Silver Rocket

DINOSAUR JR. - Tiny

DINOSAUR JR. - Tiny

J, Lou a Murph představili tenhle tejden v Londýně první track z nový desky "Give a Glimpse of What Yer Not", která vyjde v srpnu. Skladba se jmenuje "Tiny" a hned z prvního poslechu je poměrně jasný, že má velký šance zařadit se do zlatýho dinosauřího fondu (mimochodem - všimli jste si, že J na starý kolena zpívá líp a líp?). Koncert 8. června v Lucerna Music Baru s Laundered Syrup se blíží, tak neserte boha!

ÚV SRR 27. 5. 2016

Cesta žije!

Táborská CESTA pro vás připravila malý kvíz. Jeho řešení vám zabere přibližně měsíc.

ÚV SRR 26. 5. 2016 Podrobnosti…

PLANETY: Vzduch je hrob je vzduch

PLANETY: Vzduch je hrob je vzduch

Soudruzi, soudružky, přátelé, bratři a sestry, tohle je velká chvíle; dalo by se říct historická chvíle. Vychází v pořadí třetí a můžeme říct, že silně očekávaná deska souboru Planety, Jmenuje se Vzduch je hrob je vzduch. A ano, je to dvojalbum. DVOJALBUM. Jako Hair, Disintegration nebo London Calling. Zkuste tu informaci vstřebat a pak... pak si to hned objednejte.

ÚV SRR 25. 5. 2016 Podrobnosti…

SILVER ROCKET SUMMER SPEEDSTOP: první kapely i elektronici

SILVER ROCKET SUMMER SPEEDSTOP: první kapely i elektronici

Poslední srpnovej víkend, lesy u Sedlčan, kapely i DJové, Silver Rocket Summer Speedstop. Praktický informace budou následovat (ale čekejte klasickej režim), teď je ale čas na první potvrzený tzv. umělce. Živou hudbu budou zastupovat mj. Planety (nový album "Vzduch je hrob je vzduch" objednávejte TADY), Laundered Syrup (jejich kazetu objednávejte TADY) a Tanzverbot (stahujte TADY). I elektronici vysílají do boje zajímavý jména: Karaoke Tundra, Stanzim, Inau. Další info brzo!

 

ÚV SRR 25. 5. 2016

DINOSAUR JR. - Give a Glimpse of What Yer Not

DINOSAUR JR. - Give a Glimpse of What Yer Not

Je to tady! Nová deska Dinosaur Jr. (už čtvrtá po reunionu) se jmenuje "Give a Glimpse of What Yer Not". Vychází v srpnu, takže si jí nebudeme moct koupit 8. června v Lucerna Music Baru, ale můžeme si bejt jistý, že z ní Dinosaur Jr. budou hrát nějaký skladby. Podívejte se, co si o tom myslí Henry Rollins - těšíme se na vás už za pár dní v LMB!

 

ÚV SRR 24. 5. 2016

Ten člověk je prostě TROY

Ten člověk je prostě TROY

Je to přesně tak, jak říká nadpis: Troy von Balthazar je evidentně jedinej exemplář svýho druhu, a málokdo toho o tom ví tolik, jako Torr. Přečtěte si TADY jeho niternej pohled na Troyovu poslední desku Knights of Something. Skvělý čtení, přesně jak očekáváte. A ve středu teda v Potrvá, společně s Kalle, začínáme v osm hodin!

ÚV SRR 23. 5. 2016

"Sonic Youth? They were kind of like parents or big siblings."

"Sonic Youth? They were kind of like parents or big siblings."

Nezdá se to, ale život Dinosaur Jr. po comebacku originální sestavy (2005) je vlastně delší, než byl původní život tria J, Lou, Murph. Rozhovor nejen na tohle téma udělal s kapelou magazín Thrasher a perlí v něm i J.
"Anything memorable from the past decade?"
"Since I mostly remember the past few days, having Henry Rollins sing was really awesome." Celý si to můžete přečíst TADY, kdo nejde 8. června do LMB, je trochu debil.

 

ÚV SRR 22. 5. 2016

Pierce The Morning Rain

 

