Silver Rocket

RickoLus na turné

RickoLus na turné

"I´m about to embark on a great journey, fyling across the ocean to play music in Europe. So many feelings happening right now, excited, anxious, happy, scared but most of all I´m feeling grateful for everyone I know and all the help and love I´ve been given to make this possible.” Trubadúr RickoLus začíná svoje evropský turné ve Francii, cesta ho zavede na konci května do Česka - prvním koncertem český části je Potrvá 29. května (+ Důlní pes). Novou desku si můžete poslechnout TADY, na vinylu k dostání na koncertech a u akcionářů Lokal Rekorc.

RickoLus v Česku:
May 29 – Praha (+ Důlní pes)
May 30 – Český Těšín (+Palma)
May 31 – Kopřivnice (+ Aran Epochal i Satan)
Jun 1 – Slavičín (CZ) (+ Tomáš Palucha)
Jun 2 – Břeclav
Jun 3 – Brno (+ Palma)
Jun 4 – Tábor
Jun 5 – Strakonice
Jun 6 – Telč
Jun 7 – Rožnov pod Radhoštěm (+ Ctib, Spytihněv atd.)
Jun 8 – Vernéřovice, Soulkostel (+ Lavutara)
Jun 10 – Olomouc
Jun 11 – Všetaty
Jun 12 – Kutná Hora
Jun 22 – MišMaš festival

Aran 17. 5. 2019

DEAD WESTERN (Berlín) + MAKAK AKUSTIKUS (Brno) na FaVU

Setkání přátel lesní říše. Čtěte dál.

ÚV SRR 20. 5. 2019 Podrobnosti…

SUMAC za měsíc

SUMAC za měsíc

Dneska, kdy tohle píšu, je 16. května - znamená to, že přesně za měsíc je ve Futuru koncert Sumac, před kterejma budou hrát Daniel MencheThe Austerity Program. O Sumac jsem kdyis napsal něco TADY, pořád si za tím stojím. "Dlouho se mi v týhle části scény nezjevila kapela, která by v poslední době přišla s něčím tak radikálně novým. Sumac nemají ´tracky´ nebo ´skladby´ nebo nedejbože ´písničky´ – je to kontinuální proud vědomí, hudba osvobozená od minulosti a přesto tak fantasticky pravěká a primitivní." Lístky v předprodejích, bez poplatku pak ZDE.

Aran 16. 5. 2019

CESCHI se vrací s novou deskou!

CESCHI se vrací s novou deskou!

To takhle člověk vydá desku, která není k překonání – tedy, alespoň to tak vypadá, než vydá další desku… Když vyšlo v roce 2015 Ceschiho dokonalé album „Broken Bone Ballads“, zdálo se, že to je jeho vrchol. Dokonalá směs nenapodobitelného rapu, folku a soulu, hit za hitem – ne, tohle přece nejde trumfnout. Nebo jde? Jde: letošní dlouho očekávaná deska „Sad, Fat Luck“ je ještě lepší. „Bumping that new Ceschi album,“ tweetoval těsně po vydání legendární Sole: „It's the best music to come out of the indie rap scene in 15 years... in my not so humble opinion.“ Chcete se hádat se Solem? Ceschi veze v létě „Sad, Fat Luck“ do Evropy: rapper, vynikající kytarista, básník, pankáč, songwriter, anarchista a spolu s bratrem Davidem zakladatel vydavatelství Fake Four se představí na několika koncertech v Česku, Sedmička je v plánu v pondělí 1. července. Odstartujte prázdniny s Ceschim!

Aran 14. 5. 2019

Novej song HURRICANE PARTY

Novej song HURRICANE PARTY

Deska Hurricane Party (ano, RickoLus + Bleubird) s názvem "Juice" vyjde v létě a tohle jeden track z ní - mimochodem docela šílený video. Hurricane Party budou hrát 24. června na 007 v rámci Silver Rocket koncertů pro 50letou Sedmičku - těšíme se velmi. Nebude to ale jejich jedinej koncert v Česku, všechny termíny níže.

Hurricane Party v Česku:
Jun 13 – Ústí nad Labem
Jun 14 – Rožnov pod Radhoštěm
Jun 16 – Brno
Jun 21 – Jihlava
Jun 22 – Bojkovice, MišMaš festival
Jun 24 – Praha

Aran 10. 5. 2019

Novej song ENABLERS

Novej song ENABLERS

Enablers letos vydávají šestou velkou desku s názvem "Zones", tady je první video ke sladbě "Bill, In Consideration". Poznáte je HNED, tohle kvarteto prostě nikdy nezklame... Enablers se vracejí na Sedmičku 20. června, o den pozdějc hrajou v Soulkostele.

