Silver Rocket

"Sloupy pod pódiem napadla dřevomorka, dřevěný okna na návětrný straně pod střechou zlikvidovala plíseň…"

ÚV SRR 5. 3. 2018

BENEFIT PRO SOULKOSTEL
OTK, LYSSA, ARAN SATAN - 7. března na 007, 20.00

Během víkendu jsem se zamýšlel nad tím, co duchaplnýho nebo vtipnýho napsat před středečním benefitem pro Soulkostel, samozřejmě ideálně tak, aby to přilákalo aspoň jednoho člověka, kterej není o svý účasti přesvědčenej. Na následujících řádkách zjistíte, že mě nic extra nenapadlo. Dovolte proto, abych aspoň shrnul pár bodů, který považuju za důležitý.

Na prvním místě bych chtěl poděkovat Silver Rocket, kteří po lehkým naťuknutí vzali myšlenku benefitu ihned za svou, a přišli s tímhle geniálním lajnapem. Díky!

Myslím, že tohle místo si podporu zaslouží. Proč? Když se na ten kostel kouknu, tak je zjevný, že práce, kterou na něm Hans zanechal, je obdivuhodná. Pokud neznáte historii místa, tak krátký shrnutí je TADY. Od doby SRSS se ovšem změnila jedna základní věc. Hans už kostel trvale neobývá, což se na budově negativně projevuje. Jako první nepřítomnosti lidí a koček využily myši, který se v obrovským množství natlačily dovnitř, a žerou všechno, na co přijdou. Sloupy pod pódiem napadla dřevomorka, dřevěný okna na návětrný straně pod střechou zlikvidovala plíseň… Nenechavci rozkradli dřevo. Vlastně to není nic fatálního, ale na jednoho člověka je toho až dost a navíc to stojí nějaký peníze.

Bylo by dobrý, aby se tahle negativní trajektorie podařila zlomit. Výhody místa jsou jasný. Jeho odlehlost je natolik dostatečná, že všechno šustění papírů OSA a pípání kas s EET sem nemá šanci proniknout. Oáza punkovýho klidu na okraji Broumovska dovoluje pořádat hlučný večírky dlouho do noci. My se Šrumcem jsme tady našli v podstatě ideální podmínky, kostel působí jako zesilovač atmosféry, takže i koncerty pro třicet návštěvníků jsou tady hodně autentický. Proto věříme, že stojí usilovat o to, aby tohle místo prosperovalo – což v tuhle chvíli znamená, aby nechátralo a byla zajištěná možnost jeho základní údržby.

Pokud chcete Soulkostel podpořit, přijďte se prosím mrknout ve středu 7. 3. na 007. Další podpůrná akce se odehraje v sobotu 5. 5. přímo v Soulkostele. Přes den uděláme brigádu na baráku a v jeho nejbližším okolí, večer nám za odměnu zahrajou kapely. Pokud byste chtěli Soulkostelu pomoc ještě víc, můžete si ho pronajmout pro vlastní akci. Už se v něm kromě koncertů konaly výtvarný sympozia, filmovej festival, kapelní soustředění, chlastačky, nahrávalo se tady album nebo videoklip, chystá se první svatba. Prostě je tady možný vymyslet v podstatě cokoliv, prostor je to variabilní. Jenom v červenci a srpnu se musí ubrat na hlučnosti, protože kolem kostela stanujou děti.

Kontakt:
http://www.soulkostel.cz/
https://www.facebook.com/Soulkostel/
Hans (hansihaai@gmail.com), Osobič (osobic@gmail.com)

Chystaný akce v Soulkostele:
20/4 Dandy 44 %: Benjaming's Clan, Mijaktiç Orkestar + překvapení
5/5 Benefit pro Soulkostel
19/5 Insect Ark
9/6 Plum Green (NZ) + support
15/6 Hill Dunes (USA), Tomáš Palucha

Osobič