Silver Rocket

"Rádoby recenze na novou desku Světla"

"Čest, jestli ještě jde přispívat svobodně do nejchytřejších keců, tak se hlásím se svou rádoby recenzí na novou desku Světla." Tyvole, co je tohle za otázku? No jasně - že ne! Jedině pokud pisatel svůj výtvor pošle "ve vyžehleném formátu PDF, obrázky a odkazy jsou nedílnou součástí" jako Toro. Čili obratem zveřejňujeme! Deska je ke stažení na mamamrdamaso.cz, recenze k přečtení v nejkecech a pozor, je ještě srdceryvnější než název díla: Občas jsem rád lásko, že tě mám. Výdrž je důležitější než pravda!

ÚV SRR 23. 7. 2019

UNKILLED WORKER - Prisoner's Dilemma / Contusion Unit

UNKILLED WORKER - Prisoner's Dilemma / Contusion Unit

Což si takhle uprostřed léta, kdy se všichni rozprchnou do všech koutů světa a v našich hlavách zavládne určitý bezčasí, vydat nějakou desku? Dámy a pánové, holky a kluci, vydáváme s katalogovým číslem 99 novou LP desku Unkilled Worker s názvem Prisoner's Dilemma / Contusion Unit. Torr se nikdy nezastaví a každá jeho nová inkarnace vzbuzuje určitý napětí: s čím ten člověk přijde tentokrát? Poslouchejte a taky kupujte vinyl: tohle bude jednou klenot vaší pozůstalosti!

ÚV SRR 18. 7. 2019 Podrobnosti…

Bolehlav + The Pau v Underdogs, 20. července

Bolehlav + The Pau v Underdogs, 20. července

Jeden tip na blížící se horkou sobotu: v smíchovským Underdogs bude večer hrát Bolehlav (= Ministry po psychoanalytickým sezení) a The Pau (= jedna žena, co zvádne všechno a všichni jsou kretyni). Oba umělci na tomhle koncertě ukončej svoje společný evropský turné, tudíž je jistota, že uvidíte vrcholnou formu těsně před definitivním zhroucením. Resuscitaci bude provádět Sweeps 04.

Töhötöm 15. 7. 2019 Podrobnosti…

Hájenka 2019 - Kovanice - 2. až 4. srpna

Organizační výbor Hájenky poslal pozvánku na její již DEVÁTÝ (!!!) ročník.

ÚV SRR 8. 7. 2019 Podrobnosti…

Letních 50 let na 007: UNKILLED WORKER a PALMA

Letních 50 let na 007: UNKILLED WORKER a PALMA

Mysleli jste si, že nás můžou letní měsíce zastavit? CHA! Ne! 50 let je 50 let a naše koncertní série pro Sedmičku nejen že jede dál, ale nabírá obrátky. O prázdninách dojde na dva křty: 25. července představí světu svoje nový album Unkilled Worker, kterej si k tomu vybral The Sound Of Biblical Violence. 22. srpna pak Prahu navštíví Palma s deskou "Starý duch" (poslouchejte TADY) - ta si pozvala Arana Satana (a možná jedno překvapení k tomu). Těšíme se na vás a na oba koncerty!

 

ÚV SRR 3. 7. 2019

LIVING HOUR se po třech letech vracejí do Prahy

LIVING HOUR se po třech letech vracejí do Prahy

Na podzim 2016 jsme na jejich koncert na Sedmičce koukali s údivem a nadšením, teď se Living Hour vracejí – 17. září v Kaštanu. Kvinteto z Winnipegu má venku novou desku „Softer Faces“, která rozvíjí eponymní debut z roku 2015 a nabízí i jiné východiska. než zamlženou kytarovku. Kořeny kapely ostatně vězí v obdivu, který kytarista Gil Carroll pocítil, když na YouTube objevil kanál zpěvačky Sam Sarty, kde byly její covery The Cure a Elvise Presleyho. „Ještě než to všechno smazala, viděl jsem to a objevil, že má úžasnej hlas,“ vzpomíná Carroll. Má pravdu: vokál Sam Sarty je skutečně jedním z poznávacích znamení Living Hour Líně a svůdně se vinoucí linky odkazují ke Cocteau Twins, místy si možná vzpomenete na Cowboy Junkies. Sarty navíc zvuk kapely obohacuje trombónem (sic!), který do mozaiky Living Hour pasuje překvapivě výborně. Support obstará Horní tok.

Aran 2. 7. 2019

Sad, Fat Luck...

Sad, Fat Luck...

"Fantastická věc na hudebních recenzích je ta, že už je nikdo nečte, takže člověk nemusí nic filtrovat a může tam fakt psát, cokoliv ho napadne. Bez obav ze zpětný vazby se tak rozepíšu o desce, kterou letos vydal můj nevlastní otec Ceschi Ramos. Je výjimečná, obrovsky naléhavá, emotivní – a pozor, připravte se na ATOMOVKU PATOSU – neuvěřitelně ´lidská.´" Nečtěte to TADY, varovali jsme vás. A v pondělí se uvidíme na 007, Gondor Flames jsou na věc kousek po osmý, pak Ceschi!

Aran 29. 6. 2019

MECONIO + UKWLT v úterý 2. července v Eternii

MECONIO + UKWLT v úterý 2. července v Eternii

Začátek července je ideální k tomu, abyste šli na koncert každej den. Co jinýho taky v tomhle vedru dělat? V úterý 2. července máte možnost navštívit v Eternii podvečerní koncert katalánskýho dua Meconio a zjistit, co se skrývá pod písmeny UKWLT. Začínáme v 18.45, lepší program před večeří ve městě nenajdete!

