Silver Rocket

14. dubna, Praha - Futurum

ÚV SRR 9. 3. 2018

HACO (JP) + CARS & TRAINS (USA) + GURUN GURUN (CZ) + REINDEER (UK) 3. června na Kaštanu!

HACO (JP) + CARS & TRAINS (USA) + GURUN GURUN (CZ) + REINDEER (UK) 3. června na Kaštanu!

Pozor - tohle může bejt superzajímavý. Místo několika koncertů těsně za sebou jsme se rozhodli to risknout a spojit, takže vás zveme na "malej", ale přesto v mnoha ohledech monstrózní koncert 3. června v Kaštanu. Pište si: do Prahy se vrací japonská kouzelnice Haco (pamatujete na její magickej koncert v Punctu? Tentokrát bude nový album a novej setlist.) ve společnosti - koho jinýho - Gurun Gurun. Vrací se ale i starej známej Cars & Trains s novou (a vynikající) deskou "Fictions". Celej večer zahájí Reindeer (ex - James Reindeer), kterej má taky novou desku - a podle videí to bude velká síla. Start je už v 18.30! Pojďte!!!

ÚV SRR 21. 3. 2018

CAUDAL + ARAN EPOCHAL 30. dubna v Kaštanu

CAUDAL + ARAN EPOCHAL 30. dubna v Kaštanu

Caudal? To je v nejlepším slova smyslu „vzdušná“ muzika: je v ní plno prostoru pro nenápadné detaily i pro prostor samotný. Duší tria je kytarista Aidan Baker, neúnavný experimentátor a důležité jméno na undergroundové scéně: vedle sólové tvorby a samozřejmě kapely Nadja se věnuje třeba hraní v triu B/B/S/, spolupracoval s Timem Heckerem či Matem Sweetem z Boduf Songs. Caudal založil roku 2012 a vedle něj v kapele dále hrají Gareth Sweeney (Gout, baskytara) a Felipe Salazar (Muerte En Pereira, bicí). 30. dubna se vrací do Prahy, v Kaštanu jim bude dělat společnost Aran Epochal. Čtěte dál!

ÚV SRR 20. 3. 2018 Podrobnosti…

ANKETA O VINYL ROKU 2017 – BEST CZECH VINYL DISK 2017

Již 11. ročník tradiční ankety o tuzemský vinyl roku, tedy BEST CZECH VINYL DISK 2017 se uchází o vaši pozornost. Pořadatelé právě publikovali podrobné seznamy vloni vydaných gramodesek a vězte, že jejich počet byl opět rekordní.

ÚV SRR 19. 3. 2018 Podrobnosti…

Silent Era (USA) + I Am Pentagon + Aralkum – 26. 3. 2018 Brno – Kabinet Múz

Jirza zve do Brna na HC, punk a crust večírek.

ÚV SRR 19. 3. 2018 Podrobnosti…

Distant Karma v distribuci Dischordu

Distant Karma v distribuci Dischordu

"Initially, Paramount Styles was intentionally limited to acoustic guitar, drums, and loose/moody song arrangements. This record reveals a possible expansion of the idea into a more electric and noisy terrain." Pokud si nejradši objednáváte desky přes Dischord, můžete tak učinit s novou deskou Paramount Styles. Stačí kliknout SEM.

ÚV SRR 17. 3. 2018

"Je to ve výsledku relativně poklidná věc s jasnou strukturou"

"Je to ve výsledku relativně poklidná věc s jasnou strukturou"

"Textová složka je kapitolou sama pro sebe a jakkoliv jsem se snažil vcítit a vstřebat význam slov, co na mě trojice chrlí, nechytal jsem se. Zjevně jde o emoční strunu, kdy slova nejsou tolik významná, ale spíše se snaží být dalším nástrojem vhodným k dokončení nálady té které skladby. Podobně tomu myslím mají The.Switch." Pozoruhodná recenze na Or je TADY

ÚV SRR 17. 3. 2018

KLS, Killerkume a Kurac na Klinice: 4. dubna

KLS, Killerkume a Kurac na Klinice: 4. dubna

Na středu 4. dubna máme návrh, kterej nelze odmítnout: zastavte se na Klinice na trochu skutečně řízný muziky. Zaručujeme, že každej z vás bude odcházet jako lepší člověk! Zahrajou katalánský powerviolence borci KLS, kytaro-noise-bubnový Baskové Killerkume a králové Slezska Kurac. Začátek kolem osmý, vstupný dobrovolný.

ÚV SRR 15. 3. 2018 Podrobnosti…

Squall - How Things Work

Squall - How Things Work

Další stream... tentokrát jsme vyhrabali z propadliště zapomnění desku, kterou jsme svýho času znali úplně nazpaměť: Squall a jejich jediný dílo, How Things Work. Tahle naše cizinecká legie, jak už to tak bejvá, neměla dlouhej život, ale kdo je viděl hrát živě, ví, že to stálo za to. Poslechněte si hned první věc, Inadequate, je tam všechno. Tysonova kytara skřípe, hlasivky k prasknutí, Richardova basa zaduní přesně tam, kde je třeba, a Karl a jeho bubny? Jeho styl jsme prostě žrali! A jak na tuhle desku vzpomíná Karl? (Berte v úvahu, že je to Angličan, my si myslíme, že byli rádi, že to vyšlo na Silver Rocket): Tyson nám řekl, že to nahrajeme s Ježkem, protože tam nahrávaj všechny Silver Rocket kapely. Hráli jsme v tý době skvělý koncerty, byli jsme tak sehraný, že v tý hudbě nebylo místo ani na jediný prdnutí komára navíc. Tak jsme tam šli, naladili si to, zahráli to a zase šli pryč. Poslouchejte TADY, můžete si klidně koupit některý ze zbývajících cédéček nebo investovat do efemérních MP3.

