Silver Rocket

SILVER ROCKET SUMMER ŠUMAVA - první kapely...

ÚV SRR 27. 6. 2017

Škatulata...

Škatulata...

...hejbejte se. Změnily se věci, který ovlivnit nemůžeme, ale kdo ví, jestli to nakonec není ku prospěchu věci. Koncert RickoLus + Světlo (7. září), kterej měl bejt na 007, bude v Potrvá! A koncert Jessica Moss + James P Honey (19. září), kterej měl bejt v V. Koloně, bude na 007. Tak. Takhle to teď platí. Díky za pochopení, není to prdel.

ÚV SRR 27. 6. 2017

Letní koncerty na Sedmičce: LETO a PRODAVAČ

Letní koncerty na Sedmičce: LETO a PRODAVAČ

Jak jsme už naznačili, letos jsme rozhodli zopakovat sérii letních koncertu na podporu Sedmičky. Vstupný 100 korun, kapely, pár piv venku na schodech. 13. červenec ovšem bude „extra spešl“: pozveme do Prahy na oslavu Leto a oficiálně pokřtíme jejich novou desku Krok pro člověka. Sekundovat bude Prodavač.

ÚV SRR 21. 6. 2017 Podrobnosti…

RICKOLUS (usa) + SVĚTLO (cz) 7. září v Potrvá

RICKOLUS (usa) + SVĚTLO (cz) 7. září v Potrvá

Na začátku září odpálíme novou koncertní sezonu maximálně příjemným večerem v Potrvá. Do Česka se po dvou letech vrací floridskej trubadúr RickoLus se slušnou zásobou novejch věcí (pokud sledujete jeho Bandcamp, tak víte, link když tak TADY - je tam třeba společnej track s Ceschim atd.). S RickoLusem bude hrát Světlo - kytaristu si určitě pamatujete coby Rickova basáka. Přikládáme i termíny dalších RickoLusovejch koncertů v Česku. 

RickoLus v září:
Sep 1 – Břeclav (CZ)
Sep 2 – Uherský Brod (CZ)
Sep 3 – Kopřivnice (CZ)
Sep 4 – Olomouc (CZ)
Sep 5 – Brno (CZ)
Sep 6 – Plzeň (CZ)
Sep 7 – Praha (CZ) w/Světlo
Sep 8 – Písek (CZ) – festival Cool v plotě

ÚV SRR 20. 6. 2017

JESSICA MOSS (CA, Constellation) + JAMES P HONEY (UK) 19. září na 007!

JESSICA MOSS (CA, Constellation) + JAMES P HONEY (UK) 19. září na 007!

Pokud milujete A Silver Mt. Zion, určitě si nenecháte 19. září ujít koncert violistky Jessicy Moss, jedný z klíčovejch postav kapely. Aktuální album "Pools Of Light" vydala Jessica Moss na Constellation (kde taky jinde) a můžete si ho poslechnout TADY. To ale není všechno - ten den bude hrát na 007 i James P Honey, frontman Buriers, kterýmu v tý době vyjde nová sólová deska. Je to další výjimečný pražský spojení...

ÚV SRR 19. 6. 2017

Na SOLO SOULKOSTEL zve YOOD

"Během hledání vlastního hudebního výrazu a neustálýho pochybování jsou pak největší satisfakcí momenty, kdy to všechno začne naopak dávat velkej smysl, cítím inspiraci a nadšení do dalších zvukovejch experimentů. Moc dobře si pamatuju, že přesně takovej euforickej pocit nastal v Soulkostele. Bylo to v listopadu 2015, kdy jsem tam hrál poprvé coby doprovod Insect Ark. Ten prostor má prostě neskutečnou energii. Koncert tam byl fakt zážitek. Genius loci jak prase." Na Solo Soulkostel zve Yood, čtěte dál...

ÚV SRR 15. 6. 2017 Podrobnosti…

CESCHI + BURIERS ve čtvrtek 15. června na Klinice!

CESCHI + BURIERS ve čtvrtek 15. června na Klinice!

