Silver Rocket

Chlév náš I. 3. až 5. července v Otovicích

ÚV SRR 27. 6. 2020

Letošní koncertní jaro jsme museli odpískat. Aby nebyl absťák příliš silnej, rozhodli jsme se po uvolnění opatření rychle připravit malou letní akci. Původně byla plánovaná opravdu v mikroformátu, a proto vždy „jenom“ tři kapely za večer, ale zato tři večery za sebou. Nakonec se vše oklepalo rychlejc, ale už jsme se rozhodli u tohodle formátu zůstat. Mezi 3.-5. červencem 2020 tak můžete přijet do Otovic na Broumovsko a každej večer si poslechnout dobrý kapely. Přes den můžete vyrazit na výlet, povalovat se na zahradě a poslouchat Bóřovy historky nebo koukat na bizarní VHSky a popíjet u toho kafe od Kafé!Kafka.

Plakát Nejdřív něco o místě. Villa Strooikaas v Otovicích je statek broumovskýho typu, ze kterýho se zachovala už pouze hlavní budova, a ve který je chlív adaptaptovanej na koncertní prostor. I kvůli tomu, abysme zbytečně nerušili sousedy, se bude večer hrát uvnitř. Na rozlehlý zahradě a v sadu je možný stanovat, dokážeme dokonce asi najít i nějaký místa pod střechou – např. pokud byste chtěli přijet třeba s dětma nebo máte nemocný záda (v tom případě se ozvěte na osobic@gmail.com).

Kapely budou rozhozený následovně. V pátek proběhne moravský psychedelický výsadek. Společně přijedou At bona fideMancuso, kteří jsou spojení s labelem Psychedelic Umami. At bona fide vydali letos skvělou desku Greatest Hits, Mancuso mají v rukou čerstvou reedici alba Gravity of The Past na LP. Třetí koncert pátečního večera odehraje Timber Rattle, v současné době jednočlenný ambietní projekt Adama Parkse dočasně pobývajícího v Česku. Ponořte se na přiloženým linku do jeho diskografie.

Sobota bude trošku ostřejší. Obřízek, ve kterým se dali dohromady Pepi aka Inau (znáte ze Sladkovol nebo Kontroll) a Michal aka Arche (znáte z Mermomoce) putuje po hranici rapu a šílenství. S úplně novou deskou přijedou po letech na Broumovsko zase Or a je nutný uznat, že Smutný stroje jsou prostě mistrovskej kus. Decultivate přibrali basu, do čela postavili Zdendu Frýbu – moc intezivnějších kapel dneska nenajdete.

Neděle bude „domácí“, i když budou hrát muzikanti z Kanady i Polska. Rory Hinchey nahrál poslední album svojí kapely Alpha Strategy The Gurgler u Steva Albiniho a nedlouho poté se přesunul z Kanady do Česka. Kapelu tady postavil znova, momentálně s ním tak hrajou i Broumováci Martin Doležal a Ondra Červený. The Pau považujeme za domácí, protože jsme jí dělali koncert na úplně prvním výjezdu do Česka, vydali jsme jí kazetu Ku (mezitím už vydala další desku Raj) a vždycky ji rádi vidíme zpět. Na Jodka Records vyšla konečně i první nahrávka Kosmiku, kterou doporučujeme vaší ctěný pozornosti.

Video playlist se songama můžete naladit TADY.

Každej večer zahraje k rozchodu ještě DJ – ani jeden z nich nebydlí dál než v Broumově, tak aspoň uvidíte, co se honí místním v hlavách. V pátek to bude Kuba (jinak Kluci), v sobotu Valderrama a v neděli Jinan.

Všechno se odehraje na adrese Otovice 139. Pokud přijedete autem a nepovezete obří náklad, zkuste prosím zaparkovat ve vsi naproti kostelu – není jistý, že se nám sem všechna auta vejdou. Vstupný na jeden den bude 150 Kč, na dva dny 250 Kč a na tři dny 300 Kč. Pokud budete nocovat, poprosíme vás ještě o příspěvek 50 Kč/noc (k dispozici budou sprchy a dezinfekce). Na akci bude nutný dodržovat všechny v danou chvíli platný omezení v souvislosti s koronavirem. Pokud byste byli nemocní, zůstaňte prosím doma. Těšíme se na vás!