Töhötöm 26. 6. 2019 Podrobnosti…

CESCHI v Česku a na Slovensku

CESCHI v Česku a na Slovensku

To takhle člověk vydá desku, která není k překonání – tedy, alespoň to tak vypadá, než vydá další desku… Když vyšlo v roce 2015 Ceschiho dokonalé album „Broken Bone Ballads“, zdálo se, že to je jeho vrchol. Dokonalá směs rapu, folku a soulu, hit za hitem – ne, tohle přece nejde trumfnout. Nebo jde? Jde: letošní dlouho očekávaná deska „Sad, Fat Luck“ je ještě lepší. „Bumping that new Ceschi album,“ tweetoval těsně po vydání legendární Sole: „It's the best music to come out of the indie rap scene in 15 years... in my not so humble opinion.“ Chcete se hádat se Solem? Ceschi veze v létě „Sad, Fat Luck“ do Evropy: rapper, vynikající kytarista, básník, pankáč, songwriter, anarchista a spolu s bratrem Davidem zakladatel vydavatelství Fake Four se představí na několika koncertech v Česku, Sedmička je v plánu v pondělí 1. července. Odstartujte prázdniny s Ceschim!

Ceschi v Československu:
Jun 27 – Ústí nad Labem
Jun 28 – Valašské Meziříčí
Jun 29 – Kopřivnice
Jun 30 – Brno
Jul 1 – Praha
Jul 4 – Telč
Jul 5 – Boskovice – Festival
Jul 6 – Trnava w/Modré hory

Aran 24. 6. 2019

Nový video HURRICANE PARTY

Nový video HURRICANE PARTY

Jak jste možná zaregistrovali, Hurricane Party mají venku debutovou desku "Juice". Vinyly se během právě probíhajícícho turné už vyprodaly, ale kazety a cédéčka snad ještě jsou. Zatímco byli Jacques a Rick na cestách, tak se taky objevilo tohle nový video. V pondělí oslavíme 50letou Sedmičku - PARTY ON!

Aran 21. 6. 2019

Turné MECONIO + UNKILLED WORKER

Pozor – máme tu pro vás poměrně slušnou porci zábavy na začátek léta! Od soboty 29. června až do tý další bude po našich luzích a hájích kroužit podivuhodný společenství: z Barcelony sem přijede jedna z nejzajímavějších part kolektivu Ojalá esté mi bici, Meconio. A k nim se připojí Unkilled Worker, kterej co nevidět vydává novou desku s názvem Prisoner’s Dilemma / Contusion Unit. Ženská energie versus životní zkušenost. Věřte mi, máte se na to těšit. A protože shodou okolností je to letos deset let od doby, kdy se zhmotnil UKW s legendární (pro mě teda určitě) deskou Faithcollapse, můžete zavzpomínat a poslechnout si ji online ZDE.

Mecionio + Unkilled Worker
29/6 Točník (Bárka)
30/6 Kutná Hora (Kaňk)
1/6 Liberec (zkušebna Široká)
2/6 Praha (Eternia / + UKW Lowland Tundra)
3/6 Broumov (Eden)
4/6 Dolní Podluží (Bio Luž)
5/6 Rtyně mezi Jaroměří a Velichovkami (FáMA Fest)
6/6 Boskovice (Festival pro židovskou čtvrť)

Töhötöm 21. 6. 2019

PARTY ON! Hurricane Party v pondělí na 007

ÚV SRR 21. 6. 2019

HURRICANE PARTY + PALMA

HURRICANE PARTY + PALMA

Na tomhle geniálním videu se nám to všechno hezky sešlo. Palmě právě vyšla deska "Starý duch" (poslouchejte a objednávejte TADY) a Hurricane Party se pomalu, ale jistě blíží ku Praze, kde budou hrát v pondělí 24. června v rámci oslav pro 50letou Sedmičku. Tohle je jejich track, kde hostuje právě Palma.

Aran 20. 6. 2019

ENABLERS a všichni svatý

ENABLERS a všichni svatý

Nezastíráme, že se na tenhle koncert těšíme jako blázen. Enablers před pár dny zahráli na Pyrenejským poloostrově v Plug in the Gear, alias chrámu kultury v našem oblíbeným městě Benicarló, a na tomhle videu je myslim dobře vidět, co nás čeká. O komentář k němu jsme poprosili maestra Baltyho, držitele čestný profesury v oboru punk, noise a hardcore (kterýho si možná někdo pamatujete jako nezapomenutelnýho basáka KLS).

Töhötöm 19. 6. 2019 Podrobnosti…

EARTH 27. listopadu ve Futuru

EARTH 27. listopadu ve Futuru

Není moc současných kapel, které obklopuje podobně silná aura výjimečnosti. Earth se po dlouhých sedmi letech vracejí 27. listopadu do Prahy: ve smíchovském Futuru představí nové album "Full Upon Her Burning Lips"! Kultovní kapela, kterou založili v roce 1990 v Seattlu nenapodobitelný kytarista Dylan Carlson a Slim Moon, zakladatel labelu Kill Rock Stars, na něm nabízí dokonalou esenci svého zvuku: meditačně pomalé a zároveň do posledního detailu promyšlené skladby, jejichž hypnotický výraz rámuje Carlsonova kytara a tradičně úsporné a soustředěné bicí Adrienne Davies. Vstupenky v hodnotě 450.- Kč jsou v prodeji od 19. června na webových stránkách Futurum Music Baru, dále pak v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro (plus obvyklé poplatky) nebo u nás na stránkách bez poplatku. Zbylé vstupenky budou na místě k dispozici za 550.- Kč.

ÚV SRR 19. 6. 2019 Podrobnosti…