Silver Rocket

"Stačí jeden mírně křivej úhel a ta ´stará´ muzika je najednou neobjevená."

"Stačí jeden mírně křivej úhel a ta ´stará´ muzika je najednou neobjevená."

"Dlouhodobě oceňuju ženskou sílu v muzice a strašně se mi líbí, když žena ovládá v kapele kytaru. Nedovedu to přesně popsat a není v tom nic „osobního“ (tím myslím, že se pohybujeme výhradně ve světě tónů a rytmů), ale považuju to za obrovskej trumf. Jedna z mejch nejoblíbenějších kapel vůbec – Laughing Hyenas – operovala s tímhle napětím naprosto mistrně a docela podobně to vnímám i u E." Celou recenzi si můžete přečíst TADY.

ÚV SRR 27. 1. 2017

E (USA, Thrill Jockey) + FETCH! (CZ, Silver Rocket) v neděli na 007

E (USA, Thrill Jockey) + FETCH! (CZ, Silver Rocket) v neděli na 007

V roce 2017 zní tahle syrová kytarová hudba tak nemoderně a vlastně nepatřičně, až je to vlastně krásný. V neděli hraje na 007 trio E, který tvoří Thalia Zedek (ex - Come, Uzi, Live Skull), Gavin McCarthy (ex - Karate, Glorytellers) a Jason Sanford (Neptune). Loni vydali překvapivě poměrně ostrou desku na Thrill Jockey, celej večer zahájí Fetch! Čtěte dál...
 
 
E v Česku a na Slovensku:
27. ledna – Dolní Podluží (+ Kiss Me Kojak)
29. ledna – Praha, 007 (+ Fetch!)
30. ledna – Rožnov p. Radhoštěm (+ Drutty)
31. ledna – Brno 
1. února – Bratislava

ÚV SRR 26. 1. 2017 Podrobnosti…

"Dnes poslouchám jejich desku poprvé v životě a nemůžu se odtrhnout už od prvního tracku..."

"Dnes poslouchám jejich desku poprvé v životě a nemůžu se odtrhnout už od prvního tracku..."

"Je trochu absurdní označit za zásadní kapelu, jejíž tvorbu téměř neznám. Přesně takhle to ale mám s Bumfrang3. To kvůli koncertu, který se odehrál v jedné moravské vesnici někdy před 6 lety." Zajímavou recenzi na "Vidim" od Bumfrang3 si můžete přečíst TADY.

ÚV SRR 26. 1. 2017

THALIA ZEDEK BAND (USA, Thrill Jockey) 14. dubna v Potrvá!

THALIA ZEDEK BAND (USA, Thrill Jockey) 14. dubna v Potrvá!

Už teď v neděli 29. ledna si vás dovolujeme pozvat na 007, kde budou hrát EFetch!, ale nebude to letos jediná příležitost, kdy si užijeme přítomnost Thalie Zedek v Praze. 14. dubna bude hrát v Potrvá Thalia Zedek Band (nová deska "Eve" - mimochodem VÝBORNÁ - vyšla loni na Thrill Jockey)! Syrově smutný písničky a charakteristická kytarová hra, prázdná temnota neradostnejch osobních vztahů, texty, z kterejch mrazí. Je nám ctí, že můžeme koncert týhle legendární postavy post-punkový scény (ex - Come, Live Skull, Uzi) dělat...

Thalia Zedek Band v Česku a na Slovensku:
11. dubna – Brno (Bajkazyl)
12. dubna – Trenčín (Bio Lúč)
13. dubna – Kopřivnice (Mandala)
14. dubna – Praha (Potrvá)

ÚV SRR 25. 1. 2017

SOLO SOULKOSTEL pt. 2

SOLO SOULKOSTEL pt. 2

17. června 2017 se Soulkostel na jeden den promění na Solo Soulkostel, protože jeho výjimečný prostory dobře svědčí právě One Man Pičusům. Spolu s kolegama ze Šrumce vám představujeme další várku umělců, aby tam Yood, CalveraAndy The Doorbum nebyli tak sami: Horní tok se může pyšnit označením ex - Zutro (sic!), Aran Epochal složí Broumovsku poklonu nejen coververzí "Born Sainted" od Tima Remise a pozor - domácí lesy a skály bude reprezentovat zvukovej dobrodruh Bazdesh. Další info brzo!

ÚV SRR 24. 1. 2017

Aran Epochal + Dimitar v sobotu v sauně NUUK

Sauna a osvěžovna NUUK v Hradci Králové je od pohledu podivuhodný místo (web TADY). V sobotu 28. ledna tam budou hrát Aran EpochalDimitar - přečtěte si pozvánku od Jirky z Argonaut.