Někdy se stane, že kapely / hudebníci, který k sobě chovají nemalej vzájemnej respekt, se na prvním společným koncertě sejdou až v Praze. Tohle je ten případ. Ceschi je velkej fanoušek BuriersBuriers jsou velký fanoušci Ceschiho. „Fakt spolu budeme hrát V PRAZE???“ reagovali v podstatě shodně na zprávu o koncertu na Klinice, na kterej vás zveme 15. června (start přesně ve 20.00, vstup 230 Kč). Čtěte dál!

ÚV SRR 14. 6. 2017 Podrobnosti…

Letní koncerty na Sedmičce: Lyssa a Nesbitt‘s Inequality

Letní koncerty na Sedmičce: Lyssa a Nesbitt‘s Inequality

Rok 2015, letní koncerty na Sedmičce: tehdy to dopadlo celý moc dobře, vypili jsme na schodech spoustu tekutin a šli do postele s pocitem dobře vykonaný práce. Po dvou letech je tu zase plonková letní sezóna a je potřeba pootočit soukolím ekonomiky tak, aby finance proudily do nejlepšího klubu střední Evropy. Jdeme do toho znova, vypukne to ve čtvrtek 29. června. Zahraje LyssaNesbitt‘s Inequality, detaily čtěte dál.

ÚV SRR 14. 6. 2017 Podrobnosti…

Na SOLO SOULKOSTEL zve ARAN

V říjnu 2014 si tam poprvý zahrál, v červnu 2015 tam poprvé držel v ruce svojí první desku - a teď se tam vrací na na Solo Soulkostel. Aran má k Soulkostelu silnej vztah, tohle je jeho pozvánka: "Troufám si tvrdit, že jsem hrál leckde - ať už s Gnu nebo sám. Takže si taky troufám tvrdit, že druhý místo jako Soulkostel NEEXISTUJE. První návštěvu si vybavuju přesně tak, jak to napsal Calvera TADY. Od tý doby se vždycky rád vracím - tentokrát to bude ještě o to lepší, že uvidím další spřízněný dobrodruhy: na všechny jejich sety se moc těším. Nevím, jestli se podobná konstelace bude ještě někdy opakovat, ale moc bych na to nesázel. Neváhejte!"

ÚV SRR 13. 6. 2017

Na SOLO SOULKOSTEL zve BAZDESH

Bazdesh je místní - a jako takovej má k Soulkostelu a k sobotě ještě jinej vztah než my všichni ostatní. Tady je jeho pozvánka: "Ono se toho o Kostelu moc napsat nedá - jo, vyzní to jako fakt hrozný klišé, ale vážně - musíte zažít osobně. Octnete se daleko za městem, daleko za vesnicí, daleko od hluků a šumů civilizace - sami se skupinou super lidí mezi novogotickejma zdma Kostela, ze kterejch na Vás bude přímo sálat historie všech těch věcí, který se tu za ty roky staly - nesčetně geniálních koncertů, hromada práce Hanse a Marjolijn, který Kostelu dali novou tvář po tom, co ji válka a léta chátrání nijak nešetřily (fakt ještě několik let zpátky to byla naprostá ruina!) ... Můžete se stát součástí něčeho neskutečnýho, poslechnout si skvělou muziku (snad i ode mě, haha), poznat super lidi, ochutnat výborný pivo. Snad jen ještě – já moc děkuju za příležitost! Tak v sobotu!" Co dělá Bazdesh? Můžete si poslechnout TADY.

ÚV SRR 13. 6. 2017

Broumovsko: Modli se pracuj...

"První Silver Rocket kapelou, která do regionu pronikla, byli podle dochovanejch pramenů v roce 1998 OTK. Pak už to šlo ráz na ráz – Wollongong zahráli na meziměstským nádraží a spustila se lavina." Silver Rocket Summer Soulkostel má letos druhý narozeniny - před konáním vzniknul text o historii Broumovska, kterej je i takhle z odstupu klíčovej. Připomeňte si ho takhle v předvečer Solo Soulkostel, link TADY

ÚV SRR 13. 6. 2017

MišMaš párty no. 24

"Dělat festival nezávisle a po svém nese své výhody i rizika." Jedna z nejlepších domácích akcí zve na svoje 24. pokračování, čtěte dál... 

