Silver Rocket

LIVING HOUR (CA) v neděli 2. října na 007

LIVING HOUR (CA) v neděli 2. října na 007

Kytarovka z Kanady? Proč ne! Nemá cenu vám nalhávat, že Living Hour jsou senzační bomba, která spustí příští revoluci v kytarový hudbě. Kdepak. Living Hour je „jen“ strašně příjemná kapela, jejíž inspirační zdroje se přiznaně a přirozeně odrážejí v jejich zvuku – a ten je krásně podzimní a přesvědčivej. V neděli na 007! Čtěte dál...

ÚV SRR 29. 9. 2016 Podrobnosti…

NMA - Today Is A Good Day

NMA - Today Is A Good Day

"Místo recenze vám proto tentokrát řeknu dva příběhy." Text o tehdy aktuální "Today Is A Good Day" z roku 2010 psala taky Apačka. "Místo tří desek kupuju jednu a nemám ponětí, jak to asi mezi ty dva rozdělím, načež mě nasírá PayPal, protože transakce trvá asi pět vteřin. Zmrdi zasraný, najednou to jde. Za pár dní mi přišel do práce balík o velikosti jednoho double LP." Čtěte TADY

ÚV SRR 30. 9. 2016

NMA - High

NMA - High

Na jízdě diskografií NMA se pomalu blížíme ke žhavý současnosti. "High" z roku 2007 je deska, která propojila míň přístupnější alba jako "Eight""Carnival" se současným zvukem New Model Army. I s odstupem skoro deseti let překvapí, jak neuvěřitelně vyrovnaná nahrávka to je. Průvodcem "High" je Aran, čtěte TADY.

ÚV SRR 30. 9. 2016

HACO: tak "trochu slavná" paní

HACO: tak "trochu slavná" paní

Nejlepší je, když vás na koncert pozve někdo, kdo to myslí smrtelně vážně. Začtěte se do neodolatelný pozvánky z pera slovutného Federsela z Gurun Gurun. Kromě hudby (a jaký!) v ní totiž najdete i slova jako koto, misodashi, a především čotto. Takže pokud máte tak trochu volno, zkuste ve čtvrtek zajít tak trochu do klubu Puctum a poslechnout si trochu slavnou Haco a trochu neuvěřitelný Guruny.

ÚV SRR 27. 9. 2016 Podrobnosti…

TOMÁŠ PALUCHA – GURU

TOMÁŠ PALUCHA – GURU

Víte, co je váš úkol, když jste dejme tomu kovář? Něco festovního vykovat. A když jste kominík, tak spočívá vaše poslání v tom, že musíte protáhnout komín. A když máte kapelu, je potřeba hrát a občas jako bonus něco nahrát. A když si furiantsky uděláte label, tak je vaše práce vydávat desky. A to právě teď děláme. Dámy a pánové, holky a kluci, nevěřící tomášové i divoký paluchové, právě vychází deska s katalogovým číslem SRR 80. Odpovědný jsou za ní hlavně dva hezouni, co měli koule pojmenovat svoji kapelu Tomáš Palucha (chápete, něco jako Crosby, Stills atd.). Jmenuje se to GURU. A budete čumět.

ÚV SRR 26. 9. 2016 Podrobnosti…

LIVING HOUR akusticky v kostele... elektricky v neděli na 007

LIVING HOUR akusticky v kostele... elektricky v neděli na 007

Uprostřed všech těch podzimních pecek a bomb si vás dovolujeme pozvat na úplně neznámou kapelu z Kanady, která hraje totálně předpotopní hudbu, inspirovanou kytarovkama 90. let. Na Living Hour je ale něco -a není to pozoun! - co nás přinutilo podlehnout. Klidnej zvuk pomalu se loučícího léta, zamlžená nálada... Living Hour tadyhle hrajou v nějakým kostele, v neděli na 007 to bude elektrický a nahlas. A hezký. 

ÚV SRR 22. 9. 2016

NMA - Carnival

NMA - Carnival

Jedenáct let stará deska, jedna z nejtemnějších nahrávek New Model Army. Obsahuje ale první záblesky zvuku, kterej rozkvetl do neskutečný krásy na "Between Dog And Wolf". Skladby stavěný podle rytmů, ne podle akordů Justinovy kytary. Texty o horách, o ostrovech, o uprchlících (pro NMA velký téma už před současnou krizí), o tvý temný čtvrti, kde "no one´s really sure if this is home...". Čtěte TADY.

ÚV SRR 22. 9. 2016

NMA - Eight

NMA - Eight

Jestli byli New Model Army v 80. a na začátku 90. let poměrně "velká" alternativní kapela, s "Eight" to šlo všechno krásně do prdele. První deska bez legendárního bubeníka Roberta Heatona (zemřel šest let po vydání "Eight"), první deska bez "velkýho" hitu. Aspoň tak - kapela na ústupu - to vypadalo v roce 1998. Jenže když si to album poslechnete dneska, objevíte fantastický poklady. Čtěte TADY.

