Silver Rocket

5. prosince ve Futuru

ÚV SRR 24. 11. 2017

DŮVOD č. 4 proč jít na P.O.S: Get Down

DŮVOD č. 4 proč jít na P.O.S: Get Down

5. prosince je ve Futuru koncert P.O.S + Modré hory a Aran se coby největší fanoušek Stefona Alexandera (jak zní občanský jméno P.O.S) rozhodl, že vás tam prostě dostane. "P.O.S je pro mě nejdůležitější hudební vizionář posledních cca deseti let," píše Aran a zároveň varuje, že si může do koncertu vymyslet cca 786587 dalších důvodů. Tohle je ten čtvrtej: "Mám rád, když alternativní rappeři občas jen tak mimochodem udělají obyčejnej blbej banger do klubu," píše Aran. "Tohle je ultimátní příklad s touhle geniální lajnou: No one gives a fuck about shit / So fuck your shit, we fuck shit up / Cause shit’s fucked anyway / Shit is run into the ground / I don´t wanna think about it, I just wanna get down."

ÚV SRR 24. 11. 2017

"Došlo mi, jak strašně snadno - ale naprosto zákonitě - se lidi míjej..."

"Došlo mi, jak strašně snadno - ale naprosto zákonitě - se lidi míjej..."

"Není nutný to všechno vyjmenovávat, ale pár koncertů jsem ať jako mladej nebo starej už viděl. Všichni ty Pearl Jam, Fugazi, Dismemberment Plan, Cursed, Unsane, Akimbo, Gnu, Morrissey, The Black Heart Procession a kapely Geoffa Fariny - pro někoho dost podivnej guláš – byli prostě MÍŇ než Sophia (a to mluvím o ikonách mýho soukromýho vesmíru)." Pojďme si připomenout loňskej Pedrův text TADY

ÚV SRR 24. 11. 2017

"Hudba Sophia je nejvíc krystalicky upřímná věc, kterou jsem na téhle fakin planetě kdy slyšel."

"Hudba Sophia je nejvíc krystalicky upřímná věc, kterou jsem na téhle fakin planetě kdy slyšel."

"Když jsem nedávno v kuloárech zaslechl informaci, která byla v té době ještě přísně tajná, že v Praze bude hrát Sophia, tu radost, která následovala, jsem v sobě málem nerozdýchal. Byl jsem přesvědčený, že tuhle kapelu živě nikdy neuvidím a smířil jsem se s faktem, že jsem to prostě nestihl. O Sophia jsem četl poprvé tady na stránkách Rakety asi před šesti lety, před koncertem Robina akusticky. Přesně vím, v jakém rozpoložení jsem tehdy k článku asi přistupoval. Když čtu slovní spojení kluk s kytarou, očekávám vždycky v devíti z deseti případů vysokou míru radioaktivity a přibližuju se k těmhle věcem hodně obezřetně..." Tohle psal Palo před rokem, ale platí to furt. Čti TADY. Navíc to bude zase neděle!

ÚV SRR 22. 11. 2017

DŮVOD č. 3 proč jít na P.O.S: Never Better

DŮVOD č. 3 proč jít na P.O.S: Never Better

Když si pustíte třetí album P.O.S "Never Better" z roku 2009, zjistíte, že by to i letos byla jedna z desek roku. Nejznámější track z LP je poklidnej song "Optimist", na kterým se ale Stefonovi podařilo zachytit něco... těžce zachytitelnýho. "A little Optimism in these dark days," je v popisu na YouTube linku od Rhymesayers. "I never been down with the King, it's never something I wanted to be," sype ze sebe P.O.S a člověk se tak nějak cejtí líp.

ÚV SRR 21. 11. 2017

"Platí minimálně pro studenty dialektiky manželství..."

"Platí minimálně pro studenty dialektiky manželství..."

"Řeknu to na rovinu: klíčem k hudbě Sophie jsou podle mě texty. Tím nijak nechci snižovat hlubokou krásu melodií – veškeré své kouzlo ale otvírají teprve tam, kde se je protínají slova. Texty u kapel, které jsem obdivoval, jsem se snažil a snažím sledovat vždycky. Často je to zklamání, ale tam, kde není, se to člověku bohatě vrátí. Sophia pro mě v tomhle ohledu představuje po dost dlouhém období sucha přicházející objev první kategorie." Orel loni sepsal traktát o kráse textů Sophia (Planety hrajou se Sophií 25. listopadu v Brně!), kterej stojí za to si připomenout. Čti TADY.

ÚV SRR 20. 11. 2017

DŮVOD č. 2 proč jít na P.O.S: citace Fugazi

DŮVOD č. 2 proč jít na P.O.S: citace Fugazi

"P.O.S je pro mě nejdůležitější hudební vizionář posledních cca deseti let," píše Aran, kterej se rozhodl, že vás prostě DOSTANE na koncert 5. prosince. Jeho důvod č.2? Citace Fugazi na desce "Never Better" z roku 2009. Máme rádi, když nezávislý rappeři zmíněj v tracku Fugazi (ahoj Sage Francis!) a tohle je skvělej track a dobrej příklad.

"And saying fuck Bush gave that douche a splash, too much credit, but smoking on Kush makes cats so apathetic, can't beat em with a bat so we join em and spit the ethics or we beat em with a bat (yeah). P.O.S steadily wreck it for anybody who raps or naps on facts
Fill the in line six to End Hits
The oval office and the lobby prolly listen to Fugazi singin
This one's ours lets take another
This one's ours lets take another
This one's ours lets take another
Then they dance away clean like Savion Glover..."

