Silver Rocket

Benefit Silver Rocket pro Klub 007 v roce 2017

Benefit Silver Rocket pro Klub 007 v roce 2017

Konec roku je zde a je jasný, že na to čekáte jak na smilování. Ano, benefit Silver Rocket pro Sedmičku  bude už v sobotu, zahrajou Kurac, Unkilled WorkerVlněna, přijde Santorrus, bude úplně všechno, jak jste zvyklý. Halleluja!

ÚV SRR 12. 12. 2017 Podrobnosti…

PARAMOUNT STYLES - Someone Else´s Playground

PARAMOUNT STYLES - Someone Else´s Playground

"Yeah USA, JFK, KFC - you came to join, I came to leave... I don´t care: it´s someone else´s playground yeah" Poslechněte si úvodní track na nový desce Paramount Styles s názvem "Distant Karma". LP i CD jsou k mání a k objednání TADY, neváhejte - je to skvělý album. Tenhle track možná znáte i v sólo verzi, kapelová je ale o 100% lepší...

ÚV SRR 12. 12. 2017

TIMBER RATTLE (USA, Lokal Rekorc) + JAN TOMÁŠ (Tomáš Palucha, Sítě) 22. února v Potrvá

TIMBER RATTLE (USA, Lokal Rekorc) + JAN TOMÁŠ (Tomáš Palucha, Sítě) 22. února v Potrvá

Podivuhodnej hudební úkaz jménem Timber Rattle se vrací. Tentokrát coby duo (což je mimochodem původní sestava Timber Rattle), nicméně i tentokrát připravený rozšířit nám obzory. Pražskej koncert je v plánu 22. února opět v Potrvá, support obstará sólo Jan Tomáš (znáte ho z Tomáš Palucha / Sítě). Jeden track z loňský desky Timber Rattle "The Clearing" si můžete poslouchnout TADY. Termíny dalších českejch koncertů ZDE.

ÚV SRR 6. 12. 2017

DŮVOD č. 12 proč jít na P.O.S: DJ Fundo

DŮVOD č. 12 proč jít na P.O.S: DJ Fundo

Dvanáctej důvod nám poslal Honza z Bumfrang3: "Nerad bych opomenul v důvodech, proč jít 5.12. do Futura na chlapíka, kterej si říká DJ Fundo - dohromady o něm nic nevím, ale vím, že s sebou nebude mít jenom laptop, ale že předvede svý šikovný ruce na dvou gramcích a viděl jsem ho před časem v Café v lese (Sims, Modré hory) a věřte, že je to záruka minimálně z půlky skvělýho večera! Nejsem žádnej odborník na scratche a podobný věci, ale nějak podvědomě cejtim, že tohle je to pravý!" JE! 

ÚV SRR 4. 12. 2017

DŮVOD č. 11 proč jít na P.O.S: dvoje bicí a kupa bordelu

DŮVOD č. 11 proč jít na P.O.S: dvoje bicí a kupa bordelu

Tuhle živou verzi "Bumper" z desky "We Don´t Even Live Here" asi v úterý ve Futuru neuslyšíme, ale je dobrým příkladem svobodný rozmáchlosti, která charakterizuje zvuk P.O.S. Co se tady sakra děje? Na první poslech je těžký to dešifrovat (jako kdyby o to šlo). Dvoje bicí, halda hypnotickýho bordelu kolem a boží rap. 

ÚV SRR 4. 12. 2017

GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR (CAN/Constellation) 19. dubna 2018 v Divadle ARCHA!!!

GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR (CAN/Constellation) 19. dubna 2018 v Divadle ARCHA!!!

Obaly, na nichž není ani název kapely, ani alba. Mediální prezentace omezená na minimum. Oficiální fotky skupiny? Neexistují. A hudba samotná? Předlouhé a na první poslech náhodně „posbírané“ kompozice bez zpěvu a čitelné rytmické struktury. Godspeed You! Black Emperor dělali vždy všechno naopak. Místo komunikace s okolním světem kolem sebe vystavěli těžko proniknutelnou pavučinu mýtů, dogmat a bájí. Z personálního chaosu (v jedné chvíli hrálo v kapele více než dvacet muzikantů!) ale dokázali stvořit monumentální zvuk, který jaksi mimochodem zaznamenávali na geniální desky. Pro své fanoušky jsou Godspeed You! Black Emperor zosobněním toho nejčistšího přístupu k hudbě. Hodí se vůbec podobně striktní vize do tohoto světa? Ovšemže ne. GY!BE ale také nikdy nepředstírali, že mají s tímto světem společného cosi víc, než jen náhodné protnutí v čase a prostoru. Po šesti letech od jejich posledního pražského koncertu máme možnost se znovu protnout 19. dubna 2018, tentokrát v divadle Archa!

