Silver Rocket

Dommengang (USA)

ÚV SRR 27. 1. 2018

Parta, o které se mluví jako o hipících. Nemyslím si, že je to úplně pravda. Spíš mi jejich nová deska Love Jail (a vlastně i ta starší Everybody’s Boogie) přijde jako soundtrack k cestě kalifornskou pouští včetně návštev hospod podél cesty. Nálada a tempo jednotlivých skladeb se mění stejně jako kalifornská příroda podél silnice. Jistě na to má vliv i fakt, že se členové kapely u nahrávání desky sešli poprvé na hromádce v jednom městě. A kde jinde než v LA.

Tím však nechci škatulkovat tuhle kapelu do polohy desert rock, nic takového. Spíše se jedná o zemitý a hlučný rock jak vystřižený ze sedmdesátých let. A to do důsledku, protože na jejich novém počinu Love Jail nechybí ani rocková balada. Je jedna a narozdíl od většiny standardních rockových balad tahle rozhodně nikoho nenaštve. Ale jsou tu rychlé a našláplé songy. Všechny skladby ale mají jedno společné: žádné složité aranže a efekty, ale čistá energie z klasické sestavy kytara/basa/bicí.

Dommengang budou zcela jistě důstojnou společností pro Golden Void v čele s kytarovým mágem Isaiahem Mitchellem. Toho už jsme tu měli čest vidět jak s Golden Void tak s projektem Earthless. Nevím na co se těšit více.

Dommengang's core ethos: rock and roll will never die!

Standa
(TJ Praha)

http://dommengang.bandcamp.com/
http://tjpraha.cz/

Golden Void (USA) + Dommengang (USA) – čtvrtek 1. 2. 2018 – Praha – 007 Strahov