Silver Rocket

DYLAN CARLSON trailer

DYLAN CARLSON trailer

Evropský turné Dylana Carlsona odstartovalo 21. března v Newcastlu, Praha je na programu v neděli 31. března (+ Unkilled Worker a Dimitar). Tentokrát už se to povede, do vpravdě sváteční nálady se můžeme dostat prostřednictvím tohohle "traileru" k celý šňůře pana Carlsona.

Aran 22. 3. 2019

E-TURN - Come Close

E-TURN - Come Close

"What some would say is effective is more life and infection / with an aggressive lesson needed to be learned by what society deems reckless / and will you be brave enough to test against it / even if it meant being resurrected after and executed death sentence / menace to society / embellishing rebellion with variety implying he could never buy me / and by him, I mean Uncle Sam, bliggity blam..." E-Turn v pondělí 25. března na 007 v rámci oslav 50 let 007 spolu s Ptakz.

Aran 18. 3. 2019

Novej zine: Telepatie

Kdo z nás by to neměl rád? Starej dobrej tištěnej zine (pro neznalý: jedná se o papírový listy, potištěný písmenkama a doplněný obrázkama, bez hypertextovejch odkazů, tlačítek libosti a nechuti atd.) zdá se přežije úplně všechno – a za to jsme velmi hodně rádi. Tenhle novej kousek se jmenuje Telepatie, sehnat se dá všude možně a bacha: máme v něm i zastoupení v podobě rozhovoru se Záhořem (ano, čtete dobře, sami nevíme, co si pod tim přesně představit). Jděte do toho!

Töhötöm 20. 3. 2019 Podrobnosti…

BEST CZECH VINYL DISK 2018

Pan Berry nám poslal tiskovku k dalšímu ročníku ankety o vinylového slavíka, tentokrát roku 2018. Čtěte a hlasujte dál!

ÚV SRR 20. 3. 2019 Podrobnosti…

50 let Klubu 007: Parmesano, Kiss Me Kojak, Světlo

50 let Klubu 007: Parmesano, Kiss Me Kojak, Světlo

Další zastávka narozeninových oslav Sedmičky se odehraje v neděli 7. dubna – a tentokrát servírujeme pozoruhodnej koktejl: bude to něco jako tropická piňakoláda říznutá osmdesátiprocentním destilátem a dochucená francovkou, do který se naleje pivo. Nebo jinak: středomořská hravost vs. drsnost severskýho pohraničí vs. romantická rozervanost východního střihu. Pořád málo? Tak jo, pěkně po lopatě: Parmesano z Barcelony, Kiss Me Kojak z Dolního Podluží a Světlo z astrálního Slezska (který se nachází tam, kde je ho zrovna zapotřebí). Začínáme v půl osmý, ať se to stíhá. Vstup kilo.

Töhötöm 15. 3. 2019 Podrobnosti…

E-TURN - Young World

E-TURN - Young World

"E-Turn grew up amongst mixed cultures. Her father came from Iran to America during the revolution, and her mom, a San Diegan of Hispanic/native descent, had a volatile upbringing. E began singing at a very young age, rapping in 7th grade, performing with a cover band at 17, and then hitting the open mic circuit at the age of 19." 25. března je třetí z řady koncertů Silver Rocket pro padesátiletou Sedmičku - poprvý vytahujeme rapový trumfy. Vystoupí Ptakz crew a E-Turn, která vydala loni na Fake Four desku "Young World". Celá je ke stažení / poslechu TADY.

Aran 14. 3. 2019

Díky za Kliniku

Díky za Kliniku

"Pár let zpátky jsem se jednoho páru, co bydlí naproti - starší profesor a jeho dost konzervativní ženy, která pracuje pro nějakou ambasádu - ptal, co si o Klinice myslej, jestli jim to vadí. Vůbec ne, naopak, byli vděčný, že se v jejich sousedství konečně děje něco, co má smysl. Přitom to nejsou zrovna lidi, od kterejch by tohle člověk čekal, a myslím, že  takovejch bylo ´in our hood´ fakt hodně." V úterý na 007 start ve 20.00 Krátký osobní pohled občana Prahy 3 před benefitem v úterý 12. března čtěte dál...

ÚV SRR 11. 3. 2019 Podrobnosti…

Jarní TRIPLE TOUR

Jarní TRIPLE TOUR

SR kapely brázdí dálavy naší země a okolí dnes a denně, jejich výčet najdete samozřejmě v koncertech. Na následující 4 dny se snažíme upozornit touhle nerovnicí - 4x koncert - 3x stát - 2x kapela se nerovná tohlenc:

OTKNesbitt's Inequality (dvě uplně různý kapely) objíždí v Bílým tesáku tyhle štace se svým přenosným orchestrionem a s koši ještě čerstvých výlisků od Stříbrné rakety. Přijdte zachřestit svými náhrdelníky a náramky do první řady.