ÚV SRR 24. 1. 2017 Podrobnosti…

Třetí den pro Kliniku!

Napříč scénama a hudebníma žánrama, napříč městem i Českem. Třetí den pro Kliniku se blíží - letos je v plánu v sobotu 28. ledna. Sledujte WEB KLINiKY s podrobnejma informacema, přikládáme leták. Třeba v klubu FAMU hrajou Leto, SítěNoArtist, ale můžete si vybrat ze spousty dalších akcí.

 

ÚV SRR 23. 1. 2017

CHRIS BROKAW 14. února na Mělníku

Na tzv. Valentýna hraje v Mělníku Chris Brokaw (ex - Codeine, Come atd.)! Čtěte dál...

ÚV SRR 23. 1. 2017 Podrobnosti…

Mermomoc a Inau v Pátý koloně

Forma, obsah a výpověď z města. Čtěte dál...

ÚV SRR 23. 1. 2017 Podrobnosti…

MIRRORS FOR PSYCHIC WARFARE + SANFORD PARKER v pondělí na 007

MIRRORS FOR PSYCHIC WARFARE + SANFORD PARKER v pondělí na 007

„Mirrors For Psychic Warfare is an experiment in noise, silence, restraint, and aggression in all shapes and forms. I am very much looking foward to the open minds that will allow this in,“ říká Scott Kelly. Mirrors For Psychic Warfare je jeho další úkrok stranou od zvuku Neurosis – tentokrát ale nejde o akustickou věc, zvukovou klaustrofobii. Kellyho v Mirrors For Psychic Warfare doplňuje producent, nahrávací inženýr a experimentátor Sanford Parker. V pondělí 23. ledna na 007. Nenechte si to ujít.

ÚV SRR 19. 1. 2017 Podrobnosti…

INTER ARMA (USA, Relapse) před SUMAC a OXBOW

INTER ARMA (USA, Relapse) před SUMAC a OXBOW

Posila na 20. duben: před SumacOxbow bude hrát ve Futuru ještě Inter Arma, mohutná heavy věc, která poslední dvě desky vydala na Relapse - ta poslední s názvem "Paradise Gallows" vyšla loni. Cena lístků zůstává stejná, můžete si je rezervovat třeba TADY.

ÚV SRR 19. 1. 2017

Ovo (IT) + I Am Pentagon + Tummo – 4. února 2017 – Tábor – MC Orion

R-DIY booKING presents.

ÚV SRR 18. 1. 2017 Podrobnosti…

SOLO SOULKOSTEL

SOLO SOULKOSTEL

Přesně za pět měsíců - 17. června 2017 - si vás dovolujeme pozvat na magický místo jménem Soulkostel, kde jsme si v roce 2015 (shodou okolností taky v červnovým termínu) užili jednu z nejlepších SRSS. Soulkostel se tentokrát na jeden den změní na Solo Soulkostel, protože jeho výjimečný prostory dobře svědčí právě One Man Pičusům. Šrumec a Silver Rocket jsou snad dostatečnou zárukou hezký soboty - ale kdyby to nestačilo, tady jsou první účinkující: ambientní drone minimalismus Yood, basovej kouzelník Calvera a vrchní šaman Andy The Doorbum (recenzi na jeho skvělou desku "Intent" čtěte TADY)!. Další jména přibudou!

ÚV SRR 17. 1. 2017

Okna vesmíru dokořán

Okna vesmíru dokořán

Na Soundcloudu Temporardy Residence si můžete poslechnout nový tracky GrailsMajeure. Společněj koncert je 17. března na Dobešce. Nalaďte se na správnou vlnu TADY.

ÚV SRR 14. 1. 2017

SUMAC (USA, Thrill Jockey) + OXBOW (USA, HydraHead) 20. dubna ve Futuru!

SUMAC (USA, Thrill Jockey) + OXBOW (USA, HydraHead) 20. dubna ve Futuru!

Když už jste si začínali pomalu myslet, že děláme koncerty jen pro avantgardní folkaře, alternativní rappery a šedesátiletý legendy, vracíme se takřka ke kořenům. 20. dubna ve Futuru se TĚŠÍME na mohutnou zvukovou stěnu Sumac (Aaron Turner z Isis atd.+ Brian Cook z Russian Circles, Botch, These Arms Are Snakes atd. + fantastickej bubeník) a jednu z nejkrutějších kapel vesmíru - Oxbow. Ano kurva - OXBOW!!! Koncert děláme ve spoluprác s TJ Praha a se Scrape Soundem, lístky jsou za 350 Kč / 400 Kč - lze objednávat TADY.

ÚV SRR 12. 1. 2017 Podrobnosti…