Fetch! – Parfum et Koteka
http://endhits.hu/fetch-–-parfum-et-koteka

Je možný, že jsem fakt úplnej trotl, ale o Češích Fetch! se mi nepodařilo najít na webu ani jedinou informaci v angličtině. Ne že by to bylo nějak zvlášť důležitý, ale nebylo by špatný o nich něco málo vědět. Jasně, znám pražský vydavatelství Silver Rocket a vím, jaký pořádají koncerty, protože kolega Vader se těma lidma už dlouho kámoší. Jejich web jsem už ale procházel z vlastní iniciativy a našel jsem tam pár opravdu dobrejch věcí ke stažení. Valná většina webu Silver Rocket je ovšem v češtině, kliknul jsem teda radši na odkaz na bandcamp. Po dlouhým pátrání jsem přišel na to, že se z něj muzika dá i stáhnout, jen jsem to, hlava skopová, nebyl schopnej najít. (Důležitý ale je, že se to povedlo!)

Deska Fetch! vyšla na konci minulýho roku a pozoruhodnej je už jen její název. Všem doporučuju, aby si zadali do googlu (maďarsky „gugli“, fenomenální! – pozn. překl.) slovo „koteka“. Super věc! Na desce je devět věcí a nenudila mě ani jedna nota, naopak! Před očima mi při poslechu defilovaly jména jako Unsane, Girls against Boys, Gnu, Deverova chyba a další, jejichž vliv se v hudbě Fetch! dá vystopovat. Poslední dvě uvedený kapely mají cosi společnýho se Silver Rocket a na český scéně patřej k mým oblíbencům. Nedivil bych se, kdyby do jejich okruhu patřila i tahle parta a spojovalo je něco víc než jen společnej label.

Nejdřív mě trochu rušila čeština, nerozumím ani slovo, zní to divně a sám nevím, proč mi to tak připadá. Líbila se mi hned první věc na desce, ale při poslechu jsem se ještě vyrovnával s cizím jazykem, ale pak už vyhrála hudba, a nakonec jsem se sžil i s tou češtinou. Všechny skladby se vyznačujou pro noise rock typickou zkreslenou basou, přísnejma rytmama bicích, kolem kterej se proplejtá jednoduchá, ale neuvěřitelně nápaditá hluková kytara. Jak deska hrála, právě nápaditost, syrovost a tempo mě pohlcovaly čím dál tím víc. Můžu říct, že nemá slabý místo, skladby od začátku do konce šlapou, hejbou s tebou, obalujou tě příjemným hlukem. Takhle bych mohl psát ještě dlouho, ale nevím jak. Nemá to smysl, musíte si to prostě poslechnout – nakonec to je podstata hudby, ne? Kdo zná výše zmíněný kapely, nebude rozhodně z Fetch! zklamanej. Rozhodně stahujte a poslouchejte!

Je fakt, že bych už potřeboval nějakou naditou bankovní kartu, abych mohl podobnej kapelám vyjádřit respekt tím, že jim pošlu alespoň pár euro. Fakt si to zasloužej!