Silver Rocket

NEW MODEL ARMY - Winter

NEW MODEL ARMY - Winter

Jen jediná kapela naplánuje vydání singlu s názvem "Winter" na prostředek července a natočí k němu video s výrobní cenou cca 117 Kč. Jasně - New Model Army. Novej track ohlašuje stejnojmennou desku, která vyjde v srpnu, a která se na první poslech stoprocentně vyrovná předchozí geniální "Between Dog And Wolf". New Model Army (a coby support Nate Hall) hrajou 9. října v Lucerna Music Baru, lístek za 450 Kč možno koupit TADY.

ÚV SRR 24. 7. 2016

To zas bude v alejích nablito...

Jubilejní kulatá sedmá Hájenka se blíží a tak jsme se pokusili z pořadatelů vyloudit něco na okořenění trochu mdlý prázdninový okurky. Mnohoslibnou odpověď "sme ted trosku vsichni rozlitany, takze sme naprosto nekompetentni" pak nelze než považovat za potvrzení teorie Jiřího z Fetch!, že odkládaná rozkoš je větší rozkoš. Posuďte sami!

ÚV SRR 20. 7. 2016 Podrobnosti…

MUERAN HUMANOS a NESBITTS v pondělí na 007

MUERAN HUMANOS a NESBITTS v pondělí na 007

Léto je v plným proudu, mozková aktivita se blíží nule, okolní svět přestává existovat – plyne z toho, že je čas v pondělí vyrazit na Sedmičku, užít si posezení na schodech, zlikvidovat nějaký piva, pizzy a panáky a poslouchat u toho muziku. Jak víte, hrát budou Nesbitts (čili nezabitej dělník s podporou nejmenovaný svity) a argentinská dvojice Mueran Humanos. Kdo je nezná, základní literaturu najde TADYTADY. Kdo je zná, tak už ví, že se půjde podívat. Mueran Humanos mají venku druhou desku Miseress (poslouchejte celou ZDE) a máme pocit, že na Sedmičce jim to sedne jak - s odpuštením - prdel na míse. Un lugar ideal!

ÚV SRR 14. 7. 2016

The Cosmic Dead (Skotsko) + Support: Julinko (CZ/IT) + Madhouse Express (CZ) – 28. 7. 2016 – Klub FAMU, Praha

Jednotka vesmírných dobrodruhů The Cosmic Dead se po dvou letech opět vrací do Prahy. Instrumentální space rock ze skotského Glasgow přiveze do Klubu FAMU zbrusu novou desku Rainbowhead.

ÚV SRR 11. 7. 2016 Podrobnosti…

MILEMARKER (USA, Lovitt) + SAVAK (USA, Comedy Minus One) 14. října na 007!

MILEMARKER (USA, Lovitt) + SAVAK (USA, Comedy Minus One) 14. října na 007!

ANO! Milemarker jsou po více než deseti letech zpátky! Nová deska "Overseas" (jeden track je možno poslechnout si TADY) vyjde v srpnu, repress kultovního alba "Frigid Forms Sell" je venku už teď. Význam týhle kapely je větší a větší, jak postupuje čas. A Dave Laney s Alem Burianem znova na jednom pódiu? Nejvíc! To ale není všechno: v Savak najdete lidi z Obits, Enon, Holy Fuck, The Make-Up, French Toast atd... Letošní LP "Best Of Luck In Future Endeavors" zní fantasticky a jsme velmi VELMI rádi, že se tyhle kapely představí společně 14. října právě na Sedmičce!

ÚV SRR 8. 7. 2016

Kontroll, Sítě, Five Seconds to Leave

Kontroll, Sítě, Five Seconds to Leave

Silver Rocket Summer Speedstop hlásí další potvrzený jména: 26. a 27. srpna zahrajou v lesích u Sedlčan taky Kontroll, SítěFive Seconds to Leave. Sledujte web SR, další ínformace brzo.

ÚV SRR 8. 7. 2016

MaVa, theclosing

MaVa, theclosing

Před Stevem Von Tillem bude 9. srpna na 007 hrát MaVa (poslechněte TADY) a před Cars & Trains (25. září v Potrvá) nakonec vystoupí hodně zajímavá kapela z Vídně, která si říká theclosing, a která vydala desku na Circle Into Square (poslech ZDE).

