Silver Rocket

2018 - zatím...

ÚV SRR 9. 10. 2018

GAMBARDELLA s LAUNDERED SYRUP v Potrvá 1. listopadu

GAMBARDELLA s LAUNDERED SYRUP v Potrvá 1. listopadu

Jistě jste zaznamenali, že se při příležitosti nový (a zcela boží) desky Laundered Syrup chystá jejich velkolepý pražský turné, jehož první zastávka proběhne 1. lisotpadu v Potrvá. Bude s nima hrát ještě jedna kapela, na kterou bych chtěl upozornit: katalánská Gambardella nám totiž na první poslech připomněla naše Céčka, a tady bych mohl v podstatě skončit, další doporučení netřeba. Kluci mají ale pozoruhodnou schopnost vytvořit dost jedinečnou atmosféru, k tomu přidávaj trochu psychedelie, matiky a jazzu (nevěřil bych, že tady tohle slovo někdy napíšu, hned si předepisuju měsíc půst), mají pozoruhodnýho bubeníka... prostě by to mohlo bejt celý super. (Pro příznivce mašinek: v pátek 2. litopadu se Gambardella objeví i v Lokobaru ve Všetatech s Bumfrang 3.)

Töhötöm 22. 10. 2018

JAMES P HONEY (Buriers) 23. listopadu v V. Koloně

JAMES P HONEY (Buriers) 23. listopadu v V. Koloně

"Glass of bourbon / a poorly rolled smoke / then it's time to go home / spend my whole night / chasing your eyes / two flakes of burning coal..." James P HoneyBuriers odehraje jedinej letošní sólovej koncert v Česku v pátek 23. listopadu v příjemným prostředí bohnický V. Kolony.
 

ÚV SRR 22. 10. 2018

FOUR FISTS - Nobody´s Biz

FOUR FISTS - Nobody´s Biz

Tohle je první track z desky "6666" od Four Fists, která právě vychází na Doomtree. Dokoukejte schválně až do konce, jestli "vyhrál" Astronautalis nebo P.O.S. A třeba objevíte i odkaz na The Clash v refrénu. Four Fists hrajou 13. ledna 2019 v Lucerna Music Baru (lístky bez poplatků TADY).

ÚV SRR 18. 10. 2018

OTK 19.10. v Kopřivnici

Nevěřte nikomu, komu je... Jak to jenom bylo? Pod třicet? Pak se na OTK můžete bez obav spolehnout, od letoška maj tuhle podmínku splněnou. Na koncert zve PPC specialista (ať už to znamená cokoliv).

ÚV SRR 18. 10. 2018 Podrobnosti…

THE PACK A.D. 28. ledna na 007!

THE PACK A.D. 28. ledna na 007!

Duo The Pack A.D. z Vancouveru je důkazem, že syrová garážová muzika v podání dvou holek často vydá za vagon zpocenejch chlapů. „Destruction and melody, acid wit and bruising vocals-this is the Pack A.D,“ píše se v jedný z recenzí. Kytaristka a zpěvačka Becky Black a bubenice Maya Miller spolu hrajou už od roku 2007 a na přelomu ledna a února jsou na evropském turné s už sedmou (!) deskou „Dollhouse“. Jasně; je to "jen" kytara a bicí, ale Becky má skvělej hlas, Maya bubnuje jak Moe Tucker - a celý to fantasticky drží pohromadě, protože to je HIT ZA HITEM. Dejte si libovolný video na YouTube. V Praze 28. ledna na 007!

ÚV SRR 15. 10. 2018

LAUNDERED SYRUP: PRAŽSKÝ TURNÉ 2018!

LAUNDERED SYRUP: PRAŽSKÝ TURNÉ 2018!

Je to tak, volby v Praze vyhrála ODS. 17,86 procent! Situace je vážná, proto povoláváme do zbraně Laundered Syrup s jejich novou deskou "Heavy Defeat". Ozzyho synové nastolí v Praze rovnováhu svým PRAŽSKÝM TURNÉ (sic!!!) s názvem "Goroli vs. Praha 2018". Kapelu můžete vidět čtyřikrát za sebou - pokaždý na jiným místě, pokaždý ve společnosti jiný kapely, ale pokaždý se stejně drtivým účinkem. "Heavy Defeat" poslouchejte TADY a dostavte se!

čtvrtek 1. listopadu - POTRVÁ (+ Gambardella)
pátek 2. listopadu - ALTENBURG POP UP STAGE BIKE JESUS (+ Prohra Praha)
sobota 3. listopadu - BROUK (+ Plešatá zpěvačka)
neděle 4. listopadu - KLINIKA (+ Světlo)

ÚV SRR 10. 10. 2018

LERDO: Doma jsme úplně mimo

LERDO: Doma jsme úplně mimo

O víkendu budete mít dvakrát (v sobotu ve slovutným Lokobaru ve Všetatech s Kontroll a pak v neděli tady v Kaštanu s Fetch!) možnost podívat se na chilskou kapelu Lerdo. Jak sami říkaj, rozhodli se vydat "ve stopách Familey Mirandy", což můžeme brát jen jako jasný plus. Jejich evropský turné začalo před pár dny a podzemím se šířej zprávy, že se máme na co těšit. Pokud nemáte o Lerdo zatím žádnou představu, čtěte dál.

