Silver Rocket

SRSS!!!

ÚV SRR 19. 8. 2018

SILVER ROCKET SUMMER SOUTH - změny v oblasti dopravy

SILVER ROCKET SUMMER SOUTH -  změny v oblasti dopravy

Srpen. Vedro. Podpaždí zpocený. Seš málo úchvatnej... latinský kořeny... jak ti prorůstají hlavou... Ehm, pardon, to ten přehřátej mozek. Ale právě pro takovej okamžik se hodí následující zpráva, která nás všechny opět donutí uvést se do střehu a vybičovat pozornost: doprava na SRSS je trochu zašmodrchaná a ve výsledku nás čeká něco mezi orienťákem a bojovkou. Přečtěte si pokyny od Vlastika.

ÚV SRR 20. 8. 2018 Podrobnosti…

SILVER ROCKET SUMMER SOUTH: KAPELY

SILVER ROCKET SUMMER SOUTH: KAPELY

Už je z toho taková malá tradice (viz ročníky 20162017), že místo technickýho popisu představujeme kapely hrající na SRSS pomocí geograficko-básnických slovních obrazů. Letošní SRSS se jmenuje „South“ a slibuje poměrně rockový program, takže se přímo nabízí spirituálně spojit kapely s tím nejlepším z jižanského rocku. Čtěte dál!

ÚV SRR 17. 8. 2018 Podrobnosti…

HURRICANE PARTY (RickoLus + Bleubird) 8. října v Potrvá

HURRICANE PARTY (RickoLus + Bleubird) 8. října v Potrvá

Oba je znáte. RickoLusBleubird se už Českem několikrát prohnali – ten první coby písničkář, kterýmu je jedno, jestli svoje nádherně melodický (a sakra chytlavý!) tracky hraje na akustickou kytaru nebo na klavír; ten druhej pak coby strhující rapper, kterej basový floridský inspirace přetavil do naprosto osobitý produkce s nezaměnitelnou flow. Spolu teď dělají věc s názvem Hurricane Party – a oba shodně prohlašujou, že už je dlouho nic tak nebavilo. Z písniček je to teda slyšet maximálně: RickoLusovy melodický vokální linky střídá Bleubirdův rap, celý je to překvapivě koherentní a hlavně neuvěřitelně zábavný. Stylově je to jasná PARTY! 8. října v Potrvá!

Hurricane Party v Česku:
Oct 2 – Český Těšín + Leto
Oct 6 – Břeclav (Piksla)
Oct 7 – Brno (Bajkazyl)
Oct 8 – Praha (Potrvá) + Speed Dial 7
Oct 9 – Ústí nad Labem (Hraničář) + Speed Dial 7

ÚV SRR 15. 8. 2018

GENERACIÓN BASURA + ROŽAVA 21. srpna v Potrvá

GENERACIÓN BASURA + ROŽAVA 21. srpna v Potrvá

Máme tu na rychlo jednu potenciálně dobrou akci: Prahou budou projíždět význačný občani starobylýho města Sevilla, který si říkají Generación Basura a věnujou se punku. My je v úterý 21. srpna pohostíme v Potrvá, a naše pozvání přijala i slovutná Rožava. Neváhejte (před odjezdem na SRSS) a zastavte se!

ÚV SRR 14. 8. 2018 Podrobnosti…

ASTRONAUTALIS + P.O.S = FOUR FISTS!

ASTRONAUTALIS + P.O.S = FOUR FISTS!

Astronautalis se po dvou letech vrací do Lucerna Music Baru – a nebude sám! Duo Four Fists (živě je doplní DJ) tvoří vedle Astronautalise ještě Stef Alexander neboli P.O.S – jeden ze zakladatelů Doomtree! Datum pražskýho koncertu je 13. ledna. „Tohle je něco, co jsme chtěli se Stefem udělat už od roku 2004, kdy jsme se stali přáteli,“ říká Astronautalis. „Průběžně jsme na tom pracovali a snili jsme, že uděláme desku a vyjedeme na turné.“ Je to tady! Čtěte dál...

ÚV SRR 13. 8. 2018 Podrobnosti…

MIRRORS FOR PSYCHIC WARFARE 14. listopadu na 007!

MIRRORS FOR PSYCHIC WARFARE 14. listopadu na 007!

"Mirrors For Psychic Warfare is an experiment in noise, silence, restraint, and aggression in all shapes and forms. I am very much looking foward to the open minds that will allow this in,“ říká Scott Kelly (asi ho znáte z pár kapel...). Mirrors For Psychic Warfare tvoří Kelly a Sanford Parker (Minsk, Buried at Sea, Nachtmystium) - tihle dva si vyzkoušeli spolupráci už v rámci šílenýho spolku Corrections House, tady se ale vydávají na ještě vzdálenější pole temnoty a strachu. Jejich koncert v lednu 2017 na 007 hodně BOLEL, teď se Mirrors For Psychic Warfare vracejí na stejný místo 14. listopadu. Support obstará Parker.