ÚV SRR 8. 7. 2016

NEW DOG + ARAN EPOCHAL 11. září v Potrvá

NEW DOG + ARAN EPOCHAL 11. září v Potrvá

Anar Badalov neboli New Dog je jediným muzikantem na světě, kterej se může pochlubit, že vydává na Kill Rock Stars a Lokal Rekorc zároveň. Letošní deska "Teeth Marks" je vynikající (můžete posoudit TADY) a Anar se - tentokrát sólo - vydá v září do Evropy, aby jí představil živě. Termín pražskýho koncertu je 11. září a před New Dog zahraje Aran Epochal s novým setem.

New Dog v Česku:

Sep 9 – Plzeň w/Aran Epochal
Sep 10 – Písek, Festival Cool v plotě
Sep 11 – Praha w/Aran Epochal
Sep 16 – Náchod w/Aran Epochal
Sep 19 – Brno w/Cars & Trains
Sep 20 – Prostějov w/Leto
Sep 21 – Ústí nad Labem

ÚV SRR 7. 7. 2016

LIVING HOUR (CA) 2. října na 007

LIVING HOUR (CA) 2. října na 007

Probírat se všema těma exkluzivníma nabídkama na koncerty zajisté nabušenejch a revolučních kapel je někdy silně na palici. Umíme ale zatnout zuby a popasovat se s tím, protože čas od času na nás v záplavě blablabla e-mailů vyskočí neznámá, úplně krásně obyčejná a totálně sympatická kapela. Living Hour jsou z Kanady, nevíme o nich vůbec nic, ale strašně nás baví jejich zamlženej zvuk se zřejmým odkazem na Cocteau Twins a tyhle party. Děláme jim koncert 2. října na 007 a když jim taky dáte šanci, třeba vás to chytne...

ÚV SRR 4. 7. 2016

SRSS - brigáda

SRSS - brigáda

Kdybyste se chtěli brigádně realizovat během příprav Silver Rocket Summer Speedstop, meze se nekladou. Na pozemek uprostřed sedlčanskejch lesů budeme průběžně jezdit celý léto sekat trávu, připravovat dřevo atd. Když tak napište na uv@silver-rocket.org

ÚV SRR 4. 7. 2016

ASTRONAUTALIS s novou deskou poprvé v Česku

"Cut The Body Loose" vyšlo letos a recenzi si můžete přečíst TADY. Astronautalise můžete konečně s novou deskou vidět na dvou klubovejch koncertech v Česku: 6. července ve Slavičíně a 7. července v Rožnově pod Radhoštěm (Společenský dům).

ÚV SRR 4. 7. 2016

CARS & TRAINS 25. září v Potrvá

CARS & TRAINS 25. září v Potrvá

Zvláštní svět Cars & Trains znova ožívá. Tom Filepp se dokáže v jemným předivu zvuků pohybovat jako málokdo. Po deskách "Rusty String" (2007), "The Roots, The Leaves" (2010) a "We Are All Fire" (2012) vydal loni Cars & Trains vynikající a čistě instrumentální album "Dust" (recenze TADY), s kterým letos na podzim vyráží i do Evropy. Termín pražskýho koncertu je 25. září v Potrvá.

 

ÚV SRR 1. 7. 2016

STEVE VON TILL 9. srpna na 007!

STEVE VON TILL 9. srpna na 007!

Zatímco Scotta Kellyho jsme tady měli možnost od jeho památnýho koncertu na Točníku vidět několikrát (a nikdy nezklamal!), jeho souputník z Neurosis Steve Von Till se tu od svýho vystoupení na Točníku (2010) sólo neukázal. To se ale změní - 9. srpna se můžete na Stevea zajít podívat na Sedmičku!!! Základem koncertu budou skladby z loňskýho alba "A Life Unto Itself" (poslechněte TADY), ale i starší tracky. Steve Von Till na 007!

 

ÚV SRR 30. 6. 2016

Benefit na CheeChaak

"Jsme lakomí zmrds, ale to bude spíš tím, že nemáme kass. Někteří z nás ale našli kousek dobré duše v trouchnivějících skříních svých hrudí, a tak bude benefit na kluka a holku z Ostravy, kteří, podobně jako někteří z nás, pravidelně provařujou na akcích, na které chodí jen ti, kdo si nemyslí, že Ztohoven jsou spočko." Čtěte celý TADY

ÚV SRR 30. 6. 2016

Prachatice: VILA ŽIJE!

Kolektiv lidí z Prachatic se snaží zachránit funkcionalistickou vilu J. N. Krale a 9. července dělají za tímhle účelem festival. Čtěte pozvánku...

ÚV SRR 25. 6. 2016 Podrobnosti…