 

Töhötöm 9. 10. 2018 Podrobnosti…

LAUNDERED SYRUP: "Kapela staví na riffu, který je zahraný novou krví..."

LAUNDERED SYRUP: "Kapela staví na riffu, který je zahraný novou krví..."

"Co se týče hudebního žánru, kapela propadla dřevnímu hard rocku resp. heavy metalu v nejlepší tradici skupin jako MC 5 nebo Black Sabbath." Máme tu první recenzi na "Heavy Defeat" od Laundered Syrup a pozor - je to rovnou videorecenze! Autorem je Berry z Magick Disk Musick. Album si celý poslechněte - případně rovnou objednejte - TADY.

ÚV SRR 9. 10. 2018

LAUNDERED SYRUP: Heavy Defeat!

LAUNDERED SYRUP: Heavy Defeat!

Dámy a pánové, přátelé a přítelkyně riffu, heavy milovníci a milovnice – máme pro vás velmi dobrou zprávu. Vlastně ne, máme pro vás vynikající zprávu! Naši slezský bratři Laundered Syrup konečně vydávají další porci svojí famózní hudby, tentokrát na vkusným desetipalcovým vinyu, s názvem Heavy Defeat. Poslouchat a kupovat ZDE!

ÚV SRR 7. 10. 2018 Podrobnosti…

ONRY OZZBORN / BIG FISH / INAU / ARAN SATAN 27. listopadu v Kaštanu

ONRY OZZBORN / BIG FISH / INAU / ARAN SATAN 27. listopadu v Kaštanu

Onry Ozzborn se tady krátce mihnul už před rokem - a zanechal mohutnej dojem. Mírně introvertní chlápek vydává zajímavý desky (mj. na Fake Four), kde mu hostujou lidi jako AESOP Rock, P.O.S, Homeboy Sandman, Sadistik atd. Sám má coby člen Dark Time Sunshine domov na Rhymesayers Ent. Onryho rap je těkavej, ale nesmírně sugestivní. Turné k nový desce "Nervous Hvnd" zakončí 27. listopadu v Kaštanu, společnost mu budou dělat Big Fish (Speedstop.org), Aran SatanInau

ÚV SRR 4. 10. 2018

Puke Puddle (Epileptic media) v pátek na Klinice

"PUKE PUDDLE jsou něco jako živý ženský soundsystém, expedice s rockovými základy, která vyrazila vstříc hlukovým experimentů, hudba, kterou si pustíte před tím, než odpálíte výbušninou sousedovic činžák." Čtěte dál!

ÚV SRR 3. 10. 2018 Podrobnosti…

HURRICANE PARTY!!!

HURRICANE PARTY!!!

"How to throw a Hurricane party: A Guide for the Uninitiated. Buy supplies. Beer, wine, tequila and weed. Slap plywood over your windows. Think, pirate with an eye patch. Spray paint HURRICANE PARTY on your front door. Come to terms with the meaninglessness of existence." A založte kapelu. BleubirdRickoLus jsou Hurricane Party a jejich evropský turné startuje v úterý v Českým Těšíně. Praha je na programu v pondělí 8. října (Potrvá).

Oct 2 – Český Těšín (Bledý úsvit) + Leto
Oct 6 – Břeclav (Piksla)
Oct 7 – Brno (Skleněná louka)
Oct 8 – Praha (Potrvá) + Speed Dial 7
Oct 9 – Ústí nad Labem (Hraničář) + Speed Dial 7

ÚV SRR 1. 10. 2018

ARAN EPOCHAL, DIMITAR a DŮLNÍ PES u Vltavy

ARAN EPOCHAL, DIMITAR a DŮLNÍ PES u Vltavy

"Když vám napíše PŘEVOZNÍK a nabídne vám koncert na BŘEHU, neváháte," píše Aran: "Je mi ctí vás pozvat i na DimitaraDůlního psa. Podzim u Vltavy - oblečte se teple! Jde o přívoz P2 V Podbabě: zastávka busu V Podbabě, pak cca 150 m podél řeky PO PROUDU." Termín je 17. října, start 18.00.
 
 

ÚV SRR 1. 10. 2018

LOCUST FUDGE 7. listopadu na 007!

LOCUST FUDGE 7. listopadu na 007!

Mudhoney, Sonic Youth, Tad, Tar, Cows, Locust Fudge, Girls Against Boys, Swans, Dinosaur Jr. a další a další... Tahle jména formovala v první polovině 90. let hudební obzory neformálních uskupení Scrape SoundSilver Rocket. Copak? Že vám tam jedna kapela nesedí? Locust Fudge? Že byste nečekali duo z německého Bielefeldu ve společnosti veličin americké nezávislé scény anebo že si na ně vážně nepamatujete? Chyba. Pojďme to společně napravit 7. listopadu, kdy se Locust Fudge poprvé od roku 1996 (!!!) vracejí do Prahy. Místem je pochopitelně strahovská Sedmička. Čtěte dál!

ÚV SRR 26. 9. 2018 Podrobnosti…