Silver Rocket

GOLDEN VOID + DOMMENGANG ve čtvrtek 1. února na 007!

ÚV SRR 31. 1. 2018

GOLDEN VOID (USA, Thrill Jockey)
DOMMENGANG (USA, Thrill Jockey)
1. února 2018
Praha – Klub 007 Strahov
vstup 250 Kč / 300 Kč

Dvakrát heavy máničkovská garáž z Thrill Jockey? Kdo by odolal? My tedy určitě ne: 1. února vás proto v alianci TJ Praha / Silver Rocket / River Promotions zveme na koncert Golden VoidDommengang. Dlouhý hára s sebou!

Duší kapely Golden Void je kytarista a zpěvák Isaiah Mitchell, kterého zřejmě znáte ze sestavy  psychedelických druidů Earthless. Na rozdíl od Earthless se ale Mitchell v Golden Void chopil i mikrofonu: výsledkem je prorůstání jeho charakteristických riffů do klasičtější písničkové stavby. Obě desky, které zatím Golden Void na Thrill Jockey vydali (eponymní debut z roku 2012 a skvělé album „Berkana“ z roku 2015) potěší třeba fanoušky Arbouretum, Pontiak, ale vlastně všechny máničky světa, jejichž obzor je definován rockem 70. let.

Poslední evropské turné jeli Golden Void s Holy Sons, projektem Emila Amose z Grails / Om. To nadcházející je podpoří Dommengang, trio z Los Angeles, které se přesunulo do současnosti z roku 1967, ale nikdo si toho zatím ještě nevšimnul. Jejich druhé album „Love Jail“ vychází na Thrill Jockey v lednu 2018 a podle zatím jedné ukázky na Bandcampu se můžeme těšit na ozvěny léta lásky v nekonečné variaci zvuků hipízáckého nebe.