Silver Rocket

SILVER ROCKET SUMMER SPEEDSTOP - BUTICK

SILVER ROCKET SUMMER SPEEDSTOP - BUTICK

Na řadě je pár slov o lokalitě, která bude hostit Silver Rocket Summer Speedstop. Zatím jsme se schovávali za "lesy u Sedlčan", teď nabízíme další informace přímo z pera osadníka / osadníků. Klíčový slovo je BUTICK - tam se všichni poslední srpnovej víkend sejdeme... Čtěte dál.

ÚV SRR 22. 6. 2016 Podrobnosti…

Prachatice: VILA ŽIJE!

Kolektiv lidí z Prachatic se snaží zachránit funkcionalistickou vilu J. N. Krale a 9. července dělají za tímhle účelem festival. Čtěte pozvánku...

ÚV SRR 25. 6. 2016 Podrobnosti…

JARED PAUL + ASSTMA v Kolíně

"Čau. Poslední koncert před prázdninama z naší promotérský agentury. Vezeme vám dva mistry svejch oborů." Holubi zvou, čtěte dál...

ÚV SRR 20. 6. 2016 Podrobnosti…

ASUNA a GURUN GURUN: Úvod do kulturně-sociální antropologie impro scény v Japonsku

ASUNA a GURUN GURUN: Úvod do kulturně-sociální antropologie impro scény v Japonsku

Pár dní po Timovi a Jaredovi v Potrvá byste se měli vydat do bohnický V. kolony, kterou naplněj od střechy až po nejhlubší sklepení zvuky. Vydávat je bude česko-japonsko-mimozemská parta, kterou tvoří AsunaGurun Gurun. A jak známo, kapely před začátkem turné obvykle nemají do čeho píchnout, tak se Töhötöm rozhodl ukrátit Járovi Tarnovskému z Gurun Gurun dlouhou chvíli tlacháním o muzice, Japonsku a Asunovi: čtěte TADY a v pátek 24. června v Bohnicích.

ÚV SRR 18. 6. 2016

TIM REMIS + JARED PAUL 21. června v Potrvá

TIM REMIS + JARED PAUL 21. června v Potrvá

Oba se tu právě potlkoukají, jejich cesty se ale protnou až 21. června v Potrvá (a pak ještě o tři dny pozdějc v Soulkostele). Hudebně si to spolu moc "nepovídá" - hromotluk banjista a radiální aktivista - ale Tim RemisJared Paul se vyznačujou podobnou dávkou tvrdohlavosti a skromnosti. Přijďte se na ně podívat v úterý do Potrvá - může to bejt skvělej koncert!

ÚV SRR 17. 6. 2016 Podrobnosti…

MišMas párty no. 23!

Je to neuvěřitelný, ale letošní MišMaš má pořadový číslo 23! Můžete se těšit na "naše" OTK, Tima Remise, MaVa, Asunu, Nesbitts, ale taky na spoustu kapel, který s náma nemají vůbec nic společnýho, ale na MišMaši to prostě krásně funguje. Čtěte dál...

ÚV SRR 16. 6. 2016 Podrobnosti…

SRSS: další kapely

SRSS: další kapely

Nespíme. Pomalu, ale makáme na tom. Další tři potvrzený kapely na SILVER ROCKET SUMMER SPEEDSTOP jsou Bumfrang3, SvětloNoArtist (už dřív jsme oznámili Planety, Laundered SyrupTanzverbot). Přibyli i další DJové. Podrobnější info brzy. A kdybyste měl někdo náhodou chuť a energii nám pomoct s přípravou areálu (posekat trávu, vykopat hajzly, připravit dříví, vymýtit kus lesa, postavit hráz na řece atd.), dejte nám vědět - pomoc uvítáme.