ÚV SRR 18. 11. 2017

DŮVOD č. 1 proč jít na P.O.S: cover Pearl Jam

DŮVOD č. 1 proč jít na P.O.S: cover Pearl Jam

5. prosince je ve Futuru koncert P.O.S + Modré hory a Aran se coby největší fanoušek Stefona Alexandera (jak zní občanský jméno P.O.S) rozhodl, že vás tam prostě dostane. "P.O.S je pro mě nejdůležitější hudební vizionář posledních cca deseti let," píše Aran a začíná videem, který dokumentuje hudební rozkročenost P.O.S - jde o cover "Why Go" od Pearl Jam z roku 2009. "I was asked if I was interested in covering a Pearl Jam song by MTV2. I thought it was funny that they wanted to include me, being a rapper and all, but I wanted to take a shot at it," vzpomíná P.O.S. "I loved Ten when it came out, rocked the tape till it popped. One of my favorites on it was Why go, none of the bands they asked had picked it yet so I did. I though about reworking the original lyrics into a rap kind of situation, but then I was playing the melody on one of my keyboards and thought it might be more fun to just straight cover it. So I did. It was fun. I hope you like it."

ÚV SRR 18. 11. 2017

SOPHIA se blíží

SOPHIA se blíží

"We could have cried all day and yeah some days I suppose we did, and yeah some days I suppose we did. And I don't know what we're always resisiting or what we're even kicking against." Blíží se jeden z koncertů letošního podzimu. Aktuální sestava Sophia je jednou z nejlepších za celou existenci kapely a důkazem je aktuální Live 3LP. Podívejte se na mimořádně kvalitní záznam koncertu a chystejte se na neděli 26. listopadu ve Futuru... Lístky bez poplatků když tak TADY.

ÚV SRR 15. 11. 2017

"Konec srpna" na CD

"Konec srpna" na CD

Jestli jste spíš na digitál než na vinyl, možná se vám hodí informace, že letošní deska Aran Epochal & Tahle hudba s názvem "Konec srpna" vychází i na CD. Za 150 Kč je k mání TADY - stejně jako třeba nový desky Paramount StylesVlněna.

ÚV SRR 15. 11. 2017

GOLDEN VOID (USA, Thrill Jockey) + DOMMENGANG (USA, Thrill Jockey) 1. února na 007!

GOLDEN VOID (USA, Thrill Jockey) + DOMMENGANG (USA, Thrill Jockey) 1. února na 007!

S radostí oznamujeme první koncert roku 2018. Dvakrát heavy máničkovská garáž z Thrill Jockey? Kdo by odolal? My tedy určitě ne: 1. února vás proto v alianci TJ Praha / Silver Rocket / River Promotions zveme na koncert Golden VoidDommengang. Dlouhý hára s sebou! Čtěte dál... 

ÚV SRR 13. 11. 2017 Podrobnosti…

Bullshit Disaster Fall 2017

Tahle pozvánka málem zapadla, ale četnost vykřičníků v ní nakonec vykonala svý dílo jak vesmírná síla a zabránila cestě do propadliště. A vlastně ještě není úplně pozdě!

ÚV SRR 10. 11. 2017 Podrobnosti…

SAVAK (USA) + THE POISON ARROWS (USA) 14. listopadu na 007

SAVAK (USA) + THE POISON ARROWS (USA) 14. listopadu na 007

Varování hned na úvod: Savak nepředvádějí nic, co by tady už nebylo. Dělají to ale s takovou elegancí a s tak nakažlivou vášní (kde se to v těch chlápcích pořád bere?), že člověk snadno podlehne. A bacha - nepodceňujte The Poison Arrows, je to VYNIKAJÍCÍ kapela! 14. listopadu na 007 uvidíte lidi z Obits, Girls Against Boys, Don Caballero, The Make-Up, The Nation Of Ulysses, Atombombpocketknife atd... Čtěte dál!

ÚV SRR 9. 11. 2017 Podrobnosti…

VLNĚNA - Děcka posledního domu LP na Silver Rocket!

VLNĚNA - Děcka posledního domu LP na Silver Rocket!

Geniální a "v branži" tzv. pověstná marketingová politika Silver Rocket slaví další triumf. V podstatě současně s deskou Paramount Styles vychází i LP Vlněna s názvem "Děcka posledního domu". Album je stylově rozdělený na elektrickou a akustickou část a dva tracky si můžete poslechnout TADY. První koncert Vlněny s novou deskou je dneska (středa 8. listopadu) v žižkovským klubu Bike Jesus, těšte se ale i na účast Vlněny na Silver Rocket benefitu pro 007 16. prosince. "Děcka posledního domu" na vás za 300 Kč čekají TADY, neváhejte!

ÚV SRR 8. 11. 2017

PIPER RECORDS NIGHT #4 – 10. 11. 2017 – Katolický dům Kopřivnice

Pořádá Piper Records, se zdatným přicmrndáváním Dialog Crew, Mandala Crew, Kachnička Entertainment, Diycore a dalších darmojedů, kteří ještě stále věří na muziku a groupen love.

ÚV SRR 7. 11. 2017 Podrobnosti…