroll hrajou 21. května na 007!

ÚV SRR 17. 4. 2017

Larsen (IT) + Nachttante + Paul Beauchamp (CAN) – 27. dubna 2017 – Underdogs' Ballrom & Bar, Praha

Larsen budou v Praze znovu míchat neobvyklé ingredience kytarové hudby.

ÚV SRR 16. 4. 2017 Podrobnosti…

Oxbow a Inter Arma

Oxbow a Inter Arma

Blíží se tenhle monstrkoncert a TADY si můžete přečíst, co udělala poslední deska Oxbow s Torrusem: tradičně silný čtení o rodinným majetku, Henry Rollinsovi, pocitech, pro který lidstvo ještě nevymyslelo žádný jméno, o nefunkční posilovně a hlavně o tom, jak Torra v roce 2007 Niko Wenner zprcal. A pozor, je tam čtyřnásobná douška! A pan autor měl plodnou noc, TADY ještě najdete pár slov o Inter Arma (že by metal?). Uvidíme se ve Futuru, bude to velký.

ÚV SRR 11. 4. 2017

Postman (AT) + Se Mustard Terrorists (AT) + Asstma – Klinika – Praha – 15. dubna 2017

Večer něžného nerdství a jemné elektroniky.

ÚV SRR 11. 4. 2017 Podrobnosti…

"Tohle není žádná metafyzická deprese bortícího se vesmíru a otevřenýho chřtánu pekla..."

"Tohle není žádná metafyzická deprese bortícího se vesmíru a otevřenýho chřtánu pekla..."

"Krása a až neuvěřitelná síla těch písniček je bezesporu v jejich skromný obyčejnosti, která skrývá jen to nejnutnější – jinak je tady Thalia Zedek sama na celým světě. Její kytara je ta nejsmutnější kytara široko daleko a její hrubej hlas je hořkost a zklamání samo. Když píšu o muzice, většinou jen v nadšení usměrňuju příval vět, obratů a myšlenek; pokud jde ale o ´Eve´, tak je spíš hledám. Všechno je tady řečený tak syrově a vlastně nemilosrdně, že mi docházejí jak slova, tak dech." I tak si můžete Aranovu recenzi na "Eve" od Thalia Zedek Band přečíst TADY.

ÚV SRR 8. 4. 2017

"Killer set, killer superband, killer music... speechless."

"Killer set, killer superband, killer music... speechless."

Sumac kamarádky a kamarádi, SUMAC. Pojďme se na základě tohoto videa pro jistotu připravit, co nás 20. dubna ve Futuru čeká. Aaron Turner nikdy nebyl pryč, ale teď je zpátky ve velkým stylu. A sledujte magora bubeníka - odkud přiletěl?

ÚV SRR 6. 4. 2017

THALIA ZEDEK BAND

THALIA ZEDEK BAND

Už příští tejden - v pátek 14. dubna - poctí nás a kavárnu Potrvá svým koncertem Thalia Zedek Band. Dnes 55letá kultovní písničkářka a kytaristka toho stihla hodně: vítěznou bitvu se závislostí na heroinu, založení Come s Chrisem Brokawem, skládání písniček, když letěl "noise", geniální sólový desky, hraní s Live Skull... Thalia Zedek se v lednu v Česku představila s E, teď přijede s kapelou.

Thalia Zedek Band v Česku a na Slovensku:
Apr 11 – Brno (CZ)
Apr 12 – Trenčín (SK)
Apr 13 – Kopřivnice (CZ)
Apr 14 – Praha (CZ)

ÚV SRR 5. 4. 2017

Podpora pro Kliniku a demonstrace v neděli 9. dubna 2017 v Praze

NENIČTE KLINIKU!

ÚV SRR 4. 4. 2017 Podrobnosti…