ÚV SRR 15. 3. 2018

5 out of 6

5 out of 6

"Prague was the first European city to offer me my own show," vzpomíná na rok 2014 Dessa. "I walked in nervous, with my beats on an iPad in my backpack. In April I'll be heading back to what's now a familiar and favorite place to play." Koncert je přesně za měsíc, těšíme se! Lístky třeba TADY, neváhejte...

ÚV SRR 14. 3. 2018

ARAN EPOCHAL & TAHLE HUDBA (feat. JAMES P HONEY) - Den H

ARAN EPOCHAL & TAHLE HUDBA (feat. JAMES P HONEY) - Den H

"...mechanical marvels to speed the world. criss crossing power lines and side splitting celebrity anecdotes cloaked in the cream of rumour. clubbing thoroughbreds into comas at the gallops before collapsing overwhelmed on a heli-pad...." James P Honey z Buriers je jedním hostů na tracku "Den H", kterým končí deska "Konec srpna" od Aran Epochal & Tahle hudba. Těma dalšíma jsou Orel a Yoz: udělej si 10 minut a poslechni si. LP nebo CD nebo MP3 je možný objednat TADY.

ÚV SRR 12. 3. 2018

INSECT ARK (USA, Profound Lore) 16. května na 007!

INSECT ARK (USA, Profound Lore) 16. května na 007!

Dana Schechter (ex - Angels Of Light, Bee & Flower, Gnaw, Wrekmeister Harmonies) se vrací! V duu s bubenicí Ashley Spungin vydávají už coby zavedená značka Insect Ark novou desku "Marrow Hymns" na Profound Lore (sic!) a po hraní na Roadburnu vyrážejí na evropské turné. 16. května se můžeme na Insect Ark těšit na Sedmičce, support obstarají Raw Deal. Čtěte dál!  

ÚV SRR 7. 3. 2018 Podrobnosti…

Na benefit pro Soulkostel zvou LETO!

Na benefit pro Soulkostel zvou LETO!

Cítíme povinnost se vyjádřit k případu benefit na Soulkostel, jelikož Palma v raném věku chodila do kostela a já mám – ze své podstaty – konzervativismus v krvi (nemusím ho biflovat, je tam). Nemůžeme se VE STŘEDU účastnit koncertu, který by měl být logicky o víkendu. Přesto jsme si vědomi, že liberalizovaná Praha zvládne leccos. My se přes celou republiku nezvládnem teleportovat, ale ty určitě doraž, protože Soulkostel, jak samotný pojem hovoří, má ATMO a zanechává ve spořádaných životech (stejně jako liberalismus) nezvratnou stopu napříč řádem věcí. Ať už tam hraje cokoliv, vždycky je to magický zážitek. Nás s Palmou dokonce magicky přesvědčil o tom, že není problém věci narušovat a afektivně se rozhodovat: vzali jsme s sebou jednou cestou domů ze Soulkostela vyčerpaného stopaře (viz foto). “Berem ho, bude se jmenovat Kostel". Je tady (a jde to poznat i slyšet). Soulkostel je tak součastí naších životů a bylo by fajn, kdyby takhle pozitivně nabourával řád věcí i dalším lidem. Tak nebuď piča a ve středu vyliskej sedmset lahváčů, až budeš řígat pivní hladovou pěnu: Neřigej naprázdno, ale pro dobrou věc! Leto

 

ÚV SRR 6. 3. 2018

"Sloupy pod pódiem napadla dřevomorka, dřevěný okna na návětrný straně pod střechou zlikvidovala plíseň…"

"Výhody Soulkostela jsou jasný. Jeho odlehlost je natolik dostatečná, že všechno šustění papírů OSA a pípání kas s EET sem nemá šanci proniknout. Oáza punkovýho klidu na okraji Broumovska dovoluje pořádat hlučný večírky dlouho do noci. My se Šrumcem jsme tady našli v podstatě ideální podmínky, kostel působí jako zesilovač atmosféry, takže i koncerty pro třicet návštěvníků jsou tady hodně autentický. Proto věříme, že stojí usilovat o to, aby tohle místo prosperovalo – což v tuhle chvíli znamená, aby nechátralo a byla zajištěná možnost jeho základní údržby." Tady je naprosto KLÍČOVÁ pozvánka od Osobiče. Čtěte dál a ve středu doražte! 

ÚV SRR 5. 3. 2018 Podrobnosti…

7. března na 007: LYSSA, OTK, ARAN SATAN

ÚV SRR 4. 3. 2018