ÚV SRR 12. 8. 2018

SILVER ROCKET SUMMER SOUTH catering aka žrádlo a chlast

SILVER ROCKET SUMMER SOUTH catering aka žrádlo a chlast

Kapely - koho to dneska zajímá? Muzika? Blbost. Ale nacpat si pořádně teřich - to je jiná! Ani Silver Rocket Summer South nebude výjimkou. Takže si pište: točený pivo bude z pivovaru MAZÁK z Dolních Bojanovic a FRANKIES z Břeclavi. Víno bude Lamplovo - vypěstováno ve vinicích kolem Ovčárny, vyrobeno ve sklepě v areálu Ovčárny. O jídlo se postará Mamutova kuchyně aka DVŮR BŘECLAV: pečený skopový, pečený brambory, polévkovej bar, nějakej salát, a BBQ, v kterým bude vege i vegan jídlo. V areálu bude nádrž na pitnou vodu i užitkovou vodu na umytí a opláchnutí našich mastnejch držek. Nepřijet znamená přijít o kulinářskej vrchol roku: pohostinná náruč jižní Moravy se otevírá!

ÚV SRR 3. 8. 2018

STAR CLUB WEST (BE) v Česku, 18. listopadu v Kaštanu

STAR CLUB WEST (BE) v Česku, 18. listopadu v Kaštanu

Tuhle kapelu máme v merku už skoro 10 let. Zhruba tou dobou jsme se totiž seznámili s Chrisem, kytaristou živý verze Paramount Styles. Jestli Chrise znáte, tak to víte; jestli ale ne, tak vězte, že to je jeden z nejhodnějších lidí a nejšikovnějších kytaristů široko daleko. Každý úterý se scházejí s kamarádama z Antverp na zkoušce kapely Star Club West, která v tichosti a poklidu vydává naprosto vynikající desky, vzdáleně připomínající třeba Yo La Tengo, Pinback nebo Tortoise. Máme rádi Star Club West. Proto si Chris a jeho kámoši z Antverp zahrajou na čtyřech koncertech v Česku: přijďte se podívat! Praha je v plánu 18. listopadu. 

15. listopadu – Brno (Bajkazyl + Laundered Syrup, Prohra Praha
16. listopadu – Kopřivnice (Piper Night)
17. listopadu – Vernéřovice (Soulkostel)
18. listopadu – Praha (Kaštan)

ÚV SRR 3. 8. 2018

MMM benefit pro Sedmičku 10. 8.

Je hologram zkratka, nebo staženina? Možná, ale teď to nevyřešíme. Budem se držet Sedmičky a nic než Sedmičky, k čemuž nám dopomůže tahle pozvánka.

ÚV SRR 31. 7. 2018 Podrobnosti…

Komplet lajnap SILVER ROCKET SUMMER SOUTH

ÚV SRR 11. 7. 2018

SILVER ROCKET SUMMER SOUTH - první praktický info

SILVER ROCKET SUMMER SOUTH - první praktický info

Letos jedeme na jih! Skoro Itálie! Pálava, víno, sklípky, parádní lidi! SILVER ROCKET SUMMER SOUTH je v pátek 24. a sobotu 25. srpna v Sedleci u Mikulova v budově bývalé sýpky, která se nachází v areálu Ovčárny. Čtěte dál, je tady první porce praktickejch informací. A pamatujte: kdo bude mít kecy, letí fofrem na Rock For People!

ÚV SRR 4. 7. 2018 Podrobnosti…

AE mezi Ryvolou a Hoffmannem

AE mezi Ryvolou a Hoffmannem

"Aran Epochal, hudebník z kolektivu Silver Rocket, přistupuje k odkazu české country a trampské písně velmi citlivě. Na svých deskách Doba bronzová a Konec srpna zajímavě pracuje s poetikou místa, která má pro trampskou píseň zcela zásadní význam. (Na albu Doba bronzová najdeme skladbu Klamorna nebo Ralsko. Na desce Konec srpna pak třeba píseň Jizera.) I hudebně jsou na deskách Arana Epochala slyšet ozvuky country." Celý článek k přečtení TADY, zmiňovaná coutry alba k objednání ZDE

ÚV SRR 4. 7. 2018

INUKAZE (JAP), HANAKUSO (JAP), DŮLNÍ PES (CZ): 15. 7.

Pes ve větru a Dudan v nose na Klinice. Čtěte dál.

ÚV SRR 4. 7. 2018 Podrobnosti…

CESCHI & ANONYMOUS INC. + SERENGETI + ARAN SATAN 3. září v Kaštanu

CESCHI & ANONYMOUS INC. + SERENGETI + ARAN SATAN 3. září v Kaštanu

S předstihem vás zveme na první koncert po prázdninách - a troufáme si tvrdit, že novej školní rok začneme na úrovni. Do Česka se vrací nás nejmilejší kolega Ceschi, tentokrát ale i se svojí kapelou Anonymous Inc., v který působí např. David Ramos! Bude to stejný Ceschiho nespoutanou energií, ale jiný než koncerty před tím. S Ceschim se po delší době představí v Česku i Serengeti, jedna ze stálic nezávislýho rapu. To celý bude 3. září v Kaštanu, support obstará Aran Satan

ÚV SRR 29. 6. 2018