Silver Rocket

Nejlepší track od PONTIAK podle -brm-

"Nejlepší track od Pontiak? AestivalMaker. To vlnění na začátku zní jako když Ellen Meloy popisuje Mojave, “...in the desert there is everything and there is nothing…”. A pak ten geniálně minimalistickej riff s klidnym zpěvem, během kterýho se toho, vyjma poslední cca minuty, moc nestane, ale zároveň je v tom cejtit nějaká zpráva o vývoji lidskýho druhu a jeho vztahu k transcendentu. Maker celý je pro mě docela klíčová deska, ale tenhle song má dost odlišnou atmosféru než zbytek a vrací mě někam zpátky do dob kdy jsem trávila většinu času o prázdninách na velký bříze a četla si o pravěku." Myslíme, že -brm- to docela trefila...

ÚV SRR 27. 4. 2017

Nejlepší track PONTIAK podle Radima

"Neexistuje moje nejoblíbenější skladba Pontiak. Všecko to byla, je a vypadá to, že i nadále bude naprostá krása. Existuje však HYMNA Pontiak. Jmenuje se Laywayed a je z desky Maker z roku 2009. Tam je všechno." Jako vždycky stručnej a výstiženj Radim. Vidíš to jinak? Pošli nám to!

ÚV SRR 27. 4. 2017

ULTRASURF a OTRA VEZ ve čtvrtek

ULTRASURF a OTRA VEZ ve čtvrtek

Expandiremos nuestro mongolismo por donde nos dejen! Klíčovýmu slovu týhle věty jistě rozumí každej, takže Potrvá to doufáme večer jistí. Zaručenej způsob, jak správně zakončit den: Ultrasurf z La Coruni a Otra Vez z Lysý nad Labem. Nos pesa el culo! 

ÚV SRR 27. 4. 2017

Nejlepší track PONTIAK podle Petra Kalaše

"Nejlepší track Pontiak podle mýho: Abych svý ženě vysvětlil, proč na tenhle koncert prostě MUSÍME dorazit, pustil jsem jí nejprv lstivě oplodňovák Wildfires z desky Innocence v předtuše, že na to zabere (taky jo). Ovšem nejlepší song je pochopitelně Expanding SkyEcho Ono, protože zní, jako kdyby to vymyslel a zahrál Neil Young s Crazy Horse. Mívám i světlý chvilky, ale dost často se v mým vesmíru kvalita jakýkoliv hudby měří tím, JAK MOC to zní, jako kdyby to vymyslel a zahrál Neil Young s Crazy Horse. Je to pochopitelně dementní, ale takhle to prostě mám." Takhle to vidí Petr Kalaš a teď už snad i jeho lepší polovička! Máš svýho Pontiak favorita? Pošli nám pár vět!

ÚV SRR 26. 4. 2017

"Ať tak či onak, nová deska PONTIAK mě svou atmosférou baví a podle všeho mě zastihla ve správnou chvíli..."

"Pontiak jsou tři bráchové, což asi víte. Taky už mají na kontě pár let a pár desek, což asi víte taky. Pontiak jsou taky jeden z koníků ze stáje Thrill Jockey, po čímž si já osobně představuju psychedelický rock zaprášený starou garáží, ale to vůbec neznamená, že si to představuju dobře." Takhle vidí novou desku Pontiak na serveru Echoes. Recenzi čtěte ZDE.

ÚV SRR 26. 4. 2017

Nejlepší track PONTIAK podle Křínexe

"Na jejich turné v roce 2014 sme s něma s Kurac hráli dva koncerty (díky!!!) a jediné, co mě na tom sralo, bylo to, že nehráli tenhle song. Jako milovník rockových balad jsem z Wildfires totálně vpiči. Začátek s akustikou, zpěv, pak se přidá zbytek. No a refrén totální singalong, fakt, já poznám dobrý refrén a tohle je kurva dobrý refrén. Na Innocence je hodně mocných songů, asi všecky, ale tenhle z nich vystupuje totálně vysoko. Vidíš vole ty dálky a všecky ženský s kterýma bys Wildfires chtěl poslouchat? Já jo." My taky! Takhle to vidí Křínex. Máš svýho Pontiak favorita? Pošli nám pár vět!

ÚV SRR 26. 4. 2017

Nejlepší track PONTIAK podle Sexy Bunny

"Momentálně Youth and Age z poslední desky. Zní to jako Pink Floyd. Jako Pink Floyd na pivu. Asi by to ocenily i normalizační český máničky v kalhotách do zvonu, v džískový vestě na holým těle a v kristuskách. Nevím, co kluci berou, ale posledni deska je dost psychedelie. Ale taková při zemi. Žádný velký vize, prostě pocit. Prostě Pink Floyd na pivu. 70. léta, pohoda, sluníčko, nevázaný alkoholismus a chlupatý sex ještě bez moderních pornografických manýr." Takhle zajímavě to vidí Sexy Bunny, jeho NEJ track si můžete poslechnout TADY. Máš jinej favorizovanej track Pontiak? Pošli nám k němu pár vět! 

ÚV SRR 26. 4. 2017

Nejlepší track PONTIAK podle Pedra

"Nejlepší pecka od Pontiak je ´Algiers by Day´ z desky Living. Je bez debaty, že od Echo Ono (můj albovej favorit) nešlápli vedle. Právě proto září tenhle song jako hlava Péti Nárožnýho mezi všema těma podivnejma jamama [džemama] odnikud do nikam, kterých jsou desky jako Living nebo Maker plný. Z toho songu sálá podivná letní únava... něco jako když si jde Brant Bjork koupit pivko na jedinou benzínku uprostřed Mohavský pouště. Zdraví Pedro" Máš jinej favorizovanej track Pontiak? Pošli nám k němu pár vět! 