 

ÚV SRR 22. 9. 2016

ASTRONAUTALIS zve na koncert CARS & TRAINS

ASTRONAUTALIS zve na koncert CARS & TRAINS

V neděli hraje Cars & Trains v Potrvá a jeho souputník Astronautalis vás zve. Proč? "People have to see this," zní odpověď: "The first time i saw Cars & Trains play live, it was in the living room of a grimey party house in Seattle, WA. I had heard about his show for years, but never actually seen it.  With in the first few minutes, he was playing guitar, trumpet, chopping up glitched out drums, and singing beautifully... I was speechless. He impressed me so much, that i insisted he go out on tour with me a few months later. People have to see this, really." Takže v neděli 25. září v Potrvá!

ÚV SRR 22. 9. 2016

NMA - Love Of Hopeless Causes

NMA - Love Of Hopeless Causes

"Dřív (v době, kdy jsem poslouchal Love of Hopeless Causes), jsem byl hodně skeptickej k tzv. ´angažovanejm´ textům. Mělo to tady špatnej zvuk, a já byl přesvědčenej, že politika a tyhle věci do pořádný muziky prostě nepatřej. Bylo to myslim v souladu s celkovou náladou těch šílenejch devadesátejch let: nepřítel byl poraženej, všichni jsme s otevřenou pusou čekali na všechny ty skvělý věci, který měly přijít. Konec dějin v praxi. Když vyhraješ, tak není proti komu bojovat, došel si k cíli, přichází ráj a spasení. Salónně levičácký muzikanti ze Západu, který věděj hovno, nám to nemůžou pokazit. Byly to hezký roky nevědomosti, svým způsobem." Töhötöm si vzal na starosti "Love Of Hopeless Causes", čtěte TADY.

ÚV SRR 22. 9. 2016

NMA - Impurity

NMA - Impurity

"Mít rád Thunder and Consolation je poměrně snadný; mít rád Impurity je o dost těžší. Dokážu si představit i to zklamání, který přišlo v roce 1990, jelikož TOHLE album mělo být následovníkem tý rovný, hitový desky?" Apačka si šest let zpátky vzala na starost i následovníka "Thunder & Consolation", kterýho New Model Army pojmenovali "Impurity". Čtěte TADY

ÚV SRR 22. 9. 2016

CARS & TRAINS (usa) + THECLOSING (at) v neděli 25. září v Potrvá

CARS & TRAINS (usa) + THECLOSING (at) v neděli 25. září v Potrvá

Proč vlastně název Cars & Trains? „Vždycky mě fascinovala americká kultura cestování a věcí a mýtů s tím spojenejch. Je tu zajímavej nesoulad mezi tím, jak si to Američani idealizujou a jak to ve skutečnosti funguje,“ vysvětluje Tom Filepp neboli Cars & Trains. I letos jede Tom turné vlakem (případně autobusem) a v neděli se dokodrcá do Potrvá. Support bude zajímavá rakouská "kapela" theclosing, vydávající rovněž na Circle Into Square. Čtěte dál... 

ÚV SRR 21. 9. 2016 Podrobnosti…

NMA - Thunder & Consolation

NMA - Thunder & Consolation

V postupný jízdě diskografií New Model Army se dostáváme k albu Thunder & Consolation z roku 1989, který je v historii NMA asi nejúspěšnější. I Love The World, Stupid Questions, 225, Green & Grey... Tuhle zásadní nahrávku v roce 2010 parádně shrnula v NejKecech Apačka. "Nemyslím si, že existuje hitovější (ve smyslu, že každá ze skladeb je naprosto zásadní hymnou) deska než je tahle. Jako vůbec." Čtěte TADY.

ÚV SRR 20. 9. 2016

Slim Cessna's Auto Club (USA) + special guest: Tomáš Palucha - 22. září 2016 - Praha Lucerna Music Bar

Slim Cessna's Auto Club (USA) + special guest: Tomáš Palucha - 22. září 2016 - Praha Lucerna Music Bar

Scrape Sound Inc. a Lucerna Music Bar uvádějí nejlepší koncertní kapelu v Americe (podle magazínu Spin) a legendu ze stáje Silver Rocket s novou deskou Guru.

ÚV SRR 19. 9. 2016 Podrobnosti…

WE ARE ALL FIRE

WE ARE ALL FIRE

"Určitě máte taky nějakou svojí oblíbenou cestu. Z města, kde pracujete, do města, kde jste se narodili. Za babičkou na chatu. Na Šumavu, do Orlickejch hor, do Krkonoš, na Vysočinu. Vlakem, na kole, autem, autobusem. Na okraj města k řece. Na starý místa, který si pamatujete z dětství." Babí léto pomalu končí, nálada "We Are All Fire" od Cars & Trains ale zůstává, tak proč si jí NEPŘIPOMENOUT

ÚV SRR 19. 9. 2016