ÚV SRR 16. 6. 2016

Radostný zazvonění, jak Planety narazili na zlatou žílu monotónní velkoleposti

Radostný zazvonění, jak Planety narazili na zlatou žílu monotónní velkoleposti

"Představuju si, jakou muziku bych asi hrál JÁ, kdybych měl podobnej background a vyhlídky jako měli kdysi – v hudební „kariéře“ i v životě – členové Planet. Představuju si to a slyším spíš Rollins Band nebo Venom, rozhodně ne třeba ´Středověk jsi ty´." Reflexi alba "Vzduch je hrob je vzduch" provedl Aran, celej jeho tekst lze přečíst TADY.  

ÚV SRR 14. 6. 2016

ASUNA a GURUN GURUN 24. června v bohnický V. koloně

ASUNA a GURUN GURUN 24. června v bohnický V. koloně

Vzpomínáte na NEUVĚŘITEJNEJ koncert, kterej tenhle tichej a zdvořilej japonskej kluk převedl už před delší dobou v klubu Pilot? Asuna dělá něco jako experimentální drone (nebo pop, freak folk, noise, punk, dosaďte si, co chcete), ale dělá to fakt DIVNĚ (a tady je slovo "divný" maximální poklona). Divnost spočívá v tom, že hraje například na sto různejch modelů kláves Casio, který kombinuje s piánem, nebo před sebe rozloží obrovskou hromadu dětskejch zvukovejch hraček (od pískacích kačenek až po kolotoč klapajících nestvůr) a vytvoří s jejich pomocí mimořádně vynalézavým způsobem něco, co jste ještě neviděli a neslyšeli. Je to samosebou velmi japonský, tudíž ne evropský, takže se to zdá dost jiný. Ale někde pod nánosem kultury jsou v Asunově hudbě věci, kterejm velmi dobře rozumíme všichni. Zahrajou s ním i naši samozvaný Japonci-amatéři Gurun Gurun (před časem jsme jim vydali vinyl), který svýho senseie (a zároveň žáka, Asuna třeba neví, co je feng-šuej) doprovodí na celý řadě koncertů po Česku – nenechte si tohle proboha ujít.

Asuna & Gurun Gurun Tour 2016
18/6 MišMaš (Bojkovice)
19/6 Kavárna PRAHA (Brno)
20/6 Divadlo 29 (Pardubice, Asuna solo)
21/6 Open Air Program / Radio Wave Live Sessions (Hradec Králové)
22/6 Papírna Plzeň (Plzeň)
23/6 Dům umění (Ostrava)
24/6 V. kolona (Praha)
25/6 Azyl (Liberec, místo Gurun Gurun + Tim Remis, Nesbitts, Děti deště, Kazuka, Mermomoc)

ÚV SRR 12. 6. 2016

"When I first heard Public Enemy in seventh grade, it changed my life"

"When I first heard Public Enemy in seventh grade, it changed my life"

21. června se v Potrvá protnou cesty Tima RemiseJareda Paula. Zatímco Tim už putuje, Jaredovo turné je teprve před náma. A protože Jared Paul je tady poprvé a není to nejznámější jméno, Aran se rozhodl představit ho v rozhovoru po e-mailu. Punk, rap, spoken word, politika... "I'm mostly looking forward to meeting other independent artists, radicals, and anti-capitalists. I wanna hear political analysis and alternate accounts of fighting back against systems of oppression and imperialism, directly eastern European folks." Čtěte TADY.

Jun 16 – České Budějovice (CZ) w/Tomáš Palucha, Kovadlina
Jun 17 – Tábor (CZ) w/Kolona, Decibelles
Jun 18 – Plzeň (CZ) w/Kolona
Jun 19 – Prachatice (CZ) w/Kolona
Jun 21 – Praha (CZ) w/Tim Remis
Jun 22 – Kolín (CZ)
Jun 23 – Pardubice (CZ) w/Kolona
Jun 24 – Vernéřovice, Soulkostel (CZ) w/Kolona, Tim Remis, Kazuke, Mermomoc
Jun 25 – Rožnov pod Radhoštěm (CZ) w/Kolona, Kovadlina
Jun 26 – Olomouc (CZ) w/Kolona
Jun 28 – Brno (CZ)
Jun 29 – Budapest (HU)
Jun 30 – Bratislava (SK)
Jul 1 – Jihlava (CZ) w/Kolona
Jul 2 – Děčín (CZ) w/Kolona