ÚV SRR 30. 11. 2017 Podrobnosti…

DŮVOD č. 10 proč jít na P.O.S: Weird Friends

DŮVOD č. 10 proč jít na P.O.S: Weird Friends

Tohl bude jednoduchý, necháme to Aranovi: "Weird Friends je pro mě jedna z nejdůležitějších písniček všech dob, PŘESNĚ tohle cejtím, PŘESNĚ takhle to chci dělat, PŘESNĚ tohle mě na hudbě baví, PŘESNĚ tohle je můj theme song, nejlepší text všech dob." A o co tam teda jde? necháme to na P.O.S: "I ain't like yall | I'm into weird shit | I'm in the back getting weird with my weird friends | hugging a bass line | hoping you feel this | and these rhymes ain't tight they are terrorish | and that girl's not white she's an anarchist | and we float like kites through your turbulence | born with our throats slit | self stitched | raised to aim over it | soldier with no king | war with the war on me | I am more than this world lets me be | so I be like a beast | let em bleed | let me see thought the fear man | I don't even live here..."

ÚV SRR 30. 11. 2017

DŮVOD č. 9 proč jít na P.O.S: Chill, dummy

DŮVOD č. 9 proč jít na P.O.S: Chill, dummy

"Jak říká kolega Stefon na loňským singlu „Woof“ – „I'm like, fuck drums man, this is 2016, what are you fucking crazy?“ What are you fucking crazy? Pojďme s hudbou VEN Z HLAVY, pojďme vystoupit z toho, jak se to „správně“ dělá a jak to dělá tenhle nebo támhleta. „Chill, dummy“ je mozaika možností, která do sebe tentokrát zapadla takhle, ale příště – nebo na koncertě – to třeba může bejt jinak. Proč ne?" Aran se pokusil napsat recenzi na desku z roku 2031. Jak se mu to povedlo? Můžete si přečíst TADY

ÚV SRR 30. 11. 2017

Prosím pomozte Milkovicím!

Zveřejňujeme dopis Standy Pence, který nám přišel dnes a ve kterém prosí o pomoc.

ÚV SRR 30. 11. 2017 Podrobnosti…

Po prvom verši "First of all, fuck Bush. That's all, that's the end of it." viem, že tento album budem milovať...

Po prvom verši "First of all, fuck Bush. That's all, that's the end of it." viem, že tento album budem milovať...

Na koncert P.O.S + Modré hory zve sám Bene! Čítaj: 

12 rokov dozadu, rok 2005, a my man Mirco, môj súkromný zásobovač s novými rapmi mi dáva album "Audition" od chlapíka, čo počúva na meno P.O.S. Po prvom verši "First of all, fuck Bush. That's all, that's the end of it." viem, že tento album budem milovať. Musím.

A k tomu "Audition" vyšiel pod Rhymesayers, SlugAtmosphere tomu verí,  tak prečo by mal 21ročný šrac z Galanty pochybovať. Nemá dôvod. Funguje to! Verím mu všetko a odvtedy počúvam a teším sa na všetko, čo P.O.S dá von.

Ostatný album "Chill, dummy" okupoval môj Spotify tento rok viac než dosť a už o pár dní uvidím ďalšieho svojho hrdinu naživo. A keby len to. Modré hory tam budú tiež. Sakra! Predskokanujeme P.O.S-ovi! Neuveriteľné!

A P.O.S-ovi bude kryť chrbát Dj Fundo, ktorý pred pár mesiacmi kryl chrbát, ďalšiemu Doomtree hráčovi, Simsovi počas jeho euro tour. Náš man, s ktorým sme v apríli zažili 4 skvelé dni a ešte krajšie 4 koncerty. A 5.12. sa stretneme znova v Prahe. P.O.S, Dj FundoModré hory, 2 koncerty, jeden večer, jedno Futurum, jedna Praha. Musíš to zažiť. Aran a celá crew, ďakujem za ďalší splnený sen.

