Silver Rocket

Komplet lajnap SILVER ROCKET SUMMER SOUTH

ÚV SRR 11. 7. 2018

SILVER ROCKET SUMMER SOUTH - první praktický info

SILVER ROCKET SUMMER SOUTH - první praktický info

Letos jedeme na jih! Skoro Itálie! Pálava, víno, sklípky, parádní lidi! SILVER ROCKET SUMMER SOUTH je v pátek 24. a sobotu 25. srpna v Sedleci u Mikulova v v budově bývalé sýpky, která se nachází v areálu Ovčárny. Čtěte dál, je tady první porce praktickejch informací. A pamatujte: kdo bude mít kecy, letí fofrem na Rock For People!

ÚV SRR 4. 7. 2018 Podrobnosti…

AE mezi Ryvolou a Hoffmannem

AE mezi Ryvolou a Hoffmannem

"Aran Epochal, hudebník z kolektivu Silver Rocket, přistupuje k odkazu české country a trampské písně velmi citlivě. Na svých deskách Doba bronzová a Konec srpna zajímavě pracuje s poetikou místa, která má pro trampskou píseň zcela zásadní význam. (Na albu Doba bronzová najdeme skladbu Klamorna nebo Ralsko. Na desce Konec srpna pak třeba píseň Jizera.) I hudebně jsou na deskách Arana Epochala slyšet ozvuky country." Celý článek k přečtení TADY, zmiňovaná coutry alba k objednání ZDE

ÚV SRR 4. 7. 2018

INUKAZE (JAP), HANAKUSO (JAP), DŮLNÍ PES (CZ): 15. 7.

Pes ve větru a Dudan v nose na Klinice. Čtěte dál.

ÚV SRR 4. 7. 2018 Podrobnosti…

CESCHI & ANONYMOUS INC. + SERENGETI + ARAN SATAN 3. září v Kaštanu

CESCHI & ANONYMOUS INC. + SERENGETI + ARAN SATAN 3. září v Kaštanu

S předstihem vás zveme na první koncert po prázdninách - a troufáme si tvrdit, že novej školní rok začneme na úrovni. Do Česka se vrací nás nejmilejší kolega Ceschi, tentokrát ale i se svojí kapelou Anonymous Inc., v který působí např. David Ramos! Bude to stejný Ceschiho nespoutanou energií, ale jiný než koncerty před tím. S Ceschim se po delší době představí v Česku i Serengeti, jedna ze stálic nezávislýho rapu. To celý bude 3. září v Kaštanu, support obstará Aran Satan

ÚV SRR 29. 6. 2018

COSMIC KAHUNA (Melbourne) + PROHRA PRAHA (Praha) v neděli 1. července na 007

COSMIC KAHUNA (Melbourne) + PROHRA PRAHA (Praha) v neděli 1. července na 007

Jsou z Austrálie a mají v názvu slovo „Cosmic“. Už z posvátný úcty ke Cosmic Psychos bysme si ani omylem nedovolili tuhle kapelu NEDĚLAT. Cosmic Kahuna nám to ale usnadnili – jsou totiž celkem supr. Jednoznačně vagabundský thrash / punk / garáž / heavy trio to před sebou hrne se zarputilostí a přesvědčivostí Annihilation Time, Doomriders, Black Flag nebo Hard-Ons. Nečekejte nic menšího než naprosto obyčejnou muziku k pití piva a mlácení hlavou do rytmu. A pro tohle všechno není lepší místo než Sedmička: 1. července už bude Praha prázdninově prázdná, schody venku budou vyhřátý, pivko bodne. Před Cosmic Kahuna bude hrát nová kapela Prohra Praha, která ve svým zvuku mixuje inspirace Dead Kennedys, Bitch Magnet nebo Laughing Hyneas. Lístky na místě, start 20.00.

ÚV SRR 28. 6. 2018

WOLVES IN THE THRONE ROOM live

WOLVES IN THE THRONE ROOM live

Ať je v sobotu 7. července klidně třicet nad nulou, ve Futuru bude vládnout horskej chlad. Koncert Wolves In The Throne Room se blíží - odložte dovolenou nebo cokoliv, co máte v plánu, a přijďte se podoívat na kapelu, která hraje v Praze klubovej koncert po x letech. A tohle je docela fajn živák. Lístky bez poplatků TADY, jinak všude možně.

ÚV SRR 28. 6. 2018

THE WAR GOES ON (DK) + BARAKA FACE JUNTA (PL) + INNOXIA CORPORA

Dánsko, Polsko a Valaši. The Shullins zvou na koncert v Kabinetu Múz, čtěte dál.

