Silver Rocket

Moller-Plesset znova v Česku!

Aran 13. 10. 2005

Na svoje první setkání s Moller-Plesset si vzpomínám docela živě.
Hráli jsme s Gnu na festivalu MOO! v Paříži a zatímco jsme vybalovali krámy, napochodovali do sálu chlapíci, který do jednoho vypadali jako mladší bráchové Jeana Rena. Bubeník si nesl činely v igelitce z nějakýho obchoďáku a vůbec celá kapela vypadala tak použitě, že jsme si vedle nich připadali jako úplný kingové. Jenže pak do toho hrábli a já byl během několika vteřin jejich otrokem...Moller-Plesset se dali dohromady v roce 1996 v Rennes a nejdřív hráli jen jako duo akustickejch kytar. Pak ale objevili elektrickej proud, přibrali neuvěřitelnýho bubeníka plus lehce psychopatickýho zpěváka, načež odbrzdili a pořádně šlápli na plyn... Jejich muzika může bejt chápaná jako odpověď na kapely typu Don Caballero, Dazzling Killmen nebo The Ex, ale je to především velkej, VELKEJ originál. Dvě kytary (kapela nepoužívá basu) se prolínají v unikátní shodě, přičemž se zároveň každá drží svýho řečiště a zároveň stíhá podporovat tu druhou - něco jako provádí Deverova chyba s dvěma baskytarama. Úžasný a přesný bicí to celý ženou dopředu a nervní zpěv jen dokresluje zneklidňující atmosféru. Strhující zvuk Moller-Plesset má něco z nespoutaný divokosti The Jesus Lizard a něco z těžko definovatelnýho kouzlení dalších Francouzů Cheval De Frise. Je to zkrátka chytrá a inovativní muzika, ale zároveň pořád hustá a drsná jízda...Kapela zatím vydala dvě desky: Rather Drunk Than Quantum z roku
2002 a letošní novinku The Perturbation Theory. Obě vyšly v pěkným digipacku s komiksem, The Perturbation Theory je v distribuci Silver Rocket. Moller-Plesset už v Česku v roce 2002 odehráli pět hodně povedenejch koncertů (jedna z jejich skladeb na nový desce se jmenuje Cheb - asi tušíte, odkud vítr vane...) a teď se vracejí na tři koncerty. Nenechte si je ujít.

Web Moller-Plesset: mollerplesset.free.fr/ÚTERÝ 25. ŘÍJNA
Písek, klub Paluba
Moller-Plesset + Kusuman
Paluba: paluba.net/
Kusumam: www.sweb.cz/kusumam/

STŘEDA 26. ŘÍJNA
Praha, klub 007
Moller-Plesset + Děti deště + Bugmen + Third Memory (Fr.)
The Third Memory je živelná screamo kapela s typickou dravostí v nejlepších stopách francouzskejch klasik typu Amanda Woodward nebo Däitro. Pro fanoušky Hot Cross, Cobra Kai nebo Yaphet Kotto.
Koncert začíná už v 19.00!!!
Děti deště: detideste.freemusic.cz/
Bugmen: bugmen.wz.cz/
The Third Memory: www.thethirdmemory.com/

PÁTEK 28. ŘÍJNA
Jihlava
Moller-Plesset + OTK
V Jihlavě budou hrát Moller-Plesset v rámci festivalu dokumentárních filmů spolu s OTK
festival: www.dokument-festival.cz/
OTK: www.noise.cz/otk/