ÚV SRR 13. 6. 2017 Podrobnosti…

Na SOLO SOULKOSTEL zve CALVERA

Michal aka Calvera to napsal SKVĚLE. Dokonce to ani nedáváme kurzivou, jak je to skvělý, hele: "Jedna z věcí, který mě fascinujou na hudbě je, jak dokáže opanovat nějakej prostor - vyplnit ho tou nepochopitelnou a nehmotnou "věcí" (i když, někdy umí bejt tak heavy!), která má sílu naprosto ovládnout náladu místa. Podobně, jako třeba světlo, jakoby hudba byla nějakej jinej, další rozměr světla. Někdy to funguje líp a někdy hůř nebo prostě jen jinak (každej to taky asi jinak vnímá), ale když se sejdou ty správný rovnoběžky, tak to je úplná magie. (Je čitelný, kam mířím?) Pár koncertů jsem prožil, jako  posluchač i jako "vystupující", na všech možných i nepravděpodobných místech a všiml jsem si, že některý místa jsou z tohodle úhlu pohledu tvrdý a nepřející, ale těch je naštěstí výrazná menšina. Některý jsou "slušnej standard, hezkej večer" v nejlepšim smyslu slova a pár je opravdu výjimečnejch. Pure magic. A nebyl by to text o Soulkostele, aby to nebyl právě tenhle případ! Zažil jsem tu v součtu tři večery hudby a všechny byly... Těžko se mi pro to hledaj slova, aby to vystihlo to, co se dělo a dostálo to té skutečnosti. Přiblížím to aspoň popisem prvního poznání - podzim, jedeme několik hodin autem, mlha, tma, déšť a nevyhnutelný bloudění, nakonec zablácenými poli a lesem a už si říkáme, že tohle místo fakt nenajdeme, protože nemůže existovat. Nakonec se ale zjeví, svítící lomený oblouky do gotiky černýho lesa. Otevření oprýskaných dřevěných dveří a uvnitř... jako v pohádce, naprostej opak nevlídnosti venkovního prostředí, tohle byla mateřská loď. Mothership, tam chceš bejt, všechny potíže zůstaly v nekonečnejch dálkách a teď tu je jen tenhle kouzelnej prostor a uvnitř ta fascinující nepochopitelná a nehmotná "věc". Jsem si jistej, že 17. 6. 2017 tohle u Vernéřovický studánky znovu nastane, hvězdy i ruce boží na tom už nepochybně pracujou! (Mnohem dýl, než bysme mohli tušit.)"
 

ÚV SRR 12. 6. 2017

ARBOURETUM (USA, Thrill Jockey) + JIŘÍ IMLAUF (Houpací koně) v pondělí 12. června na 007!

ARBOURETUM (USA, Thrill Jockey) + JIŘÍ IMLAUF (Houpací koně) v pondělí 12. června na 007!

Pro začátek léta DOKONALEJ koncert. Po čtyřech letech se na 007 vracejí Arbouretum a vězte, že tenkrát opravud zářili do noci: pro leckoho to byl nezapomenutelnej koncert... Kvarteto kolem Davea Heumanna letos vydalo parádní desku "Song Of The Rose" na Thrill Jockey a kdo ví, kdy se tady zase objeví. V roli supportu se můžeme těšit na Jirku Imlaufa, kterej sólo předvede akustickou verzi Houpacích koní. Čtěte dál...

ÚV SRR 9. 6. 2017 Podrobnosti…

Na SOLO SOULKOSTEL zve HORNÍ TOK

Pamatujete si na Zutro? Skvělá kapela (důkaz třeba TADY). Martin ze Zutro objevuje nový zvukový proudy coby Horní tok - a je nám ctí, že mu jako premiéra poslouží Solo Soulkostel (17. června). Tady je jeho pozvánka: "Mam to trochu z ruky, takže tohle bude moje teprv druhá návštěva v Soulkostele, přibližně přesně dva roky po jednom z nejlepších SRSS. Pamatuju si lidi a kapely seskupený na mimořádně magickym místě, přezuvky, vejlet do nedalekejch skal a taky docela ikonickou fotku se svítícim stanem. Hrozně se tam těšim a ještě víc jsem rád, že se moje první hraní v týhle nový podobě přihodí právě tam (díky za důvěru!) a v týhle úžasný OMP společnosti. Používá se ta zkratka?" Používá. Praktický info TADY.

ÚV SRR 9. 6. 2017