ÚV SRR 20. 5. 2016

Badatel aristokrat: Geoff Farina

Badatel aristokrat: Geoff Farina

"Když jsem končil s Karate, došlo mi, že se musím dostat ještě hlouběji do historie hudby a že mě neuspokojuje ´indie rock´- nebo jak tomu mám říkat. Studoval jsem písničky starejch bluesmanů a pouštěl si je zpomaleně třeba stokrát za sebou, než jsem zjistil, jak přesně hrajou svoje věci. Strávil jsem na jedný skladbě třeba i několik let, než jsem jí správně uchopil. A hrál jsem, hrál, hrál. Cejtil jsem, že na to ještě nemám, ale nepřestával jsem hrát. Věděl jsem, že se jednou dostanu k jádru tý hudby, ale nedokázal jsem odhadnout, jak dlouho mi to bude trvat. Ale hrál jsem bez přestání a studoval všechny starý písničky, všechny nejstarší dochovaný bluesový a country nahrávky. A po nějaký době jsem cejtil, že tý hudbě najednou rozumím, že ji mám v sobě. Byl to racionální proces studia a učení – asi jako když jazzovej muzikant cvičí jazzovej standard a ví, že aby se mohl rozvíjet dál, musí nejdřív zvládnout ten standard. Musí ho umět zahrát rychle, pomalu, pozpátku, vzhůru nohama, musí to mít řemeslně zvládnutý. Já jsem prostě věděl, že je bezcenný skládat vlastní písničky, než dostatečně porozumím těm úplně nejstarším songům, co kdy byly složený.“ Čtěte dál TADY.

 

ÚV SRR 19. 5. 2016

"I realized that my life is meaningless... to an extent you know?"

"I realized that my life is meaningless... to an extent you know?"

Strávil jsem kolem pěti hodin o víkendu tím, že jsem se snažil dopsat epochální článek s pracovním názvem THE IMPORTANCE OF BEING TROY VON BALTHAZAR. Včera jsem to smazal, protože všechno, co jsem chtěl říct, je tady v tomto videu. Po opakovaném shlédnutí rozhovoru jsem přesvědčen, že to neumím říct lip. Všechno, co jsem chtěl sdělit, řekne náš kluk sám během několika minut. Troy má novou desku (ochutnávka TADY) a vystoupí příští týden 25. května společně s Kalle v kavárne Potrvá.

Torr 17. 5. 2016

Over It

ÚV SRR 17. 5. 2016

"Já nenávidím golf víc než cokoliv jinýho..."

"Já nenávidím golf víc než cokoliv jinýho..."

"Hele já jsem úplnej ignorant. Je pár kapel, který jsem nějak nestihl poslouchat. A Dinosaur Jr. jsou jednou z nich. No jo, no. Asi jsem na to počátkem devadesátejch nebyl připravenej a pak už nějak nebyl čas nebo co. Ale poslechnul jsem si v rádiu živák z jejich pražskýho koncertu a docela dobrý. Ale vůbec se v tom nevyznám. Neznám ty písničky, nevim, z jakejch jsou desek. Nic nevim. Čim mám začít? Co mám dělat? Nebo jsem ztracenej případ?" Nejsi. Sleduj TADY záznam jednoho zasedání ÚV SRR.

 

ÚV SRR 16. 5. 2016

GEOFF FARINA + MAVA 20. května v Potrvá

GEOFF FARINA + MAVA 20. května v Potrvá

V hudbě Geoffa Fariny je všechno tichý a velmi pečlivý - a takovej je i sám Geoff. Kytarista a zpěvák legendárních Karate (a později člen Glorytellers, Exit Verse, The Last Kind Words atd.) se vrací do Potrvá, kde můžete v pátek 20. května slyšet písničky z celýho Farinova hudebního života. Posledně to bylo skvělý. Předkapelou bude duo MAVA, jehož jednu polovinu možná znáte z Or. 

Geoff Farina v Česku:
20. května - Praha, Potrvá
21. května - Plzeň, Papírna
22. května - Brno, Kabinet múz

ÚV SRR 13. 5. 2016 Podrobnosti…

Dinosaur Jr. na KEXP

Dinosaur Jr. na KEXP

Už to tady párkrát padlo, ale není od věci to zopakovat: živáky z KEXP mají svojí dobrou atmosféru. Hlasitý kapely tam hrajou nahlas, ale srozumitelně, kapely jsou ve studiu přirozený a "živý". Koukněte se, jak to šlo v roce 2011 Dinosaur Jr., s kterejma přišel i Henry Rollins. Z tohohle videa je mimo jiné zřejmý, že Dino jsou "spokoši", což můžeme rádi potvrdit. A bacha - nezdá se to, ale koncert Dinosaur Jr. + Laundered Syrup se blíží!

ÚV SRR 10. 5. 2016

"Krásný písničky pro lidi, který nechtěj přiznat, že se jim líběj krásný písničky"

"Krásný písničky pro lidi, který nechtěj přiznat, že se jim líběj krásný písničky"

"Proč zrovna Dino? Vysvětlení není samosebou složitý. Člověk prostě vedle všech těch bordelů, vazeb, skřípání, bzučení a kvílení potřeboval normální, hezkou, příjemnou a melodickou písničku. Takový ty akordy, jak na ně má Záhoř vědeckou teorii, že nějak vibrujou v konečníku, což vzbuzuje v lidech libost, a když je člověk používá, sukces je zaručenej." Do koncertu Dinosaur Jr. + Laundered Syrup zbejvá cca měsíc (kupte lístek!) a jestli vás zajímá, jak vidí Dino Töhötöm, klikněte SEM.

 

ÚV SRR 9. 5. 2016