ÚV SRR 10. 6. 2016

MAGICK MUSICK 2016 open air festival, 17. - 18. červen, Čermná u Sušice, Bouda

Už poosmé se rozezvučí Bouda u Sušice - letos je na programu hned 11 kapel, mimo jiné Kovadlina, Calvera, Gattaca, Tomáš Palucha, Aran Epochal a další... Čtěte dál!

ÚV SRR 9. 6. 2016 Podrobnosti…

TIM REMIS

TIM REMIS

Putování Tima Remise tou naší plackou začíná! Na první části Tima doprovodí Tomáš Palucha - sestavu tradičního dua doplní právě Tim na bicí a Alex Hall z Grails (sic!) na kytaru. Timovy další průvodci? Duo MAVA a pak one man pičusové Aran EpochalKazuke. V praze Tima hostíme 21. června spolu s Jaredem Paulem v Potrvá. Tady na tomhle videu se můžete podívat, co vás zhruba tak čeká - to praskání ohně prostě nemá chybu!

Jun 8 – Ústí nad Labem (CZ) w/Tomáš Palucha
Jun 9 – Pardubice (CZ) w/Tomáš Palucha
Jun 10 – Trutnov (CZ) w/Tomáš Palucha
Jun 11 – Bečváry (CZ) – Festival V brance
Jun 12 – Tábor (CZ) w/Tomáš Palucha
Jun 12 – Plzeň (CZ) w/Tomáš Palucha
Jun 14 – Neratovice (CZ) w/MAVA, Postižená oblast
Jun 15 – Kolín (CZ) w/MAVA
Jun 16 – Kopřivnice (CZ) w/MAVA
Jun 17 – Olomouc (CZ) w/MAVA
Jun 18 – Bojkovice (CZ) – MišMaš festival
Jun 19 – Břeclav (CZ) – w/MAVA
Jun 20 – Brno (CZ) – w/MAVA
Jun 21 – Praha (CZ) w/Jared Paul
Jun 22 – Jindřichův Hradec (CZ) w/Aran Epochal
Jun 23 – Strakonice (CZ) w/Aran Epochal
Jun 24 – Vernéřovice, Soulkostel (CZ) w/Kazuke, Jared Paul, Kolona, Mermomoc
Jun 25 – Liberec (CZ) w/Kazuke, Děti deště, The Nesbitts, Asuna, Mermomoc

ÚV SRR 8. 6. 2016

Tim Remis, Postižená oblast, MAVA v Nera

Další zvukovej text v neratovický nádražce, tentokrát s Remisovem, Oblastí a MaVou... Čtěte dál!

ÚV SRR 7. 6. 2016 Podrobnosti…

VE STŘEDU

VE STŘEDU

Seen enough to eye you / But I've seen to much to try you / It's always weirdness while you / Dig it much too much to fry you / The weirdness flows between us / Anyone can tell to see us / Freak scene just can't believe us / Why can't it just be cool and free us?

ÚV SRR 7. 6. 2016

Jak to vypadalo tři roky zpátky

Jak to vypadalo tři roky zpátky

Už ve středu se do Prahy vracejí Dinosaur Jr. - je to už potřetí, co máme čest dělat koncert kapele, která nás silně ovlivnila. Pro navození atmosféry nabízíme fotky z koncertu Dinosaur Jr. v roce 2013, který dělal Kryštofotí. J, Lou a Murph na jednom pódiu, geniální songy, skřípající sóla - těšíme se!

ÚV SRR 6. 6. 2016 Podrobnosti…