ÚV SRR 30. 11. 2017

DŮVOD č. 8 proč jít na P.O.S: Sleepdrone / Superposition

DŮVOD č. 8 proč jít na P.O.S: Sleepdrone / Superposition

"Já byl minulej tejden na Sophia, pěknej koncert, úplně odvařenej jsem z toho ale nebyl, spousta dlouhejch pomalejch písniček. Ale proč to píšu, ten koncert byl ve Futuru a když jsem potom v noci jel domu, hádejte co jsem si pustil - jo P.O.S! - protože to je jízda! a já už se těšil jak 5.12. pojedu zase do Futura! Pojeďte taky!" Tohle píše Honza z Bumfrang3 a připojuje link na KLÍČOVOU věc z letošní desky "Chill, dummy". Ano - "Sleepdrone / Superposition". Doplňuje Aran: "Chcete skoro devítiminutovej rapovej track skoro bez bicích a bez beatu? Tady je. P.O.S tady plive ven svůj život po transplantaci ledviny, ale co je to za život, kde nemůžeš dejchat? I'm fuck peace, I'm Chris Dorner I'm Doberman dirty off leash, I'm Mike Brown I'm Eric Garner I can't breathe"

 

ÚV SRR 30. 11. 2017

DŮVOD č. 7 proč jít na P.O.S: Doomtree, tyvole DOOMTREE!!!

DŮVOD č. 7 proč jít na P.O.S: Doomtree, tyvole DOOMTREE!!!

Klišé o cestě odnikud až "někam" naplňujou Doomtree dokonale - a ještě je u toho s nima zábava. "Spolupracovat s kýmkoliv z Doomtree zatím byla čistá radost," říká Aran, kterej se rozhodl, že vás na ten koncert PROSTĚ DOSTANE. P.O.S je jedním ze zakládajících členů tohohle kolektivu. Podívejte se na tohle video - ať už milujete nebo hrajete jakejkoliv žánr, ta radost z toho bejt na turné na vás dejchne úplně mocně. A Stef na začátku: "Think love, and think drugs, and they’re the same thing inside, and we struggle, or get enough, but it’s the same thing..."

ÚV SRR 29. 11. 2017

DŮVOD č. 6 proč jít na P.O.S: Astronautalis!

DŮVOD č. 6 proč jít na P.O.S: Astronautalis!

Zatímco v Česku je Andy bez přehánění hvězda a P.O.S obskurní underground, v USA je to přesně naopak. Proto jsou Stefovy pravidelný hostovačky na Andyho albech (a Astro feat na "We Don´t Even Live Here") zajímavý a "velký". Oba už udělali několik společnejch věcí, tahle je z roku 2013. Na Mikuláše NESMÍTE ve Futuru chybět!

ÚV SRR 29. 11. 2017

DŮVOD č. 5 proč jít na P.O.S: Modré fakin hory!!!

DŮVOD č. 5 proč jít na P.O.S: Modré fakin hory!!!

5. prosinec nebude patřit jen Stefovi. Pozor pozor pozor - Modré hory představí v Praze vůbec poprvé svoje NOVÉ album s příznačným názvem "Luxus clan." Slovo má Bene: "Tento rok oslavujeme X rokov Modrých hôr. A ako inak, než novým albumom, ktorý je plný luxusných spoluprác s kamošmi z Ameriky, Anglicka a Čiech. Za X rokov sme stihli vydať dva albumy, dva mixtejpy, jedno EP a jednu knihu. A sme späť s Luxus clanom, dvanásť skladieb, o všetkom a o ničom rap, k tomu dvadsaťosemstranový booklet s textami a mastering z renomovaného amerického štúdia Vlada Mellera. Luxus clan!" Sestava hostů na "Luxus clanu" je opravdu mimořádná: Sims, Ceschi, James P Honey (Buriers), Aby Wolf, Bleubird, Andy The Doorbum a Jared Paul. Pozri Modré hory Modré hory hore! 

ÚV SRR 28. 11. 2017

MICHAEL GIRA sólo 12. února v Arše!

MICHAEL GIRA sólo 12. února v Arše!

Vyprodaný koncert newyorských SWANS v říjnu roku 2016 v pražském Divadle Archa v jeho návštěvnících rezonoval ještě dlouhé týdny a sama kapela ho označila za jeden ze svých vůbec nejpovedenějších v posledních letech. Ovšem SWANS jsou teď již několik týdnů opravdu minulostí a Michael Gira, tedy hlava, srdce a duše této alternativní legendy, se odmítá zastavit. V únoru příštího roku se vydává pouze s (elektrickou!) kytarou na sólové turné, které částečně představí také budoucí podobu jeho tvorby a směřování (možná) k další inkarnaci SWANS. Michael Gira se s těmito koncerty dle vlastních slov zastaví na svých nejoblíbenějších štacích: v Londýně, Newcastlu, Berlíně, Hamburku, Curychu, Ženevě, Bruselu, Haagu, Stockholmu... a s velkou radostí si dovolujeme oznámit, že Praha patří mezi ně a Michael Gira vystoupí v pondělí 12. února v Divadle Archa. Čtěte dál.

ÚV SRR 27. 11. 2017 Podrobnosti…