Aran 9. 5. 2019

Big Brave (CAN) + My Disco (AUS) + Brutus (BEL) + Five Seconds to Leave + Tosiro – 19. května 2019 – Praha, Altenburg 1964

Jednota na vodě.

ÚV SRR 9. 5. 2019 Podrobnosti…

THE PRIMALS (USA) + FUMATA (MEX) + TERROR COSMICO (MEX) – 16.05.2019 – Brno, Kabinet Múz

Jirza zve do Brna na květnový heavy/noise/grunge etc. večírek s umělci americkými i mexickými.

ÚV SRR 7. 5. 2019 Podrobnosti…

PLANETY ve čtvrtek na 007

PLANETY ve čtvrtek na 007

Ve čtvrtek 9. května je na řadě 5. Silver Rocket koncert v rámci 50 let Klubu 007. Těšíme se na Planety a jejich nový skladby - než ale čtvrtek nastane, můžeme se potěší poslechem alba "Vzduch je hrob je vzduch," který je pro vás připravený v našem SR přehrávači TADY. Červnová oslava na stejným místě pak bude patřit Hurricane Party.

Aran 6. 5. 2019

BEST CZECH VINYL DISK 2018 - Nejlepší vinyly roku 2018

Vyhodnocení dvanáctého ročníku legendární ankety, které se v jistých kruzích přezdívá Berryho slavík, je tady a jenom pro vás.

ÚV SRR 3. 5. 2019 Podrobnosti…

II. JARNÍ ČURBEZ – 30.04.2019

Michalova pozvánka už na zejtřek, "… protože až do dneška bylo místo konání TAJNÝ…"

ÚV SRR 29. 4. 2019 Podrobnosti…

HURRICANE PARTY 24. června na 007!

HURRICANE PARTY 24. června na 007!

Zabednit okna a dveře, nakoupit potraviny a alkohol. Na Floridě mají hurikány každou chvíli, ale už našli recept: „How to throw a Hurricane party: A Guide for the Uninitiated. Buy supplies. Beer, wine, tequila and weed. Slap plywood over your windows. Think, pirate with an eye patch. Spray paint HURRICANE PARTY on your front door. Come to terms with the meaninglessness of existence,“ vzkazují Hurricane Party neboli rapper Bleubird a písničkář RickoLus. Dává to perfektní smysl a loni jsme si to vyzkoušeli i v Česku, kterým se oba pánové už několikrát prohnali. BleubirdRickoLus jsou součástí zajímavé floridské scény (Radical Face, Astronautalis atd.), teď se po letech přátelství sešli i na hudebním poli a jejich střet je prostě PARTY!!! Hurricane Party hrají 24. června na 007 s novou deskou „Juice“ v rámci série Silver Rocket koncertů pro Klub 007 a jeho padesáté narozeniny.

Aran 29. 4. 2019

No Problem (CAN) + Innoxia Corpora – 02.05.2019 – Brno, Kabinet Múz

Jirza zve zase do Brna na kanadský a rožnovský HC pankáče.

ÚV SRR 29. 4. 2019 Podrobnosti…

Magnesium + Julinko (IT) – 16.05.2019 – Brno, Bajkazyl

Máme tady pozvánku od lidí ze Severního nástupiště na koncert spřízněných kapel do Brna.

ÚV SRR 29. 4. 2019 Podrobnosti…

SOULSIDE (USA, Dischord) po třiceti letech v Evropě!

SOULSIDE (USA, Dischord) po třiceti letech v Evropě!

Soulside se v roce 1989 podařilo něco do té doby nevídaného – stali se jednou z prvních kapel amerického HC punku, které se podařilo hrát koncerty za železnou oponou. Jedna z klíčových formací druhé fáze legendárního labelu Dischord, jejíž tři členové pak založili Girls Against Boys, se po rovných třiceti letech vrací do Evropy: Soulside zahrají 1. října v Brně (Kabinet múz), 2. října je na řadě Praha (Klub 007 Strahov).

„In the spring of 1989, thirty years ago, Soulside set out on a European tour that would change our lives. It lasted more than three months and culminated with the recording of our final album, Hot Bodi-Gram, in Holland. This tour would also be the end of our band. Not because the tour was difficult, there were many reasons, but mainly at the time it felt like the greatest achievement we could have ever hoped to experience with our music," říká Scott McCloud. Čtěte dál!

Aran 26. 4. 2019 Podrobnosti…