ÚV SRR 25. 4. 2017

Nejlepší track PONTIAK podle Töhötöma

"Nejoblíbenější skladba Pontiak? Na první pohled snadný, na druhej už tolik ne. Jistě, můžu zmínit první věc z Echo Ono, Lions of Least, protože tam je všechno, co je pro tuhle kapelu typický. Mohl bych vybrat nějakou s těma nádhernejma hlasama chlapů-bratrů, protože tohle je jedinečný. Ale já bych rád v tuhle chvíli vypíchnul Ignorance Makes Me High z poslední desky Dialectic of Ignorance. Důvod je takříkajíc prostý: hypnotickej, nebál bych se říct silně zhulenej basovej riff. Moje repetitivní hypnotický období začalo někdy v minulým století a skončí asi až na smrtelný posteli – a tady jsem víc než uspokojenej. Jede si to pořád dokola, bubny postupně zvyšujou neklid a kolem se – nebojme se toho slova – KLENOU hlasy naznačující, že osudovej okamžik se blíží, a nebude to žádná prdel. Nějakej efekt nás pak ve správnou chvíli odkáže do patřičnejch mezí, aby to celý dospělo do... kytarovýho sóla. Táhlýho. Ty píčo. Boží song." Takhle to slyší Töhötöm z Lyssy. Máš jinej favorizovanej track? Pošli nám k němu pár vět! 

ÚV SRR 25. 4. 2017

Ultrasurf (ES) + Leto + Světlo + Laundered syrup - 30. dubna 2017 - Bajkazyl Brno

(Skoro) Prvomájová skoro veselice v brněnském Bajkazylu.

ÚV SRR 25. 4. 2017 Podrobnosti…

Firemní večírky Sakraphonu

"Možná jste si všimli, že se teď koncertní činnost Sakraphonu trochu rozmáchla. Důvod je bohulibý: protože jsme světáci a máme světový kapely, rozhodli jsme se, že dáme šanci i jinejm světovejm kapelám." Word up! Čtěte dál...

ÚV SRR 25. 4. 2017 Podrobnosti…

"Nevím, jak to tyhle tři bráchové dělají..."

"Tak to miluju. ´Echo Ono´ mi právě proto v něčem připomíná živý nahrávky Neila Younga s Crazy Horse: čistý kytarový dřevorubectví, žádný pidli pidli parádičky. A ještě na jednu kapelu si v souvislosti s novejma Pontiak vzpomenu: Rye Coalition. Souhlasíte se mnou, že ´The Lipstick Game´ byla jedna z nejdůležitějších desek celejch 90. let? Na ´Echo Ono´ cejtím podobnou tvrdohlavost." Připomeňte si desku Pontiak z roku 2012 v TÝHLE recenzi...

ÚV SRR 24. 4. 2017

Bumfrang3 a Kiss Me Kojak

Bumfrang3 a Kiss Me Kojak

"Vidim""Láska & porozumění" - dvě desky, který vyšly loni na Silver Rocket ve stejnej den. Jejich autoři - Bumfrang3Kiss Me Kojak - teď dají tři společný koncerty, kde si ty desky můžete koupit (link na OBCHOD sem nedáváme, stejně není používanej). Takže Bumfrang3Kiss Me Kojak tehdy a tady:

27. 4. - Brno, Bajkazyl
28. 4. - Slavičín, Sportbar U Zemánků
29. 4. - Hradec Králové, Klub č. 4

ÚV SRR 24. 4. 2017

2. května, Lucerna Music Bar (+ Or, Bumfrang3)

ÚV SRR 23. 4. 2017

ANDY THE DOORBUM + ARAN EPOCHAL 6. června v Potrvá

ANDY THE DOORBUM + ARAN EPOCHAL 6. června v Potrvá

“Life is a War. Art is the Weapon. Create or Perish.” Na Islandu dneska zahajuje svoje MONUMENTÁLNÍ turné (všechny koncerty TADY) geniální chlapík Andy The Doorbum, kterýho jste měli možnost vidět na společnejch koncertech s Ceschim. Andy tentokrát jede sám a v Praze ho přivítáme 6. června v Potrvá, kde mu bude dělat společnost Aran Epochal, jehož recenzi na Doorbumovu poslední desku "Intent" si můžete přečíst TADY.

Andy The Doorbum v Česku a na Slovensku:

Jun 2 – Břeclav (CZ) w/Aran Epochal
Jun 3 – Kopřivnice (CZ) w/Aran Epochal
Jun 4 – Olomouc (CZ) w/Aran Epochal
Jun 6 – Praha (CZ) w/Aran Epochal
Jun 7 – Všetaty (CZ)
Jun 8 – Ústí nad Labem (CZ)
Jun 9 – Česká lípa (CZ) – festival Všudybud
Jun 10 – Tábor (CZ)
Jun 11 – Bratislava (SK) w/Ceschi, Modré hory
Jun 13 – Brno (CZ) w/Ceschi
Jun 14 – Lhotice (CZ)
Jun 15 – Pardubice (CZ)
Jun 16 – Liberec (CZ) w/Buriers
Jun 17 – Vernéřovice, Soulkostel (CZ) – Solo Soulkostel

ÚV SRR 23. 4. 2017