ÚV SRR 28. 6. 2018 Podrobnosti…

30 let OTK ve čtvrtek na lodi Altenburg 1964

30 let OTK ve čtvrtek na lodi Altenburg 1964

"Jestli jste si všimli (doufám), tak tenhle tekst je ´strukturovanej´ podle vzoru písniček OTK – jakoby to moc nedává smysl a nějak to mihotá a skáče sem a tam, ale to jsou přesně Yoz, Klempa, Ganjalood a Vítek živě." OTK slaví 30 let (TŘICET LET!!!) ve čtvrtek 28. června na lodi Altenburg 1964 spolu s Timem RemisemB4 (info TADY). Celej nestrukturovanej "tekst" na téma Petr Janda a Ganjalood si můžete přečíst TADY. A bacha, je toho víc! TADY se rozepsal o svý oblíbený kapele Torr a TADY píše o super excellent megaplus přátelích Töhötöm. Čtěte, poslouchejte při tom OTK, kupujte si jejich desky a choďte na koncerty! Blahopřejeme k narozeninám!

ÚV SRR 27. 6. 2018

DYLAN CARLSON 10. září na lodi Altenburg 1964!

DYLAN CARLSON 10. září na lodi Altenburg 1964!

Vynálezci vlastního zvuku, pionýři, nejpomalejší kapela světa, průkopníci drone – to je jen malá část z dlouhé řady poct a označení, kterými se hudební svět pokoušel uchopit zvuk kultovních Earth. Klíčová postava dnes už legendární kapely, kytarista Dylan Carlson, vydává letos své sólové album „Conquistador“. A pozor – v pondělí 10. září se vrací do Prahy, kde zahraje v unikátním prostředí na lodi Altenburg 1964.

„I guess what ties this all together – all my musical projects and my life in general – is the idea of the quest, that search for new horizons and something unnamable and possibly unreachable,“ popisuje Carlson svou novinku. Přestože to není jeho první sólový počin, premiérově zde vystupuje pod svým jménem a zvukově navazuje na to nejlepší z Earth, zejména na desku „Hex; Or Printing in the Infernal Method.“ Dlouhé tóny, táhlé kompozice, minimalistický kytarový šamanismus... This is another imaginary western,“ vysvětluje Carlson, „based on the real story of a conquistador and his Moorish servant in what was then the northernmost regions of Mexico, but is now the states of New Mexico, Colorado, Utah, Nevada, and Texas. They were gone for twenty years and had many adventures before making it back to the Gulf of Mexico and returning to Mexico City and, eventually, Spain.“

Album, které nahrával Kurt Ballou, skutečně zve na cestu. Pojďme se na ní vydat. 10. září na lodi Altenburg 1964! Lístky v předprodeji TADY.

ÚV SRR 27. 6. 2018

První kapely na SILVER ROCKET SUMMER SOUTH!

ÚV SRR 26. 6. 2018

KEVIN ROBERT THOMSON / HAZEL ATLAS na turné

Na pár koncertech v Česku se teď bude vyskytovat Kevin Robert Thomson / Hazel Atlas, jinak taky kytarista jedinečnejch Enablers. Obsáhlou sbírkou jeho introvertního písničkářství se můžete probrat na jeho Bandcampu, kazeta vychází na Lokal Rekorc.

26. června – Tábor (Jednota)
27. června – České Budějovice (Široko)
28. června – Břeclav (Denní bar Dvůr)
29. června – Kolín (V opletkách 985)
30. června – Soulkostel 
1. července – Strakonice (Černá kuchyně)

ÚV SRR 26. 6. 2018

KEVIN ROBERT THOMSON / HAZEL ATLAS + JAKUB ŠIMANSKÝ v pátek v Kolíně

"Čau, zveme vás na koncert. Lze ho brát i jako trochu opožděnou áftrpárty po letošní Brance (díky za účast!)." Čtěte dál.

ÚV SRR 26. 6. 2018 Podrobnosti…

Neděle 24. června: PARAMOUNT STYLES

Neděle 24. června: PARAMOUNT STYLES

No a jsme u dalšího vrcholu večera (kolikrát zažijete večer, kterej má čtyři vrcholy?): přestože je tady Scott jako doma, každej koncert Paramount Styles je pro nás velká událost. Šéfa doprovází jako vždy Alexis s Chrisem, naším oblíbeným Belgičanem (Lukaku dává letos góly jako kráva, to se musí nechat) a pak dva nejmenovaní kluci, na který jsme velmi pyšný. Uslyšíme věci i z nový desky Distant Karma (pokud nemáte, ihned SEM). A před pár dny v Olomouci to vypadalo takhle.

ÚV SRR 24. 6. 2018

Neděle 24. června: TOMÁŠ PALUCHA

Neděle 24. června: TOMÁŠ PALUCHA

Vystoupení pánů Tomáše a Paluchy a jejich kumpanie se pochopitelně nemůžeme dočkat.  Kluci maj venku úplně novou desku, která vyšla na Day After a jmenuje se Čaro – my jsme pochopitelně velký fanoušci a moc se těšíme, že to uslyšíme se vším všudy naživo. Podívejte se, jak jim to hrálo před pár lety v altánu v Batňovicích a těště se na koncert. Tomáš Palucha je bez sebemenších pochybností velká věc.

ÚV SRR 24. 6. 2018