7.3. v Piksle v Břeclavi zahrajou ještě I'm a Sloth z Vídně
8.3. v Trenčíně v klubu Lúč
9.3. ve Vídni v Nachtazylu  I'm a Sloth tentokrát na postu domácích
a 10.3. v Brně v Kabinetu Můz jako třešnička na dortu vystoupí Plum Dumplings

ÚV SRR 7. 3. 2019

Nejlepší track PONTIAK podle...

Nejlepší track PONTIAK podle...

Když tady hráli Pontiak naposledy (dva roky zpátky v Lucerna Music Baru), tak jsme si tenkrát na webu pořádně zablbnuli. Zpátky je už těžký to dohledat, ale nějaký linky jsme našli. "Kdybych chtěl neznalýmu posluchači přednést svou první přednášku semináře Úvod do Pontiak I, jako ukázky bych vybral asi skladby, který jejich hudbu definujou trochu lépe než tahle moje nejoblíbenější (otvíral bych asi buď Lions of Least, nebo Lack Lustre Lush). Ač já s ní začal, na semináři bych Part III pustil až jako závěrečnou skladbu. Až za skutečné pochopení její dokonalosti by byl zápočet," psal například kolega Horák...

Nejlepší track Pontiak podle Jakuba Horáka TADY
Nejlepší track Pontiak podle Pedra TADY
Nejlepší track Pontiak podle Radima TADY
Nejlepší track Pontiak podle Petra Kalaše TADY
Nejlepší track Pontiak podle Arana TADY
Nejlepší track Pontiak podle Zdeňka Frýby TADY
Nejlepší track Pontiak podle Křínexe TADY

ÚV SRR 3. 3. 2019

Lions Of Least

Lions Of Least

Koncert Pontiak je už příští tejden (lístky všude možně, bez poplatků pak TADY), takže se pojďme pomalu naladit na heavy riffy z pivovaru Pen Druid Brewing, který se nesou zalesněnou krajinou Virginie. A můžete si k tomu připomenout třeba jeden STAREJ ROZHOVOR.

ÚV SRR 28. 2. 2019

BUMFRANG3 živě v 16LiveRecords

BUMFRANG3 živě v 16LiveRecords

Kolegové z Bumfrang3 nedávno navštívili studio 16LiveRecords, kde vzniknul i TENHLE rozhovor. Tady je pak záznam celýho "koncertu" - klukům to hraje moc dobře a můžete si poslechnout i nový věci tohohle tria.

Aran 28. 2. 2019

Nadja v Praze

"Dreamsludge" se vrací, čtěte dál.

ÚV SRR 28. 2. 2019 Podrobnosti…

RickoLus - Archways 10"

Jubilejním desátým releasem Lokal Rekorc bude destipalec starýho známýho RickoLuse s názvem "Archways". Finančním příspěvkem ho můžete podpořit i vy. Evropský turné RickoLuse je naplánovaný na květen a červen. Tady je video k tracku "Clarence Clemons".

Aran 27. 2. 2019

SILVER ROCKET BENEFIT PRO KLINIKU 12. března na 007

SILVER ROCKET BENEFIT PRO KLINIKU 12. března na 007

„My letos slavíme 30 let, co tady máme svobodu. Svobodu slova, svobodu pohybu našich občanů. 30 let co máme demokracii a svobodné demokratické volby. Což je nejdůležitější věc naší novodobé historie.“ Tak pravil Andrej Babiš na sněmu svojí firmy. A pokračoval: „Teď vyšel žebříček Freedom in the world 2019. Žebříček o svobodě. A představte si, máme 91 bodů. Více než ve Spojených státech a ve Francii. Takže my jsme svobodnější země, než jsou Spojené státy a Francie podle toho žebříčku,“ dodal premiér.

Představte si! 91 tyvole bodů! Pecka. Další novinkou posledních dnů je to, že exekutor Ivo Luhan potřebuje k životu 1 600 000 Kč za práci s megafonem, což – jak jistě uznáte – není přehnanej nárok. Vždyť celýmu zásahu proti Klinice velel veterán z Iráku a Afghánistánu, kterej navíc musel nasadit squattery V PŘEVLEČENÍ!

A ještě jedna novinka: solidarita je pořád naše nejsilnější zbraň. Klinika potřebuje peněžní energii a proto je tady tenhle benefit. Výběr kapel není náhodnej: kromě nelidsky hlasitý „muziky“, která budila půlku Žižkova, hrál na Klinice často folk (hezky se k tomu fetovala marihuana). Severní nástupiště je kapela přímo spojená s chcaním na zahradě, Jirka ImlaufAran Epochal zahráli v Jeseniově památný koncerty. Teď se všichni tři sejdou na 007. Rozmlaťte bankomat a doražte 12. března na Sedmičku!

 

ÚV SRR 25. 2. 2019

Parnepar (HR) + Světlo v Brně

"Vlez bude kilo, pro voliče a fanoušky ODS pětičento." Světlo je "Kapela pterodaktylů v lidské podobě," s nima pak zahrajou Chorvati Parnopar. Čtěte dál, večer je v režii MamaMrdaMaso.

ÚV SRR 25. 2. 2019 Podrobnosti…